Autor Téma: Gwent: The Witcher Card Game  (Přečteno 10661 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Divobij

  • Hero Member

  • Offline
  • *****

  • 725
Gwent: The Witcher Card Game
« kdy: Květen 30, 2017, 11:56:06 pm »
V poslední době se s karetníma hrama roztrhl pytel. Holt frčí a zrovinka tahle hra by se podle mě mohla Hearthstonu postavit a být mu silnou konkurencí. Z původní minihry v třetím Zaklínačovi se udělala plnohodnotná karetní hra. Open beta je tu cca týden a za sebe můžu říct, že si jen chrochtám. Oproti Faerii nebo TES: Legends jsem tuto hru ještě pořádně nehrál, ale z toho mála co vím si už nějaký ten obrázek udělat dokážu.

Gwent má naprosto jednoduchý koncept hry. Oproti HS jednotky pouze vykládáte na board a vaším cílem je mít vyloženou větší bojovou sílu jako váš oponent. Hraje se maximálně na 3 kola (2 vítězné). Na začátku se rozdá 10 karet a to je vlastně skoro vše s čím hrajete, díky tomu že vám projde rukama cca 50% decku je hra velice závislá na vaší schopnosti deckbuildingu, zde už opravdu RNG tolik nevládne. Veškeré své "jednotky" (hrdiny, příšery, miniony) vykládáte do tří lajn na bojiště (přední melee lajna, střelecká lajna a lajna na obléhací stroje). Vyložené potvory pak ještě můžete ovlivnit kouzly a nebo počasím.

Zatím to vše vypadá primitivně - jde o to mít podvakrát více bodů jak soupeř a vyhrát tak 2 kola, jenže toto je právě kamenem úrazu. Je to vlastně jako poker, pokud obětujete hodně zdrojů v jednom kole mohou vám pak zdroje další kolo chybět, na druhou stranu pokud bude hrát opatrně soupeř z vaší hry vyčte, že z něj chcete jen vydundat něco velkého, aby to pak nemohl zahrát příště. Blufovat prostě ne každý umí, a když to neumíte pořádně tak vaši strategii uhádnou a to vás taky zařízne. Vše je navíc ještě komplikováno velkým poolem klíčových slov, takže i když je koncept jednoduchý, tak se vám z všemožných schopností jednotek a jejich interakcí zamotá pořádně hlava. Právě tento "mindfuck" (mindgames) hru posouvá o level výše, protože vytěžit z tahů soupeře co nejvíc, respektive donutit soupeře hrát, tak abyste z toho měli největší profit vy, je už opravdové umění.

Nové karty získáváte z barelů, které před vámi parádně roztříská troll. Za mě asi nejlepší otevírání boosterů. V barelu je 5 karet z nich 4 dostanete hned a pátou (nejvzácnější) si volíte ze tří karet, které vám hra nabídne. V tomto vidím obrovské plus ale i minus pro začínající hráče. Kolekce se snáze tvoří (zpočátku vyberu frakci a sbírám jen ji), ale mnohdy právě díky neznalosti karet a jejich interakcí můžete vybrat kartu, která je vyloženě špatná. Grafika hry a celkový vizuál karet je naprosto bombastický. Kdo někdy hrál nějakou zaklínačskou hru tak uvidí mezi kartami staré známé (např. Letho, Triss nebo Marigold/Dandelion). Jednotlivé frakce jsou od sebe odlišné různými mechanikami, které ostatní frakce nevedou - např. Scoiatel a jejich ambushe.

Závěrem jen dodám, že pokud chcete něco méně RNG a více pokerovitého jděte Gwent okamžitě zkusit. Hra vypadá úžasně a rozhodně má veliký potenciál postavit se Hearthstonu. 8)
« Poslední změna: červen 01, 2017, 07:44:39 pm od Divobij »
Strip the flesh! Salt the wounds!