MMORPG a jiné hry > Hearthstone

Jak začít hrát

<< < (2/11) > >>

rEvoluce:
Díky, to mi trochu otevřelo oči:-) Ale nedozvěděl jsem se jednu základní věc...nyní mám asi 400 zaltek za začáteční questy, mám je radši utratit za balíčky po 100 zlatých, nebo zkusit štěstí v arenách? Arénu jsem hrál zatím jednou zadarmo, a vybíral jsem si z karet, který normálně nemám:-) to tak bude pokaždé v aréně, tzn., na arénu nepotřebuju mít koupené balíčky pro zvýšení šancí vyhrát?

Sigimundus:

--- Citace: rEvoluce kdy Leden 28, 2014, 10:25:10 am ---Díky, to mi trochu otevřelo oči:-) Ale nedozvěděl jsem se jednu základní věc...nyní mám asi 400 zaltek za začáteční questy, mám je radši utratit za balíčky po 100 zlatých, nebo zkusit štěstí v arenách? Arénu jsem hrál zatím jednou zadarmo, a vybíral jsem si z karet, který normálně nemám:-) to tak bude pokaždé v aréně, tzn., na arénu nepotřebuju mít koupené balíčky pro zvýšení šancí vyhrát?

--- Ukončit citaci ---

Jestli jsem to pochopil spravne tak v arene skladas balicek z random karet takze je to nezavysle na tom co mas normalne v balicku

rEvoluce:
ok díky, takže je lepší ty zlatky utratit v aréně, při nejhorším přijdu o těch 50 zlatek rozdílu, ale balíček dostanu tak jako tak...

Divobij:
Ty DDDejvovy guidy nejsou špatný ale podle mého je lépe začít trošku jinak.

1.) Tutorial
Na úplném začátku si moc vybírat nemůžete. Máte Jainu (mage) a s ní porazíte pár NPC. Nic složitého. Během tutoriálu vám vysvětlí základní principy hry takže byste měli úplné základy pochopit.

2.) Unlock ostatních hrdinů a jejich vyexpení na 10. úroveň
Vemte Jainu a vlezte do practice a vyzvěte postupně všecky postavy. Jakmile je porazíte tak se vám daný hrdina odemkne. Během toho byste měli mít Jainu už na levelu 10 nebo by se k němu měla blížit. Dotáhněte ji a pusťe se do ostatních hrdinů. Jakmile je vylevelujete dostanete 100g (nebo přímo balíček už se nepamatuju)

3.) Trump's Basic Decks of All Classes for Beginners
http://2p.com/3787705_1/Trumps-Basic-Decks-of-All-Classes-for-Beginners-by-Vincent.htm
Asi takhle proč si to dělat složité a skládat něco sami, když už to za vás funkční složil někdo jinej. Na všechno potřebujete pouze základní karty (ty co jste dostali během levelování hrdinů na lvl 10).

4.) Co dál?
Pokud jste ještě nevyzkoušeli tak ještě zmlaťte všecky expertní NPC hodí vám to 100 goldů. Jako bonus se podíváte na některé nové karty.
Za vydělané goldy si kupte balíčky (100 za první lvl 10, 100 za všecky classy na lvlu 10, 100 za poražení všech expertních NPC, dalších 100 bude za porážku člověka v Play modu, další 100 bude za 3 výhry v Play).
Oproti DDDavovu návodu, kde vás nutí šetřit goldy na arénu, tak já vám to nedoporučím. Sice vám to hra nabídne a dá vám jeden vstup do arény zadarmo jakmile odemknete všecky postavy, ale i tak to nedělejte. Nakouknout sice můžete, ale budete na to spíš čumět a i ten první vstup projedete se štěstím na max 3 výhry. Na arénu máte čas až se seznámíte plně s hrou a s jejími mechanikami. Ano aréna je nejlepší způsob jak vydělávat ale potřebujete na ni 2 základní věci - ČAS a ZNALOSTI. Arény jsou časově náročné (naštěstí se nemusí hrát na jeden zátah). Čas sice možná máte, ale znalostmi prostě na začátku neoplýváte a přijde mi zbytečné učení stylem "hoď ho na hloubku do vody ať se učí plavat".

5.) Questy a vydělávání
Každý den když se nalognete obdržíte jeden quest. Reset je někdy v noci - ve 2 hodiny tuším. Každý den můžete jeden quest zrušit a dostat místo toho jiný. Existují questy různě "náročné" (2 nebo 5 vítězství s jednou nebo druhou postavou; 3 nebo 7 vítězství s čímkoliv, zahrát 40 malejch minionů, 40 spellů, 20 velkejch minionů, dát 100 damage hrdinům, zabít 40 minionů). Základním pravidlem jak na questech vydělávat je nehrát ty za 40 pokusit se je pomocí křížku zrušit a nahradit těma "dražšíma". Pokud vyměníte jeden čtyřicítkový úkol za jiný, nehrejte ho a nechte si ho na další den, kdy ho budete moci znova zkusit zlepšit alespoň na šedesátkový. Jde o to abyste mohli abandnout nějaký úkol kdyby náhodou další den přišel quest za 60. Questy za 40 plňte jen v případě když není zbytí a máte plný quest log (3 úkoly za 40). V tom případě splňte jen jeden z nich. Prve se ruší questy co nejsou na výhry, protože výhru dáte s čímkoliv. Pokud je to možný hrejte questy až budete mít všecky 3. Je velice pravděpodobné, že se vám nějak provážou a vy nebudete muset hrát tolik her najednou, ale to už je na vás.
Poslední možností příjmu je 100g za den, odměna 10g za 3 výhry jde totiž za den dostat maximálně desetkrát.

6.) Crafting a dissenchanting
Nic nedissujte pokud to nemáte 3 a víckrát. Dokud se plně neseznámíte se hrou nic nedissujte. Každou kartu si nechte 2x, dissenchantujte pouze přebytečné vícenásobné (což je na začátku velice nepravděpodobné). Každopádně jakmile něco poprvé disnete dostanete 95 dustů. Cíleně to kvůli těm dustům nedělejte, časem to budete mít. Žádný spěch.
Obdobně nic necraftěte dokud nebudete vědět co děláte a hlavně proč to děláte.
První věc co uslyšíte je že se nevyplatí craftit bílé (common) a modré (rare) karty. Ano je to nevýhodné zvlášť když v balíčku dostanete vždy 5 karet a v nejhorším případě to bude modrá a 4 bílý. Ale na druhou stranu, hraju Hearthstone cca půl roku a doteď nemám u šamana feral spirit ("vlky") a až na to dojde řada (prve docraftím Defender of Argus a 2xDoomguard pro zoolocka), tak jsou vlci na řadě.
Rozhodně nešetřete dusty na legendárku. Legendární karty vypadaj pro mnoho začátečníků jako všespásné, ale obvykle mají specifické využití a jen pomyslete co karet byste za těch 1600 dustů vyrobili. Brácha šetřil na Ragnarose tak dlouho, že těsně před jeho craftem mu padl, takže mohl tou dobou mít tunu jinejch lepších věcí, kdyby nečekal. Navíc kdyby toho Raga nedostal a vycraftil by ho a dal do balíku a pak ho zahrál Rag by dostal žábu/ovci/SW:D/BGH a byl by namydlenej.
Co tedy craftit? Pokud nevíte co chcete tak buď šetřete nebo vyráběte neutrální miniony, protože z nich bude mít prospěch každej balík. Doporučuje se craftit například tyto karty: Acolyte of Pain, Flame Juggler, Argent Squire, Abusive Sergant, Earthen Ring Farseer, Slam, Spellbreaker, Loot Hoarder, Azure Drake, Wild Pyromancer, Stampeding Kodo, Knife Juggler, Feral Spirit, Frothing Berserker, Defender of Argus, Doomsayer, Doomhammer, Preparation, Sea Giant apod.
Každopádně určitě necraftěte jen tak do prázdna bez cíle. Vyberte si nějakou classu (jakoukoliv) a najděte si na internetu budget deck - to je balíček, který nestojí moc dustů při docraftovávání. Tento budget deck sestavte a pak ho buď vylepšujte nebo se pusťte do dalšího budget decku ale pro jinou postavu. Pokud si zvolíte např. jako já aggrowara a pak zoolocka, tak zjistíte, že mnoho karet v druhém aggrodecku už budete mít a jeho sestavení bude tudíž jednodušší. První co budete hrát, budou pravděpodobně rushe a aggro decky, protože kvalitní aggro se dá složit za pár šupů (viz DDDavův warior - sice už to není 100% win v současnosti ale pořád je to velice kvalitní balíček).
http://2p.com/4015311_1/Hearthstone-For-Beginners-Budget-Decks-of-All-Classes-by-Vincent.htm
Každopádně vždy prve vyrábějte neutrální karty a teprve pak ty class specific.

7.) Kam dál?
Nyní byste už měli mít základy. Sestavte si decky a pomalu začněte nakukovat nejen do Play ale i do Rankedu, který byste povinně každý měsíc měli dát na minimálně 20, protože za to dostanete novej cardback. Všichni tvrdí že prý se s těma Trumpovejma balíčkama dá dostat na 10 ale to jsou velkohubé kecy (podobně jako rybáři ti taky chytili táááákovouuuuudle rybu). Asi to jde ale vyžaduje to kurevskou trpělivost a kopec času a věřte mi že se vám toho ze začátku nebude dostávat. Někteří lidé si v rankedech dělají rychle a jednoduše zlatou postavu (500 výher v ranked), takže se připravte na experty s nabušenými decky co se vyconcedovali na rank 20 a hrajou tam stylem 2 výhry a concede, aby měli co nejjednodušší soupeře. Na druhé straně tu jsou tzv. concede boti. To si někdo ráno zapne HS s botem a jde do práce, až se vrátí má 100g, vypne bota koupí balík a jde hrát. Oni když se setkaj 2 takovíto boti tak jeden z nich to concedne dřív a ten druhý lehce shrábne výhru. No a vzhledem k tomu, že conceduje tak ho najdete na nejhorším ranku. K UŽÍVÁNÍ TĚCHTO BOTŮ NIKOHO NENABÁDÁM, BLIZZARD TO BANUJE, TAKŽE TO ROZHODNĚ NEPOUŽÍVEJTE! Každopádně vzato kolem a kolem ranked je v mnoha případech lepší na dělání questů než played, kde je to v současnosti samej zoolock a miracle rogun. Stejně tak je pravidlem že silnější a lepší hráče potkáte večer.
No a nakonec až se na to budete cítit a budete vědět, že máte dost času, tak se pusťe do arén. Pokud si zvládnete udržet minimálně 7 výher každou hru máte nekonečnej zdroj příjmů. Ale věřte mi, že to žere opravdu ale opravdu kotel času.
http://www.icy-veins.com/hearthstone/arena-starter-guide
http://arenavalue.com/ - dobrá věc pro začátečníky protože vám poradí s value karet, navíc to i přepočítává value karet podle toho co už máte, čili pokud vám bude chybět dejme tomu 4 krystalová karta a nabídne ji to tak vám ji upřednostní a dá jí větší value vzhledem k tomu, že potřebujete tu správnou manacurve.

Kvíz nejen pro začátečníky aneb jak moc vám ten Hearthstone leze na mozek (teda vlastně do hlavy ;) )

Divobij:
uplynula sakra hodně velká doba a já za sebe říkám, že bez toho abyste kupovali decky tak se vaše strategie vydělávání musí změnit

úvod je stále stejný:
0.) Založte účet - pokud založíte přes můj recruit a friend link máte classic booster do startu navíc
1.) Tutorial
2.) Unlock ostatních hrdinů a jejich vyexpení na 10. úroveň - v podstatě jsou dvě možnosti: buď proti npc nebo v rankedu, pokud zde porazíte nějakého doposud neodemčeného hrdinu, tak se vám odemkne - Unlock every Hero - 100g
3.) Trump's Basic Decks of All Classes for Beginners - https://sites.google.com/site/trumpdecks/basicdecks
4.) Free arena
- ať už se dostanete kamkoliv máte za to free pack, jen je škoda že to bude GvG, protože vy ze začátku potřebujete spíš základní balíky, ale furt to jsou karty zdarma
5.) Questy, free pack (boostery), vydělávání a hlavně ŠETŘENÍ - určitě si přečtěte příslušnou sekci předchozí postu
- win 5 Games in practice mode, get any class to level 10, complete a game in play mode or arena - classic pack
- Play 3 games in Play mode or Arena, Defeat every Expert AI Hero, Collect every card in the Basic Set (tzn. vyexpěte věecky hrdiny na 10) - 100g
- Win 100 games in any mode - 300g - při expení postav proti AI pravděpodobně uděláte i tento quest
- chcete našetřit a otevřít Naxxramas minimálně do druhého křídla po Loatheba - což je jedna z must have legendárek, následně otevřít první křídlo Blackrock Mountain - kvůli Grim Patronovi a Emperoru Thaurisanu - další OP legendárka která se hodí do většiny pomalejších decků, navíc je zde ještě jedna velice užitečná karta na huntera - Quick shot, eventuálně se dává ještě i druhé křídlo (cílem je Imp Gang Boss a Majordomo Executus, první je silná karta pro zoolocka, druhé je velká pomoc dál do naxu na vcelku easy kill Kel Thuzada)
- pak šetřit dál a dokompletovat nejprve nax a pak i celé BRM, první kvůli množství užitečných neutrálních karet, druhé kvůli kartám pro jednotlivé classy
- nezapomínejte, že karty zdarma máte z watch and learn questu a také za první výhru v Tavern Brawlu - v tomto modu doporučuju přečíst si o co jde, někdy si stavíte decky někdy deck dostanete, každopádně free classic pack jednou týdně kdo by to nebral
- 20.7.2015 bude další rozšíření, zatím toho mnoho neuniklo takže moc nevíme ale můj skromný tip je že se bude jednat o nový typ boostrů, takže až budete mít našetřeno a koupeno všecky solo expansiony tak doporučuju jít nejprve do aren eventuálně do classic boostrů dokud nebudete mít alespoň plus minus většinu common a rare karet z classicu - vždycky berte, že dostaváte 4 common a 1 rare a tudíž kupování balíků kvůli troše dustu je k ničemu, tehdy je lepší jít do expansion packů a raději dissovat přebytky

6.) Crafting a dissenchanting - doporučuju craftit jen to co nutně potřebujete - viz levné decky a můj předchozí post
- pokud vám to není líto dissujte všecky zlaté karty pokud budete vlastnit jejich obyčejnou verzi - ten dust se prostě hodí, navíc začít nyní už vyžaduje mnohem víc farmení jak předtím i když my v našich začátcích neměli watch and learn quest a nebo Tavern brawl, kde jsou free classic boostery
- pokud něco nehrajete cíleně tak první legendárka co craftíte by měl být Dr. Boom (pokud hrajete Wild), který pokud ho nenerfnou bude OP a naprosto nenahraditelnej, já sám ho nemám a ještě dlouho mít nebudu, raději si prve docraftím pár klíčových rare či epických karet, na které jsem doposud neměl štěstí; navíc věřím v nerf této karty (něco s RNG bomb botů i do vlastních řad by stačilo...)

7.) Levné balíky - podtržené decky by měly bejt vaše cíle - jsou levné a efektivní
- face hunter - nejlevnější deck který má velký potenciál vám vyhrát mnoho her, navíc levný a nevyžaduje žádnou legendárku i když se v něm často schovává Dr. Boom
midrange hunter - Savanah Highmane a Dr. Boom, Loatheb... Harrison Jones (v současnosti je to obrana na patron wara)
- patron warrior - po získání celého naxu a prvního křídla BRM je to jeden z velice efektivních a relativně levných decků (necelých 1000 dustů vynecháte-li Gromíka), kvůli miror matchům se odhazuje obvykle Dread Corsair a nahrazuje ho Harison Jones, ale to jsou už trošku drahé... ale bez Grommashe Hellscreama a Harrisona Jonese je to bez craftění legendárek a epiců čili megalevné
- zoolock - klasická zoo je levná, v současnosti jsou populární spíš midrange varianty kde se vyskytují některé legendárky - Dr. Boom, Mal'Ganis, někde dokonce i Sea Gianti, ovšem klasická zoo nevyžaduje žádnou legendárku a ani epické karty, opět craftíte za něco kolem 1000 dustu
- aggro warrior - v současnosti je to překvápko, pár jich potkáte ale na vysoké příčky s tím nikam nedolezete, ovšem cena minimální...
- oil rogue, eventuálně mill rogue - to první je competetive a na legendu s tím určitě dolezete, to druhé je zábava, která vas tam asi nedostane ale mnoho her vám určitě dokáže vyhrát, jediný problém je Bloodmage Thalnos - pro rogunu velice nutná legendárka, nenahraditelná ničím dalším (nic dalšího vám nedá prolíz a spelldamage, nebo alespoň ne za tu manu)
- paladin - další vcelku efektivní decky najdete u palacha - aggro či midrange je jako vždy nejlevnější, ovšem pro většinu paladinů je must have Tyrion ale dá se to hrát i bez něj ale deck ztrácí tak efektivitu i aggro!, dalším problémem jsou pro začátečníka drahé epické karty
- mage - jediný levný v současnosti efektivní deck je mechamage ale v mnoha variantách se opět točí legendárky, dále tu je tempo, freeze a echo mage - počítejte s legendárkama v různém množství obvykle minimálně ta mágovská plus Toshley a Dr. Boom
- handlock - drahá věc, You Face Jaraxus, Mal!Ganis, Dr. Boom, gianti - moc a moc dustu
- malylock - varianta s Malygosem, pro ty co kdysi hrávali miracle rogunu velice levnej deck protože se to na první pohled jeví jako zoo s více spellama a Malygosem navrch (velice levné, krom legendárky prakticky není moc co craftit a tu už mají z miraclu)
- druid - rampit se dá i za velice malou cenu, moje oblíbená classa už jen kvůli tomu že první legendárkou u mě byl Cenarius, bez epickejch karet neefektivní, prvně kupujte stromky na kombo a pak lízací stromek
- control war - velice efektivní, kurevsky drahé (klidně i cca 10k dustů)
- priest - na top příčky asi ne ale jsou to nekonečné hry, zábavné controlovat nepřítele jeho vlastními kartami, navíc teoreticky nemusíte craftit ani legendárky, i když do priesta se toho dá utopit relativně mnoho Sylvanas, Velen, Rag, Voljin atd., každopádně počítejte s craftěním epických karet, existují různé verze lightbomb, shadow bomber, shadow priest, obvyklá komba se shadow a healing circlem, shadow madnessem - všeobecně pravidlem je že cokoliv hrajete proti priestovi počítejte že může hrát proti vám, čili jednoduše nikdy nevynášejte nic co nedokážete porazit pokud by vám to priest ukradl... navíc podobně jako s control warem očekávejte nekonečné hry
- šaman - jediná levnější verze šamana je mech šaman, jde to i bez legend ale vysoko s tím nedolezete, po BRM se obvykle hrává i s epickejma elementálama protože díky spellu z BRM si můžete rušit overloady což je prostě veliká síla
- dragon verze, mech verze čehokoliv - semtam se s tím potkáte na nižších rancích ale krom výše zmiňovaných s tím moc nezahráte

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

[*] Předchozí strana

Navštívit plnou verzi