* Recent Posts

Autor Téma: WiFi připojení  (Přečteno 5612872 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

MadSnake

  • Sr. Member

  • Offline
  • ****

  • 391
WiFi připojení
« kdy: Duben 09, 2015, 01:45:23 pm »
Zdravím, chtěl bych se dotázat zde kovaných BIÁků, zda problém s připojením, hlavně co se týče packet lost a zvýšeného pingu může zapříčinit stará wifi krabička, která rozvádí net po bytě. Většinou jakmile v počítači, v přístupu k internetu odpojím a znovupřipojím wifi, tak se vše srovná.
Jinak internet mám již dlouhá léta a je stabilní, k wifi v bytě vede kabel.

Sigimundus

  • Sr. Member

  • Offline
  • ****

  • 272
  • Osobní text
    Po
Re:WiFi připojení
« Odpověď #1 kdy: Duben 09, 2015, 02:16:30 pm »
To je klidne mozne. Muze to byt treba rusenim sousedovic Wi-Fi. Zkus si pustit "ping" s IP na "wifi krabička" - predpokladam ze se jedna o Wifi Router -  v prikazove radce (klikni na tlacitko start napis cmd a klikni na enter) z parametrem -t a nech to bezet minutu nebo dve a potm klikni na "ctrl+C" a ve vypisu uvis i packet loss
 

DJDavecz

  • Jr. Member

  • Offline
  • **

  • 96
  • Osobní text
    Po
Re:WiFi připojení
« Odpověď #2 kdy: Duben 09, 2015, 02:29:53 pm »
MadSnajku, jestli máš dotykový telefon a android, stáhni si v Googleplay " Wifi Analyzer" od Webprovider. Tím zjistíš dostupné sítě a kolik z vás je na stejném kanálu. Pak si přehodíš jen kanál pro WiFI a mělo by být vše OK.
Pokud máš problém i po kabelu, doporučím zkontrolovat zabezpečení Wi-fi, neb se dělíš o připojení s každým kdo se připojí a tobě může nastat zpomalení a ztrátu  paketů.


Pokud máš vše OK a i přes to je problém, ta ji vyměň za novou. Doporučím ASUS či TP-link.. WR841N je můj typ...

MadSnake

  • Sr. Member

  • Offline
  • ****

  • 391
Re:WiFi připojení
« Odpověď #3 kdy: Duben 09, 2015, 02:30:40 pm »
Nejedná se o router, ale přímo o acces point, každopádně vyzkouším, uvidím... Toto kolísání stability připojení mám až pětkrát za den, ale jakmile to znovupřipojím, tak je to ok...

Zarrick

  • Host
Re:WiFi připojení
« Odpověď #4 kdy: Duben 09, 2015, 02:39:19 pm »
Inu kľúdne to môže byť aj SW problém. Najlepšie je pripojiť k wifine aj iný kompjůtr a sledovať či sa objavia podobné/rovnaké príznaky. Aj ja som týždeň-dva dozadu riešil problém so sieťou, každých cca 3-5min. sa mi na pol minúty nenačítavali žiadne stránky. Streamy, skype, wot, všetko fungovalo ale stránky sa na tých 30 sekúnd vôbec nenačítavali a browsery hlásili výpadok siete. Tak som celý deň ako servisný technik riešil diagnostiku routerov, rekonfiguroval ich, pingoval a trasírkoval všetko možné, až som si povedal, fuck it, spravím poriadok v kompu. Odinštaloval som desiatky už dávno nepoužívaných programov a hľa! Problém je preč. Boh vie odkiaľ sa to vzalo, čo to zapričiňovalo, ale je to preč? Je.  ;D

Takže ako prvé by som skúsil spraviť poriadok v kompu (ak ti to teda nerobí aj na iných zariadeniach, potom je to jasne sieťová technika), následne nejaké pingy, trasírky, PingPlotter, potom vliezť do APčka a skúsiť iné kanály. Prípadne môžeš skúsiť zkontaktovať ISP zda nevedia o niečom (na 98% dostaneš odpoveď "NIE"  ;D). Ak už nevieš čo ďalej, zkús si zavolať Myluke-a, ten ti hackne okolité wifiny a ak to bolo rušením, tak to bude preč  ;D
« Poslední změna: Duben 09, 2015, 02:44:00 pm od Zarrick »

MadSnake

  • Sr. Member

  • Offline
  • ****

  • 391
Re:WiFi připojení
« Odpověď #5 kdy: Duben 09, 2015, 02:52:31 pm »
Právě, že PC jsem přeinstaloval a problém přetrvává :)

HARK0NEN

  • Hero Member

  • Offline
  • *****

  • 1154
  • Osobní text
    ten, co za to moze...
Re:WiFi připojení
« Odpověď #6 kdy: Duben 09, 2015, 03:18:49 pm »
Mal som podobnyy problem a ukazalo sa, ze niektory z mojich susedov nejak ziskal heslo na moju wi-fi a veselo si stahoval cez torrenty. Zmenil som si heslo a bolo po probleme. Aj tak by som rad vedel, ze kto to bol...
„Conane, co je nejlepší v životě?“
„Rozdrtit nepřátele, vidět je utíkat před sebou a slyšet nářek jejich žen.“

Sigimundus

  • Sr. Member

  • Offline
  • ****

  • 272
  • Osobní text
    Po
Re:WiFi připojení
« Odpověď #7 kdy: Duben 09, 2015, 04:08:30 pm »
Mal som podobnyy problem a ukazalo sa, ze niektory z mojich susedov nejak ziskal heslo na moju wi-fi a veselo si stahoval cez torrenty. Zmenil som si heslo a bolo po probleme. Aj tak by som rad vedel, ze kto to bol...

jestli to heslo bylo 12345678 tak se nemuzes divit  ;D
 

HARK0NEN

  • Hero Member

  • Offline
  • *****

  • 1154
  • Osobní text
    ten, co za to moze...
Re:WiFi připojení
« Odpověď #8 kdy: Duben 09, 2015, 04:32:03 pm »
napisal som ziskal, nie prelomil...
„Conane, co je nejlepší v životě?“
„Rozdrtit nepřátele, vidět je utíkat před sebou a slyšet nářek jejich žen.“

MadSnake

  • Sr. Member

  • Offline
  • ****

  • 391
Re:WiFi připojení
« Odpověď #9 kdy: Duben 09, 2015, 06:36:14 pm »
MadSnajku, jestli máš dotykový telefon a android, stáhni si v Googleplay " Wifi Analyzer" od Webprovider. Tím zjistíš dostupné sítě a kolik z vás je na stejném kanálu. Pak si přehodíš jen kanál pro WiFI a mělo by být vše OK.
Pokud máš problém i po kabelu, doporučím zkontrolovat zabezpečení Wi-fi, neb se dělíš o připojení s každým kdo se připojí a tobě může nastat zpomalení a ztrátu  paketů.


Pokud máš vše OK a i přes to je problém, ta ji vyměň za novou. Doporučím ASUS či TP-link.. WR841N je můj typ...

V PC používám Edimax Wireless LAN Card Status a to mi ukazuje v dosahu mé WiFi 19 dalších zařízení (njn, panelák) a hned 6 je nás na stejném kanále 11... Akorát netuším, kde se ten kanál přehazuje, popř. zda k tomu vůbec mám oprávnění...

crueface

  • Sr. Member

  • Offline
  • ****

  • 385
Re:WiFi připojení
« Odpověď #10 kdy: Duben 09, 2015, 07:45:23 pm »
Taky jsem tohle nedávno řešit i s providerem. U nich je prej vše ok a co že mám za router (mám vlastní,starší..),ale když jsem "pingal" na router,byla odezva 1ms,když jsem pinkal dál,už to tam něco málo ukazovalo...jenže můj problém byl v tom,že se to "lagovalo" jen občas .. Zkusím rady,co jste tu uvedli.
A dá se nějak zjistit,jestli je na mě někdo napíchnutej?

EDIT: tak jsem stáhnul ten wifi analyzer a na stejným kanále je snad celej barák..tak jsem se hodil jinam a jsem zvědav na večerní WoTko..
« Poslední změna: Duben 09, 2015, 08:13:28 pm od crueface »

Desnake

  • Host
Re:WiFi připojení
« Odpověď #11 kdy: Duben 17, 2015, 04:46:03 pm »
k tomu pusunutí kanálu: bacha na to, o kolik pásem to pusunete (o 1 nestačí!)

takhle nějak funguje sdílení frekvenčního pásma u Wifi sítí (tenhle obrázek demostruje konkrétně standart Wifi 802.11b)


Jestli je třeba celý barák na kanále 6, tak aby nedošlo ke vzájemnému rušení, tak to musíte posunout aspoň o pár kanálů vedle... buď o 5 kanálů vlevo na kanál 1 a nebo doprava třeba na kanál 11
(a pokud se vám nepodaří najít nějaký "čistý" kanál, tak je potřeba vybrat nějaký kanál, který bude co nejméně protínat jiné používané kanály)
« Poslední změna: Duben 17, 2015, 04:51:06 pm od Desnake »

wreker

  • Hero Member

  • Offline
  • *****

  • 144075
  • Osobní text
    Po

wreker

  • Hero Member

  • Offline
  • *****

  • 144075
  • Osobní text
    Po

wreker

  • Hero Member

  • Offline
  • *****

  • 144075
  • Osobní text
    Po
Re:WiFi připojení
« Odpověď #14 kdy: říjen 03, 2023, 05:50:24 pm »
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтtuchkasсайтсайт