* Recent Posts

Autor Téma: Metareport STANDARD  (Přečteno 612888 krát)

0 uživatelů a 6 Hostů prohlíží toto téma.

Divobij

  • Hero Member

  • Offline
  • *****

  • 725
Re:Metareport STANDARD
« Odpověď #30 kdy: únor 18, 2017, 08:04:30 am »
...aggro shaman s jade golemama, dragon priest (mam proti tomu skore 1-6 neumim na nej hrat...
pokud si to budeš chtít zkusit tak můžem klidně dát pár duelů
toho šamana mám nacraftěnýho ale nehraju to, raději mám midrange jade
toho priesta jakéhosi taky mám ale nevím nakolik je to metadeck
obdobně mám sestavený i ty aggrowary s pirátama a renolocky, ale v poslední době nemám natrénováno a dycky hraju na quest a rychle pryč
Strip the flesh! Salt the wounds!

margar757

  • Sr. Member

  • Offline
  • ****

  • 287
Re:Metareport STANDARD
« Odpověď #31 kdy: únor 19, 2017, 10:38:48 pm »
mno je to presne jak jsi psal, kolem toho ranku 13 priesti uplne vymizeli a jedine co tam potkavam je agrro/midrange shaman a ta hnusna roguna s piratim startem a edwinem na zaver

Divobij

  • Hero Member

  • Offline
  • *****

  • 725
Re:Metareport STANDARD
« Odpověď #32 kdy: únor 20, 2017, 12:28:24 pm »
já včera koukal na twitchi chvíli na Matyho jak hraje a prakticky neustále proti tomu jeho tempomágovi stáli aggrošamani a agrowaři, za tu chvilku tam byl jeden reno dragonpriest (navíc divnodeck s techem na twilight drakea) a jeden jade druid, kterýmu přišly perfektně spelly na board cleary
Strip the flesh! Salt the wounds!

Divobij

  • Hero Member

  • Offline
  • *****

  • 725
Re:Metareport STANDARD
« Odpověď #33 kdy: únor 20, 2017, 09:25:45 pm »
pro jistotu - nerfy pirátů budou na konci měsíce, aby to nemršilo sezonu a tak aby měl posledních 9 dní (včetně dneška) si ještě zahrát tu správnou rakovinku  8)


THE YEAR OF THE MAMMOTH
- Blackrock Mountain, The Grand Tournament a The League of Explorers odrotují pryč ze Standardu na začátku Roku mamuta
- tenhle rok nebude žádná adventura - čili celkem přibyde 3×130 karet - pro jistotu to je cca tolik kolik je teď karet - každopádně každé rozšíření bude mít nějaký hratelný příběh, takže o ty adventury úplně nepřijdeme
- první rozšíření bude dle již uniklých informací Lost Secrets of Un'Goro


Hall of Fame
6 dalších karet odrotuje spolu s BRM, TGT a LOE - tyto karty nepůjdou dissnout za bonusovej dust (aby z toho nerejžovali spekulátoři, kteří takovýchto karet mohou vlastnit opravdu kotel); namísto toho dostanete full refund za nejdražší možnou kombinaci, kterou dokážete narvat do decku čili pokud vlastníte zlatou a obyč verzi legendárky dostanete 3200 za tu legendárku, protože je dražší a 2 legendárky stejné karty do decku nenarvete; pokud se však bude jednat o nelegendární karty tak zde dostanete refund za 2 takovéto karty - co tedy odrotuje:
Ragnaros the Firelord - nejsilnější 8-manová karta, král RNG, obecně legendárka, kterou craftilo nejvíc lidí a to nejen kvůli jejímu vzhledu, silná krata automaticky vkládaná do většiny midrange balíků a někdy jste ji nalezli i jako překvápko v agrech
Sylvanas Windrunner - nejsilnější 6-manová karta, navíc asi nejsilnější deathrattle, Blizzardi se toho právě báli, kvůli autoincludu do N'Zoth balíků, protože jim to omezovalo možnosti tvorby silných deathrattlů (aby tím nevytvořili rakovinu jakou dělaj teď piráti)
Azure Drake - podle mého je této karty škoda, byla obvykle první kartou, kterou craftil každý začátečník, protože se opravdu hrála v každém decku a asi právě tato univerzálnost tuto kartu odsoudila do Wildu
Conceal - opět nebezpečná mechanika a obecně mechanika, díky které přežívá miracle rogue až moc dlouho v prakticky nezměněné podobě, navíc díky tomuto tahu se miracle nezabíjí, jen bude mnohem těžší jej hrát, protože nepůjde concealem maskovat chyby
Ice Lance - opět bouráme OTK a burst komba
Power Overwhelming - POW je základem warločích komb a dovolovalo vlastně největší damage vzhledem k manacostu (podobnej buff je u paly za 4 many)
=======
Suma sumárum pokud máte všecky tyto karty v normálních variantách, dostanete 3640 dustů (1600+1600+200+80+80+80); pokud máte všecky golden 7200 dustů (3200+3200+1600+800+800+800). Z toho vyplývá lehká spekulace na dust, kterou může udělat každý free-2-play hráč. Protože předpokládám, že máte maximálně tak akorát od každé karty přesný počet do balíčku a nesyslíte si např. tři Ragy co kdyby je někdy náhodou nerfovali a vy dostali full refund, tak můžete provést dust spekulaci v podobě nechávání si droplých golden karet a nejpozději den předtím než bude začátek Roku Mamuta tak vycraftíte jakoukoliv chybějící z daných karet. Proč? Je to jednoduchá matematika - příklad si ukážeme na Ragovi: Pokud nevlastním žádnou verzi Ragnarose a jednoho si craftnu. Tak by bylo 1600 dustů jak začne rok mamuta. Pokud do konce března nahromadím 3200 dustu a craftnu golden Raga dostanu těch 3200 dustů zpátky. Takže vám Blizzard tímto tahem vlastně říká: vycraftěte si Raga (Sylvu, Conceal, ...), pokud ho ještě nemáte, protože v den kdy bude year of the mammoth live vám ten dust vrátěj. Vy tak budete mít silnou kartu do wildu a dust z její ceny zpátky na craft nějaké jiné.


Maiev Shadowsong
Valeera bude moct být nahrazena novým avatarem. Konkrétně touhle night elfskou wardenkou známou již z datadisku ke strategii Warcraft 3: Frozen Throne. A nejlepší na tom je, že ji dostanou všichni, kdo po launchi The Year of the Mammoth vyhrajou 10 her v standardu (jak ladder tak casual).
« Poslední změna: únor 20, 2017, 10:05:54 pm od Divobij »
Strip the flesh! Salt the wounds!

Divobij

  • Hero Member

  • Offline
  • *****

  • 725
Re:Metareport STANDARD
« Odpověď #34 kdy: únor 24, 2017, 08:12:48 am »
Strip the flesh! Salt the wounds!

Divobij

  • Hero Member

  • Offline
  • *****

  • 725
Re:Metareport STANDARD
« Odpověď #35 kdy: Březen 05, 2017, 06:50:08 pm »
Tak tu máme začátek měsíce, pár dní po nerfovací patchi již uplynulo, tak můžeme drobet zesumýrovat, jak moc nerf Small Time Bucaneera a Spirit Claws ovlivnil metu jako takovou.
DRUID - Jade Druid je stále nejčastější druid jakého uvidíte proti aggru má pomalejší začátek, ale auctionáři a Jade Idol mu dovolují infinite value v podobě boardu, který prostě časem control nebude schopen ukontrolovat; OTK Druid už tak častý není, tak či tak jej snadno poznáte, krom toho že nehraje golemy tak líže jak o život aby se rychle dostal ke svému OTK kombu (Kun Malygos nebo Kun C'Thun)
HUNTER - Rexxar na ladderu stále není vidět a všichni doufáme, že to dinosauři a beasti v budoucí expanzi Journey to Un'Goro napraví
MAGE - Reno Mage easy to play, difficult to master - zvláště proti ostatním controlům; Tempo Mage není špatný
PALADIN - Murloc Paladin s Finjou je asi jedinej competetive hranej pala, navíc jeho early game neovlivnil nerf, protože piráty nehraje
PRIEST - Reno Priest je viděn asi stále častěji častěji v dračí verzi, hlavně bacha na Yseru; Dragon Priest je stará známá klasika, v současnosti vídám pomalejší verze s Entomby, Yserou a jinýmy legendárními draky
ROGUE - Tempo Rogue jsem viděl u Warshacka, minion based, prasítko s piráty, není závislej na Conceal kombu a nerf mu tolik neublížil; Miracle Rogue je oslaben, jeho pirátí start už není takovou rakovinkou, jak vypadne Conceal jsem zvědav jak moc se změní, respektive zda vůbec přežije
SHAMAN - v poslední době potkávám častěji různé midrange s BL a nebo TB valiantama takže bacha na totemy a clearujte všecko pokud to jen jde; nejčastější je asi Jade Midrange Shaman; Aggro Jade Shaman top rakovinka drobet oslabila proto posun spíše na ty midrange verze; dále se začala objevovat ještě N'Zoth verze, kterou opět snadno rozpoznáte podle deathrattle karet, hexujte/entombujte/polymorfujte Ayu a White Eyese tyhle karty vám po zahrání N'Zotha nejvíce zatopí; jednou jsem potkal také Reno N'Zoth verzi
WARLOCK - Renolock stále top lock, podobně jako renomage je to velice těžký deck na mistrovské zahrátí; Zoo mizí a už se hraje málo i na lowranku
WARRIOR - asi vede Dragon Tempo Warrior protože jí tolik neublížil nerf, hlavně mu pomáhá silná manacurve; Pirate Warrior neupadl jen ten start už není taková rakovinka, protože STB se lépe odstraňuje; EDIT: PIRATE WARRIOR po vyjmutí STB je furt nejvíc OP aggrodeck na ladderu, takže pokud uvidíte STB je to noob, kterej si neaktualizuje decky, pokud hraje piráty ale STB ne tak pořád bacha na ně; Control Warrior je jedinej fatigue deck v současnosti na ladderu, není tak populární už jen kvůli své ceně
« Poslední změna: Březen 14, 2017, 04:49:49 pm od Divobij »
Strip the flesh! Salt the wounds!

Divobij

  • Hero Member

  • Offline
  • *****

  • 725
Re:Metareport STANDARD
« Odpověď #36 kdy: Březen 13, 2017, 12:25:19 pm »
Poznatky z víkendového ladderu

Proměna některých decků Small Time Bucaneera je již vidět, většina šamanů ho nehraje a díky tomu se propadají dolů a celá meta je vlastně o tom abyste dokázali zastavit aggro pirate wara, který si vlastně díky nerfu STB uvolnil 2 sloty v decku, ono to dělá ale víc fleků protože někteří vyházeli i Blodsail Captainy - celkově se objevuje více obměn občas tam vidíte Argent Horseridery, někde je zas místo toho Bash, někteří kapitány nechávají a někteří to hrají postaru a zůstal tam i STB
Dle mého je STB již nekonzistentní a u šamana bych ho nehrál už vůbec protože zde díky nerfu zbraně je celej pirátí základ slabej a moc pomalej. Shaman ale zkouší věc, kterou objevil předtím paladin a tou je murlok Finja a jeho kamarádi, někteří to i bufujou pomocí Anyfin a jiní tam hrajou i Call in Finishers a BL, takže bacha a pro jistotu jim nenechávat nic na boardu protože i buffovací totem se objevuje na mě až moc často - prakticky snad v každým decku.
« Poslední změna: Březen 14, 2017, 04:44:36 pm od Divobij »
Strip the flesh! Salt the wounds!

fid0rka

  • Full Member

  • Offline
  • ***

  • 112
Re:Metareport STANDARD
« Odpověď #37 kdy: Březen 13, 2017, 05:32:47 pm »
Nemáš nějak moc pifku na toho Shamana?  ;D (vlastně nic jiného nehraju ::))

Divobij

  • Hero Member

  • Offline
  • *****

  • 725
Re:Metareport STANDARD
« Odpověď #38 kdy: Březen 14, 2017, 04:41:35 pm »
pifku na šamana ani ne spíš mě sere obecně jakákoliv rakovinka, kterou kdokoliv hraje - čili cokoliv co je danou dobu OP-no-brain-just-mana-curve-well deck  :-X

kdybychom měli mluvit o pifce tak bys mě měl vidět jak nadávám každýho Anduina nebo Tyrandu - upřímně nenávidím priesty a to jen kvůli tomu že kdykoliv je hraju já tak mám ruku megablbou a nedostává se mi reakčních karet když je potřebuju, a nebo naopak mám ruku plnou reakčních karet a není důvod je hrát - příklad viz můj facebook, kde hážu screenshoty z HS - dragon priest od počátečního mulliganu až po stav kdy mám 10 karet na ruce hraju bez jediného draka a to jsem jich měl v tom decku nespočítaně (nebo to byl tehdy dragon pala? to je fuk)
kdykoliv proti nějakými tomu bílýmu zmrdovi hraju tak mu všecko přijde perfektně a rozbije mě jak psa jen si všecko lízne přesně v pravou chvíli nebo to má na ruce... a když tvůj deck rozbije blbeček, kterej viditelně dělá blbý trejdy a celkově chybuje ale protože mu to jde prostě jak Pavlovi na Blizzconu tak to fakt nasere když tě takovej zevl porazí
jo a tímhle mě vlastně sere i bratr, který ty bílý chuje mainuje vlastně už do dob WoWka - příklad: tehdy jsem hrál nějakýho control wara a říkám bratrovi vem něco a zahrajem si - tak mě rozjebe s priestem, pohoda neřeším to, hrál vlastně tehdy nemeta deck, kterej ten deck perfektně counteroval, říkám "dáme druhou hru nechám si wara a ty vem něco jiného" a ten pičus veme jinej deck na priesta ale vlastně totéž v bledě modrém (vlastně bílém) tak jsem nasraně a nejvíc salty concednul a šel raději HS proti random lidem


jo a když už jsme u té mety tak dost nadávání na priesty  8) a ještě doplním informace že v rámci toho co jsem koukal na netu na streamy a úspěšné decklisty tak statisticky si třeba pirate war tak moc dobře nevedl (většina lidí stavěla antiagrodecky) a naopak tímto postem tolik opěvovaný ;) priest - konkrétně nejvíce agresivní dragon verze bez kontrolních spellů (bez legendárních draků a entombů nebo jen s jedním) si vedl velmi dobře a toto vede také k jeho větší oblibě zejména na nízkých rancích, kde právě ta verze bez legendárek v poslední době frčí dost...
« Poslední změna: Březen 14, 2017, 10:44:26 pm od Divobij »
Strip the flesh! Salt the wounds!

Divobij

  • Hero Member

  • Offline
  • *****

  • 725
Re:Metareport STANDARD
« Odpověď #39 kdy: Březen 19, 2017, 09:41:51 pm »
dnešní Alza Asus RoG Hearthstone Battlegrounds ukázaly o čem je dnešní meta

Jade Druid - klasika která se ubrání zpočátku pomocí kouzel a pak vás utluče boardem, aggra staví dvěma velkejma stromkama
Aggro "Tempostorm" Shaman - jediný typ, hraje lehký pirátí úvod s klasickým aggro koncem v podobě spellů, Flamewreathed Faceless je doplněn dvěma Twilight Hammery jakožto antiooze mechanikou
Renolock - stále rád hraje kombo s Leeroyem PoW a facelessem, krysou s vortexem
Zoo - klasický disko s pirátím startem na 1/2 odzbraňovávacích pirátech
Rogue - aggro s murlokama nebo miracle
Dragon Priest - viděl jsem pouze agresivní variantu, kde nebyl jediný legendární drak, pouze ti vygenerovaní; obdobně chyběly i entomby

Sylvu jsem viděl za celej večer jen jednu - tato vynikající legenda v současné metě nestíhá svou hru
« Poslední změna: Březen 26, 2017, 07:34:44 pm od Divobij »
Strip the flesh! Salt the wounds!

Divobij

  • Hero Member

  • Offline
  • *****

  • 725
Re:Metareport STANDARD
« Odpověď #40 kdy: Březen 26, 2017, 07:42:04 pm »
HCT Winter Championship META:

Renolock s kombem na Leeroye
Aggro Shaman s Twilight hammery
Jade Shaman
Pirate Warrior
Dragon Priest - nejagresivnější varianta bez legendárních draků a entombů
Reno Mage s kombem na Tondu
Jade Druid - klasika s velkejma stromama a Auctionery
Malygos OTK Druid hrál ho pouze jeden hráč
Miracle, občas i Aggro Rogue - miracle mi přišel efektivnější
« Poslední změna: Březen 26, 2017, 07:53:50 pm od Divobij »
Strip the flesh! Salt the wounds!

Divobij

  • Hero Member

  • Offline
  • *****

  • 725
Re:Metareport STANDARD
« Odpověď #41 kdy: Duben 13, 2017, 11:10:31 pm »
meta se nám začíná krystalizovat a tak si povíme něco o tom co už je populární

DRUID
- Ramp Druid - s Y'Shaarj
- Token Druid - asi nejpopulárnější druid
- Quest Druid - prakticky se nevyskytuje
HUNTER
- Quest hunter - nefunguje
- Midrange - asi nejefektivnější typ Rexxarova decku
- Facehunter - někdy je spíš tendence hrát face hlavně kvůli quest roguně, protože v tu chvíli je to face race
MAGE
- Freeze Mage - tomuhle decku se nevěřilo, protože bez Emperora si lidi mysleli, že to na OTK neutaháte
- Quest mage a.k.a. Exodia Mage - TTK (two turn kill) - kombo 4 sorc. apprentice a do přeskočeného druhého kola Tonda a infinite value fireball train; porazit se to dá pokud s ním nebudete hrát pomalou hru, pomocí Dirty Rata jim můžete vytahat některé kombo miniony
- quest mage se spelly a gianty - nejde o kombo exodii, buď uburníte spelly nebo sestřelíte v extended kole útokem dvou Arcane Giantů, kteří se vyloží zadarmo a máte vlastně 2 kola na čistej spell burn takže podle toho co má mage na ruce smaží minimálně 16 damage giantama
PALADIN
- Murloc Midrange Paladin - hrál to myslím StrifeCro, podle některých předpovědí tento deck půjde dopředu vzhledem k možnosti Stonehill Defendera, který vám vygeneruje Tiriona (viz Trolden 3 Tirioni)
- N'Zoth Paladin - opět se Stonehill Defendery
PRIEST
- Quest N'Zoth Priest - dobrej ale bohužel to nebude topka, protože ani dragonfirepotiony a návrat životů na 40 vás nemusí zachránit
- Purify Priest - Razorleaf zatauntovanej ospiritovanej nebo nekonečná generace spellů přes Lyru - jeví se lepší jak quest
- Dragon Priest - Drakonid Operative tu stále je a tohle je prostě karta co tento deck drží naživu, novej Primordial Drake je prostě boží konec křivky a dobrá náhrada za odrotovaný 4-drop taunt
ROGUE
- Giant Miracle Rogue nebo Malyrogue - druhá verze se tak moc nehrává, spíš jde o srandu s kytičkama a giantama na bonus
- Quest Rogue - novej cancer, musíte co nejrychleji splnit quest a co nejrychleji a pak už vám nedojde dech teda pokud neprohrajete "facerace"
SHAMAN
- Jade Elemental - early game jade package s Ayou, bez Totem Golema a Tunnel Trogga, někdy bývá těžkej punish jak hraje BL (v současnosti není tak populární)
- Murloc Shaman - podle mě to není taková hitparáda, ale zkouší se
WARLOCK
- Handlock - není Reno a tak se vracíme k decku, který je mnohem těžší na hraní, všemožné techy, často hodně defenzivní, Jaraxus a nová Elise included
- Discard Warlock - podle mě lepší hrát discard zoo a ne verzi s Lakkari Sacrifice, kdo koukal na Troldena tak ví, že questreward se dá taky discardnout
- Discard Zoo - často včetně Clutchmother
WARRIOR
- Taunt Warrior a.k.a. Quest Warrior - existuje více variací, ale tak či tak toto je velice silný deck, jehož gró zpočívá v defenzívě a hraní tauntů, následně po dodělání questů ofenzívě s Ragnarosovým heropowerem
- Pirate Warrior - tento deck stále žije, po rotaci totiž vlastně o moc nepřišel, poslední dobou tam častěji vidívám Captaina Greenskina
« Poslední změna: Duben 17, 2017, 08:06:37 am od Divobij »
Strip the flesh! Salt the wounds!

Divobij

  • Hero Member

  • Offline
  • *****

  • 725
Re:Metareport STANDARD
« Odpověď #42 kdy: Květen 08, 2017, 08:12:04 pm »
Už je to tak měsíc, co se hraje Un'Goro. A tak si opět povíme, co nejpravděpodobněji v rámci současné mety můžete čekat od jednotlivých class.

DRUID - Token Druid je asi nejsilnější, protože je rychlejší jak quest roguna, agro murloc pala nebo taunt war, Jade Druid je dobrý ale velmi pomalý, jestli vám dobře nepřijde early game, tak vás všecky agrodecky přejedou, Ramp Druid s Y'Shaarjem je bohužel pomalý a vidět není
HUNTER - Midrange Hunter je asi jediný typ decků, co potkávám; ostatní hunter decky nejsou moc konzistentní, a díky tomu jsou odsouzeny, aby se celkově moc nehrály
MAGE - ohromné množství decků z nichž na low ranku vídám nejčastěji Elemental Tempo Mage, dále jsou více vidět Control Mage a Freeze Mage tyhle decky se dole nehrají, protože jsou těžké na zahrání a také drahé na dust; Exodia Mage a Giant Quest Mage jsem nepotkal dobré 2 týdny
PALADIN - tisíc variací a všecko drahé kolem 10k dustů, Control Paladin občas i s N'Zothem; Aggro a Midrange Murloc Paladin - rozdíl obvykle poznáte podle Divine Favoru a Gentle Megasaura v agru a koníků nebo Primordialů v kontrolu
PRIEST - u mě vede Dragon Priest (dneska např. asi nejšílenější hra, kdy jsem ukontroloval s midrange deckem control paladina - pomohl mi zejména luck táhl jsem si 2x Tiriona, 1x Sunkeepera Tarima a 2x Primordial Draka, nejvíc tomu pomohl Drakonid Operative train); Deathrattle Priest se občas potká, ale topka to není, protože proti armádě 5/5 vás nezachrání ani 40 životů; Purify Priest je vtipnej a na low ranku častější, ale pokud proti němu ukontrolujete board není problém ho porazit
ROGUE - nejčastější je Quest Rogue cancer, který na low rancích hráči tolik neovládaj takže se někdy porazí sami; Miracle Rogue je obvykle s Arcane Gianty, Malygose jsem nepotkal ani nepamatuju
SHAMAN - Jade Elemental nebo Elemental Shaman jsou nejsilnější; občas vzácně vás zaskočí Murloc Shaman; obecně bacha na BL
WARLOCK - je celkově nepopulární a hraje se minimálně, Handlock je celkově nejméně hraný (hlavně kvůli velké rychlosti současné mety); Zoo je celkově častější ať už disscarduje či ne - hlavně bacha na vajíčka, protože si je žerou pterodaxama
WARRIOR - poslední dobou a to i v played či na na nižších rancích vidíte Taunt Warriora; Pirate Warriora vidím velmi málo a to jsem moc nerankupoval a zatím jsem zaseklej v bahně nízkých ranků, kde bych čekal, že s ním bude ranupovat kdekdo, prože je v budget verzi hodně levný
« Poslední změna: Květen 08, 2017, 08:24:31 pm od Divobij »
Strip the flesh! Salt the wounds!

Divobij

  • Hero Member

  • Offline
  • *****

  • 725
Re:Metareport STANDARD
« Odpověď #43 kdy: červen 28, 2017, 09:51:24 pm »
Un'Goro je asi nejlepší expanze, kterou jsme doposud měli. Touhle dobou už by metagame měla být víceméně usazená a i tak se neustále objevují nové a zajímavé balíky, kde byste nečekali, že už se něco nového objeví. Navíc je hra nyní vcelku velmi dobře vybalancovaná a díky tomu máme obrovské množství top balíčků. Oznámení nové expanze už je na spadnutí. Jako bonus nás opravdu čeká NERF QUEST ROGUE - quest bude nyní vyžadovat 5 minionů místo 4.

DRUID - Aggro Token Druid je stále silnějším archetypem; Jade Druid je dobrý, ale pomalejší, a proto je to tier 2, poslední dobou se v Jadovi schovávaj i Yoggové
HUNTER - se stále nikam výrazně do top tierů nedostává, ale Midrange Huntera neustále někdo hraje, jakožto jediný nesmrtelný a nejsilnější archetyp huntera, který se slibně drží zuby nehty
MAGE - rychlé verze mágů upadají a čím dál víc je vidět Freeze Mage a Control Mage, který dle Tempostormu je tím no.1 balíčkem; oba pomalé kontroly stíhá tier 2 Secret Magem, který upadá právě díky stále větší oblibě token flood decků, které prostě nedokáže tak efektivně ukontrolovat oproti svým pomalejším protějškům; dovolím si ještě upozornit na Eatera of Secrets, který se u kontrolních mágů čím dál tím víc objevuje hlavně právě jako counter mirror matchů
PALADIN - paladinům vévodí Midrange Paladin, následován Control a Aggro Paladinem jakožto decky na ústupu, nejvíc upadá aggro
PRIEST - priesty totálně drtí Devolve u šamana, což vede k tomu, že jako tier 1 nenajdete žádný priestovský deck, Purify Priest a Control Priest se ale drží na tieru 2, kde pořád dokážou napáchat ještě dost zla, zvláště když se jim povede nějaký slušný spell miracle s Lyrou; Dragon Priest je stále solidní a v poslední době se vyvinul v jakéhosi control miracle dragon hybrida; obecně Lyru najdete obvykle v každém priestovském decku
ROGUE - rogue už je pořád to samé, nejčastější je Quest Rogue - uvidíme jak moc nám ho přicházející nerf změní a uvidíme, nakolik to ovlivní jeho sílu udržet se na top tieru; Miracle Rogue je variabilnější a přístupný techům, ale také těžší na zahrátí, díky čemuž se drží na tieru 2, pořád je to však silný deck, který dokáže právě mnohdy slušně pozlobit
SHAMAN - jasnou volbou je Token Shaman s Evolvem a Doppelgangstery, který vévodí metě na low rancích i svou budget verzí bez legendárek Ayi a Patchese
WARLOCK - je nejméně populární classou a tak ho na ladderu moc nepotkáte; když už nějaký lock stojí proti vám, je to obvykle Zoolock, na low rancích nebo mimo rankedy narazíte i na Handlocky, overall z nich ale žádnou divočinu nečekejte
WARRIOR - nic nového pod sluncem pořád stejný Pirate Warrior a Taunt Warrior, piráti se drží stále výš a nově se objevuje i varianta bez Mortalů, protože proti aggrům je to mnohdy prázdná karta na ruce
Strip the flesh! Salt the wounds!

Divobij

  • Hero Member

  • Offline
  • *****

  • 725
Re:Metareport STANDARD
« Odpověď #44 kdy: Srpen 14, 2017, 07:19:15 pm »
Knights of the Frozen Throne meta se nám pomalu začíná krystalizovat a tak je asi načase si povědět něco o tom, co se zkouší a co je populární. Celkově nejpopulárnější a nejvíc OP se jeví druid - Spreading Plague a Ultimate Infestation obvykle ještě v kombinaci s Innervate totálně vysílají tuto classu do nebes. Svým způsobem je prakticky asi jedno jakej archetyp druida budete hrát, pokud v tom decku bude tyto karty... Zostatních class druidovi stačí kontrolní decky, ale pokud se druid nějak rozjede tak ho opravdu jen ztěžka stíháte a obvykle už nedoženete.
Zatím se stále nejedná o kompletní list top tier decků. Pokud chcete rychlej jít nahoru zkoušejte stavět druida, který se jeví jako sázka na jistotu. Z ostatní decků bych se asi nebál sáhnout na midrange paladina. Kdo má kopec dustu může zkusit i highlander priesta nebo exodia mage. Free to play hráči by měli šahat na osvědčenou rakovinku v podobě pirate wara. Ostatní decky už nebývají tolik OP a mnohdy se s nimi mučíte jak nejdou ty správné karty.
Jako zajímavý tech se jeví Black Knight, protože přibývá hodně otravných tauntů buď hodně HP nebo bublinama. Proč já jen toho zlatýho BK dissoval?! Teď by se fakt hodil. Druhou super kartou v pomalých kontrolních matchupech je Lich King, který je takovou rychlejší Yserou.

DRUID
- Midrange Bonemare Plague Druid - Spreading Plague je nové Unleash the Hounds, jen ty tokeny jsou drobet silnější takže bacha na overextend
- Infesting Plague Jade Druid jade druid je stále silný, i když Skulking Geist hrozí, flexibilita nové heropower co má DK Malfurion je vidět, navíc druid doplnil nové zbraně v podobě Ultimate infestation, kterou má na proliz místo auctionerů
HUNTER
- Deathstalker Midrange Hunter - zkouší se i N'Zoth verze, obvykle pomalejší jak býval, mívá i Lich Kinga
MAGE
- Ghastly Quest Exodia Mage - TTK (two turn kill) Tonda s infinite fireball trainem
- Elemental Frostlich - bacha na Geddona je to taky elementál - dělá hrůzný lifestealy
PALADIN
- Death Knight Control Paladin - jeden z nejdražších decků co se hraje, mě chybí do komplet Reynada Wickerflame Burnbristle a 1 epickej Corpsetaker a 2 Blackguardi
- Midrange Murloc Paladin - adoptoval Bonemare a Skelemancera, což je docela zlobivé kombo
PRIEST
- Shadowreaper Kazakus Highlander Priest - další megadrahej deck, kterej obsahuje kotel legendárek, jedná se o Kazakus priesta, protože Reno je na wildu
ROGUE
- Giants Questing Miracle Rogue - miracle adoptoval zpátky Questing Adventurery a Lich kinga a i tak si proti někteejm deckům ani neškrtne
SHAMAN
- Evolve Token Shaman - evolve z nového DK mění hru, protože šaman ztrácí totemy ale zdá se že Deathseer Thrall s tím umí žít
WARLOCK
- Bloodreaver Demon Handlock - handlock je zpět a využívá nového DK, které podobně jako N'Zoth produkuje obrovskou boardpresence a navíc vám dává velmi silnou healovací heropower
- Zoolock jaksi upadá
WARRIOR
- N’Zoth Tempo Warrior - kde přesně war skončí nevím, ale Tempo warů je asi nejvíce
- Pirate warrior to zkouší ale také zdá se upadá

edit: 19.8.2017 upraven úvod
« Poslední změna: Srpen 19, 2017, 06:16:52 pm od Divobij »
Strip the flesh! Salt the wounds!