* Recent Posts

Autor Téma: Jak začít hrát  (Přečteno 412017 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Divobij

  • Hero Member

  • Offline
  • *****

  • 725
Re:Jak začít hrát
« Odpověď #15 kdy: Březen 19, 2016, 04:45:26 pm »
rozhodl jsem se, že napíšu rychlé shrnutí decků a hlavních competetive archetypů, mezitím co koukám na Párkovače ehm pokrývače... teda vlastně pokrovače na twitchi hrát o 80k dolarů a postup na blizzcon z Hearthstone Europe Winter Championship https://www.twitch.tv/playhearthstone

Paladin
Secret - hned od začátku je vidět i dole na ladderu, stejně tak na Hearthstone Europe Winter Championship, do konce patche to bude jedna z top stálic spolu patronwarem, zoologickou a midrange druidem
Mid-Range - Hearthstone Europe Winter Championship viděl jednoho mida
Anyfin - ani dole na ladderu to vidět není, už je to dávno co jsem ho potkal, možná je to tím že lidi proti tomu umí hrát, dokud držíte kontrolu nad boardem tak jste jakž tak v pohodě a pokud máte nějaký taunty do závěru když už to smrdí kombem jste za vodou...

Druid
Mid-Range - stále jedna z top příček, uvidíme jak s ním zamávaj nerfy z nadcházejícího patche
Aggro - aggrodruid zmizel, podle mě je to tím že lidi se snaží už uvažovat nad standardem a díky tomu už pro mnoho hráčů fell reaver není perspektivní karta
Egg - egg druida jsem tenhle měsíc snad ani neviděl
   
Warlock
Renolock - existují vlastně 2 varianty - jedna je zaměřena podobně jako handlock na velké threaty, druhá na kombo, které handlock vlastně taky často hraje, tak či tak je to druhá nejsilnější varianta locka
Handlock
Zoo - nejlevnější a kromě toho nejsilnější varianta locka,  POKUD CHCETE ZAČÍT HRÁT HEARTHSTONE V TUTO CHVÍLI JE TO PODLE MĚ BALÍK, S KTERÝM BYSTE MĚLI ZAČÍT, naučí vás tradovat, má dobrý matchup proti secret palovi (vlastně vůči všem typům paly), druid také nemá tolik síly, aby zastavil jeho příval, ostatní typy locka jsou proti němu slabší, mága taky přejede, jediné proti čemu má problémy jsou warioři, někdy topdecknutý hunter (nejhorší je face), ale proti nim se to člověk naučí

Mage
Tempo - levnější, protože jde hrát bez legendárek, přesto upadající typ mága, přitom stále silnej balík, na Hearthstone Europe Winter Championship ho hrál jeden člověk
Freeze - Hearthstone Europe Winter Championship byl samej freeze, i když šlo často o podivnější méně klasické varianty s více spelly a větším prolizem
Mech - dole na ladderu stále k vidění, ale vzhledem k tomu, že mechové vyrotují, už tak vidět není

Warrior
Control - v současné mid metě pomalý, přesto hraný, někdy renowarrior varianta
Patron - Hearthstone Europe Winter Championship je prakticky jen o patronovi, nikdo tam jiný typ wara nehraje

Hunter
Face - dole na ladder climb často vidět, výš už bych ho moc nehledal
Midrange - lepší jak face, neustále bude užívaný i na ladder climb
Hybrid - Hearthstone Europe Winter Championship viděl u některých hráčů huntera, někdy bylo těžké určit druh a proto opět zmiňuju hybrid variantu, což je vlastně midhunter s agresivním face začátkem


Shaman
Aggro - nejčastější typ šamana, sám ho nemám rád, asi ho neumím hrát neboť na něm neumím moc vyhrávat
Midrange - sem bych zařadil cokoliv pomalejšího a kontrolnějšího, ať už to má Bloodlust nebo to hraje na battlecrye, pro mě zábavnější, protože kontroluje a je schopen na dolních příčkách brzdit aggrodecky, pokud ho ale překontrolujete tak je v prdeli a bez boardu nic nezahraje

Rogue
Oil - roguna je celkově v recesi a upadá v zapomnění, protože celá její hra spočívá v rukou RNGesuse a pokud jí nepřijdou správné reakční karty a komba je dost často v loji
Deathrattle - od té doby co opravili bug jsem tenhle typ neviděl

Priest
Control - nejlepší varianta, dost často s Elise, na Hearthstone Europe Winter Championship jedinej pouze priest a hraje ho pokrovac
Dragon - dle mého pomalejší, když je překontrolujete jste za vodou, nejhorší zlo je když tam je kromě draků i Deathlord
« Poslední změna: červen 25, 2016, 05:25:49 pm od Divobij »
Strip the flesh! Salt the wounds!

Divobij

  • Hero Member

  • Offline
  • *****

  • 725
Re:Jak začít hrát
« Odpověď #16 kdy: Květen 08, 2016, 06:53:11 pm »
Po příchodu Old Gods se zase lidi ptají co craftit takže asi takhle:

Dr. Boom pokud chcete hrát ve wildu, furt je to top legendárka
pokud uvažuješ o standardu, tak je podle mě výhodnější investovat do classic karet protože ty nikdy nevyrotují
Sylvanas - skvělá do kontrolů, skvěle counteruje C'Thuna
Twin Emperor - megasilná legendárka, novej Dr. Seven v C'Thun decku, ještě víc když kombíš s Brannem Bronzebeardem
pak cokoliv z classic class legendárek - Toník (Archmage Antonidas), Tyrion, Grommash, VanCleef
dost je vidět Black Knight, někdy Harrison Jones (ale momentálně moc zbraní nevidím)
z Old Gods se hodí např.: Fandral Staghelm, N'Zoth
každopádně když něco hrajete často jako třeba já zoo tak se hodí investovat i do jiných (Leeroy, Gormok...), chce to trošku pátrat po netu a věřte, že lze najít i teď budget decky kolem 1000 dustu nebo nějaké semibudget verze třeba s jen s jednou legendárkou cca do 4k dustů

nejdražšími decky mohou být mage (nejvíc stojí teď C'Thun Reno mage), warrior (cokoliv kontrolního nebo patron), paladin (nejvíc asi N'Zoth, ale prakticky cokoliv co není aggro přijde na moc protože Tyrion je autoincluded prakticky všude, někdy i v tom aggru)
Strip the flesh! Salt the wounds!

DDDave

  • Administrator
  • Hero Member

  • Offline
  • *****

  • 2049
Re:Jak začít hrát
« Odpověď #17 kdy: Květen 09, 2016, 12:44:38 pm »

margar757

  • Sr. Member

  • Offline
  • ****

  • 287
Re:Jak začít hrát
« Odpověď #18 kdy: Květen 09, 2016, 03:44:37 pm »
ja teda nejdriv zkousel tempo maga (ktereho jsem hral v prubehu posledni sezony a docela me bavil) ve variante s yog-saronem a jak psal divobij je to hrozna RNG prasarna...ale tak v 6/10 se vyplatilo, problem jsem mel ale s buff deckama C'Thuna (hlavne priesti), kdy jsem v 7./8. kole nedokazal cistit board a vetsinou me v 10.kole dorazil C'Thun...jedina zachrana tam byl yog-saron, ktery obcas dokazal otocit prohranou hru
ted zkousim aggro shamana, uz tak silny deck dostal...myslim si...buff v podobe flamewreathed faceless, vytazeni pres coinu ve 3. kole vetsinou znamena gg v 5./6. :)

http://www.hearthstonetopdecks.com/decks/neobility-msi-eglx-standard-aggro-shaman/

Divobij

  • Hero Member

  • Offline
  • *****

  • 725
Re:Jak začít hrát
« Odpověď #19 kdy: Květen 10, 2016, 12:10:02 am »
já si hraju ted asi nejvíc s Krippovým Fatigue warem
a for fun Fandral beast druid, ale je vidět že ten deck už není co bejval a lidi začínají netdeckovat a už to není ten začátek mety a pomalu se to začíná krystalizovat
vyrobit ty dvě epic karty na šamana tak to aggro taky postavím, takže zatím midrange
ad hunter - stavěl bych spíš tu midrange verzi s tím novým epickem Call of the Wild, klidně i bez NZotha, ta huhuranka je ale moc líbivá, sakra jen kdybych měl kotel dustu, moc se mi nechce dissovat karty co nemám víc jak 2x respektive 1x, i kdyby to měl bejt The Beast
Strip the flesh! Salt the wounds!

Hribek

  • Jr. Member

  • Offline
  • **

  • 94
Re:Jak začít hrát
« Odpověď #20 kdy: Květen 10, 2016, 09:16:01 pm »
popravdě, čím víc hraju standard tak mi přijde, že jediná cesta jak si v poslední době zahrát je buď vymyslet nějaký zvěrský rush deck, kde člověk nad hrou moc nepřemýšlí a jen swarmí board aby nebyl nijak závislý na štěstí s tím jestli přijde karta nebo ne a jestli ho nesejme RNG a nebo zkusit něco jako late legendary deck ktery bude vyladěny do dokonalosti bez ohledu na cenu decku.

Já vždycky hrál spíš mid až late balíky takže v minulé sezoně nejoblíbenější byl heal priest s yserou Dr.Boom a peletreskou a hrál jsem na to, že jsem utahal control warry, ale teď je mi z těch late balíků čím dál víc zle, ikdyž zahraju dobře podle mého uvážení tak stejně většinou končím kolem 20 kola na to, že mi někdo zahraje cthuna kolo na to taunt miniona za 2 a doomcallera a hned kolo na to si vezme ze zbývajících 10 karet znovu Cthuna a tím mě doráží

popravdě se mi dost začíná líbit návrat ke kořenům mill rogue a skutečně soupeře spálit, protože půlka lidí hraje průměrný nobrain cthun decky, ale mám strach jak vykompenzovat healboty
« Poslední změna: Květen 10, 2016, 09:19:01 pm od Hribek »

Divobij

  • Hero Member

  • Offline
  • *****

  • 725
Re:Jak začít hrát
« Odpověď #21 kdy: Květen 11, 2016, 03:42:07 pm »
no fatigue boje ve standardu dá teď jen war s priestem oba mají krásné cthun synergie jeden na heal a druhej na armor
mill rogue ve standardu nedáš tak aby byl efektivní, druida jsem neviděl ani nepamatuju a warovi odrotoval minomet takže taky standard nedá

ve standardu ubývá ctun karet a ctun decky mají cthuna obvykle kolem 10, aby šly synergie na karty, a tím to hasne, přibývá ostatních necthun karet, hlavně harrison jones na zbraně - dvě nejhorší zbraně, co nechcete, aby soupeř měl, jsou doomhammer a ashbringer (sword z tyriona)

podle mě je nejlepší control je nzoth pala, prakticky oživuje jen sylvu s tyrionem a je jako bůh, jde to i dual s cthunem, bohužel dust nemam a dissovat zlatýho leeroye se mi nechce, už jen protože leeroy se taky hodí do zoo (i když ho tam teďka nehraju), navíc by to byla jen jedna legenda navíc a já tam potřebuju Tyriona, Sylvu, Rag Light a pak ty epický healy
u Krippariana jsem viděl i trigod deck ctun nzoth a yogg - ale 20 minut videa co jsem viděl mi moc neřekne nakolik je to efektivní

tak či tak metě vévodí shaman aggro, kterej vlastně o nic nepřišel

pokud chceš něco "mid" tak jedině zoolock
jestli chceš rogunu na standard tak asi nej je "miracle" s tou její legendárkou, zažil jsem to u pár soupeřů a šel jsem concede protože v závěru byly už vidět ty jejich "extended BM" - v mém případě nestvořitelné na současném dust levelu - musel bych craftit všecky drahé karty: obě preparačky, xarila, vancleefa, thalnose... a já teď budu dělat sylvu
« Poslední změna: Květen 16, 2016, 03:35:52 pm od Divobij »
Strip the flesh! Salt the wounds!

Divobij

  • Hero Member

  • Offline
  • *****

  • 725
Re:Jak začít hrát
« Odpověď #22 kdy: Květen 11, 2016, 09:34:53 pm »
jeden z levnějších renomágů
https://www.youtube.com/watch?v=wC6hO-OnqSE
« Poslední změna: Květen 16, 2016, 03:37:41 pm od Divobij »
Strip the flesh! Salt the wounds!

DDDave

  • Administrator
  • Hero Member

  • Offline
  • *****

  • 2049
Re:Jak začít hrát
« Odpověď #23 kdy: Květen 14, 2016, 12:11:39 pm »

DDDave

  • Administrator
  • Hero Member

  • Offline
  • *****

  • 2049
Re:Jak začít hrát
« Odpověď #24 kdy: Květen 20, 2016, 01:29:18 pm »

Tady dávám jeden super deck který myslím že má  šanci v dnešní metě udělat legendu.


http://www.hearthpwn.com/decks/551484-fast-rank-up-anti-meta-deck

margar757

  • Sr. Member

  • Offline
  • ****

  • 287
Re:Jak začít hrát
« Odpověď #25 kdy: Květen 21, 2016, 11:33:35 am »
v utahani soupere ted kraluje priest a taky ho hodne lidi hraje (ted jsem si dal dopoledne 6her a z toho 2x shaman a 4x priest...a ani jednoho priesta jsem neporazil (s tempo magem)) cokoliv zahraju tak ma na to nejakou odpoved...shadow priestem veme 2 attack miniony entombem zas vysoke, do toho shadow word a board ma porad cisty + si dobira karty pomoci thoughstealu, forbidden shaping taly hodne silna karta v late game. priesta jsem  hraval driv ale spis jen tak na trol...jsem mel postaveny balik na heal, ted bych si ho rad udelal ale nemam tolik dustu...hlavne mi porad chybi sylvana...ktera je dost dobra do vetsny decku

margar757

  • Sr. Member

  • Offline
  • ****

  • 287
Re:Jak začít hrát
« Odpověď #26 kdy: Květen 22, 2016, 11:04:11 am »
jsem porad hledal nejakeho levneho paladina, ptze ten Nzoth co se ted hrava je mimo me moznosti...on se v podstate ted ani jiny paladin nehrava...obcas nejaky murloc...
az jsem vcera narazil na divine paladina
http://www.hearthpwn.com/decks/511946-divine-aggro-84-wr-to-legend
prvni jsem teda nechapal jak to muze fungovat, kdyz tam autor popisoval, ze se to hraje stylem nekonecneho cisteni bordu bo mi nebylo jasne jakym zpusobem bude cistit v late game velke miniony, ale skoro vsechny karty z toho decku jsem mel krome zbrane takze me to skoro nic nestalo a seskladal jsem si to a ted se bavim jako snad u zadneho decku :D napr ted se mi 2x po sobe stalo ze mi aggro shaman leavnul ve 2. kole kdyz prisel o totem golema a me to stalo jen divine shield :) jedine s cim mam zatim problem jsou warriori a renolock (ten je ostatne problem pro vetsinu aggro decku)
ale co je tam nejvetsi sranda...v 8 kole zahrat steward of darkshire + stand against darkness a v kole nasledujicim rallying blade + blood knight a razem mate na bordu 5x 2/2 recruty 18/18 blood knighta, stewarda a jeste v ruce zbran s 3 utokem :) docela sranda
« Poslední změna: Květen 22, 2016, 11:34:17 am od margar757 »

Divobij

  • Hero Member

  • Offline
  • *****

  • 725
Re:Jak začít hrát
« Odpověď #27 kdy: Květen 22, 2016, 04:31:43 pm »
něco podobného bez blood knighta mam složené, konečně někdo kdo hraje na mojem dust levelu ;)
Strip the flesh! Salt the wounds!

margar757

  • Sr. Member

  • Offline
  • ****

  • 287
Re:Jak začít hrát
« Odpověď #28 kdy: Květen 22, 2016, 05:42:59 pm »
jako na to, ze je ten deck tak levny, tak jsem ho asi jeste ani nepotkal...mno kdyz si clovek pohraje s temi shieldy a buffy tak se da porazit cokoliv...hraju s tim na ranku 10/11 a jedine co mi dela problemy je minion s tauntem zahrany v late game s 6+ hp a jelikoz je ten deck zalozeny na 1kovych minionech tak nejaka holy nova, consecration atp docela zaboli :)
hodim screen ted z odpoledne https://www.dropbox.com/s/o3gcal7kuuu3pvp/divine%20aggro.jpg?dl=0

Divobij

  • Hero Member

  • Offline
  • *****

  • 725
Re:Jak začít hrát
« Odpověď #29 kdy: Květen 23, 2016, 03:33:51 pm »
teď jsem ten deck potkal na ladderu (rank 16 nebo kolik ted mam, neni čas) s control ctun warrem, zachránil mě topdeck bawlu a následně baron geddon, kterej zbylý divine shieldy pomazal raz dva, poté co jsem se čtyřma HP zahrál branna s ancient shieldbearerem a nahodil si 20 armoru, tak to palach vzdal :D

plně znám ten pocit a chápu každého bolest, když se snaží s omezeným rozpočtem kvalitních karet poskládat něco relativně hratelnýho na plnění questů, aby z toho nebylo martyrium za třemi winy, který totálně nasranej po hodině a půl vzdáš, protože jediné co potkáváš jsou megadrahý control decky a nebo nějaký cancer aggro (shamana), který to má proti té tvé homokládě líp postavený
« Poslední změna: Květen 23, 2016, 03:36:31 pm od Divobij »
Strip the flesh! Salt the wounds!