* Recent Posts

Autor Téma: Jak začít hrát  (Přečteno 412021 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Divobij

  • Hero Member

  • Offline
  • *****

  • 725
Re:Jak začít hrát
« Odpověď #30 kdy: červen 18, 2016, 11:20:29 am »
Kripps Fatigue
pro mě nejlepší a nejzábavnější control war - protože má lepší matchup proti kontrolům vzhledem k možnosti soupeři semelít karty :D navíc C'Thun není win condition, není zde tolik legendárek takže je to i levnější pro lidi s omezenými zdroji (nemám ani Malkoroka, Variana nebo Gromashe) a tu to jde i bez nich a když vám pala concedne po semletí nzotha tak prostě nejde nemít škodolibou radost
deck je už asi měsíc a půl starej, ale pořád skvěle funguje - vzhledem k převaze control a mid decků je to s ním děsná sranda (pokud vám nevadí že hra trvá i 20 minut) a díky geddonovi si obstojí proti aggrům...
v současné standard metě je nejvíc OP ten deck, který znáte a umíte s ním nejlíp hrát, nejen proto existuje něco přes 10 decků co jsou top tier (pirate+control+tempo+patron warrior, yog+ctun druid, aggro+mid sham, tempo+freeze mage, miracle rogue, midhuntard...)
« Poslední změna: červen 18, 2016, 02:53:46 pm od Divobij »
Strip the flesh! Salt the wounds!

Divobij

  • Hero Member

  • Offline
  • *****

  • 725
Re:Jak začít hrát
« Odpověď #31 kdy: červen 21, 2016, 06:06:08 pm »
odvolávám co jsem odvolal a slibuji co jsem slíbil
nic proti Kripovi, ale když už mi 16.6. padl ten N'Zoth, tak uznávám, že N'zoth control warrior je super věc, vzhledem k státnicování nemám žádnou hrubou statistiku, ale za posledních dnešních 5 her na ranku 15 jsem s ním neprohrál
a jde to i bez Gromashe, pokud byste ho měli dal bych ho místo Ragnarose nebo Bashe (podle toho zda potkáváte častějc controly nebo aggra), tohle už je ale pořádnej wallet warrior :D cena decku jde hrubě přes 10k dustu

edit: z ranku 16 na rank 12 bez ztráty kytičky, v pátek pokračuju

2x Execute
2x Shield slam
2x Fiery war axe
2x Revenge
2x Slam
1x Doomsayer
2x Bash
2x Shield block
1x Acolyte of pain
2x Ravaging ghoul
2x Bloodhoof brave
1x Elise Starseeker
2x Brawl
1x Harrison Jones
1x Cairne Bloodhoof
1x Justicar Trueheart
1x Sylvanas Windrunner
1x Baron Geddon
1x Ragnaros the Firelord
1x N'Zoth, the Corruptor
« Poslední změna: červen 21, 2016, 07:36:34 pm od Divobij »
Strip the flesh! Salt the wounds!

margar757

  • Sr. Member

  • Offline
  • ****

  • 287
Re:Jak začít hrát
« Odpověď #32 kdy: červen 24, 2016, 09:06:39 pm »
potkavam ho ted docela casto...asi nejhranejsi war aktualne...porad jedu toho divine paladina na ranku 9 a konkretne proti tomuto decku to mam 50/50

Divobij

  • Hero Member

  • Offline
  • *****

  • 725
Re:Jak začít hrát
« Odpověď #33 kdy: červen 25, 2016, 11:17:26 am »
tak ono tu dost závisí na tom co lízneš, pokud udržíš board a nasadíš tam velkej kalibr v podobě geddona kterej nedokážeš odstranit je to čistej win
pokud ale žužlám v ruce karty co nezahraju je to čistá frustrace a modlení nad tím kdy už si konečně líznu brawl nebo ghoula, protože proti těm divine shieldům jsou zbraně blbě účinný
« Poslední změna: červenec 15, 2016, 06:31:01 pm od Divobij »
Strip the flesh! Salt the wounds!

Divobij

  • Hero Member

  • Offline
  • *****

  • 725
Re:Jak začít hrát
« Odpověď #34 kdy: červenec 15, 2016, 07:55:11 pm »
Ty DDDavovy guidy už jsou bohužel trošku zastaralé nebo mrtvé. Podle mého je lépe začít trošku jinak. Uplynula sakra hodně velká doba od vydání, máme tu wild a standard, Naxxramas a GvG jsou už minulost a nedají se koupit, a tak se i vaše úvodní strategie vydělávání musí změnit.

0.) Založte účet
Pokud založíte přes můj recruit a friend link máte classic pack do startu navíc.
I já sám jsem si teď zakládal nový účet kvůli tomu murločímu skinu na šamana (Morgl the Oracle), takže opravdu vím o čem mluvím. A nejsem sám: „Free to play experience is realy good.“ - Kripparrian

1.) Tutorial
Na úplném začátku si moc vybírat nemůžete. Máte Jainu (mage) a s ní porazíte pár NPC. Nic složitého. Během tutoriálu vám vysvětlí základní principy hry, takže byste měli úplné základy pochopit.

2.) Unlock ostatních hrdinů a jejich vyexpení na 10. úroveň
V podstatě jsou dvě možnosti: expíte buď proti NPC nebo v rankedu. Pokud porazíte nějakého doposud neodemčeného hrdinu, tak se vám odemkne. Unlock every Hero a máte za to 100g.
Vezměte Jainu a jděte na to.

3.) Co stavět do constructed?
Proč si to dělat složité a skládat něco sami, když už to za vás funkční složil někdo jiný (Trump). Na všechno potřebujete pouze základní karty (ty co jste dostali během levelování hrdinů na lvl 10). Máme tu Trump's Basic Decks of All Classes for Beginners, tak si každý předdělaný deck upravte, protože karty jako 1/4 opice v premade decku je prostě špatná volba.
Pokud máte zájem určitě navštivte Trumpův youtube kanál, kde v sekci Educational Videos naleznete mnoho užitečných rad. Fajn jsou i Trump’s decks, kde naleznete neustále aktualizované decklisty, které Trump hraje.

4.) Aréna
DDDavovy návody vám doporučují investovat veškeré vydělané goldy do arén. Já vám to naproti tomu nedoporučím. Určitě ale využijte, že vám hra dá jeden vstup do arény zdarma, jakmile odemknete všecky postavy. Ať už se dostanete kamkoliv, máte za to minimálně jeden pack a to se hodí. Jako začátečníci budete ale asi dost čumět. Hra vám bude třicetkrát nabízet tři karty, ze kterých si vždy jednu zvolíte do vašeho arénového decku. Problémem je, že vy se v kartách zatím asi mnoho neorientujete. Na pickování karet doporučuji použít např. arenavalue.com. Nebo tu jsou prográmky jako HearthArena, které vám pomohou s pickováním, aniž byste to museli vypisovat někam na internetu. Tak či tak je to dobrá věc pro začátečníky, protože vám to pomůže se orientovat v obrovském množství karet, kterých je v této době včetně sběratelských karet a tokenů už přes 1000.
Pro ty, co se nebojí číst, tu je Arena Starter Guide na Icy Veins. Kdo raději videa tak na youtube doporučuji Kripparriana, což je dle mého nejlepší hearthstoneový theorycrafter.

Na další arény máte podle mě ještě čas. Počkejte až se plně seznámíte se hrou a s jejími mechanikami. Jinak pro vás mohou být arény frustrující, protože se moc daleko nedostanete. Ano aréna je nejlepší způsob, jak vydělávat. Potřebujete na ni ale dvě základní věci - ČAS a ZNALOSTI. Arény jsou časově náročné, naštěstí se nemusí hrát na jeden zátah. Času sice možná máte na rozdávání, ale znalostmi prostě na začátku neoplývá nikdo. Přijde mi zbytečné učení stylem „hoď ho na hloubku do vody, ať se učí plavat“. Takže nakonec až se na to budete cítit a budete vědět, že máte dost času a vědomostí nebo vám nevadí, že zpočátku budete prohrávat, tak se pusťte do arén. Pokud si zvládnete udržet minimálně sedm výher za každý vstup, máte nekonečně se kumulující zdroj příjmů. Za sedm výher máte jistých minimálně 150g, a tak si z té odměny můžete okamžitě zaplatit nový vstup. Ale věřte mi, že tohle je pro většinu lidí těžké sci-fi, protože vše závisí na štěstí při picku a to nejen vašem, ale i soupeřově.
V této době jsou nejlepší povolání do arény – mage (spelly), rogue a war (zbraně).

5.) Questy
Každý den, když se nalognete, obdržíte jeden quest. Reset je o půlnoci. Každý den můžete jeden quest zrušit a dostat místo toho jiný. Existují questy různě „náročné“: 2 nebo 5 vítězství s jednou nebo druhou postavou; 3 nebo 7 vítězství s čímkoliv, zahrát 40 malých minionů, 40 spellů, 20 velkýjch minionů, dát 100 damage hrdinům, zabít 40 minionů apod. Základním pravidlem jak na questech vydělávat je nehrát ty za 40g a pokusit se je pomocí křížku zrušit a nahradit těma „dražšíma“. Pokud vyměníte jeden čtyřicítkový úkol za jiný čtyřicítkový, nehrejte ho a nechte si ho na další den, kdy se ho budete moci znova pokusit zlepšit alespoň na „dražší“. Jde o to abyste mohli abandonout nějaký úkol, kdyby náhodou další den přišel quest, který nebude třeba rušit. Questy za 40g plňte jen v případě, když není zbytí a máte plný questlog (tři úkoly za 40g). V tom případě splňte jen jeden z nich. Prve se ruší questy, co nejsou na výhry, protože výhru dáte s čímkoliv. Pokud je to možný hrajte questy až budete mít všecky tři. Je velice pravděpodobné, že se vám nějak provážou a vy nebudete muset hrát tolik her najednou, ale to už je na vás.

6.) Free packy a goldy, vydělávání a hlavně ŠETŘENÍ
Hidden questy a jejich odměny, které ve vašich počátcích určitě splníte:
- Win 5 games in practice mode, Get any class to level 10, Complete a game in play mode or arena - classic pack
- Play 3 games in Play mode or Arena, Defeat every Expert AI Hero, Collect every card in the Basic Set (tzn. vyexpěte všechny hrdiny na 10. úroveň) - 100g
- Win 100 games in any mode - 300g - při expení postav proti AI pravděpodobně uděláte i tento quest
- poslední možností příjmu je až 100g za den jako odměna nasbíraná po 10g za tři výhry

Začít nyní vyžaduje mnohem víc farmení jak předtím. Pokud člověk začíná free to play account totálně od nuly, je nucen si vybrat jeden deck, pro který bude craftit a odemykat si adventury tak, aby měl co nejrychleji hratelný základ karet. Nevýhodou toho je, že v play ani v rankedech si potom moc nenahrajete žádné questy, a nebo je budete dělat asi déle. Výjimkou je, když budete hrát za vaši oblíbenou classu.

Celou dobu tu se tu bavíme o vydělávání ale všimněte si, že nikomu nediktuji, co s vydělanými goldy udělat. Jestli kupovat prve adventury nebo pár packů vám nikdo neřekne. To se musíte rozhodnout sami, podle toho co stavíte a kterou kartu a odkud nejvíc potřebujete.

7.) Tavern Brawl
Tavern Brawl je jeden z unikátních módů, které Blizzard vytvořil jako oddechovou zábavu pro všechny hráče s alespoň jednou postavou na 20. úrovni. V tomto módu se obvykle střídají týdny, kdy dostanete premade decky, s týdny, kdy si budete muset deck vytvořit sami. Tak či tak je to obvykle slušná (RNG) divočina se svými pravidly. Doporučuji přečíst si dopředu třeba na Hearthhead o co v daném Tavern Brawlu půjde, ať víte do čeho jdete. Tavern Brawl je každý týden nový. V Evropě začíná ve středu ve 22 hodin večer a končí v neděli o půlnoci. Za první výhru v Tavern Brawlu je odměnou classic pack. Tavern Brawl vznikl jako mód, který pomáhá začátečníkům sbírat karty, pro veterány to je obvykle jen 40 dustů za týden. Abyste ale Tavern Brawl mohli hrát, musíte mít vyexpeného jednoho hrdinu na 20. úroveň, což je pro začátečníka docela dost, když si vezmete, že jen vyexpení proti NPC v soloplay na 10. úroveň trvá zhruba hodinu a čím jdete výš tím to leze pomaleji.

8.) Crafting a dissenchanting
Dokud se plně neseznámíte se hrou, nic nedissujte, pokud to nemáte víckrát než je potřeba. Každopádně jakmile něco poprvé dissnete dostanete 95 dustů. Cíleně to však kvůli těm dustům nedělejte, časem to budete mít. Žádný spěch.
Obdobně nic necraftěte dokud nebudete vědět, co děláte a hlavně proč to děláte. Co tedy craftit? Určitě necraftěte jen tak do prázdna bez cíle. Vyberte si nějakou classu (jakoukoliv) a najděte si na internetu pro ni budget deck. To je balíček, který nestojí moc dustů při docraftovávání. Tento budget deck sestavte a pak ho buď vylepšujte nebo se pusťte do dalšího budget decku ale pro jinou postavu. Každopádně vždy prve vyrábějte neutrální karty a teprve pak ty class specific.
Co si zvolíte je čistě na vás. Ve vašem výběru vám může pomoci seznam levných balíků, který do určité míry nasměruje vaše kroky. Postupem času složíte jeden dva efektivní decky. Nakonec se dostanete do stádia, že vás nahoru neposune nic než pořízení legendárky a šetřit těch 1600 dustů je fakt velké zlo.
Pokud nevíte, co chcete tak buď šetřete dust nebo vyrábějte neutrální miniony, protože z nich bude mít prospěch každý hrdina.
Doporučuje se craftit například tyto karty: Acolyte of Pain, Flame Juggler, Argent Squire, Abusive Sergant, Earthen Ring Farseer, Slam, Spellbreaker, Loot Hoarder, Azure Drake, Wild Pyromancer, Stampeding Kodo, Knife Juggler, Feral Spirit, Frothing Berserker, Defender of Argus, Doomsayer, Doomhammer, Preparation, Sea Giant apod.

9.) Levné balíky
Plně chápu každého free to play hráče, který se snaží s omezeným rozpočtem kvalitních karet poskládat něco relativně hratelného, aby se z plnění questů nestalo nekončící martyrium honby za třemi winy.

Následující decky by měly být vaše cíle. Jsou levné a efektivní. Obvykle se uvažuje o ceně craftění karet kolem 1000 dustů, na kolik goldů vás přijde kupování křídel adventur nevím.
Hunter - face ani midrange hunter nevyžadují žádnou legendárku a řadí se stabilně mezi nejlevnější decky
Shaman - jak face tak midrange verze nejsou drahé
Pirate aggro warrior – jediný levný warrior deck
Zoolock - levný, pokud tam nedáte Sea Gianta, tak craftíte za něco kolem 1000 dustu
C’Thun cokoliv - Jakmile dostanete C’Thuna, tak jej narvěte kamkoliv. „VyC’Thunit“ se dá prakticky jakýkoliv deck. ;) Zpočátku nejde o to hrát C‘Thuna na co nejvyšší čísla (víc jak 10/10), ale jakékoliv navýšení se počítá. Výhodou C’Thun balíků je, že mnoho karet budete mít společných pro více hrdinů, takže si udržíte i ostatní nepreferované decky na relativně slušné úrovni. Jako bonus většina kultistů je common nebo rare, takže vám mohou popadat velice snadno, pokud budete kupovat Old Gods packy. Největším boostem do C’Thun decků je legendárka Twin Emperor Vek‘lor.

10.) A co dál?
Nyní byste už měli mít základy. Sestavujte a upravujte i ostatní decky a pomalu začněte zkoušet lézt v rankedu směrem nahoru k legendě. Povinně byste každý měsíc měli dát alespoň rank 20, protože za to dostanete nový cardback. Dříve vás Trump's Basic Decks mohly dostat i na legendu, ale nyní tomu už mnoho lidí nevěří. Každopádně to jde i s některými budget decky. Vyžaduje to ale obrovskou trpělivost a kopec času. Někteří lidé si v rankedech dělají rychle a jednoduše zlatou postavu (500 výher v ranked). Takže se připravte na experty s nabušenými decky, co se vyconcedovali na rank 20 a hrají tam stylem 2 výhry a concede, aby na tom ranku 20 zůstali. Každopádně vzato kolem a kolem ranked je v mnoha případech lepší na dělání questů než played.

edit: konečně aktuální a ucelené :P
« Poslední změna: červenec 15, 2016, 09:15:37 pm od Divobij »
Strip the flesh! Salt the wounds!

Divobij

  • Hero Member

  • Offline
  • *****

  • 725
Re:Jak začít hrát
« Odpověď #35 kdy: červenec 17, 2016, 10:01:49 am »
pro ty co nevěří, že to jde rozjet vcelku rychle, toho epickýho kultistu jsem dropl v balíčku
« Poslední změna: červenec 17, 2016, 10:03:40 am od Divobij »
Strip the flesh! Salt the wounds!

Divobij

  • Hero Member

  • Offline
  • *****

  • 725
Re:Jak začít hrát
« Odpověď #36 kdy: říjen 12, 2016, 08:51:48 pm »
Post Yogg-Saron nerf - jakou legendárku craftit?
Pro vás free-to-play hráče vypíchnu top legendárky, která jsou nejčastěji vidět v současné metě. Dust je drahý a takový ne úplně optimální craft vás o mnoho zpozdí ve vašem rozletu a vývoji.

V tuto chvíli je zde taková trojka neutrálních legend, která je podle mého must-have.
Ragnaros the Firelord - od doby Big Game Hunter nerfu velmi silná legenda s pořádně velkým tělem s okamžitým efektem, který právě díky svému RNG může v mnoha případech pomoci prorazit svou střelou za velký taunt tolik potřebné face damage nebo setřelit něco hodně nebezpečného za tauntem schovaného
Sylvanas Windrunner - neustále silná karta i po svých nerfech, která v mnoha případech soupeři nadělá často velké komplikace, protože se musí vypořádávat ještě s minionem, kterého ukradne
Bloodmage Thalnos - Thalnos tvoří v poslední době velký základ mnoha decků. Midrange shaman na něm staví svou early game se Spirit claws a Maelstorm portálem. Další decky jako např. mágovské a rogunské díky němu získávají nejlevnější kombinaci Spelldamage a carddraw co ve hře je. Do arény legendárka, kterou opravdu málokdy picknete ale v constructed je to v současnosti opravdu dobrá karta. Ne každý hrdina ji ale hraje - např. z pomalých decků warrior, z rychlých aggrodecků ho nehraje prakticky nikdo.

Z class legendárek vypíchnu taktéž trojku, z níž já sám první dvě nevlastním.
Grommash Hellscream - neustále nejsilnější legendárka, hodně warů ho hraje, slouží též jako removal, burst damage, které si mnohy vyžádá hard removal
Edwin VanCleef - od doby silence a BGH nerfu častokrát tělo, s kterým se hráč musí vypočádat fyzicky a nebo na něm vytříská hard removal
Fandral Staghelm - nejdůležitější legendárka u druida, čím déle přežije, tím větší je z něj value, z chose one karet jako Wrath dělá velmi silné damage s prolizem a nedejbože když přežije a kolo po vyložení vám vyrobí stromeček 10/10

Jako bonus přidám ještě jednu class legendu navíc. Je jí Tirion Fordring. Ačkoliv v poslední době Tiriona mnoho nevidím, protože murloc paladin je složitější na hraní, tak je to velmi silná class legenda, která je prakticky autoinclude do každého paladinského decku.
« Poslední změna: říjen 12, 2016, 09:13:41 pm od Divobij »
Strip the flesh! Salt the wounds!

margar757

  • Sr. Member

  • Offline
  • ****

  • 287
Re:Jak začít hrát
« Odpověď #37 kdy: říjen 29, 2016, 05:41:10 pm »
takovy mensi trolling huntera  :D v prvnich dvou kolech zahral 2mana  trapy a myslel si jak ma safe open, predpokladal jsem ze jsou to ty 2dmg AoE a podle toho jsem hral  :)

https://hsreplay.net/replay/L6gmxnbaZ25srtbQb9Eqah

Divobij

  • Hero Member

  • Offline
  • *****

  • 725
Re:Jak začít hrát
« Odpověď #38 kdy: říjen 31, 2016, 06:23:16 pm »
jako tenhle typ replayu se mi blbě sleduje protože nemam přesně přehled kdy končí kolo ale mám pocit žes missnul lethal a mohls dat attack drakem 4 + 7 fireball + 1 dmg ping o kolo dřív nežs ho porazil ale možná je to jen dáno nepřehledností toho pro mě
Strip the flesh! Salt the wounds!

margar757

  • Sr. Member

  • Offline
  • ****

  • 287
Re:Jak začít hrát
« Odpověď #39 kdy: Listopad 05, 2016, 01:01:07 pm »
jj missnul  :)

Divobij

  • Hero Member

  • Offline
  • *****

  • 725
Re:Jak začít hrát
« Odpověď #40 kdy: Prosinec 09, 2016, 06:04:30 pm »
Karty z Mean Streets of Gadgetzan (MSoG někde zkracováno i jako MSG) jsou tu už pár týdnů. Meta se nám už pomalu začíná ustalovat, a tak bychom si mohli říct, které legendárky teď frčí a je tak vhodné je craftit.
Jedná se o můj seznam top legendárek. Někteří se mnou nemusíte souhlasit a třeba doplníte tento post diskuzí, jaké karty vám tam chybí nebo mě naopak přebývají. Jména karet jsou seřazená podle abecedy.

NEUTRAL
Aya Blackpaw - podle mě must-have, pokud chcete jít nahoru s jakýmkoliv jade deckem
Bloodmage Thalnos - stále je to dobrá volba do midrange shamana nebo tempo mage - je vidět i jinde
Harrison Jones - nejlepší tech karta, nejhranější tech karta, všem hunterům, šamanům a wariorům nechutně bere spolu se zbraní obrovské tempo
Kazakus - vzhledem k volbám ceny potionů úžasnej proti jakémukoliv decku od aggra po control
Leeroy Jenkins - nárůst renolocků nebo obliba pirátího wara si žádá velkého finishera a tím Leeroy prostě je, jediná zlatá legendárka, kterou jsem nerozcraftil hned poté co padla :P
Patches the Pirate - Hrajete piráty? Pokud máte dust na víc jak budget verzi doporučuju všemi deseti. Zadarmo dostanete nechutnou card a tempo advantage, pokud si ho náhodou nevymulligáníte.
Ragnaros the Firelord - od doby BGH nerfu je to stále dobrá volba, ale do některých midrange decků se nevchází
Sylvanas Windrunner - stále dobrá legenda, minimálně v renolockovi ji najdete

CLASS
Edwin VanCleef - v této době méně hraná, v deathrattle jade roguně se někdy nevchází, ale mnohdy podceňovaná karta, která i jako 6/6 dokáže dost pozlobit; nejlepší rogunská legendárka
Fandral Staghelm - hned jak v Old Gods vyšel věděl jsem, že je to druidí nejlepší legendárka, která prostě i teď dokáže mnoha lidem zavařit hru, zvláště když ho podcení a rychle ho neodstraní
Hobart Grapplehammer - vzhledem k současné oblibě pirate weapon warů dobrá věc pokud máte na víc jak na budget
Lord Jaraxxus - nejlepší legendárka warlocka, v renolockovi se neztratí, ale vzhledem k úbytku control warů na něj někdy není místo a viděl jsem i decky bez něj
Tirion Fordring - Tirion se neztratí v žádném paladinském decku tečka ;)
« Poslední změna: Prosinec 15, 2016, 07:01:17 pm od Divobij »
Strip the flesh! Salt the wounds!

Divobij

  • Hero Member

  • Offline
  • *****

  • 725
Re:Jak začít hrát
« Odpověď #41 kdy: Prosinec 18, 2016, 09:39:06 am »
věděli jste že např. quest na hraní shaman karet jde dělat v druidovi ;) multiclass jako Jade idol karty se počítaj, že patří všem
Strip the flesh! Salt the wounds!

Divobij

  • Hero Member

  • Offline
  • *****

  • 725
Re:Jak začít hrát
« Odpověď #42 kdy: Duben 19, 2017, 12:24:17 am »
Karty z Journey to Un'Goro si už pomalu začínají sedat, a tak bychom si mohli říct, které z nich jsou doporučené legendárky, které teď frčí na Standardu a je tak výhodné je craftit. Problémem této expanze je ale to, že neexistuje tolik univerzálních neutrálních karet. Většina karet včetně neutrálních patří jen do pár určitých decků a tak jako free to play hráč můžete zainvestovat klidně i do některých epiců nebo se musíte rozhodnout pro nějaký deck a pak stavět decky příbuzné, které obsahují podobnou sestavu legendárek.
Jedná se o můj seznam top karet. Samozřejmě se mnou nemusíte souhlasit a tak mě můžete třeba doplnit.


- prve si uvedeme karty, které berte jako takový bezpečný polštář, kam se vyplatí nacpat dusty, pokud nemáte chuť stavět nějaký konkrétní top tier deck, ale nechcete svůj dust sušit za každou cenu

NEUTRAL
Alexstrasza - nejčastěji viděná u mága, ale dříve jsme ji vídávali i u control wara, opět velice silná karta sama o sobě, solidní tělo a unikátní schopnost, co víc si přát
Bloodmage Thalnos - stále je to dobrá volba do mnoha balíků (rogue, druid, priest, mage, shaman, někdy i warrior), je to silná karta ale pro mnoho lidí nezáří takovým silným tělem jako míval například Ragnaros, ale pokud to bereme celkově tak tuto kartu hrajeme od začátku Hearthstonu vždy alespoň v jednom top tier (meta breaking) decku
Leeroy Jenkins - samozřejmě že Leeroy se objevuje nejen v pirate warovi , je to mocný finisher mnoha dalších aggro decků nebo kombodecků; navíc jsem viděl v Troldenovi fintu, že díky spawnu mobek můžete enemy quest roguně zablokovat board 1/1 mobama a on tak nebude moct hrát quest protože nemá kam

CLASS
Archmage Antonidas - pokud máte rádi mága a hrajete jej alespoň trochu kontrolně tak se k Tondovi dříve nebo později dostanete; v rámci mága doporučím ještě neopomenout na Ice Blocky jakožto nejsilnější epic karty
Edwin VanCleef - neustále je to nejčastěji viděná rogunská legendárka, pokud jen trochu hrajete rogunu tak ji chcete
Lord Jaraxxus - nejlepší legendárka warlocka, v handlockovi se hraje, hlavně protože na rankedu potřebujete teď bez Rena tuto kartu taky na heal, celkově je to pro locka win condition v control vs. control matchupu
Tirion Fordring - paladin se opět pomalu vrací zpátky do mety, jeho sestavení je hodně drahá záležitost a toto by měla být první legendárka, kterou do něj potřebujete sehnat, Tirion je asi nejvíc OP karta, protože z ní dostanete neskutečně velkou value (taunt s divine shieldem a deathrattlem, který vám dá velice nebezpečnou zbraň, co víc si přát)
_________________________________________________________


- následně koukneme na karty ze starých expanzí, které třeba už máte, a které jsou stále silné a hodně užívané

NEUTRAL
Aya Blackpaw - Aya neustále patří mezi základní karty, pokud budete zkoušet hrát Jage balíček, v současné době tzv. jade package najdete pouze u elemental shamana
Finja, the Flying Star - tuhle kartu každej zatracoval a koncem roku ji objevili poprvé paladini a pak už to zkoušeli šamani, roguni a další classy, obvykle se s ním hrají ještě 2 Bluegill Warrioři a 2 Murloc Warleadeři; nejvíc je v současnosti vidět u paladinů a aggro druidů a murloc decků
N'Zoth, The Corruptor - staple karta do deathrattle balíčků, takže pokud nehrajete tento specifický typ decků tak jej nepotřebujete
Patches the Pirate - protože se pirate warrior stále drží na top příčkách tak pokud jste doposud Patchesa nevyrobili a máte dust doporučuju všemi deseti; pirátí základ může hrát i aggro druid nebo zoolock

CLASS
Fandral Staghelm - na aggrodruida je pomalý, ale ostatní druidí decky, které užívají široký arsenál silných chose one karet ho hrají; teoreticky do budoucna silná karta i do wildu až odrotuje
Ragnaros, Lightlord - každej kontrolnější pala hraje tohoto Raga, pokud přežijete proti aggru do doby než ho zahrajete a soupeř ho nezvládne bezpečně odstranit, tak máte prakticky vyhráno
Shaku, the Collector - Shaku není úplně nejnutnější na vlastnění, ale obecně zejména miracle roguně doplňuje ruku a zajišťuje plynulejší hru po křivce
Wickerflame Burnbristle - hodně paladinů ho rádo hrává jako jakousi počáteční brzdu proti agrům, neřekl bych, že je to must-have, ale určitě se hodí
_________________________________________________________


Journey to Un’Goro
- konečně je to tu, tohle jsou asi ty karty na které každej čte tohle moje povídání ;)

NEUTRAL
Elise the Trailblazer - nová verze staré známé Elise, vhodná zejména do kontrolnějších balíčků, kterým doplňuje po nalíznutí Un'Goro packu ruku o 5 nových karet, přičemž je velice pravděpodobné, že tam budete mít alespoň jednu legendárku (questy se tam ale neobjevují)
Hemet, Jungle Hunter -  hodně "hajpovaná" karta, možná se od ní čeká víc než nabízí, ale občas je někde vidět, ale možná že stále ještě čeká na ten svůj správný deck, kde nejvíc zazáří
Spiritsinger Umbra - podobně jako Hemet hodně "hajpu" a nakonec to nebude taková hitparáda, dá se nahradit ale může dělat slušné prasečinky s Mirage Callerem a drahými deathrattle kartami; jako bonus je to podobnej magnet na removaly jako Fandral :P

CLASS
Fire Plume's Heart - podle mě asi nejsilnější quest z celé expanze, taunt war je dobrá volba pro všechny co hledají relativně levný kontrolnější deck
Kalimos, Primal Lord - elemental shaman je oblíbený zejména na nižších rancích a do tohoto balíčku je Kalimos jasná volba
Sherazin, Corpse Flower - velice silná legendárka, o níž se mnoho lidí minulo předpověďmi, miracle rogue prakticky pokaždé je schopen tuhle kytičku oživit a spolu s ostatními Razorpetaly je to nutná karta do miraclu
Sunkeeper Tarim - pokud budete sestavovat paladina tak se pravděpodobně neobejdete ani bez této legendy, předchozí zmiňované ale mají podle mě určitě vyšší prioritu (zejména Tirion a Rag)
The Caverns Below - za mě karta, kterou bych necraftil za každou cenu, protože Blizzard bude možná quest rogunu nerfovat a je taky možné, že se nebude nerfovat přímo tento legendární quest, ale nějaká jiná karta nižší rarity (Swashburglar např.), pokud vám padne nedissoval bych to, protože je to silný deck ale kvůli tomuto možnému nerfu bych do toho za každou cenu neinvestoval

- ostatní zajímavé questy Open the Waygate, Awaken the Makers a Unite the Murlocs se neustále zkoušejí a vzhledem ke krátké době je stále těžko říci jak moc budou balíčky kolem nich postavené OP v současné metě


PŘÍKLADY CEN NĚKTERÝCH DECKŮ
- discard zoo warlock - bez legendárek cca 1600 dustu
- midrange beast hunter -  v poklidu se vejdete do 2000 - pokud nehrajete Swamp King Dreda, tak nejdražší karta kterou tam máte je 2x epický Ratpack
- aggro token druid - obvykle cca 4000 - existují 2 verze s piráty nebo murloky, podle toho vyžaduje Finju nebo Patchesa
- silence priest - kolem 4000 - oblíbený, protože jedinou legendu hraje Barnese a ten se nemusí craftit, dál pak epic karty
- pirate warrior - v plné palbě drahej něco přes 5000 - Patches a Leeroy, někde dokonce i Greenskin
- quest rogue - do 5000 - 2 legendárky a pár preparaček, relativně levný
- jade druid - kolem 6000 - klasická sestava legendárek Aya s Fandralem, nově doplněná o epické Burgly Bully
- elemental jade shaman - 7000 - Aya, Kalimos, Thalnos a epicčtí Blazecalleři holt něco stojí
- quest taunt warrior - do 8000 - bohužel kotel karet je epických, z legendárek craftíte jen quest, Curatora máte z Karazhanu
- freeze mage - 8000 - Tonda, Alexa, Thalnos a kotel epiců, nic pro začínajícího hráče, navíc těžký deck
- miracle rogue - další drahá sranda v plné palbě skoro 10 000 - obvykle tam vidíte legendárky jako Edwin, Thalnos, Sherazin, Shaku a Patches
- midrange murloc paladin - 10 000!!! - asi nejdražší deck na ladderu, milion legendárek, spousta epických karet a všecko "core" takže to bez toho nepostavíte
« Poslední změna: Duben 19, 2017, 12:32:23 am od Divobij »
Strip the flesh! Salt the wounds!

DDDave

  • Administrator
  • Hero Member

  • Offline
  • *****

  • 2049
Re:Jak začít hrát
« Odpověď #43 kdy: Duben 19, 2017, 11:34:13 am »

Divobij

  • Hero Member

  • Offline
  • *****

  • 725
Re:Jak začít hrát
« Odpověď #44 kdy: Duben 19, 2017, 07:49:03 pm »
btw psal jsem příklady cen NĚKTERÝCH decků takže tam v tom výpisu rozhodně není všecko

myslím že by ses teoreticky vešel do toho midrange paladin, cena tvýho decku je ohromná a vzhledem k tomu jak moc já hraju za palu tak pro mě nedosažitelná, respektive já své dusty pravidelně šněruju spíš do control wara, druida nebo šamana a bohužel z palovskejch decků jsem výrazně omezen, protože vlastním pouze Tiriona; podobně jsem omezen mágem, kde jsem doposud ještě ani nedocraftil druhej Ice Block, do rychlejších mage decků to nebylo třeba; hraju přeci jen free 2 play a tak i když za tu dobu mi toho rukama z legendárek prošlo hodně tak stále bohužel nevedu každou z nich a furt musím přemýšlet jakým směrem budu svůj dust investovat, na počátku Un'Gora jsem si řekl že chci ele šamana a pak taunt wara, teĎ bych chtěl pokračovat v kompletování mága asi, protože mě láká exodia mage ale furt si myslím že ten deck není top tier a možná to přehodnotím, protože furt je zde kotel epickejch karet, kterej by bylo fajn vlastnit - mágovskej discover spell (Primordial Glyph) a nebo priestovskej discover spell (Shadow Visions), tyhle karty jsou totiž dobrá investice teď 2 roky se s nima 100% bude hrát
Strip the flesh! Salt the wounds!