=BiA= Steel Panthers

MMORPG a jiné hry => Hearthstone => Téma založeno: Divobij kdy Květen 07, 2016, 04:39:53 pm

Název: Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy Květen 07, 2016, 04:39:53 pm
První týden s Old Gods je za námi, a tak nějak si můžeme už udělat alespoň lehkou představu o tom, co je v kurzu a co ne.
Ač se Blizzard vydáním Old Gods snažil zpomalit hru, tak se zdá, že je to neúspěšný boj s větrnými mlýny. Přes velkou přesilu kontrolních C'Thun decků jsou na koni stále rychlé decky. Hlavně je to díky tomu, že dají tři hry za dobu, co trvá jedna hra kontrolům. Nejen díky tomu rychleji šplhají po ladderu. Mnoho pomalých C'Thun decků přehrají dřív než vůbec začnou vytahovat velký kalibr v podobě C'Thuna a jiných velkých minionů.
Stále bych ale řekl, že meta není mnoho ustálená a existuje veliké množství typů balíčků a jejich variací, hlavně s C'Thunem.
Berte na zřetel, že classy zde neseřazuju od nejlepší po nejhorší. Pořadí class je určeno zcela náhodně. Zatím mi přijde, že snad jen priest s hunterem drobet zaostávaj, ale možná je to dáno kvalitou mety, v které se pohybuju na mým ranku. Ostatní zkušenosti jsou z Alza eventu z minulého víkendu Road to legend, kde mě nejvíc bavil "Žalud na tiltu": "Hrajte ladder první den říkali, bude to easy říkali..."  ;D

Shaman
Aggro shaman zůstává doposud neporaženým archetypem šamana. Hlavně kvůli tomu, že přechodem do standardu vlastně nic neztratil. Kromě Cracklu, který mu ve skutečnosti tolik nechybí. Díky tomu, že BGH je díky nerfu pryč, tak vlastně Flamewreathed Faceless zahraný ve 4. kole nemá konkurenta a velice špatně se odstraňuje. Prakticky vám stačí dvakrát Flamewreathed Faceless a dvakrát Eternal Sentinel pro další unlock manacrystalů. Zbytek doplníte starým aggro šamanem z minula a GG WP ;) Posílila také midrange verze, která se převážně zaměřuje na totem flood a následný BL. Typicky tam díky tomu vidíte Thing from Below a někdy chybí Fire elementalové. Opět prakticky stačí 4 karty (Flamewreathed Faceless a Thing from Below) a deck máte hotový. Některé mid verze ještě hrají s Evolvem a Master of Evolution. Podle mě je to deck moc spoléhající na RNG, ale špatný není.

Warlock
Můj oblíbený Zoolock neustále dominuje ladderu. Je jedním z velice silných decků, které mají mnoho variací upravených podle stylu hráče a podle mety, s kterou se setkává. Variací je tady mnoho: s Doomguardy, s Brannem, s Leeroyem, se Sea Gianty... Old Gods zoologické dodali novou šťávu v podobě Possed Villagera, který je supersticky a obvykle se kombí na clear s Power Overwhelming, Darkshire Councilmena, kterého pokud rychle neodstraníte tak spolu s Forbidden Rituálem máte pořádně zavařeno.
Další varianty locka neupadají, ale na mém ranku jsem je ještě moc nepostřehl. Často zahlédnete Renolocka, přestože mu nerfli Molten Gianty a odrotoval Mal'ganis, tak je stále dost silný. Pokud hraje bez C'Thuna, tak se remolock obvykle dá přehrát. C'Thun handlocka jsem doposud nepotkal, ale určitě věřím, že existuje i tato varianta. Nejsilnější z toho je kombinace obojího v podobě C'Thun Renolocka. C'Thun karty lockovi dodávají dostatečnou sílu na board. Mít Sylvanas, tak ten deck určitě postavím. Je to velice silný deck, který dle hearth headu užívalo mnoho profihráčů při ladder climbu.

Rogue
Miracle rogue sice přišel o olejíček a velký burst v podobě Blade Flurry, ale díky nové legendárce Xaril, Poison Mind je neustále silný. Celému miraclu vévodí kromě téhle legendy ještě Edwin Van Cleef, který dokáže neustále nadělat velkou paseku, protože ubylo silenců. A když mluvíme o miraclu tak nesmíme opomenout Cold Blood.
Teoreticky by měli být hratelní i Malyrogue s N'Zothrogunou, ale doposud jsem se s nimi nesetkal.

Paladin
N'zoth paladin je nejlepší pomalý archetyp, který dokáže udržet krok s rychlými decky předchozích class. Bohužel je to velice nákladný deck (klidně přes 10k dustu). Ono vlastně stačí, když vám ten N'Zoth zvedne Tyriona. Najednou máte nejsilnější deathrattle kartu venku a je to value jak prase. On teda obvykle oživuje ještě Sylvanas nebo Cairna, což je prostě megasíla. Hlavně nehrajte moc deathrattlů, abyste měli místo na ty silné ;). To vše je podpořeno nekonečnými healy Ragnarose Lightlorda a váš protivník má o zábavu postaráno. Tento deck mi dělá velké problémy, když proti němu hraju.
Na nižších rancích je vidět ještě aggropaladin se shockadinem a murlockpaladinem, ale tyhle levnější decky obvykle nemají šanci.

Warrior
U wara se neustále v top příčkách drží oba pomalé archetypy patron warrior s control warriorem. Sem tam dole zahlídnete pokusi o pirate aggro, ale ty jsou spíše neúspěšné. Zvláště control war se všemožně snaží zapojit do hry C'Thuna, už jen kvůli tomu, že potřebuje do fatigue her armor z Ancient Shieldbearerů. Já sám jsem zkoušel C'Thun Renowara a určitě to není špatné, ale proti klasickému Fatigue control warovi zde není tolik silných removalů a určitě to je slabší verze.

Druid
Druid se objevuje jako C'Thun druid, Ramp, Fandral beast a sem tam je také vidět Astral Communion Druid. C'Thun druid je z nich asi nejlepší. Mnoho hráčů tam Fandrala hraje také, ale nespoléhá tolik na explozivní hru jako Sjowův Beast Druid, který je podle mě velice zábavným rychlým a bezpochyby silným deckem. Zvláště když vám vyjde nějaká vtipná prasárnička jako Innervate + Coin + Fandral Staghelm. V tu chvíli vás to baví už jen kvůli tomu, že než ho soupeř stihne odstranit, tak vy si prasíte jeden dual efect za druhým. Do 4. kola ho mnoho lidí velmi těžce odstraňuje, protože 5 damage spell hned nemá a karty jako Shadow word: Pain snebo Sap taky nikdo cíleně nemuligání. Klasickou rampu jsem doposud nepotkal a Astral Communion je zábavička spíš for fun, protože rychlé decky ji mohou stihnout přejet množstvím malých minionů.

Mage
Freeze mage je topka, už jen protože mu nic ze základu při nerfování nesáhli. Teoreticky nepotřebuje nic navíc. Většinu karet už má i bez Old Gods. Mnoho profi hráčů se diví, že Alexstrasza prošla beze změn při tom velkém nerfování classic karet. C'Thun mage a Tempo mage s Yogg-Saronem jsou v závěsu. Yogga se ale mnoho hráčů bojí, protože je to čistej RNG hazard, jehož nepěkné výsledky ukazovaly Troldenova videa hned první den, kdy vyšly Old Gods. Reno magové jsou největšími experimentátory. Někteří hráči sem zkouší zakomponovat kde co, včetně nové mage legendárky Anomaluse. Na mě moc drahá sranda, tyhle decky stojí třeba i 15k dustů.

Priest
U priesta asi vede dragon control verze, následovaná C'Thun a deathrattle N'Zoth priestem. Tím že priest přišel o Lightbombu, tak má docela problémy s clearováním boardu. Draci jsou stále silní, ale profi hráči se bojí, že jak odrotují bude priest slabej a závislej jen na nových kartách.

Hunter
Hunterovi vévodí midrange deathrattle N'Zoth verze. Vlastně díky N'Zothovi a Princess Huhuran je hunter spolu s paladinem vlastně nejsilnější deathrattle deck. Oproti palachovi hunter deathrattle minionů bere mnohem víc, protože s Huhurankou je může spouštět a proto také hraje rychleji jak palach. Face hunter nejčastěji utilizuje beast synergii, ale přišel o dost silných karet a tak to nějak není ono. Netvrdím, že je slabej, ale top tieru už prostě nedosahuje.
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy Květen 28, 2016, 11:20:56 am
metě vévodí šaman - oba typy aggro i mid
miracle rogue je hned v závěsu - pokud ho dostanete pod tlak tak obvykle nehraje optimálně a díky stresu udělá často chybu, protože možností on má obvykle mnoho
control pala obvykle s nzothem je prakticky jedinej pala co potkávám, ten aggrodeck s shieldama jsem potkával jen v době kdy ho asi někdo použil ze streamerů, ale hráči zjistili že tam není takovej winrate jako u kontrolů
tempowarrior je top war, někdy nehrajou ani brawly, někdy zas jo - alesh to komentoval jednoduše 90% mety jsou kopírující hráči, čili jak ten brawl nehrajou na twitchi streameři tak ho nehrajou ani kopírovači ;) , war se ale slušně drží i s jinýma typama deckův - patron i ctrl

celkově upadají cthun decky

můj oblíbený druid je v prdeli, nejlíp se drží rampa, ale i tak padl až dolů na dno, pokud v early game nepřekvapí nějakou silnou vytuněnou potvorou přes inervačku tak dost často neudrží board a shoří jak paírovej čert
zoolock se propadl, protože šamani mají bouřku, ostatní typy locků moc nevidím
priest je hrozně otravnej, hlavně na spodních příčkách, vcelku slušně counteruje šamany takže je to zlo to potkat; dneska ráno (28.5.) jsem hrál aggro huntera a po 4 priestech po sobě jsem to vzdal (jeden hrál blbě a tak po zásluze prohrál ty ostatní jsem neutlačil)
když už jsme u těch hunterů - nejlíp se asi drží midhunter, ale problém je že dost často je to taky už dražší záležitost (call of the wild, někdy i s legendárkama)
mág se hraje obvykle jako freeze, vzácně jdou potkat i tempaři
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy červen 05, 2016, 02:25:05 am
dneska jsem nejprve questil s ctun druidem což způsobilo propad úplně dolů protože bez sylvy nebo raga je můj deck slabší, celkově jsem deck dost obměnoval a protože Mulch nevedu a karty ničením přes Naturalize dávat nechci deck doplnil BGH, ten deck je obecně slabej a neumí hrát zezadu, jakmile ztratíte board už se pravděpodobně nevrátíte... furt se snažím druida nějak zachránit protože je to moje oblíbená postava, ale asi je to boj s větrnými mlýny

pak jsem vzal Kripparianova Fatigue Warriora (https://www.youtube.com/watch?v=XVnIYK0BKsk) a během chvíle skočil zpátky na rank 16, což je na začátku sezony hodně pěkné, deck obstojí proti control prasárničkám co hrajou na low ranku - ctun priesti, obecně control warrioři s ctunem i bez (máte lepší matchup protože je můžete pálit a nebo nutit lízat s vámi), jeden ctunrenolock, jednomu warovi jsem spálil nzotha, u mágů byl největším překvápkem tempo nzoth yog mage, kterej nějak po spálení raga a odstranění toníka nechtěl přestal zlobit se summoning portálem a nakonec se zabil prolizem ve fatigue game přes yoga; yogsaron je obecně proti tomu decku nepoužitelnej jako finisher protože hráči ho hrajou nenažraně až na konci, kdy maj zahranejch až moc spellů, a v době fatigue hry prostě jakejkoliv proliz smrdí prohrou a vy si prostě libujete ve stavu když vedete na karty co se týče velikosti prolizu - rekord byl kdy se mi lock prolízal na dno balíku a mě zbejvalo ještě 13 karet - lock zahrál leeroye buffnul ho dvěma POW a pak si ho zkopčil - výsledkem bylo že mi zbyly 3 životy a já pak zahrál Ancient shieldbearera a lock to vzdal :D co se týče top tier tempowara tak toho jsem nepotkal, je asi moc drahej; (nzoth) pala upadá a protože už není toptier tak jsem dneska nepotkal ani jednoho

co se týče zastoupení rychlých decků neustále je největším zlem mid shaman, hned za ním pak zoo, která hraje v současnosti menší kontrolu boardu a snaží se vás sejmout velice rychle, netvrdím že se jedná o čisté aggro, ale vidím snahu kontrolovat jen do midgame a pak spíše snahu o rychlý finiš; hunter jede na midvlně, která je na nízkým ranku dost efektivní a rychlá, s warem se to blbě staví, šetřete Brawl na dobu kdy použije Call of the Wild
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy červenec 18, 2016, 06:59:00 pm
novinka OTK Warrior: viděl jsem to častějc na ladderu a teď to vidím na twitchi u Savjze je to war plnej prolizu co hraje megapetardu chargnutým a enragnutým Raging Worgenem, pokud si držíte taunty nebo dostatek armoru, nebo jste dost rychlý, protože nehraje brawl, tak to nestihne nalízat
bacha jako bonus je tam Yogg
divil jsem se
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy Srpen 14, 2016, 05:51:25 pm
1. patro Karazhanu otevřeno a lidi zkouší nové decky:

token divine shield pala s morousem - obzvláště otravné je kombo kdy je morousovi dodán divine shield protože má 1HP
lock odhazující silverware golema, podle mě tudy cesta nevede, pokud je odhozen ve vyšších kolech tak už to není taková value
yogg and load hunter přijal cloaked huntresku a je o fous silnější a hraje trapky jak na běžícím páse čekejte zejména klasickou čtyřku freezing, snake, bear a fire
bolster wara s unleash the peons (protect the king) jsem neviděl ale mluvilo o tom více streamerů takže předpokládám, že to někdo určitě zkusí

potkal jsem taky po sto letech OTK malyrogunu
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy Srpen 22, 2016, 09:14:26 pm
2. patro
OPie Barnes everywhere  :o a kde není Barnes tam je Arcane Giant
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy Září 03, 2016, 03:48:43 pm
po komplet hotovým Karazhanu se nám začínám rýsovat nová meta, které vévodí trojka aggro šaman (s tím novým šamanským portálem), dragon warrior (s opičkou sirem finleyem a curatorem) a yog druid (buď jako token druid se schovanou onyxií nebo s velkejma taunt stromkama a arcane golemama)

warrior je obecně velice otravnej protože je velké množství viable decků a vy když blbě odhadnete a muligáníte early game a hrajete proti pomalému warovi tak si vlastně prohrajete tím hru nebo si ji minimálně hodně ztížíte

z mágů vede yog tempo
hunteři spíše mid nebo hybrid
pala secret s barnesem, brácha potkával častěji  murloky ale já ne, to už spíš toho aggropalu
midshaman je určitě druhou volbou mezi šamany, aggro je častější
z locků vede zoologická ale zůstáváme u klasiky, žádně discard prasárny
zkouší se burgle rogun ale zatím to lidi neumí nebo v tom nevidím žádnej zázrak
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: margar757 kdy Září 03, 2016, 08:26:53 pm
po prichodu Karazhanu tak nejak stagnuju mezi ranky 15-20 a nemuzu se dostat dal
nejcasteji hraju yog tempo maga, ale narazim tam na problem ze si na agro decich v early game vyboucham spelly a pak nemam cim cistit board...
pak jsem trochu prekopal toho buble paladina...z karazhanu knemu sedla zajimava legendarka (Moroes), ale prijde mi ze je ted vice zavisly na combu a nejak mi to nesedi
a vcera jsem si postavil midrange shamana...ztm wr nejakych 45%, ale zvykam si na ten deck tak uvidime dal...prijde mi ze je hrozne slaby proti aggro  deckum, ktere se na tech rancich 15+ hraji porad...
docela me prekvapil navrat priestu, maji tam nejake nove karty a mam snima docela problem
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy Září 06, 2016, 08:25:08 pm
priesti jsou fajn, ty nové karty jim dost pomohly, mě třeba vysíraj asi nejvíc, je to hrozná frustrace proti nim hrát, hra je na dlouho a v mnoha ohledech je to zlo který nemám natrénované a tudíž výsledek nejistý

yogg cokoliv hrát nemůžu - není yog ;) ale možná ho craftnu jak bude dust

tak či tak jsem viděl pár yog tempo mágů s těma novejma knížkama (babling book) - vypadalo to hezky ale celej žhavej jsem z toho nebyl, asi je to subjektivní ten deck určitě není špatnej, ale zkrátka a dobře se toho nebojím, časem ten deck docraftím protože mi před nějakou dobou padl Tonda a ten by ti těch spellů navíc pár mohl přihodit - jenže já bych musel nahromadit hroznej kotel dustů - chybí mi moc epiců (arcane blasty, cabal tomy), a pak samo toho yoga... a eventuálně thalnose... což je moc na dlouho
yog druid už je lepší oříšek s těma arcane giantama je hrozně silnej a pokud se v tom decku schovávaj i velký stromky (ty 5/10 taunty) tak je to dost těžkej souboj, oni se už naučili a ten yog už neprasí dvacet kouzel ale i tak v mnoha ohledech je to prostě RNG a proto se mi to tak moc nechce craftit, upřímně tohle by teď byl můj craftící cíl - dodělat 1 mulch a druhýho Ancient of War a Yogga a začít vzývat RNGsuse  :o

btw docela se divím že nevylítlo dragon cokoliv protože karazhan přinesl pár pěknejch dráčků a takovýho palu nebo priesta bych si dragony hrát dokázal představit, nejen pořád wara

jinak pokud šaman tak teď asi aggro - já osobně taky raději midrange decky ale co se týče tier listů a toho co frčí tak dole to je samej aggro šaman - dneska ze 3 her nic než šaman (jeden evolve, 2 aggro)
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: DDDave kdy Září 06, 2016, 08:54:01 pm
ten report je psaný na jakém ranku ?   :)


Já hraji   yog wara,  murloc paladina a control shamana  :)
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy Září 07, 2016, 05:34:37 pm
za poslední měsíc jsem toho moc nenahrál, což vede k tomu že jsem teď někde pod 15 protože jsem rád když jsem odehrával aspoň neco o víkendu a za tu dobu si otevřel pouze 2 křídla karazhanu

takže tak

jestli se chceš pochlubit svým rankem napiš klidně taky něco, hrajem sami a za tu dobu nemáme nic statisticky významného...
otázka zda deck po třeba takových 20 hrách má dostatečně velký výsledky, abychom ho mohli považovat za dost dobrý, stejně tak je rozdíl s winraty, které na lowranku určitě budou lepší jak vejš
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: margar757 kdy Září 10, 2016, 11:55:32 pm
tak jsem si poridil medivha a 1/1 book  a ten deck to hrozne ozivilo, taky jsem vratil archmaga a vyhodil ragnarose...vysledek je hned znat, jsem zvedav jak to pujde dal

https://www.dropbox.com/s/7jnn1sq4d6g6urc/medivh.jpg?dl=0 (https://www.dropbox.com/s/7jnn1sq4d6g6urc/medivh.jpg?dl=0)

nejvetsi problem mi delal nzoth warrior, ktery kdyz mi zbyvaly 3 nevytazene karty zahral prave nzotha a pak jeste dragon priest, jinak aggro decky s tim jdou docela slusne cistit, ptze se mirrorama zpomali a jak preklenu 5.kolo tak uz je to vetsinou win
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: margar757 kdy Září 11, 2016, 02:05:52 pm
ted tezka nechapacka :o hral jsem proti takove te klasicke rogune s edwinem vancleefem a tema coinovacima kartama, uz jsem ho mel temer killnuteho mel jsem 25zivotu a slusne karty na ruce, na boardu flamewakera, roguna 14hp a prazdny board, pravdepodobne by sla za 2 kola dolu, na ruce mel jednu kartu a tadaaa on vytahne yoga s neskutecnym rollem, viz screen a gg

https://www.dropbox.com/s/2z3yzcxoieb5ir3/Hearthstone%20Screenshot%2009-11-16%2014.00.55.png?dl=0 (https://www.dropbox.com/s/2z3yzcxoieb5ir3/Hearthstone%20Screenshot%2009-11-16%2014.00.55.png?dl=0)
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy Září 20, 2016, 09:35:30 pm
tak přesně o tom screenu je teď pokarazhanová meta, vede cokoliv co je cancer s těžkou SMOrc strategií a všecko ostatní se hraje s yoggem teda vlastně krom dragon warriora, což je ale vlastně to první :D

metu vede Malygos druid s Yogem, Arcane Giantama, Ancientama of War, Cenariusem - mimochodem věděli jste že pokud zahrajete Yoga do Malygose tak yogovy kouzla berou malygosův spelldamage navíc; kdybyste to hráli bez malygose je ten yogdruid slabší ale furt vysoce konkurence schopný
pak si jedou na své yolo vlně šamani a to jak face tak midrange ti vlastně nic nového nevymysleli jen přidali Thallnose portál a spirit claws pro ještě lepší early game
pak se nám tu vykrystalizoval nový a lepší tempo mage s babling bookama, firelands portálem, Tondou a samozřejmě s Yoggem :D
no a posledním "zlem" je Dragon warrior, který využívá nově Curatora na proliz, proto tam hraje sira Finleyho a ty opice

ostatní decky těm výše popsaným mohou hůř konkurovat, což ale neznamená že následující archetypy decků nefungují
warrior - yogg control, nzoth (ten Fibonaciho jsem viděl nezávisle u víc lidí, nevypadá to špatně, doufám že pude nahoru, sám už s nzothem ressuju třetí měsíc), cthun, OTK worgen, patron
paladin - nzoth i murloc stále silné, murloky hraje docela dost lidí ale přijde mi že je to velice těžký deck a mnoho lidí ho nehraje díky tomu na 100% tak jak by mělo
warlock - čím dál tím častěji potkávám discolocka (discard zoolocka), jde to porazit ale někdy to má úžasný haluze kdy opakovaně při relativně malé šanci discardne silverware golema
hunter - stále silnej je jak mid tak hybrid hunter vše s pravidelnou přesností švýcarských hodinek proti vám zahraje v 8. kole Call of the Wild :D

ostatní doposud nezmiňované typy balíků jsou v loji
- malygos peddler miracle rogue všecko fajn ale přejedou je výše jmenovaní při špatném RNG si prostě včas nestihnete prolíznout
- jakýkoliv pokus stavět druida bez yogga je vede do záhuby; beasta jsem nezkoušel, viděl však na streamu a youtube, není špatnej ale top už to prostě není a to ani s tím wardenem, cthun druida už jsem jako soupeře nepotkal ani nepamatuju a to ani na lowrancích
- freeze mage je pomalej
- renolock to mnohdy nestihne udržet i po zahrání rena protože současné top decky vám utaví takovou čočandu že ani nemrknete a jsem zpátky po healnutí na deseti životech
- jedinej priest co ted potkáte je resurrect priest s barnesem a podobnejma vychcanostma - je to sranda za to hrát, sám jsem se s tím nechutně bavil jedno odpoledne ale na ladder to bohužel není, pokud šťastně ressujete furt jen barnese a ne to ostatní tak pravděpodobně moc dlouho nevydržíte, ale jinak může nastat pár vtipných situací kdy vám váš nzoth ressne několik Sylvanas apod. (viz můj screen na facebooku, pokud mě máte v přátelích)

edit: takže pokud stále nevíte co craftit tak teď se craftí Yogg-Saron, Hope's End a pak Bloodmage Thalnos, minimálně tento craft order mám teď já :D
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: margar757 kdy Září 25, 2016, 08:44:06 am
https://hsreplay.net/replay/EkRpZLmju874bWDWuSjx9N (https://hsreplay.net/replay/EkRpZLmju874bWDWuSjx9N)
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy Září 26, 2016, 10:51:50 pm
hezkej malyrogue :D
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy Září 27, 2016, 09:01:47 pm
dneska totální owning s N'Zoth Yogg warem, který sedí na metu velmi dobře - yog druidy ufatigueujete, na aggra máte dostatek prostředků na kontrolu - dokonce si můžete dovolit prasárničku jako já že toho discolocka necháte lízat a on poté co už nebude mít co tak vzdá sám :D

N'Zoth Yogg warrior decklist
2x Execute
2x Shield Slam
2x Fiery War Axe
2x Revenge
2x Slam
2x Acolyte of Pain
2x Bash
2x Ravaging Ghoul
2x Shield Block
1x Elise Starseeker
1x Infested Tauren
2x Brawl
2x Ironforge Portal
1x Cairne Bloodhoof
1x Justicar Trueheart
1x Sylvanas Windrunner
1x Gorehowl
1x N'Zoth, the Corruptor
1x Yogg-Saron, Hope's End
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy Září 28, 2016, 08:16:00 pm
Balanc a nerfy karet

SHAMAN
Rockbiter Weapon - karta zůstane stejná, ale bude stát 2 místo 1
Tuskarr Totemic - konec RNG prasečin už to bude vyvolávat jen basic totemy

HUNTER
Call of the Wild - bude stát 9 místo osmi, podle mě to stále bude hrané ale už to nebude tolik autoinclude

WARRIOR
Execute - místo 1 many bude stát 2 - nic co by warovi vadilo
Charge - konec OTK - Charge zlevní ze 3 na 1, přičemž text se změní z "Give friendly minion +2 Attack and Charge." na "Give friendly minion Charge. It can't attack heroes this turn."

NEUTRAL
Abusive Sergeant - bude nerfován z 2/1 na 1/1
Yogg-Saron, Hope’s End - efekt Yogga už nebude pokračovat po jeho smrti/silence/transformaci


pravděpodobně to bude všecko zase na diss za plnou cenu
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy říjen 04, 2016, 07:32:55 pm
Post nerf meta - quick analýza po shlédnutí dnešního Faeliho streamu
Faeli hrál huntera s jednou verzí CotW, druhou nahradil Ragem, jedinou trapkou co hrál byl 2x Cat Trick
hunter se i po nerfech jeví hodně silný a jediné co mu víceméně dělalo trochu trable byl handlock, respektive Renolock
mnoho warů hraje jen jeden execute, zvláště C'Thunwaři
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy říjen 20, 2016, 07:02:28 pm
Decky, které uvidíte na letošním Blizzconu (http://teamabyssus.com/2016/10/20/blizzcon-groups-decklists/)

Upřímně si myslím, že toto je lepší metareport než cokoliv psát - stačí kouknout na deckcount. Pro lenochy si dovolím drobné shrnutí:

Midrange Shamana bere každej. Z toho vyplývá, že šaman je doposud nejpickovanější classou a je i po nerfech stále nejsilnější volbou pro každého. Pokud budeme koukat dál tak stále hned za shamou je Malygos Druid, kterého až na pár výjimečných Ramp, pickuje vlastně také každý. Celkově je ale druid druhou postavou, kterou zvolil každý hráč v pavoukovi. Na druhou stranu podíváme-li se na výskyt Yoggů zjistíme, že po nerfu Yogg-Saronovi top hráči spíše nevěří a jestli to dobře vidím tak jej hrají pouze 4 z 16. Další v pořadí nejvíce pickovaných class je warrior, který ale díky roztříštěnosti všech typů balíčků nedrží třetí nejvíce pickovaný archetyp balíčku. 7 picků klasického Control Wariora předběhl Tempo Mage s 8 picky, teoreticky 10 picky pokud připočteme 2 Fast Tempo Mage navíc. Jeden jediný hráč nepickuje tempo a dovolil si vzít Freeze Mage. Pokud koukneme právě na warriory tak zjistíme, že je zde celé spektrum balíčků a kromě nejzastoupenějšího klasického kontrolu  tu máme čtyřikrát C'Thun Wariora a po jednom N'Zothovi a Dragonovi. Další častokrát pickovanou postavou je Rexxar, který je ovšem roztříštěn na půlky mezi Midrange a Face verze se secrety. Jeden jediný hráč huntera se pokouší o jakýsi metacall za pomoci Camel Huntera, který může všechny tempomágy nebo šamany pozlobit taháním jejich silných 1 manových dropů. 6 lidí vsadilo na Discolocky a jejich RNG. 4 lidé zkouší hrát Roguny - 2 miracle a 2 malygos. A po jednom zástupci máme i u murloc paladina a dragon priestovi (ten první, protože je dost těžký na hraní, a ten druhý, protože je to šit a mockrát vám ani nepomůže perfektní tempo na dračí křivce).


Edit: nezapomeňte na Choose Your Champion! (http://eu.battle.net/hearthstone/en/blog/20303036/), kde pak dostanete packy zdarma za každou výhru vašeho zvoleného borce takže volte opatrně ;) ať máte co největší štěstí
já volím ThijsNL, protože je to asi jediný hráč kterého aspoň trochu znám...
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy říjen 31, 2016, 10:46:55 pm
ThijsNL je v prdeli. HCT pavouk se hraje až od 4.11. Nového championa si můžete zvolit 3.11.

A protože večer není na co koukat, tak jsem si řekl, že dneska rankupnu aspoň tu jednu hvězdu z ranku 16 na 15, abych měl zítra o 100 dustu víc... Určil jsem si pravidlo, že dokud pojedu na winstreaku, tak nepřestanu. Vzal jsem si midrange shamana. Po cca hodině a půl jsem skočil z ranku 16 na rank 9, přičemž ten shaman doposud neprohrál. Každopádně já už nemám sílu pokračovat. Toho dustu bude 200 navíc. Jdu spát s tím, že Morglík zůstane neporažen. Kdyby byl zájem, decklist dodám zítra (midrange Sjow).
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy Listopad 05, 2016, 08:58:07 pm
Protože hodně vidívám diskuze o tom jak se co změní. Co a hlavně kdy to odrotuje? Bude to s příchodem nového roku hned 1.1.2017? Nebo později? Takže nejen pro ty co stále váhají a neví to to znovu zrekapituluju. Dokud nevyjde další expanze tak nezačne fungovat pravidlo 2 let. A protože nám vyjde expanze už na začátku prosince 2016, tak se tento release bude počítat ještě do roku 2016. Tudíž předpovídaná "rotace expanzí z roku 2015" nastane až tak někdy na jaře roku 2017, kdy tipuju že vyjde další expanze (asi adventura).

Basic a Classic karty tvoří základ standardu, který nikdy neodrotuje. Pokud tedy Blizzard nezmění pravidla, tak craftění karet z Classicu je pro každého začátečníka či občasného hráče dobrou volbou, protože o tyhle karty ve standardu nikdy nepřijde. Blackrock Mountain, The Grand Tournament a The League of Explorers odrotují do Wildu v okamžiku, kdy v roce 2017 vyjde první adventura. Čili ti, kteří nechtějí o tyto adventury přijít, by měli začít rychle šetřit a otevřít alespoň první křídlo z LoE a BRM. Máte posledních pár měsíců než odrotují. Whispers of the Old Gods, One Night in Karazhan a Mean Streets of Gadgetzan odrotují až s první expanzí v roce 2018.
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: DDDave kdy Listopad 06, 2016, 12:01:11 am
BLIZZCON 2016 SPECIAL EVENT
You’ve chosen a champion

Pavel
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy Listopad 06, 2016, 07:19:54 pm
lucky you I have chosen fuckin' Thijs  :'(
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: margar757 kdy Listopad 06, 2016, 07:57:06 pm
taky Thijis, nejak mu to nevyslo...
koukal jsem na to finale...Pavel neskutecny RNG master...to co mu chodilo z portu...takovy luck v zivote mit nebudu
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy Prosinec 19, 2016, 11:00:44 pm
V posledních týdnech je ladder zaplaven agro balíčky, které stále ještě dokáží efektivně a účinně trestat stále nové a "nevyšperkované" control decky. V důsledku tohoto většina pomalejších decků do sebe zařazuje účinné board cleary a nebo Acidic Swamp Ooze na ničení zbraní. Z toho vyplývá, že anti-aggro-control decky získávají na síle a pomalu začínají vytlačovat pryč Dragon Pirate decky. Zejména Renolock už není tak "greedy" ve snaze vypořádávat se s agresivní metou A důsledkem toho je vzestup control wara, který je vlastně schopen ustát 20 damage kombo (Leeroy+PoW+Faceless). Díky tomuto opět warloci začnou sahat i po další win kondici a tou je pro ně Jaraxus. Obdobně jako war i midrange šaman začíná být již lépe optimalizovaný a tak pomalu stoupá nahoru v oblibě. Kromě popularity šamanů září i roguna. Nicméně se stále v metě neobjevil žádný pořádný deck na paladina a huntera.

Aggro Shaman - pirate jade spell aggro - v podstatě aggro shaman, tak jak ho známe z předchozí mety, s piráty na low costu až po 7/7 za 4 many doplněno Ayou a ostatními jade kartami
Midrange Shaman - obvykle s novou 3/6 za 4 many, vyšperkován klasickou sestavou, typicky bez jade karet, v poslední době vídám Al'Akira, i když možná je to jen kvůli tomu, že je to taunt a má charge (teoreticky totiž při příchodu sejme 2 slabé karty a přežije i jako taunt)
Renolock - většina současných Renolocků obsahuje ohromné množství board clearů a obvykle nehraje Jaraxuse, Kazakus a jeho potiony mu dodávají sílu proti všemu
Miracle Rogue - opět s low cost piráty a Patchesem na počáteční tempo a Leeroyem jako jedním z finisherů
Pirate Warrior - pomalu upadá, renolock jej totiž nechutně drtí svými board cleary
Control Warrior - mluvím zde o klasickým kontrolu - Ysera, Grommash, Justicarka, Sylva atd. oblibu získává i nový taunt Alley Armorsmith a Dirty Rat, který tahá karty ze soupeřovy ruky
Dragon Warrior - aggro verze hraje více draků na tempo, finičuje soupeře nabušenými Drakonid Crushery
Dragon Priest - podobně jako dračí war nic pomalého, nečekejte pořádné removaly - obvykle tam mají maximálně jeden entomb, někdy ani ten ne, protože v době kdy by ho měli hrát by měl být už soupeř dole
Jade Druid - bohužel na ústupu, lidé začínají umět hrát proti tomuto decku, zpomaluje začíná hrát i Ancient of War
Ramp Druid - super deck hrající si s Aviana+Kun (refresh many) + Malygos+Faceless+event. Alexa bez Facelesse spell kombem ;) drahý ale zajímavý nápad, který vídám poslední dobou více

Dále ještě potkáte:
- pomalé mágovské decky jako freeze mage i nový renomage jsou bohužel málo konzistentní a neudrží tempo s výše zmíněnými, ovšem neznamená to že totálně vymizely, tempomage nedostal v podstatě nic nového a ustupuje také do pozadí
- kontrol shaman je bullshit a zatím jsem ho neviděl
- čistě pirátí roguna upadla a hraje se pouze hybridní pirátí začátek v miraclu
- zoologická nic nedostala a tak je na ústupu
- mnoho lidí se snaží o to aby fungoval renopriest už jen kvůli té nové priestí legendárce, ale vzhledem k tomu že ho renolock přejede tak upadá
- token druid upadá, nedostal nic nového
- nzoth jade rogue - zajímavý nápad, asi jeden z mála old godů co přežije i do MSoG expanze, ale celkově to asi nebude taková sláva, i když těžko říct kam se meta ještě posune

OSTATNÍ ARCHETYPY SE ZKOUŠÍ, ALE PROZATÍM NEEXISTUJE VIABLE VERZE, CO BY DOSÁHLA VYŠŠÍCH TIERŮ
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy únor 04, 2017, 04:30:15 pm
Nejsilnější decky už jsou vypilované a to včetně jejich counterů. Nejvíce je to vidět u shamana, který hraje asi nejvíce variant: aggro, midrange - oboje Jade a k tomu tisíce dalších variací s Evolve eventuálně bez Jade karet, nebo je tu dokonce i kontrolní šamstr, ale to je vzácnost. Nevýhodou toho je, že dokud neuvidíte některou konkrétní kartu tak podle úvodních kol nepoznáte, jaký šaman to je. Výhodou je, že tak či tak víte, že šamanům musíte clearovat každou kartu na stole, protože teď se hrává dost často i bloodlust. Na druhé straně stojí 2 top renodecky, které je mnohem těžší zahrát - konkrétně mág a warlock.

DRUID
Jade Druid - dle mého nejčastější druid jakého uvidíte
OTK Druid - Kun Malygos nebo Kun C'Thun kombo - tohle už není sranda na dust a proto je tak často nepotkáte

HUNTER
- Rexxar je prostě největší chudák, který se marně snaží hrát pokusy v podobě buff midrange secret varianty, ale od doby nerfu Call of the Wild ho vidíte hraného obvykle jen kvůli questu na výhry, hunter karty nebo na hraní beastů

MAGE
Reno Mage - velice těžký deck na hraní, hodně hráčů ho zkouší ale skillcap tohoto renodecku je hodně vysoko, chce se to jen neposrat
Tempo Mage - méně častý, obvykle se nehraje tolik minion heavy, obvykle bez Toníka
- semtam se zkouší všemožné dragon reno tempo varianty ale je to vzácnost a obvykle to nejde s nima tak dobře jak s výše popsanejma deckama

PALADIN
Murloc Paladin - s Finjou se vrací i tento typ paly, momentálně asi jedinej více hranej pala
- buffadin je špatnej, obvykle ho hrajou ještě navíc loupáci na nízkým ranku, kteří prostě vidí nenažraně jednu megamobku typu Tyrion přebuffovanou na 15/15 a concednou poté co ji removenete
- loupáci ještě občas hrají aggro ale i toto je v současnosti veliká vzácnost

PRIEST
Reno Priest - asi nejpopulárnější v Dragon variantě, tak či tak z renodecků je to podle mého ten nejslabší a hrál bych priesta raději v té následující variantě
Dragon Priest - asi nejčastější priest od začátku MSoG, někdy až tak agresivní že nehraje ani Entomby, obvykle alespoň jeden má a jako největší drak je Ysera, někdy vzácněji Deathwing

ROGUE
Miracle Rogue - pirátí začátek a cold blood conceal kombo, klasika
Tempo Rogue - viděl jsem to u Warshacka, minion based, prasítko s piráty

SHAMAN
Aggro Jade Shaman - asi nejvíc top rakovina této mety - jedná se o starého dobrého aggroshamana s pirátím startem a Jade Claws (2x), Jade Lightningem (2x) a Ayou Blackpaw - Jade Golem je jakýsi doplněk a nikdy nedosáhne výš jak na 6/6
Jade Midrange Shaman - druhá metla mety Jade Golem Shaman s pirátím začátkem
Jade Golem Shaman - oblíbený u chudších, varianta bez pirátího startu, dost často se zde hraje i Alakir, White Eyes, Ragnaros nebo jiná legendárka, která byla dropnutá nahodile z packu nebo už byla ve vlastnictví v minulé sezóně
Midrange Shaman - totálně bez Jade Golemů
Evolve Shaman - založeno na zábavném kombu za 6 many Dopplegangster Evolve

WARLOCK
Renolock - hrají se neustále obě varianty (combo, control), i když té kombící ubývá
Zoo - discard vidíte na low ranku, výš už vzácně, zlatá doba zoologické je za námi, bohužel

WARRIOR
Pirate Warrior - existují dvě varianty minion based a spell based - začátek je stejnej u obou, ta první hrává Cpt. Greenskin a některé dražší hůře odstranitelné životnější miniony, ta druhá zase Heroic Striky a Mortal Striky
Dragon Tempo Warrior - toto je vlastně výsledek ročního vývoje wara, proč prostě nevyzkoušet dát dohromady všecky OP verze, začneme piráty, které v midrange fázi doplní dračí síla, a zakončíme to prasečinami jako je Grommash :P
Control Warrior - dokáže nemile překvapit zvláště když mulligáníte obvykle proti aggru,bez dirty rata by se hrát nemohl, neúčinnější kombo - double Dirty Rat + Brawl
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy únor 14, 2017, 08:22:33 pm
JE TO TADY! Hearthstone očekává opět pořádný nerf karet.

Odnesou to Small Time Bucaneeři, kterým bude ubrán jeden život a Spirit Claws, které zdraží na 2 many

Další změnou bude též nemožnost derankovat z ranků 5, 10, 15.
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: margar757 kdy únor 14, 2017, 08:57:19 pm
to se dalo cekat...
jsem ktomu o vikendu aktivneji sednul, hraju ted jade druida z ranku 20 na rank 13 s jednou prohrou, potom me opustilo stesti a bylo to stridave vyhra/prohra a znechucene jsem to vypnul ptze jsem hral porad proti stejnym deckum...aggro shaman s jade golemama, dragon priest (mam proti tomu skore 1-6 neumim na nej hrat), jade druid a podivny warlock s renem a jaraxxem porad dokola a dokola shaman, priest, shaman, priest....
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy únor 15, 2017, 07:49:44 am
ono podle toho co jsem viděl na videjích tak čím výš jdeš tím je to horší aggro šaman everywhere a když mu to perfektně přijde tak ho nezastavíš ani s tisícem Renů a Kazakusů

dole je to samej aggrowar a aggro šaman, semtam priest čím jdeš výš tím ubývá priestů (ten deck mi nepřijde tak silnej), přibývá renolocků, renomágů a rogun, protože tohle jsou už decky který vyžadují více mozkové kapacity...

díky tomu nerfu dojde k mírnému zpomalení STB se bude hrát furt ale bude náchylnější k removenutí takže už neudělá takovej temposwing jako dělal teď a ta zbraň za 2 many je velice silnej nerf, protože na low manách se každé zdražení projevuje velice silně a už nebudou taková ta prasící kola kdy zahraje šaman STB s automatickým Patchesem a coinou do zbraně s tím že pokud drží Thalnose tak další kolo na 100% clearuje cokoliv co přijde na board (má 3+1+3 damage); tak či tak ty Spirit Claws bývaly takovej filler do slabších kol, kdy ti zbyla 1 mana a ty sis je vyložil předem i když už jsi praštil, navíc tě nesralo žes o ně přišel když v druhým kole zahráli ooze protože jsi držel i jade claws apod.
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy únor 18, 2017, 08:04:30 am
...aggro shaman s jade golemama, dragon priest (mam proti tomu skore 1-6 neumim na nej hrat...
pokud si to budeš chtít zkusit tak můžem klidně dát pár duelů
toho šamana mám nacraftěnýho ale nehraju to, raději mám midrange jade
toho priesta jakéhosi taky mám ale nevím nakolik je to metadeck
obdobně mám sestavený i ty aggrowary s pirátama a renolocky, ale v poslední době nemám natrénováno a dycky hraju na quest a rychle pryč
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: margar757 kdy únor 19, 2017, 10:38:48 pm
mno je to presne jak jsi psal, kolem toho ranku 13 priesti uplne vymizeli a jedine co tam potkavam je agrro/midrange shaman a ta hnusna roguna s piratim startem a edwinem na zaver
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy únor 20, 2017, 12:28:24 pm
já včera koukal na twitchi chvíli na Matyho jak hraje a prakticky neustále proti tomu jeho tempomágovi stáli aggrošamani a agrowaři, za tu chvilku tam byl jeden reno dragonpriest (navíc divnodeck s techem na twilight drakea) a jeden jade druid, kterýmu přišly perfektně spelly na board cleary
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy únor 20, 2017, 09:25:45 pm
pro jistotu - nerfy pirátů budou na konci měsíce, aby to nemršilo sezonu a tak aby měl posledních 9 dní (včetně dneška) si ještě zahrát tu správnou rakovinku  8)


THE YEAR OF THE MAMMOTH
- Blackrock Mountain, The Grand Tournament a The League of Explorers odrotují pryč ze Standardu na začátku Roku mamuta
- tenhle rok nebude žádná adventura - čili celkem přibyde 3×130 karet - pro jistotu to je cca tolik kolik je teď karet - každopádně každé rozšíření bude mít nějaký hratelný příběh, takže o ty adventury úplně nepřijdeme
- první rozšíření bude dle již uniklých informací Lost Secrets of Un'Goro


Hall of Fame
6 dalších karet odrotuje spolu s BRM, TGT a LOE - tyto karty nepůjdou dissnout za bonusovej dust (aby z toho nerejžovali spekulátoři, kteří takovýchto karet mohou vlastnit opravdu kotel); namísto toho dostanete full refund za nejdražší možnou kombinaci, kterou dokážete narvat do decku čili pokud vlastníte zlatou a obyč verzi legendárky dostanete 3200 za tu legendárku, protože je dražší a 2 legendárky stejné karty do decku nenarvete; pokud se však bude jednat o nelegendární karty tak zde dostanete refund za 2 takovéto karty - co tedy odrotuje:
Ragnaros the Firelord - nejsilnější 8-manová karta, král RNG, obecně legendárka, kterou craftilo nejvíc lidí a to nejen kvůli jejímu vzhledu, silná krata automaticky vkládaná do většiny midrange balíků a někdy jste ji nalezli i jako překvápko v agrech
Sylvanas Windrunner - nejsilnější 6-manová karta, navíc asi nejsilnější deathrattle, Blizzardi se toho právě báli, kvůli autoincludu do N'Zoth balíků, protože jim to omezovalo možnosti tvorby silných deathrattlů (aby tím nevytvořili rakovinu jakou dělaj teď piráti)
Azure Drake - podle mého je této karty škoda, byla obvykle první kartou, kterou craftil každý začátečník, protože se opravdu hrála v každém decku a asi právě tato univerzálnost tuto kartu odsoudila do Wildu
Conceal - opět nebezpečná mechanika a obecně mechanika, díky které přežívá miracle rogue až moc dlouho v prakticky nezměněné podobě, navíc díky tomuto tahu se miracle nezabíjí, jen bude mnohem těžší jej hrát, protože nepůjde concealem maskovat chyby
Ice Lance - opět bouráme OTK a burst komba
Power Overwhelming - POW je základem warločích komb a dovolovalo vlastně největší damage vzhledem k manacostu (podobnej buff je u paly za 4 many)
=======
Suma sumárum pokud máte všecky tyto karty v normálních variantách, dostanete 3640 dustů (1600+1600+200+80+80+80); pokud máte všecky golden 7200 dustů (3200+3200+1600+800+800+800). Z toho vyplývá lehká spekulace na dust, kterou může udělat každý free-2-play hráč. Protože předpokládám, že máte maximálně tak akorát od každé karty přesný počet do balíčku a nesyslíte si např. tři Ragy co kdyby je někdy náhodou nerfovali a vy dostali full refund, tak můžete provést dust spekulaci v podobě nechávání si droplých golden karet a nejpozději den předtím než bude začátek Roku Mamuta tak vycraftíte jakoukoliv chybějící z daných karet. Proč? Je to jednoduchá matematika - příklad si ukážeme na Ragovi: Pokud nevlastním žádnou verzi Ragnarose a jednoho si craftnu. Tak by bylo 1600 dustů jak začne rok mamuta. Pokud do konce března nahromadím 3200 dustu a craftnu golden Raga dostanu těch 3200 dustů zpátky. Takže vám Blizzard tímto tahem vlastně říká: vycraftěte si Raga (Sylvu, Conceal, ...), pokud ho ještě nemáte, protože v den kdy bude year of the mammoth live vám ten dust vrátěj. Vy tak budete mít silnou kartu do wildu a dust z její ceny zpátky na craft nějaké jiné.


Maiev Shadowsong
Valeera bude moct být nahrazena novým avatarem. Konkrétně touhle night elfskou wardenkou známou již z datadisku ke strategii Warcraft 3: Frozen Throne. A nejlepší na tom je, že ji dostanou všichni, kdo po launchi The Year of the Mammoth vyhrajou 10 her v standardu (jak ladder tak casual).
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy únor 24, 2017, 08:12:48 am
https://www.youtube.com/watch?v=4sccsXkM56c
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy Březen 05, 2017, 06:50:08 pm
Tak tu máme začátek měsíce, pár dní po nerfovací patchi již uplynulo, tak můžeme drobet zesumýrovat, jak moc nerf Small Time Bucaneera a Spirit Claws ovlivnil metu jako takovou.
DRUID - Jade Druid je stále nejčastější druid jakého uvidíte proti aggru má pomalejší začátek, ale auctionáři a Jade Idol mu dovolují infinite value v podobě boardu, který prostě časem control nebude schopen ukontrolovat; OTK Druid už tak častý není, tak či tak jej snadno poznáte, krom toho že nehraje golemy tak líže jak o život aby se rychle dostal ke svému OTK kombu (Kun Malygos nebo Kun C'Thun)
HUNTER - Rexxar na ladderu stále není vidět a všichni doufáme, že to dinosauři a beasti v budoucí expanzi Journey to Un'Goro napraví
MAGE - Reno Mage easy to play, difficult to master - zvláště proti ostatním controlům; Tempo Mage není špatný
PALADIN - Murloc Paladin s Finjou je asi jedinej competetive hranej pala, navíc jeho early game neovlivnil nerf, protože piráty nehraje
PRIEST - Reno Priest je viděn asi stále častěji častěji v dračí verzi, hlavně bacha na Yseru; Dragon Priest je stará známá klasika, v současnosti vídám pomalejší verze s Entomby, Yserou a jinýmy legendárními draky
ROGUE - Tempo Rogue jsem viděl u Warshacka, minion based, prasítko s piráty, není závislej na Conceal kombu a nerf mu tolik neublížil; Miracle Rogue je oslaben, jeho pirátí start už není takovou rakovinkou, jak vypadne Conceal jsem zvědav jak moc se změní, respektive zda vůbec přežije
SHAMAN - v poslední době potkávám častěji různé midrange s BL a nebo TB valiantama takže bacha na totemy a clearujte všecko pokud to jen jde; nejčastější je asi Jade Midrange Shaman; Aggro Jade Shaman top rakovinka drobet oslabila proto posun spíše na ty midrange verze; dále se začala objevovat ještě N'Zoth verze, kterou opět snadno rozpoznáte podle deathrattle karet, hexujte/entombujte/polymorfujte Ayu a White Eyese tyhle karty vám po zahrání N'Zotha nejvíce zatopí; jednou jsem potkal také Reno N'Zoth verzi
WARLOCK - Renolock stále top lock, podobně jako renomage je to velice těžký deck na mistrovské zahrátí; Zoo mizí a už se hraje málo i na lowranku
WARRIOR - asi vede Dragon Tempo Warrior protože jí tolik neublížil nerf, hlavně mu pomáhá silná manacurve; Pirate Warrior neupadl jen ten start už není taková rakovinka, protože STB se lépe odstraňuje; EDIT: PIRATE WARRIOR po vyjmutí STB je furt nejvíc OP aggrodeck na ladderu, takže pokud uvidíte STB je to noob, kterej si neaktualizuje decky, pokud hraje piráty ale STB ne tak pořád bacha na ně; Control Warrior je jedinej fatigue deck v současnosti na ladderu, není tak populární už jen kvůli své ceně
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy Březen 13, 2017, 12:25:19 pm
Poznatky z víkendového ladderu

Proměna některých decků Small Time Bucaneera je již vidět, většina šamanů ho nehraje a díky tomu se propadají dolů a celá meta je vlastně o tom abyste dokázali zastavit aggro pirate wara, který si vlastně díky nerfu STB uvolnil 2 sloty v decku, ono to dělá ale víc fleků protože někteří vyházeli i Blodsail Captainy - celkově se objevuje více obměn občas tam vidíte Argent Horseridery, někde je zas místo toho Bash, někteří kapitány nechávají a někteří to hrají postaru a zůstal tam i STB
Dle mého je STB již nekonzistentní a u šamana bych ho nehrál už vůbec protože zde díky nerfu zbraně je celej pirátí základ slabej a moc pomalej. Shaman ale zkouší věc, kterou objevil předtím paladin a tou je murlok Finja a jeho kamarádi, někteří to i bufujou pomocí Anyfin a jiní tam hrajou i Call in Finishers a BL, takže bacha a pro jistotu jim nenechávat nic na boardu protože i buffovací totem se objevuje na mě až moc často - prakticky snad v každým decku.
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: fid0rka kdy Březen 13, 2017, 05:32:47 pm
Nemáš nějak moc pifku na toho Shamana?  ;D (vlastně nic jiného nehraju ::))
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy Březen 14, 2017, 04:41:35 pm
pifku na šamana ani ne spíš mě sere obecně jakákoliv rakovinka, kterou kdokoliv hraje - čili cokoliv co je danou dobu OP-no-brain-just-mana-curve-well deck  :-X

kdybychom měli mluvit o pifce tak bys mě měl vidět jak nadávám každýho Anduina nebo Tyrandu - upřímně nenávidím priesty a to jen kvůli tomu že kdykoliv je hraju já tak mám ruku megablbou a nedostává se mi reakčních karet když je potřebuju, a nebo naopak mám ruku plnou reakčních karet a není důvod je hrát - příklad viz můj facebook, kde hážu screenshoty z HS - dragon priest od počátečního mulliganu až po stav kdy mám 10 karet na ruce hraju bez jediného draka a to jsem jich měl v tom decku nespočítaně (nebo to byl tehdy dragon pala? to je fuk)
kdykoliv proti nějakými tomu bílýmu zmrdovi hraju tak mu všecko přijde perfektně a rozbije mě jak psa jen si všecko lízne přesně v pravou chvíli nebo to má na ruce... a když tvůj deck rozbije blbeček, kterej viditelně dělá blbý trejdy a celkově chybuje ale protože mu to jde prostě jak Pavlovi na Blizzconu tak to fakt nasere když tě takovej zevl porazí
jo a tímhle mě vlastně sere i bratr, který ty bílý chuje mainuje vlastně už do dob WoWka - příklad: tehdy jsem hrál nějakýho control wara a říkám bratrovi vem něco a zahrajem si - tak mě rozjebe s priestem, pohoda neřeším to, hrál vlastně tehdy nemeta deck, kterej ten deck perfektně counteroval, říkám "dáme druhou hru nechám si wara a ty vem něco jiného" a ten pičus veme jinej deck na priesta ale vlastně totéž v bledě modrém (vlastně bílém) tak jsem nasraně a nejvíc salty concednul a šel raději HS proti random lidem


jo a když už jsme u té mety tak dost nadávání na priesty  8) a ještě doplním informace že v rámci toho co jsem koukal na netu na streamy a úspěšné decklisty tak statisticky si třeba pirate war tak moc dobře nevedl (většina lidí stavěla antiagrodecky) a naopak tímto postem tolik opěvovaný ;) priest - konkrétně nejvíce agresivní dragon verze bez kontrolních spellů (bez legendárních draků a entombů nebo jen s jedním) si vedl velmi dobře a toto vede také k jeho větší oblibě zejména na nízkých rancích, kde právě ta verze bez legendárek v poslední době frčí dost...
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy Březen 19, 2017, 09:41:51 pm
dnešní Alza Asus RoG Hearthstone Battlegrounds ukázaly o čem je dnešní meta

Jade Druid - klasika která se ubrání zpočátku pomocí kouzel a pak vás utluče boardem, aggra staví dvěma velkejma stromkama
Aggro "Tempostorm" Shaman - jediný typ, hraje lehký pirátí úvod s klasickým aggro koncem v podobě spellů, Flamewreathed Faceless je doplněn dvěma Twilight Hammery jakožto antiooze mechanikou
Renolock - stále rád hraje kombo s Leeroyem PoW a facelessem, krysou s vortexem
Zoo - klasický disko s pirátím startem na 1/2 odzbraňovávacích pirátech
Rogue - aggro s murlokama nebo miracle
Dragon Priest - viděl jsem pouze agresivní variantu, kde nebyl jediný legendární drak, pouze ti vygenerovaní; obdobně chyběly i entomby

Sylvu jsem viděl za celej večer jen jednu - tato vynikající legenda v současné metě nestíhá svou hru
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy Březen 26, 2017, 07:42:04 pm
HCT Winter Championship META:

Renolock s kombem na Leeroye
Aggro Shaman s Twilight hammery
Jade Shaman
Pirate Warrior
Dragon Priest - nejagresivnější varianta bez legendárních draků a entombů
Reno Mage s kombem na Tondu
Jade Druid - klasika s velkejma stromama a Auctionery
Malygos OTK Druid hrál ho pouze jeden hráč
Miracle, občas i Aggro Rogue - miracle mi přišel efektivnější
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy Duben 13, 2017, 11:10:31 pm
meta se nám začíná krystalizovat a tak si povíme něco o tom co už je populární

DRUID
- Ramp Druid - s Y'Shaarj
- Token Druid - asi nejpopulárnější druid
- Quest Druid - prakticky se nevyskytuje
HUNTER
- Quest hunter - nefunguje
- Midrange - asi nejefektivnější typ Rexxarova decku
- Facehunter - někdy je spíš tendence hrát face hlavně kvůli quest roguně, protože v tu chvíli je to face race
MAGE
- Freeze Mage - tomuhle decku se nevěřilo, protože bez Emperora si lidi mysleli, že to na OTK neutaháte
- Quest mage a.k.a. Exodia Mage - TTK (two turn kill) - kombo 4 sorc. apprentice a do přeskočeného druhého kola Tonda a infinite value fireball train; porazit se to dá pokud s ním nebudete hrát pomalou hru, pomocí Dirty Rata jim můžete vytahat některé kombo miniony
- quest mage se spelly a gianty - nejde o kombo exodii, buď uburníte spelly nebo sestřelíte v extended kole útokem dvou Arcane Giantů, kteří se vyloží zadarmo a máte vlastně 2 kola na čistej spell burn takže podle toho co má mage na ruce smaží minimálně 16 damage giantama
PALADIN
- Murloc Midrange Paladin - hrál to myslím StrifeCro, podle některých předpovědí tento deck půjde dopředu vzhledem k možnosti Stonehill Defendera, který vám vygeneruje Tiriona (viz Trolden 3 Tirioni)
- N'Zoth Paladin - opět se Stonehill Defendery
PRIEST
- Quest N'Zoth Priest - dobrej ale bohužel to nebude topka, protože ani dragonfirepotiony a návrat životů na 40 vás nemusí zachránit
- Purify Priest - Razorleaf zatauntovanej ospiritovanej nebo nekonečná generace spellů přes Lyru - jeví se lepší jak quest
- Dragon Priest - Drakonid Operative tu stále je a tohle je prostě karta co tento deck drží naživu, novej Primordial Drake je prostě boží konec křivky a dobrá náhrada za odrotovaný 4-drop taunt
ROGUE
- Giant Miracle Rogue nebo Malyrogue - druhá verze se tak moc nehrává, spíš jde o srandu s kytičkama a giantama na bonus
- Quest Rogue - novej cancer, musíte co nejrychleji splnit quest a co nejrychleji a pak už vám nedojde dech teda pokud neprohrajete "facerace"
SHAMAN
- Jade Elemental - early game jade package s Ayou, bez Totem Golema a Tunnel Trogga, někdy bývá těžkej punish jak hraje BL (v současnosti není tak populární)
- Murloc Shaman - podle mě to není taková hitparáda, ale zkouší se
WARLOCK
- Handlock - není Reno a tak se vracíme k decku, který je mnohem těžší na hraní, všemožné techy, často hodně defenzivní, Jaraxus a nová Elise included
- Discard Warlock - podle mě lepší hrát discard zoo a ne verzi s Lakkari Sacrifice, kdo koukal na Troldena tak ví, že questreward se dá taky discardnout
- Discard Zoo - často včetně Clutchmother
WARRIOR
- Taunt Warrior a.k.a. Quest Warrior - existuje více variací, ale tak či tak toto je velice silný deck, jehož gró zpočívá v defenzívě a hraní tauntů, následně po dodělání questů ofenzívě s Ragnarosovým heropowerem
- Pirate Warrior - tento deck stále žije, po rotaci totiž vlastně o moc nepřišel, poslední dobou tam častěji vidívám Captaina Greenskina
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy Květen 08, 2017, 08:12:04 pm
Už je to tak měsíc, co se hraje Un'Goro. A tak si opět povíme, co nejpravděpodobněji v rámci současné mety můžete čekat od jednotlivých class.

DRUID - Token Druid je asi nejsilnější, protože je rychlejší jak quest roguna, agro murloc pala nebo taunt war, Jade Druid je dobrý ale velmi pomalý, jestli vám dobře nepřijde early game, tak vás všecky agrodecky přejedou, Ramp Druid s Y'Shaarjem je bohužel pomalý a vidět není
HUNTER - Midrange Hunter je asi jediný typ decků, co potkávám; ostatní hunter decky nejsou moc konzistentní, a díky tomu jsou odsouzeny, aby se celkově moc nehrály
MAGE - ohromné množství decků z nichž na low ranku vídám nejčastěji Elemental Tempo Mage, dále jsou více vidět Control Mage a Freeze Mage tyhle decky se dole nehrají, protože jsou těžké na zahrání a také drahé na dust; Exodia Mage a Giant Quest Mage jsem nepotkal dobré 2 týdny
PALADIN - tisíc variací a všecko drahé kolem 10k dustů, Control Paladin občas i s N'Zothem; Aggro a Midrange Murloc Paladin - rozdíl obvykle poznáte podle Divine Favoru a Gentle Megasaura v agru a koníků nebo Primordialů v kontrolu
PRIEST - u mě vede Dragon Priest (dneska např. asi nejšílenější hra, kdy jsem ukontroloval s midrange deckem control paladina - pomohl mi zejména luck táhl jsem si 2x Tiriona, 1x Sunkeepera Tarima a 2x Primordial Draka, nejvíc tomu pomohl Drakonid Operative train); Deathrattle Priest se občas potká, ale topka to není, protože proti armádě 5/5 vás nezachrání ani 40 životů; Purify Priest je vtipnej a na low ranku častější, ale pokud proti němu ukontrolujete board není problém ho porazit
ROGUE - nejčastější je Quest Rogue cancer, který na low rancích hráči tolik neovládaj takže se někdy porazí sami; Miracle Rogue je obvykle s Arcane Gianty, Malygose jsem nepotkal ani nepamatuju
SHAMAN - Jade Elemental nebo Elemental Shaman jsou nejsilnější; občas vzácně vás zaskočí Murloc Shaman; obecně bacha na BL
WARLOCK - je celkově nepopulární a hraje se minimálně, Handlock je celkově nejméně hraný (hlavně kvůli velké rychlosti současné mety); Zoo je celkově častější ať už disscarduje či ne - hlavně bacha na vajíčka, protože si je žerou pterodaxama
WARRIOR - poslední dobou a to i v played či na na nižších rancích vidíte Taunt Warriora; Pirate Warriora vidím velmi málo a to jsem moc nerankupoval a zatím jsem zaseklej v bahně nízkých ranků, kde bych čekal, že s ním bude ranupovat kdekdo, prože je v budget verzi hodně levný
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy červen 28, 2017, 09:51:24 pm
Un'Goro je asi nejlepší expanze, kterou jsme doposud měli. Touhle dobou už by metagame měla být víceméně usazená a i tak se neustále objevují nové a zajímavé balíky, kde byste nečekali, že už se něco nového objeví. Navíc je hra nyní vcelku velmi dobře vybalancovaná a díky tomu máme obrovské množství top balíčků. Oznámení nové expanze už je na spadnutí. Jako bonus nás opravdu čeká NERF QUEST ROGUE - quest bude nyní vyžadovat 5 minionů místo 4.

DRUID - Aggro Token Druid je stále silnějším archetypem; Jade Druid je dobrý, ale pomalejší, a proto je to tier 2, poslední dobou se v Jadovi schovávaj i Yoggové
HUNTER - se stále nikam výrazně do top tierů nedostává, ale Midrange Huntera neustále někdo hraje, jakožto jediný nesmrtelný a nejsilnější archetyp huntera, který se slibně drží zuby nehty
MAGE - rychlé verze mágů upadají a čím dál víc je vidět Freeze Mage a Control Mage, který dle Tempostormu je tím no.1 balíčkem; oba pomalé kontroly stíhá tier 2 Secret Magem, který upadá právě díky stále větší oblibě token flood decků, které prostě nedokáže tak efektivně ukontrolovat oproti svým pomalejším protějškům; dovolím si ještě upozornit na Eatera of Secrets, který se u kontrolních mágů čím dál tím víc objevuje hlavně právě jako counter mirror matchů
PALADIN - paladinům vévodí Midrange Paladin, následován Control a Aggro Paladinem jakožto decky na ústupu, nejvíc upadá aggro
PRIEST - priesty totálně drtí Devolve u šamana, což vede k tomu, že jako tier 1 nenajdete žádný priestovský deck, Purify Priest a Control Priest se ale drží na tieru 2, kde pořád dokážou napáchat ještě dost zla, zvláště když se jim povede nějaký slušný spell miracle s Lyrou; Dragon Priest je stále solidní a v poslední době se vyvinul v jakéhosi control miracle dragon hybrida; obecně Lyru najdete obvykle v každém priestovském decku
ROGUE - rogue už je pořád to samé, nejčastější je Quest Rogue - uvidíme jak moc nám ho přicházející nerf změní a uvidíme, nakolik to ovlivní jeho sílu udržet se na top tieru; Miracle Rogue je variabilnější a přístupný techům, ale také těžší na zahrátí, díky čemuž se drží na tieru 2, pořád je to však silný deck, který dokáže právě mnohdy slušně pozlobit
SHAMAN - jasnou volbou je Token Shaman s Evolvem a Doppelgangstery, který vévodí metě na low rancích i svou budget verzí bez legendárek Ayi a Patchese
WARLOCK - je nejméně populární classou a tak ho na ladderu moc nepotkáte; když už nějaký lock stojí proti vám, je to obvykle Zoolock, na low rancích nebo mimo rankedy narazíte i na Handlocky, overall z nich ale žádnou divočinu nečekejte
WARRIOR - nic nového pod sluncem pořád stejný Pirate Warrior a Taunt Warrior, piráti se drží stále výš a nově se objevuje i varianta bez Mortalů, protože proti aggrům je to mnohdy prázdná karta na ruce
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy Srpen 14, 2017, 07:19:15 pm
Knights of the Frozen Throne meta se nám pomalu začíná krystalizovat a tak je asi načase si povědět něco o tom, co se zkouší a co je populární. Celkově nejpopulárnější a nejvíc OP se jeví druid - Spreading Plague a Ultimate Infestation obvykle ještě v kombinaci s Innervate totálně vysílají tuto classu do nebes. Svým způsobem je prakticky asi jedno jakej archetyp druida budete hrát, pokud v tom decku bude tyto karty... Zostatních class druidovi stačí kontrolní decky, ale pokud se druid nějak rozjede tak ho opravdu jen ztěžka stíháte a obvykle už nedoženete.
Zatím se stále nejedná o kompletní list top tier decků. Pokud chcete rychlej jít nahoru zkoušejte stavět druida, který se jeví jako sázka na jistotu. Z ostatní decků bych se asi nebál sáhnout na midrange paladina. Kdo má kopec dustu může zkusit i highlander priesta nebo exodia mage. Free to play hráči by měli šahat na osvědčenou rakovinku v podobě pirate wara. Ostatní decky už nebývají tolik OP a mnohdy se s nimi mučíte jak nejdou ty správné karty.
Jako zajímavý tech se jeví Black Knight, protože přibývá hodně otravných tauntů buď hodně HP nebo bublinama. Proč já jen toho zlatýho BK dissoval?! Teď by se fakt hodil. Druhou super kartou v pomalých kontrolních matchupech je Lich King, který je takovou rychlejší Yserou.

DRUID
- Midrange Bonemare Plague Druid - Spreading Plague je nové Unleash the Hounds, jen ty tokeny jsou drobet silnější takže bacha na overextend
- Infesting Plague Jade Druid jade druid je stále silný, i když Skulking Geist hrozí, flexibilita nové heropower co má DK Malfurion je vidět, navíc druid doplnil nové zbraně v podobě Ultimate infestation, kterou má na proliz místo auctionerů
HUNTER
- Deathstalker Midrange Hunter - zkouší se i N'Zoth verze, obvykle pomalejší jak býval, mívá i Lich Kinga
MAGE
- Ghastly Quest Exodia Mage - TTK (two turn kill) Tonda s infinite fireball trainem
- Elemental Frostlich - bacha na Geddona je to taky elementál - dělá hrůzný lifestealy
PALADIN
- Death Knight Control Paladin - jeden z nejdražších decků co se hraje, mě chybí do komplet Reynada Wickerflame Burnbristle a 1 epickej Corpsetaker a 2 Blackguardi
- Midrange Murloc Paladin - adoptoval Bonemare a Skelemancera, což je docela zlobivé kombo
PRIEST
- Shadowreaper Kazakus Highlander Priest - další megadrahej deck, kterej obsahuje kotel legendárek, jedná se o Kazakus priesta, protože Reno je na wildu
ROGUE
- Giants Questing Miracle Rogue - miracle adoptoval zpátky Questing Adventurery a Lich kinga a i tak si proti někteejm deckům ani neškrtne
SHAMAN
- Evolve Token Shaman - evolve z nového DK mění hru, protože šaman ztrácí totemy ale zdá se že Deathseer Thrall s tím umí žít
WARLOCK
- Bloodreaver Demon Handlock - handlock je zpět a využívá nového DK, které podobně jako N'Zoth produkuje obrovskou boardpresence a navíc vám dává velmi silnou healovací heropower
- Zoolock jaksi upadá
WARRIOR
- N’Zoth Tempo Warrior - kde přesně war skončí nevím, ale Tempo warů je asi nejvíce
- Pirate warrior to zkouší ale také zdá se upadá

edit: 19.8.2017 upraven úvod
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy Září 16, 2017, 09:57:08 am
Knights of the Frozen Throne metu  za chvíli čeká první nerf, který nečekaně přežije asi nejvíc OP karta Ultimate Infestation. Tak či tak druida se nerf hodně dotkne a to hlavně kvůli obrovské změně Innervate, kde efekt kouzla bude dávat pouze 1 manu a ne 2. Třikrát hurá. už nebudou OP kola jako Coin + Innervate + Bittertide Hydra, nebo Inervate + Vicious Fledgling, nebo 5-6. kolo (coin)+2x Innervate Ultimate infestation, nebo Ultimate Infestation + Innervate + Wrath nebo DK druidovo heropower. Druhý velký zásah je podle mě zdražení Fiery War Axe, díky tomuto nerfu dojde k totálnímu úpadku Pirate Wara. Další už ne tolik hejtěnou změnou je změna buffu Murloc Warleadera, který už nebude dávat +2/+1 ale pouze +2 dopředu, díky čemuž dojde k mírnému oslabení murločího paly. Toto je podle mě dobrý krok, protože takto se neriskuje nic. Murloc paladin v metě zůstane ale dovolí to otevření prostoru pro další invence a nezamrznutí mety na jednom typu decku protože murloci jsou v classic setu a tudíž by nikdy nevyrotovali. Hex stojí o manu víc. Spreading Plague stojí o manu víc. Všecky nonbasic set karty budete moct dissnout za plnou cenu. Nerfy přijdou v pondělí 18.9.2017! Dissněte všecko co jde, experimentujte v Casualu nebo si počkejte co bude na netu napsáno o metě.
Všechny tyhle změny podle mě povedou k dominanci Razakus Priesta a nebo Secret mága. Toto jsou čistě moje dohady, celkově uvidíme kam se posune meta po této změně.

DRUID - řekl bych. že Innervate nerf ovlivní více aggro jak pomalého Jade druida
- Aggro Token Druid - prostě a jednoduše zaplavte board miniony, s kterými si soupeř neporadí dostatečně včas, sežerte ho a vyhrajte; jak tento deck bude vypadat po nerfu se těžko předpovídá, ale určitě klesně, protože mnohdy vyhrával právě na ty neuvěřitelné Innervate kola (viz výše v úvodu)
- Midrange Token Druid - s tímhle jsem se prozatím nesetkal, deck dělá tokeny, ale nezastavuje se s manacurve na 5 manách ale přidává i dražší věci (Spreading Plague, Bonemare, Medivh, Ultimate Infestation, Malfurion the Pestilent), tokeny generujete přes Violet Teachera a kopec spellů
- Jade Druid - 60% celé mety ;) mnohdy právě kvůli němu kontroly hrajou Skulking Geista; Ultimate Infestation nenerfli, nerf Innervate nepoznáme, protože nerfujou s tím i agra, která druida právě porážela dřív než se Jade Golemové dostali mimo kontrolu
HUNTER
- Midrange Hunter - došlo k návratu ke klasickému midrangi doplněnému o Deathstalker Rexxara
MAGE
- Control Frostlich Mage - buď více elemental deck, nebo normální control deck s Frostlich Jainou - generování lifesteal elementálů je bombastické
- Exodia Mage - quest + Antonidas + 4x Sorcerers Aprentice = infinite fireball train; hraje se tam i Simulacrum pro zjednodušené kopírování aprenticek
- Secret Mage - obvykle tam jsou Counterspell a Mirror Entity, někdy Mana Bind
PALADIN
- Murloc Paladin - kvůli Corpsetakerům bere 1xStormwatchera, kartu kterou si vlastně nechce líznout, jen chce aby dělala to windfury, takže pak má Corpsetaker Windfury, Lifesteal, Divine Shield
- Control Paladin - Uther of the Ebon Blade je tu asi nejlepší, hraje se i OTK, ale obvykle jde spíš jen o otravnost 2/2 tokenů a nutnost je neustále čistit pryč z boardu než o win condition
- Handbuff Paladin - obzvláště na nízkejch rancích se drží, low hráči ho hrají rádi protože je v nejlevnější v budget verzi, pokud půjdete do plné verze bude to opět záležitost za 10k+ dustů, obvykle se tu pak hraje i Prince Keleseth
PRIEST - je mi líto všech budget hráčů, protože tu si moc neškrtnou
- Big Priest - drahý deck, který je slavný i díky naší české formaci na Hearthstone Global Games, deck pracuje na mechanice neuvěřitelného controlu boardu milionem spellů a deckem který obsahuje pouze Barnese, Y'Shaarje, Lich kinga, Yseru a 2x Obsidian Statue, těchto 6 minionů vám díky ressu a podobným vyfikundacím zajístí strašlivé tempo a board s kterým si soupeř poradí velice těžko, vzhledem k 23 spellům v decku toho ukontrolujete opravdu dost, takže nejste zas tak závislí na lucky 4. kole kdy Barnes vytáhne Y'Shaarje a ten vytáhne dalšího megaminiona, těch karet, co vám nagenerují miniona je více ať už discover ressem (Eternal Sevitude) nebo denerováním 5/5 verze (Shadow Essence)
- Razakus Priest - drahý deck, který je založený na kulometu, který dokážete dělat heropowerem DK priesta, hrají se verze s Velenem i bez něj
- Aggro Combo Priest - tento deck jsem nezkoušel a ani jsem proti němu nehrál, pouze jsem ho zahlédl zmiňovat na youtube kanálu Hearth Share; souhlasím s názorem, že je to překvápko a právě proto ten deck měl úspěch
ROGUE
- Miracle Rogue - rogue upadl a momentálně je jaksi více v pozadí, z Valeery the Hollow dostanete vždycky kotel value, připomínám že z velkých minionů čekejte 2 gianty, Edwina a 2 Questing Adventurery
- Elemental Rogue - v poslední době častější a zajímaváverze, bacha na comba se Shadowcasterem
- Mill Rogue - zábava, která může překvapit, takové retro
SHAMAN
- Token Shaman - dokud nespadne Jade druid nic nového asi šaman neobjeví - Thrall Deathseer je další extra evolve, Saronite Chain Gang dělá další tokeny
WARLOCK - po nerfu to bude lepší, protože se předpokládá zpomalení mety
- Cotrol Handlock - Bloodreaver Guldan a svým způsobem klasickej handlock s demonama, jak nahodíte demonskej board a novou healovací DK heropower už těžko prohrajete
- Zoo Warlock - zoo upadá v zapomění, RNG z discardu nemáme rádi, kdo měl dust dělal demon handlocka, kdo ne zkouší jiné decky; každopádně můžete potkat Prince Kelsetha, Sea Gianty, Bonemary
- Mill Control Warlock - nesetkal jsem se s tím, ale na papíře zajímavý deck, hraje gnomeferatu a lízací murloky
WARRIOR
- Pirate Warrior - tenhle deck se podle mě propadne protože zdražení Fiery War Axe je pro něj moc velká bomba
- N'Zoth Warrior - i kontrol dostane nerfem sekerky na prdel, protože právě sekerkou se bránil v úvodních kolech, top tier deck to ale rozhodně není, pokud potkáte ještě před nerfem wara, čekejte aggro (piráty)
- Fatigue Warrior - velice těžký deck na zahrátí; musíte nejen vědět co děláte, ale i co hraje soupeř, původní nápad přišel myslím od amerického hráče Doga
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy Listopad 05, 2017, 09:28:35 pm
Knights of the Frozen Throne meta se neustále mění. V současnosti máme metu cílenou jako counter Razakus Priesta. Tato meta tu bude maximálně tak měsíc protože v pátek Blizzard na Blizzconu ohlásil nový expansion Kobolds & Catacombs, jehož reveal karet začne 20. listopadu. Zatím víme málo: nová mechanika s keywordem RECRUIT, Dungeon Runs jako PvE content, každá classa by měla dostat legendární zbraň, legendární minion Marin the Fox bude zdarma pro každého (předplatiči Blizzcon virtual ticketu dostanou dokonce zlatou verzi). Takže se připravte na novej hype.

You no take candle!

Pokud chcete snadnej postup vzhůru sáhněte po Tempo Roguně, Murloc Paladinovi, Zoologické, druidovi či priestovi.

DRUID
- Big Druid - si zejména na vyšších rancích si vede zatraceně dobře, je to velice drahý deck z mnoha legendárkami, který pracuje na velice rychlé rampě many a pak nekončícím závalu velkých minionů, jen ta cena až 15k dustu je pro free-to-play hráče těžce dosažitelná; výhodou je, že poráží Jade druida a Razukus priesta
- Aggro Druid - jde tu o rychlou dominanci na boardu od prvního kola, pokud chcete budget druida tak jděte do tohoto archetypu
- Jade Druid - Věděli jste, že Jade Golemové rostou do 30/30? Skulking Geist tu stále je a zejména na low rancích ho je vidět často, protože Jade druid jde hrát i v levné verzi. Ta top tier verze vás ale vyjde na něco kolem 10k dustů.
HUNTER
- Midrange Hunter - neustále je to jen midrange, nic nového, ale legendu s tím dáte
MAGE
- Secret/Tempo Mage - obvykle tam jsou Counterspell, Mirror Entity, Spellbender
- Control Frostlich Mage - You-can't-kill-me Frostlich Jaina a mnoho karet cílenejch na counter Razakus priesta, hodně pomalý a proto je více oblíben na ranku 5+
- Exodia Mage - infinite fireball train vyžaduje hodně skillu, občas i štěstí, a protože meta je pomalejší, tak se chytá taky
PALADIN
- Murloc Paladin - mluvíme zde o midrange verzi jde o kombinaci murloc-pirate paladina
PRIEST - tolik druhů priesta jsme už dlouho neměli
- Razakus Priest - neboli Highlander Priest nás neustále kropí kulometem z heropoweru Shadowreapera Anduina zlevněného na 0 Razou the Chained, jen ta cena zabolí :(
- Dragon Priest - hraje se obvykle i s Lyrou a kombem Divine Spirit + Inner Fire
- Big Priest - není budget player friendly, ale už jen díky našemu týmu z HGG byste ho měli zkusit ;)
- Silence Priest - nejlevnější a asi i vzhledem k tomu nejméně stabilní
ROGUE
- Tempo Rogue - vévodí metě, jeden z nejlepších archetypů, jsou různé verze Elemental, non-Kelseth, Barnes... záleží na preferencích každého hráče
- Miracle Rogue - se nehraje, taky proč? když druhá verze je mnohem lepší
SHAMAN
- Token Shaman - tak nějak doufám, že spolu s novou expanzí se šaman probere, už je to ale nuda leta jedem prakticky pořád jednoho midrange shamana
WARLOCK - po nerfu super záležitost má použitelný jak control tak aggro
- Zoo Warlock - Prince Kelseth s démony, které vám Bloodreaver Gul'dan ještě vrátí, co víc si přát, navíc to vyrobíte za 5k dustu a zčásti máte pokrytou i tempo rogunu
- Cotrol Handlock - Bloodreaver Gul'dan a svým způsobem klasickej handlock s demonama, jak nahodíte demonskej board a novou healovací DK heropower už těžko prohrajete
WARRIOR - warrior je mrtvej, všecko ho poráží
- Pirate Warrior - tenhle deck se podle mě propadne protože zdražení Fiery War Axe je pro něj moc velká bomba
- Control Warrior - zkouší se Scourgelord Garrosh, Rotface, Yogg-Sarron, Dead Man's Hand verze
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy Leden 07, 2018, 09:29:18 am
Kobolds & Catacombs meta se už jakž takž vykrystalizovala. Největším cancer zůstal asi priest a spolu s ním se na top příčkách drží rogue a paladin. Shamana nikdo nehraje. Nejzajímavější je, že se objevil zcela nový archetyp warlocka - Cubelock.

You no take candle! A tak se hodně lidí snaží ty svíčky posbírat. Překvapivě je tu už pár lidí, co dokázalo přes vánoce nagrindit všecky vítezné dungeon runy s každou classou. Já sám tam párkrát bojoval proti posledním bossům, ale obvykle RNG nestálo proti mě. Naposledy mi Azari, the Devourer spálil v Renolockovi prakticky všecky důležité a velké miniony a Bloodreaver Gul'dana.

Pokud chcete snadnej postup vzhůru, sáhněte po Tempo Roguně, Control Warlockovi, Aggro nebo Murloc Paladinovi a Razakus Priestovi.
Pokud nevíte, co craftit, určitě volte Corridor Creepera, což je asi nejhranější karta. Pokud chcete něco budget, sáhněte po aggrodruidovi nebo tempomágovi.
Nejméně oblíbení jsou v současnosti Hunter, Warrior a Shaman jako ten nejméně oblíbený. Shaman nedostal nic nového, co by ho někam posunulo, a proto je na poslední příčce v oblíbenosti. Wara podle mě zabil nerf Fiery War Axe a od té doby se víceméně plácá. Hunter dostal mnoho zajímavých karet, ale ze všech možných variací se osvědčilo pouze aggro a to je víceméně ze všech agrodecků nejslabší, takže proto hunterovi patří 7. příčka oblíbenosti.

Některým deckům zbývají mu poslední 3 měsíce života na výsluní. Pak odhadem někdy začátkem dubna 2018, kdy vyjde první nová expanze v roce 2018, ze standardu odrotují Whispers of the Old Gods, One Night in Karazhan a Mean Streets of Gadgetzan. K tomu se spekuluje o přesunu Gadgetzan Auctioneera, Alexstrazsy a Ice Blocku do Hall of Fame. Nejvíce pocítíme, že ze standardu zmizí Patches the Pirate, všecko Jade, Barnes, všichni old gods (Yogg-Saron, Y'Shaarj a C'Thun), dále Kazakus a Raza the Chained a nebo šamanovo Evolve a také pro controly důležitá, nyní ne tak užívaná, Dirty Rat.

DRUID
Zpočátku se nad druidy lámala hůl, ale nakonec to s nimi není tak špatné. Tier 1 sice nedosahují, ale pořád jsou velice silnými soupeři.
- Jade Druid - možná právě i díky absenci Skulking Geistů se jade drží někde na tieru 2, nové kombo Oaken Summons a Ironwood Golem mu velice pomáhají, protože na nižším manacostu jade druid vlastně miniony nehraje a pouze rampí a vyvolává Jade Golemy; bohužel je zde mnoho nových karet takže obnova tohoto decku na kompetetivní úroveň se drobátko prodraží (hlavně 4 epické karty Arcane Tyrant a Branching Paths)
- Aggro Druid - solidní klasika, síla původního doplněna krtkem (Dire Mole) a Corridor Creeperem - navíc mnoho lidí více čeká jade druida, takže si pokazí mulliganem úvodní ruku
HUNTER
- Aggro Hunter - nejlepší co můžete uplácat, Dire Mole, Candleshot a samozřejmě Corridor Creeper
MAGE
Control Mage a Quest Mage odsunuti na druhou kolej a prakticky se nehrají
- Secret/Tempo Mage - nejsilnější archetyp - Corridor Creeper, nový secret Explosive Runes a Aluneth na proliz není špatná, protože vy stejně nechcete hrát dlouhou hru; jako bonus to mnoho nestojí a i bez té nové zbraně je deck velice silný
PALADIN
- Aggro Paladin - "shockadin" s Call to Arms a Corridor Creeperem + piráti a juggler
- Murloc Paladin - taky super, ale tu agresivitu předchozího nemá, což ale neznamená, že to není top tier deck
PRIEST - tolik druhů priesta jsme už dlouho neměli
- Razakus Priest - neboli Highlander Priest je dobře známým cancerem, kdo ho měl vycraftěný z minulých sezón, tak s ním prasí nadále, protože deck se změnil minimálně, podle mě neexistuje aktuálně žádný balík, který by ho konzistentně dokázal porážet a ustál i ostatní metadecky
- Big Priest - další starý známý z minulých sezón, kdo ho má tak ho hraje
- Spiteful Dragon Priest - a.k.a. Summoner Priest - Grand Archivist a Spiteful Summoner sice znamenají RNG, ale obvykle dobré RNG; deck hraje totiž pouze dva spelly (oba 2x) Free From Ember a Mind Control; early board clear zajistí nový dráček Duskbreaker - tento deck je levný stojí kolem 3k dustu, což znamená, že ho potkáte zejména na nižších příčkách ladderu
- Dragon Priest - hraje se stará známá klasika doplněná Duskbreakerem
ROGUE
- Tempo Rogue - i na této metě je velice silná, roguna získala nový proliz v podobě Elven Minstrelů a toto jí vážně zoufale chybělo, deck samozřejmě vyzvedává i síla Corridor Creeperů a tak se není čemu divit, že je to nadále jeden z nejsilnějších decků; někde se hraje Lich King a nebo silence, protože dokáží zachránit proti kontrolům; jako jediné aggro má vyrovnaný matchup proti priestovi
- Mill Rogue - občas se hraje, ale krom Doga si to s tím Kingsbanem moc nikdo nedává, takže pokud chcete šplhat tak jděte do staré dobré klasické temporoguny a tomuhle pro nás obyčejné smrtelníky spíše fun decku se vyhněte
SHAMAN
- tak nějak není důvod hrát šamana, leda na questy, protože šamana nezachránil ani Corridor Creeper
- Aggro Shaman - bez evolvů, stojí si lépe jak midrange token s evolvy
- Token Shaman - s evolvy
WARLOCK
- Cubelock - Bloodreaver Gul'dan získal novou zbraň - Skull of the Man'ari, kterou si vytahuje Doomguardy z ruky bez negativního battlecry efektu, ty pak sežere pomocí Carnivorous Cube a spolu se Spiritsinger Umbrou si je namnoží (miniony si zabíjíme Dark Pactem); těch komb je tam samozřejmě víc (Possessed Lackey,  Prince Taldaram, Faceless Manipulator) - základem je chrlit demony a množit je jak o život - tento deck má velice vysoký skillcap a zejména v mirroru se musíte setsakramentsky snažit; proti priestovi jsou v decku také Mountain Gianti, protože potřebujete tlačit od začátku; bohužel je to drahá sranda - stojí kolem 10k dustu navíc je tam opravdu mnoho nových karet proti předchozímu handlockovi co se hrával
- Zoo Warlock - Prince Keleseth s démony, které vám Bloodreaver Gul'dan ještě vrátí a koboldi to doplňují Corridor Creeperama a nejlepší prolizem z celé hry v podobě Kobold Librariana
- Control Handlock - "klasická controlní verze" se víceméně nehraje
WARRIOR - nerf Fiery War Axe zabil prakticky všechny archetypy a ač zdražení Fiery War Axe mělo zabít hlavně pirate wara, tak nakonec z toho piráti vycházejí vítězně jako nejlepší archetyp u warriora
- Pirate Warrior - piráti zdražili, hrají Kelesetha, Corridor Creepery, Spiteful Summonery a jako jediný spell Lesser Mithril Spellstony; z legendárek kromě Patchese tam je ještě Leeroy a kapitán Greenskin, takže kdo tyto legendárky nemáte tak kompetetivně toho asi moc nedáte, na to, že to je vcelku OK tak nevím nevím, zda chcete vypláznout 10k dustu za něco co není ani t1 nebo t2; bohužel je to to nejlepší, co vám warrior nabídne
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy únor 05, 2018, 05:00:46 pm
Blíží se patch, který zasáhne krom warlocka všecky decky, takže dokud se patch neobjeví tak si šetřete nerfované karty abyste je mohli dissnout za plnej dust

Bonemare - nyní bude stát 8 many místo původních 7 - tohle tuto kartu nezabije ale už to bude karta, kterou za každou cenu chcete mít v balíčku protože se bude hrát o kolo později a nepůjde nakombit s kdečím
Corridor Creeper - bude mít nově  pouze na 2 útok místo původních 5 - v hunterovi může být ještě dobrej ale uvidíme zda se tam nenajde lepší varianta jak 2/5 za 0 many, celkově ale už nebudou k vidění takové swingy, jako když to byla 5/5 a rozhodně to nebude autoinclude
Patches the Pirate - Patches už nebude in Charge :P - výsledkem toho bude že ubyde balíčků kde budou jen 2 piráti, protože v těchto deckách byl kvůli tomu že mohl po zahrátí piráta zaútočit a "zemřít" a nabít tak Corridor Creepera při clearování boardu
Raza the Chained - Razovi se změní Battlecry tak že vaše Hero Power bude stát 1 a ne 0 - toto je dobře - nikdo nemá rád OTK a tohle dostatečně zařízne Highlandera a stáhne powerlevel Renopriesta ve wildu

Uvidíme, co bude až vyjde patch a meta se ustálí. Mnoho lidí se bojí Cubelocka a Control Warlocka, který nedostali žádný zásah nerfem a budou hře dominovat. Za sebe předpovídám vzestup murločího paladina, možná i třeba huntera (rozumějte decky, kterým ztráta Patchese neublíží). Možná se může ještě zjevit i quest rogue. Razakus/highlander priest skončí a bude se hrát spiteful nebo dragon varianta, kterou patch neovlivní. Předpokládám i vzestup tempomága a možná i poslední výkřik do tmy ze strany jade druida.
Jediný kde se možná ještě bude patches hrát bude pirate warrior, ale tenhle deck se propadne ještě hlouběji protože zde bude neskutečně bolet ztráta corridor creepera. Vzhledem k očekávané "cubemetě" se objeví v deckách mnohem více silence karet, možná i Harison Jones abychom mohli mazat tu Skull of Manari.
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy únor 09, 2018, 12:30:54 am
Postpatch 10.2 meta
Zatím je to divočina, zkouší se kdeco a tak sem hodím pár slibně vypadajících archetypů. Mnoho toho je jaksi nedodělaného a nevybroušeného. Zdá se že Cubelockové drobet upadaj a nahoru jdou víc jiné kontrolní archetypy locka, dokonce se zkouší i Razakus varianty, ale bohužel je brzo na to abychom si řekli, která vyleze z toho vítězně

Murloc Paladin - tohle se čekalo, pirate package vyhodíte, místo toho se přidaj Bittertide hydry a Spellbreakeři a jedete dál
Phantom Hunter - drahá sranda, Barnesem si vytáhnete Y'Shaarje ten vytáhne druhýho (toho velkýho) a dál už je to snowball
Control Warlock - N'Zoth lock, zdá se že to bude silné, možná lepší jak cubelock
Miracle Rogue - opět silný deck, jen to chce mít alespoň nějakou early game protože bez pirate package jste v early game trochu oslabeni
Big Priest - pokud máte Y'Shaarje tak tohle nám přežilo nerfy
Dragon Combo Priest - levnej a cílů na Inner Fire + Divine Spirit je kopec
N'Zoth Paladin - velice drahá kontrolní sranda
Secret Mage - asi nejhorší věc co potkáváte na nízkým ranku - rakovina nezasažená nerfem, hraje se to už skoro rok, jakmile to začne snowballit tak se to blbě zastavuje protože tam má counterspelly, navíc je to nejlevnější deck i s Allunethem to vyjde pod 4k dustu
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy únor 27, 2018, 08:22:28 pm
YEAR OF THE RAVEN
- Whispers of the Old Gods, One Night in Karazhan a Mean Streets of Gadgetzan odrotují pryč ze Standardu na začátku Roku krkavce
- tenhle rok bude nová fíčura, která dovolí ingame turnaje přímo ve hře - tohle může velmi zahýbat kompetetivní scénou, protože ji mnohem více otevře veřejnosti
- první rozšíření bude ohlášeno velice brzy a s ním začne rok krkavce - vyjde odhadem v dubnu, oznámena bude cca do týdne
- rychlejší questy - mnoho hráčů si stěžovalo, že questění v HS je místy moc položený na výhrách a nebo některé questy jsou zbytečně zdlouhavé - Blizzard tedy některé questy pozmění a budou lehčími - příklad: Only the Mighty se změní z "Play 20 minions that cost 5 or more. Reward 40 gold" na "Play 12 minions that cost 5 or more. Reward: 50 gold"

Hall of Fame
Spolu s WotOG, Karazhanem a MSoG odrotují další 3 karty. Sice to zatím není oznámeno, ale asi to bude jako minule. Tyto karty nepůjdou dissnout za bonusovej dust, ale měli byste za ně dostat full refund za nejdražší možnou kombinaci, kterou dokážete narvat do decku čili pokud vlastníte jak 2 zlaté tak 2 obyč verze karet, tak to bude počítat ty zlaté, protože jsou dražší. Co tedy odrotuje?
Ice Block - nejsilnější mágovskej secret, kterej silně vymezuje standard decky mága
Coldlight Oracle - tohle je překvápko, ale jde o to, že tahle karta limituje budoucí battlecry decky
Molten Giant - tohle se taky nečekalo, ale pozitivní je že Molten Giant dostává reverz nerfu a jeho manacost se vrací z 25 na 20

Lunara a.k.a. Bambi z HotS ;)
Hodně lidí (včetně mě) čekalo spíš Hamuula Runetotema jako největšího arcidruida ze všech a navíc horďáka. Protože hrdinové, co maj víc skinů, jsou vždy jeden Aliance a druhej Horda. Dryáda Lunara je nejstarší dcerou poloboha Cenaria.
Kdo ještě nemáte na nějakým alt accountu udělanou Valeeru, tak si pohněte, protože její quest bude nahrazen tím na Lunaru - bude to stejných 10 výher na standardu.

Změna ranked systému
Navíc v březnu přijde změna rankedu. Všecky ranky budou mít 5 hvězd a počínaje březnem s novou sezonou budou hráči padat o 4 ranky. Toto povede k větší diverzifikaci ranků hned od počátku sezóny. Doteď člověk, který byl v legendě, spadl na rank 16. Tohle dá větší příležitost k progresu i menším rankům, protože je ty lepší hráči nebudou na začátku sezony otravovat. Spolu s tímhle se změní i podmínka získání cardbacku. Nově bude stačit pouze vyhrát v rankedu 5 her.


__________________________________
edit: krkavec - raven; havran - rook; vrána - crow; kavka - jackdaw
potvrzeno bioložkou
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy Březen 15, 2018, 11:46:38 am
Dopad Year of the Raven na současné decky ve Standardu
Jen pro jistotu suma sumárum odrotují WotOG, Karazhan, MSoG a 3 HoF karty (Ice Block, Coldlight Oracle, Molten Giant). Obecně největší pecku asi dostanou Priesti a Mágové.

DRUID přijde o rampu v podobě Jade Blossomu a Mire Keepera, aggro token druid ztratí Mark of Y'Shaarj a Mark of Lotus, krome celého Jade package rotuje pryč i Fandral Staghelm. Celkově vzato to druid odnese hodně vážně a jsem zvědav v jaké podobě se bude hrát v novém roce.

HUNTER ztratí jedny z nejlepších 1 a 2 dropů - Aleycat a Kindly Grandmother, dále ztratí nejlepší secret Cat Trick a Cloaked Huntress, díky které se ty sekrety vytahovaly o dost snadněji. Celkově to vypadá jako obrovské oslabení a bez pomoci nějakých silných nových karet to s hunterem nevypadá moc růžově.

MAGE ztratí velmi silný Karazhanskej soubor karet Babbling Book, Medivh's Vallet a Firelands Portal, Dále odrotuje Cabalist tome, což spolu s Babbling Book výrazně ztíží hru za quest mága. Tempo mágovi zmizí ještě Kabal Lackey a Kabal Crystal Runner a Potion of Polymorf (který v poslední době vídám víc než často, kvůli Cube lockům). Celkově to bude asi jeden z největších zásahů, které totálně zruší současné archetypy. O významu rotace Ice Blocku do HoF ani nemluvím. Ten výrazně zasáhne jakýkoliv kontrolnější mágovský deck. Kontrolu boardu ovlivní i ztráta Volcanic potionu.

PALADIN ztratí hodně esenciálních karet zejména díky rotaci WotOG. Rotují významní murloci Grimscale Chum a Vilefin inkvizitor. Dude paladin přijde o Stand Against Darkness a Steward of Darkshire. Také zmizí jedna z top paladinských zbraní Rallying Blade. Kontrolní decky přijdou o Forbidden healing, Wickerflama Burnbristleho a Ragnarose Lightlorda. Také ztrácí tunu handbuffů.

PRIEST přijde ze všech povolání asi o nejvíce důležitých karet. Mluvím tu o tuně karet - Shadow Word Horror, Priest of the feast, Kabal Talonpriest, Drakonid operative, Kabal Songstealer, Raza the Chained, Potion of MAdness, Pint size potion, Greater healing potion, Dragonfire potion.

ROGUE na rozdíl od priesta toho zas tolik neztratí. Největší ztrátou bude Counterfit Coin a Swashburglar. Těch karet je více ale prakticky se nevyskytují v žádném lepším decku stabilně takže se budou dát určitě nahradit.

SHAMAN přichází mnoho silných aggro nástrojů - mnoho z nich patří mezi jedny z nejsilnějších karet, co pro šamana doposud vyšly: Jade package jako generátor levných tokenů, Maelstrom portal, Thing from Below - všecko tohle šamanovi zaručovalo slušné tempo a bude potřebovat hodně nových karet aby se udržel na slušném tieru; krom toho iodchází Evolve a Devovle - to druhé bylo zásadní jako counter proti lockovi a žába (Hex) za 4 to podle mně nezachrání

WARLOCK dostane víceméně pouze lehkou ránu do zoologické, ale toho bych se nebál protože zoo nepotřebuje specifické nástroje a chybějícího Possesed Vilagera, Malchezaar's Impa nebo bábu (Darkshire Councilmana) dokáže hravě nahradit něčím jiným.

WARRIOR přijde o většinu zásadních pirátích karet (N'Zoth First Mate, Bloodsail cultist), pár dobrých tauntů (Bloodhoof Brave a Alley Armorsmith) spolu s kombem Ravaging Ghoul + Sleep with the Fishes. Tak či tak to jsou pro něj velké ztráty, protože war v této metě je jedním z nejméně hraných postav a bude toho v nové expanzi muset dostat sakra moc, aby se zvedl ode dna.

NEUTRÁLNÍ karty, které nám budou asi chybět nejvíc: všichni old godi - N'Zoth nejvíc, pak Yogg Saron a Y'Shaarj; C'Thun se nyní mnoho nehrával a tak bude chybět nejméně. Krom toho zmizí Medivh, Barnes, Arcane Giant, Curator. Rotace Patchese nám tolik nevadí vzhledem k tomu že na Standardu se Patches hrál kvůli chargi a tu ztratil při nerfu patche 10.2. Kontrolním deckům bude chybět Dirty Rat, Mistress of Mixtures a Kazakus
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy Březen 25, 2018, 11:50:08 am
Last Weeks of Kobolds & Catacombs meta

Připravte se, že nadále uvidíte hodně locka - cube, control ba dokonce občas i zoo. Taky je to samej paladin - murloc i dude; priest - spiteful, big, combo; a v neposlední řadě secret mage. Spell hunter se hrával více, ale lidi se naučili obcházet jeho pasti a tak lehce ustupuje. Často ještě jde vidět i Kingsbane roguna, ale čím jdete výš (a vidíte to třeba i streamerů) tak je to lock, priest, paladin a mage. Klasický kámen - nůžky - papír. Některým deckům zbývají poslední týdny než odrotují do wildu, takže buďte připraveni i na zváštnosti. Pokud ale chcete rychlej postup nahoru ladderem, tak sáhněte po paladinovi, který oproti lockům nevyžaduje tolik mozkové kapacity. Jediný problém je, že matchup proti palovi si kazíte techem antimurloc kraba a víceméně nikdy nevíte, jestli ten mamlas proti vám je murloc nebo dude.

DRUID
- Jade Druid - hraje se Oaken Summons druid s Ironwood Golemama, pamatujte že máte poslední šanci zahrát si ho na standardu
HUNTER
- Spell Hunter - Face Hunter upadl a ti co maj Y'Shaarje tak si ho naposledy užívaj; deck je drahej ale kdo máte Y'Shaarje, Rhok'delar a Deathstalker Rexxara určitě zkuste, pokud namuligáníte Barnese tak máte většinou vyhráno ve 3./4. kole
MAGE
- Secret/Tempo Mage - nadále nejsilnější archetyp mága, control, quest a nebo big spell mage se můžou jít zahrabat
PALADIN
- Murloc Paladin - podobně jako dude velice těžký ho zastavit: zaplavíte board, oni vám ho smažou, tak ho zaplavíte znova a znova
- Dude Paladin - Silver Hand Recruiti jsou super tokeny a pala má obrovské možnosti jak je snadno nagenerovat a "vylevlovat"
- Control Paladin - control upadl v zapomnění když je tu dude s murlocem
PRIEST - tolik druhů priesta jsme už dlouho neměli
- Combo Priest - nadále šíleně dobrá záležitost
- Big Priest - starý známý co se hraje nadále v prakticky nepozměněné podobě
- Spiteful Dragon Priest - chce to dobré RNG, občas to ale nepřijde, občas šíleně vadí mágův counterspell
- Control Dragon Priest - i s tímhle jde dát legenda, nutnost požívat mozek
ROGUE - roguně velice chybí pirate package na early game tlak
- Mill Kingsbane Rogue - asi nejlepší ze všech těch druhů, tak či tak top ladder s tím asi neurvete
- Miracle Rogue - stará dobrá klasika s Auctioneerama
- Quest Rogue - double Coldlight Oracle a Sap a obstojíte i proti lockovi
- Tempo Rogue - i po nerfu se to hraje, deck který Blizzardi víceméně poctivě zařízli
SHAMAN
- Jade Shaman - si stojí asi nejlíp, je to návrat ke kořenů, žády jade token ale poctivej Jade, kterej užívá nové nástroje jako Grumble či Rummaging koboldy aby generoval Jade Golemy nezměrných rozměrů, opět máte poslední šanci si zablbnout než to odrotuje do wildu
WARLOCK
- Cubelock - nezměněná sranda, přijde mi častěji hrané kombo Spiritsinger Umbra + Carnivorous Cube
- Control Handlock - pokud hráč warlocka potkává hodně aggra hraje control, aby ty paladiny smazal
- Zoo Warlock - zoo má novou "greedy" verzi s Unlicensed Apothecary, Spellbreakerama a Fungalomancerem - je to sranda, určitě doporučuju ozkoušet, sám jsem si ji taky zahrál a je to oživení, navíc pořád super deck vhodný i pro začátečníky (2k dustu)
WARRIOR
- Control Fatigue Warrior - Dead Mans Hand a Coldlight Oracle na proliz nekonečného balíčku; velice těžká na zahrátí
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy Duben 11, 2018, 10:09:20 pm
Oficiální čas releasu Witchwoodu - zítřek!

Europe: 12.4. 19:00 CEST
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: margar757 kdy Duben 14, 2018, 02:19:25 pm
za me zatim dobre
mel jsem nasetreno na nejakych 40baliku, padly 4 legendarky a hodne epicu (ale nic pouzitelneho) po dissnuti trashe a karet co odrotovaly jsem mel 7K dustu tak jsem si upravil sveho dude paladina na baku palata coz si myslim ze bude jeden z nejhranejsich agrro decku...je fakt dobry a pak jsem si postavil Lady in white priesta s drobnyma upravama a ten me fakt bavi...dal bych si chtel jeste udelat nejakeho maga...zrejme big spell ale bez fireland portalu a medivha je to dost slabe tak cekam co se objevi bo pro maga prisla OP karta voodoo doll tak doufam ze prijde nejake oziveni tempo/control maga
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy Duben 22, 2018, 10:04:57 am
Meta 10 dní po startu Witchwoodu

Víceméně se stále ještě experimentuje a zkouší, ale co je efektivní vidíme už teď.

DRUID
- Hadronox Druid - vcelku stabilní záplava bordelu na stole, hraje se taunt druid s Hadronoxem, který je jediným beastem v balíčku a přivoláváte si ho pomocí Witching hour; blbej matchup je zejména mage, kterej ovečkou přimíchá dalšího beasta, což druidovi výrazně komplikuje hru Witching Hour; druid musí být schopen si hadronoxe sám zabít (kostka, Naturalize); asi nejčastější druid na ladderu
- Spiteful Summoner Druid - minion heavy deck, kde je jedinej spell - Ultimate Infestation; za mě je to více RNG jak Hadronox
- Quest Druid - tohle je pro mě novinka - gameplan je OTK spelly přes zlevněnýho Malygose za 0 many, kterýho si drobátko namnožíte přes Ixlida a Faceless Manipulatory - připadá mi to konzistentnější jak Spiteful Druid
HUNTER
- Odd Face Hunter - Face Hunter potunil heropower pomocí Baku a docela mu to jde, pozor na některé vyčůránky co to zkouší jako OTK, ale klasika mi přijde konzistentnější než nějaké kravení s megadamagem na jednu ránu
MAGE
- Control Mage - asi nejsilnější archetyp mága, bohužel bez iceblocků oslabil a mnoho her mu mohou dojít HP dřív než lízne Frostlich Jainu; nevýhodou tohohle decku je fakt, že vy nemáte žádnej burst, a celý to je opravdu o postupném budování boardu a dělání threatu, přičemž jakmile jste připraveni hodíte Alexstraszu a začnete hlodat těch posledních 15 HP soupeře dřív než se dohealuje
- Tempo Mage - tempo žije, bohužel přišlo o pár prasárniček a už není tak silné jak v roce mamuta, dokonce si bere s sebou i Leeroye nebo Tondu
PALADIN
- Odd Paladin - těžko říct který archetyp je častější, každopádně toto byl asi první deck co se zkoušel, dokonce tam býval i Cauldron jako překvápko, tenhle nekonečný spam 1/1 tokenů je fakt otrvaný a pro mnoho decků i velice otravný, protože díky buffům ty tokeny umí i docela vyrůst, výhodou je i možnost zahrát Prince Liama, díky kterému při obstojném RNG uděláte z 1 manových karet zajímavý endgame...
- Murloc Paladin - víceméně tentýž deck jak před patchem
- Even Paladin - sudej paladin má výhodu v legendárkách, které jsou u paly většinou sudé, navíc heropower za 1 se dá více spamovat, takže i když negenerujte 2 tokeny jako lichej pala tak si lichou heropower překrásně doplníte křivku v lichých kolech
PRIEST
- Control Priest - asi nejmocnější deck, který už sice nedává OTK shotgun, ale Shadowreaper Anduin toho dokáže za 1 kolo nastřílet přád dost, Mindblasty si množí pomocí Shadow Visions
- Spiteful Summoner Priest - tenhle deck přežil víceméně nezměněn
ROGUE
- Tempo Rogue - víceméně klasika s Kelesethem, nyní asi častěji přidávají Lich Kinga
- Quest Rogue - furt stejná sranda, obvykle množí 1/2 elementály; ještě jsem to nepotkal, ale dle statistik se to docela dost hraje
- Miracle Rogue - podobně jak minulý rok miracle generuje 4/4 nerubiany
- Odd Rogue - tohle je aggro, ještě jsem se s tím nesetkal, dle statistik se u rogue zkouší víceméně kdeco
SHAMAN
- OTK Shaman - Shudderwock Shaman - velký strašák z prvních pár dní kdy to prasil kdekdo, bohužel není tak konzistentní jak by si někteří loupáci přáli, navíc se to dá posrat, pokud ty kombokarty zahrajete ve špatném pořadí, rychlé decky ho poráží, pomalé mohou taky pokud dokážou rychle zatlačit na boardu; nic jako Shudderwock meta neexistuje!
WARLOCK
- Cubelock - víceméně nezměněný deck, přibyl Lord Godfrey
- Control Lock - "cubelock s Rinnem"
WARRIOR
- Odd Control Warrior - s questem nebo bez
- Control Warrior - Dead Mans Hand Control nebo Findanova verze podobající se více lichýmu controlu


_______________
edit: pro doplnění inspirace přidávám odkaz na decklisty z Jarní sklizně (http://www.playzone.cz/clanky/jarni-sklizen-predstaveni-decklistu-0) - všimněte si, že vzhledem k nestabilitě mety vidíme obrovskou variabilitu decků
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy Duben 25, 2018, 08:31:57 pm
Early metareporty Witchwoodu

Vicious Syndicate (https://www.vicioussyndicate.com/the-witchwood-early-days-report/) a Tempostorm (https://tempostorm.com/hearthstone/meta-snapshot/standard/2018-04-23) už vydaly první metareporty. První stránka vydala report o pěti nejúspěšnějších balících, ta druhá to má komplet podle žebříčku. Vezmu to po classách a vcelku letecky.

DRUID - U druida se jeví jako nejsilnější Spiteful Summoner Druid, který opravdu drtí a nachází se v prvním tieru mezi top 5 balíky. Sám jiný deck nemám (protože nemám Hadronoxe). Dokonce prý někdo spočítal, že průměrně Spiteful Summoner tahá 28 statů, což je opravdu moc při ceně pouhých 6 man. Je to dáno tím, že vlastně odrotovaly všecky blbý 10 dropy. Hadronox Druid prý statově tomuto decku nesahá po ramena. Tento deck není konzistentní, protože se dá na druidův board naprasit a zabít další beasta. A pak milej druid summonuje useless token místo Hadronoxe (Cornered Sentry, Hex, Polymorph).
HUNTER - Odd Hunter se jako jedinej hunter deck drží tieru 2, což je fajn i vzhledem k příjemné ceně 4k dustu i pro začátečníky. Navíc Baku the Mooneater bude i v dalších decích a tak to není marnej craft. No a Leeroye už každej hráč aggro/face decků dávno má. Na tieru 4 se ještě nachází Spell Hunter, ale vzhledem k popularitě Bakuhuntera a odrotování Barnese s Y'Shaarjem ho prostě nepotkáte.
MAGE se nám propadl na vršek tieru 3, kde se drží zuby nehty Control Mage, což je asi jeden z nejdražších decků (16k dustu). Tempo Mage je ještě níž protože s rotací přišel fakt o mnoho.
PALADIN vévodí metě, protože v top tieru se nachází všecky tři archetypy. Even Paladin dle tempostormu vede, protože má přístup k legendám. Ale ani Murloc Paladin ani Odd Paladin nejsou žádný ořežpruti a víceméně mi přijde, že výběr svého top paladin decku si udělá každý podle svých preferencí. Každopádně na ladder climb to neposerete ani jedním deckem.
PRIEST - U priesta je v 2. tieru Control Priest a zbylé dva archetypy Combo Priest a Spiteful Summoner Priest se propadly na tier 3.
ROGUE sice nemá žádný top tier deck, ale na tieru 2 naleznete všecky čtyři rogunský decky. Na vršku tieru 2 se krčí Quest Rogue a Odd Rogue, zatímco Miracle Rogue a Tempo Rogue se nacházejí na konci. Podobně jako u paladinů do určité míry nevíte co proti vám stojí, ale víceméně bych nejspíš čekal Quest, protože je nejvýš.
SHAMAN je v prdeli. Zpočátku tolik nadhodnocovanej Shudderwock Combo Shaman se propadl až na úplné dno a je až v tieru 4. Dokonce ho předběhl i Mid-Range Shaman, který sice Shudderwocka taky hraje, ale na OTK se nespoléhá - ten je na tieru 3.
WARLOCK - U warlocka je neustále Cubelock jako tier 1 deck to beat. Přičemž Control Lock a Zoolock jsou až tier 3.
WARRIOR ač tier 3 tak víceméně sází na vylepšenou heropower a objevuje se ve dvou podobách Odd Fatigue Warrior nebo Odd Quest Warrior. Aggro Warrior se spolu s OTK šamanem a Spell Hunterem drží v tieru 4 a prakticky se přestávaj hrát.
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: margar757 kdy Duben 28, 2018, 04:15:00 pm
balik za quest na monster hunt  :D neveril jsem ze nekdy takovy otevru

https://webshare.cz/#/file/1V83Im66l1 (https://webshare.cz/#/file/1V83Im66l1)
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy Květen 15, 2018, 07:24:31 pm
nadcházející nerfy

Naga Sea Witch – Will cost 8 mana. (Up from 5) - čili zabijou ve wildu giant decky
Spiteful Summoner – Will cost 7 mana. (Up from 6) - podle mě se bude hrát dál, ale bude na to větší možnost se připravit, čili už asi ne taková rakovinka
Dark Pact – Will restore 4 Health. (Down from 8) - tohle je fajn nerf, tím že to tak nehealne tak už to nebude tak silná karta
Possessed Lackey – Will cost 6 mana. (Up from 5) - tohle taky jde
Call to Arms – Will cost 5 mana. (Up from 4) - tohle zabíjí jak sudej tak lichej pala deck - sudej to hrát nebude moct a lichýmu to bude tahat tři 1-dropy za 5 many, čili to bude totálně na hovno - z toho vyplývá že pudou nahoru murloci
The Caverns Below – The quest reward, Crystal Core, will read: For the rest of the game, your minions are 4/4. (Down from 5/5) - už podruhé nerfujou quest rogunu, tohle podle mě mělo bejt hned na počátku

líbí se mi to - dojde vzestupu murloc paly, controlního locka, možná i jiných control decků
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: fid0rka kdy Květen 16, 2018, 09:53:46 pm
Dnes jsem hrál mimo jiné proti Warlockovi s Azarim a protihráč si zřejmě nevšiml, že má equipnutý "Skull of Manari" a v ruce jediného démona - Azariho :) Takže z vyložení s battlecryem byl nakonec summon :)  Docela smutné. Pro něj.
viz. začátek 12. kola
https://hsreplay.net/replay/8hcMHghxf24fvHVYiGbeej
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy Květen 17, 2018, 04:46:51 pm
asi ti zkazím teorii ale tohle se tak měsíc zpátky hrálo, byl to jakejsi mix controlu a klasickýho cubelocka, pravdou ale je že se ten rinn hraje momentálně dle metareportů tak že vlastně buď máš control a nebo cube a nemixuješ to protože ten hybrid není tolik účinej, navíc když hraješ šamana tak čeká midrange nebo shuderwock otk takže proč hrát pomaý kontrol když ty nepotřebuješ celej deck na jeho poražení, čili tehdy není důležitej efekt toho azariho ale jen to jeho tělo, které vytáhneš zadara
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: fid0rka kdy Květen 17, 2018, 06:33:18 pm
Jestli to pokazil nebo bylo vytáhnutí Azariho přes zbraň záměrné a plánované mi je ve výsledku jedno. Důležité pro mě v tu chvíli byla porážka jeho balíku, který jako ostatní, co tvoří metu, vytvořilo 0,5% procenta hráčů a zbylých 99,5% to jen okopírují a hrajou do zblbnutí, mým for-fun balíkem, s kterým nemám pražádné ambice stoupat na žebříku.
Kdybych hrál ty všeobecně uznávané balíky, ty, co jsou zrovna in, můžu s protihráčem jít rovnou hrát kámen-nůžky-papír. To je taky jen o štěstí, co zrovna vytáhne/vytáhnu, všechny možnosti (=právě hrané balíky) jsou známé a zábavnost je na stejné úrovni.
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: margar757 kdy Květen 18, 2018, 09:17:30 pm
mno dalo se to ocekavat...summoner potom co odrotovaly karty jako cthun ci yogg docela OP ptze jine nez 10mana dropy se snim netahaji a nejhorsi co muze liznout je 8/8
u locka se to dalo taky predpokladat...je to ted asi nejsilnejsi classa, mimo control maga u ktereho jsem si musel setrit polymorth na voidy pripadne cube, mi delal problem pokazde...
call to arms je nejvetsi rana pro even paladina...dost ho to oslabi...

s priestem jsem to uplne vzdal...ta dragon/lady in white verze nema moc board clearu ani silence, vetsinou plny hand karet a stejne nema co zahrat...v aktualni mete nepouzitelne...uvidim co prijde dal...
zacal jsem hrat even paladina ve verzi s Valanyrem ten je celkem dobry ale tezko rict co s tim udela nerf call to arms
a minuly tyden jsem si postavil toki control maga...prvni den 11-1 dostaval jsem hodne warlocky kteri mi nedelali skoro zadny problem druhy den 0-9 hodne hunteru, rogun a druidu...dam tomu jeste sanci ale neco tomu chybi...musel jsem si ho upravit k obrazu svemu a misto miniona ktery mi lizne nejlevnesiho miniona z meho decku (nechce se mi hledat nazev) jsem radsi dal tar creepera ptze v aktualni mete prevladaji agrro decky a bez tech tauntu se to neda bo jsem v 5.kole na 15ti hp
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: DDDave kdy Květen 30, 2018, 01:41:48 pm
Založen team na https://esga.gg/teams/detail/1702/BiA ta stránka je ohledně turnajů asi nejlepší co jsem viděl !!!
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy červen 03, 2018, 04:13:53 pm
Meta 10 dní po startu Witchwoodu

Post-nerf meta po cca dvou týdnech se usazuje a už začínáme vidět, které decky frčí. V posledních týdnech byl hodně v kurzu Bakupaladin. Navíc se k Bakupalovi připojil velice silný token druid, a proto sedošlo vzestupu antiaggrodecků. Celkově druid je nejsilnější a nejčastěji hraný ze všech class, nejvíce se hraje Hadronox-Taunt Druid a pak Token Druid. Následován je rogunou a to jak Odd tak Miracle, kde podle rychlosti mety na vašem ranku vede buď rychlá Baku-Odd Rogue nebo při pomalejší metě Miracle. Warlock ač od nerfů dostal na prdel tak je třetí nejhranější classou, navíc si udržel oba archetypy známé z doby minulé a navíc byl doplněn třetím - Even Warlockem. Díky zpomalení mety se opět objevují šamani, kteří znovuobjevují Hagátu. Hunter se vrací dříve populárnímu archetypu Spellhuntera, který dokáže i bez Barnese s Y'Shaarjem slušně potrápit. Na vyšším ranku přibývá Taunt Warriorů, hlavně jako odpověď na Tokendruidy a také jako tech proti greedy Hadronoxům, protože jim dokáže zatopit raptorama.

DRUID
- Token Druid - kombinace malých minionů, tvorby tokenů a silných buffů - výsledkem je nejsilnější aggrodeck současné mety
- Taunt Druid - Hadronox Druid je vcelku silný, jedinou nevýhodou jsou soupeřovy karty, které druidovi přidají další beastu a zkomplikují mu RNG na Witching Hour, bohužel co se týče tier listů je tento deck převálcován Token druidem
- Malygos Druid - Malygos druid je zpátky, tentokrát obvykle bez questu Jungle Giants, místo toho má silnou zbraň Twig of the World Tree a Faceless Manipulatory, pokud máte všecky potřebnosti nebojte se vyzkoušet, minimálně soupeř bude čekat aggro ;)
HUNTER
- Spell Hunter - v současnosti asi nejhranější hunter, na low rancích určitě ještě potkáte Bakuhuntera ale výš to budou spíš spellhunteři, kteří umí nagenerovat masivní board plný 3/3 vlků a animal companionů
MAGE
- Tempo Mage - tempo tentokrát převálcovalo control a jede si hezky s Alunethem dobré vlně, navíc je to levnější záležitost
PALADIN
- Odd Paladin - vyletěl nahoru jako raketa a pak se zase lehce propadl, hlavně díky vzestupu tempomágů a další decků co udrží 1/1 tokeny vcelku na uzdě
PRIEST
- Control Priest - protože upadli paladini tak víceméně upadli i pristi na metě, navíc je to drahá sranda
ROGUE
- Miracle Rogue - miracle se stal novým top deckem u roguny, kterého víceméně čekejte i na low ranku
- Odd Rogue - Bakurogue se propadl protože tokendruid ho prostě přejede
SHAMAN
- Combo Shudderwock Shaman - nový Shudderwock shaman hraje Hagathu a je velmi silný
- Even Shaman - midrange shaman s Hagathou a elementálama
WARLOCK
- Cubelock - ač zasažen bany hraje se nadále, obvykle počítejte i s Lordem Godfreyem, cubelock hraje Doomguardy
- Control Warlock - kontrolní cubelock bez Doomguardů
- Even Warlock - tenhle deck vznikl jako jakási odpověď na nerfy
WARRIOR
- Recruit Warrior - Gather Your Party a Woecleaver pomáhají vysummonit velké miniony, kterými drtí soupeře
- Control Warrior - Odd a nebo normal - na Y games byl vidět víc normální


_______________
edit: tento víkend probíhají Y-Games decklisty jsem, ale nikde nenašel
edit 2: doplněno o úvodní kecy
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy červenec 26, 2018, 07:18:58 pm
Witchwood - meta 2 týdny před novou expanzí The Boomsday Project

Už druhý týden probíhá Hearthstone Global Games 2018 (HGG 2018). Český tým hrající v sestavě Jarla, Pokrovac, Faeli a Findan si už stihl střihnout 2 výhry. Čechům zbývá ještě v základní skupině vyhrát dva ze čtyř nadcházejících zápasů a postupují do pavouka TOP 16. Takže fanděte, ať si zopáknem finále na Blizzconu jako minulý rok.

Meta je celkově hodně super. Je tu veliké množství decků, které jsou velice odlišné. Jakmile nějaký deck více vede, tak se začne hrát více counter a je to neustálé přesouvání síly stylem kámen-nůžky-papír. V posledních týdnech jsou v popředí více kontrolní decky, které drží aggrometu ze začátku expanze na uzdě. Každopádně i teď se zkoušejí nové decklisty - vajíčkové (egg) decky, healing zoo apod. Díky tomu všemu je meta neustále čerstvá a není opanována jedním OP deckem, který drtí vše, hlavně také protože žádný takový deck není.


DRUID
- Malygos Druid - na HGG oblíbený, poněvadž dokáže vyhrát nejen díky Malygosovi - základní kombo je vynést Malygose a pak si zrušit zbraň Twig of the World Tree a zpražit soupeře spelly za nově získanou manu - hodně decků proti tomu techuje weapon destruction; toto je mimochodem složitější deck, takže počítejte s tím, že bez zkušeností se hůř kormidlí
- Token Druid - nadále to je velmi silný aggrodeck, ale nyní více vidívám pomalejšího Malygose nebo taunty
- Taunt Druid - Hadronox Druid bývá někdy doplněn o big miniony (Yseru, Tyrantuse), zaprvé je to greedy sranda, soupeř to nečeká, takže to překvapí, ale obvykle to bývá klasika s taunty
HUNTER
- Egg Hunter - nejhranější hunter, jedná se vlastně o variantu Recruit Huntera, která staví na méně manových minionech - konkrétně devilsauřích vajíčcích z kterých se rodí mocné 5/5 (Devilsaur Egg)
MAGE
- Control Mage - Big Spell Mage je o něco více hranější jak tempo
- Tempo Mage - aggro mage lehce upadá hlavně díky vzestupu egg huntera a zoolocka, tyto decky ho až moc hezky krájí
- jednu chvíli se tu ještě vykytoval Murloc Mage, ale tento deck upadl a spíš se jednalo o módní srandu, kterou někde někdo zkopčil
PALADIN
- Odd Paladin - asi jediný deck, který paladin hraje; hrává se častěji varianta s Void Ripperama, která vylepšuje board proti Spreading Plagueu nebo Doomsayerovi
PRIEST
- Control Priest - celkově jeden z máločasto hraných decků, nejen kvůli tomu jak těžký je na zahrání, mnohdy si hru prohrajete už mulliganu
- Combo Priest je zanesený prachem a nehraje se
ROGUE
- Odd Rogue - asi nejlepší aggro spolu s token druidem
- Miracle Rogue - miracle jsem v poslední době hodně zkoušel na low ranku a můžu říct, že jsem si to moc neužíval a byl rád, že jsem ten rogue win quest nakonec udělal na Oddovi
SHAMAN
- Combo Shudderwock Shaman - Shudderwock shaman má jednu malou smůlu pokud se nedolíže komba je tento deck velice slabý co se týče stavění threatu na boardu, čili zpočátku máte dostatek času na to ho někam zatlačit a pokud to stihnete dřív než nalíže kombo tak máte šanci ho přejet, v této pomalé metě je ale deck v popředí a je to asi nejvíce greedy deck ze všech
- Even Shaman - už dlouho jsem ho nepotkal, všichni Shudderwockují
WARLOCK
- Even Warlock - protože meta se neustále přelévá tak Evenlock drží pěknou pozici, poněvadž má velkou sílu udržet board a postupně tam stavět tak silné threaty, že se s nimi soupeř nedokáže vyrovnat a vy ho převálcujete
- Zoo Warlock - Heal Zoo trhá rankedy a je to příjemné překvapení a oživení archetypu, který se od dob vzniku cubelocka držel těžce v postraní
- Cubelock - je neustále silný ale v poslední době prostě nějak nemůže popadnout dech a proti předchozím dvoum archetypů lehce zaostává
WARRIOR
- Quest Warrior - Even Quest Warrior už vidět nebývá, navíc je to dobrý counter Hadronoxe


_______________
decklisty HGG najdete tu (https://imgur.com/a/RIr1aaB); vysílání běží na twitchi (https://www.twitch.tv/playhearthstone)
edit: na low ranku se hodí rankupovat s Quest Warriorem, máte obrovskou šanci vycounterovat Warpathem a Whirlwind efektama veškerej bordel z tokenů, hlavně nezapomeňte na Cornered Sentry a nějakou tu oozu nebo Harrisona Jonese
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy Srpen 13, 2018, 05:16:40 pm
The Boomsday Project - první týden

Boomsday Project nám přinesl mnoho nových karet, které se neustále ještě zkouší. Známé archetypy se doplnily o nové karty, ale vznik nových archetypů je obtížnější a proto jsou tyto zcela nové decky ještě ve fázi testování, protože neustále všichni hrají všechno a tyto zcela nové decky se pak těžce tvoří, poněvadž techovat proti všemu se dá velmi těžce. Pro jistotu dodávám, že se nadále nejedná o nějakou extra stabilní metu a pořád všichni hrají všechno. Některé decky krystalizují rychleji, jiné potřebují ještě doleštit a vyšperkovat. Craftěte s rozmyslem.

Hearthstone Global Games 2018 (HGG 2018) mají prozatím pauzu a tak i vy si musíte počkat. Český tým by měl hrát až 21.8. proti Ukrajině. Držte palce, protože Čechům zbývá už jen jedna výhra v základní skupině a jsou v TOP 16 pavoukovi.


DRUID
- Togwaggle Druid - zkoušení decků si říká o návrat tohoto kombodecku, zvláště v pomalé metě s plně nevyšperkovanými control decky
- Malygos Druid - Flobbidinous Floop, Juicy Psychmelon a Dreampetal Florist tento deck vylepšují a dovolují hru i bez Twig of the World Tree
- Token Druid - token se změnil v jakýsi midrangovitý treant deck, na druhou stranu kvůli treantům se vyřezaly ven některé jiné karty, celkově mi to ale přijde furt super poněvadž 2/2 token vydrží lépe na boardu jak 1/1
- Big Druid - Hadronox Druid nyní doplněn o big miniony (Yseru, Tyrantuse), víceméně se v jiné sestavě nehraje, celkově nic nového a proto prozatím upadá
- Mecha'thun Druid - OTK druid, který závisí na tom, že se prolížete deckem a sejmete svého Mecha'thuna Naturalízou; spíš už je to jen meme, rozhodně ne něco kompetetivního a mnohdy moc snadno přejetý agrem, které prostě na výhru nepotřebuje 15+ kol
HUNTER
- Secret Hunter - solidní volba, navíc je deck velice konzistentní a díky trackingům a Subjectu 9 vytahá všecky secrety ven z decku a udělá si tak kopec chargů pro Eaglehorn Bow
- Deathrattle Hunter - Egg Huntera jsme vylepšili mechama s deathrattlem a ono se zdá, že to funguje lépe jak nějakej bombovej hunter
MAGE
- Aggro Mage - aggro mage doplněn o nové kartičky (zkouší se Shooting Star, Celestial Emissary, Stargazer Luna a Cosmic Anomaly); obrovským problémem tohoto decku je aggro rogue, který vás rozkrájí tak rychle, že nestíháte ani říct fireball
- Control Mage - v současné době špatný, protože ho těžce poráží cokoliv co zakončuje kombem
- Pocket Mage - deck sestaven kolem Luna's Pocket Galaxy, jsou zde různé victory kondice - zlevněním Archmage Antonidase nebo Malygose supeře uburníte raz dva; zatím to nevypadá, že by se tento deck udržel na kompetetivní scéně
PALADIN
- Odd Paladin - s přidanými mechy a magnetickými synergiemi, kdy svým způsobem přes Wargear obchází BoK
PRIEST
- APM Combo Priest - tento deck byl znám dlouho před expanzí, jedná se však o velice těžký deck a kdo kouká na Trolldena, tak viděl jak snadno se to dá podělat a nevrátíte si do ruky Topsy Turvy; výhodou tohohle decku je ale to, že není podmíněn zahráním celého komba s prasetem a Test Subjectem, dá se to vyhrát i tak že si prostě uděláte jen velkého miniona a tím soupeře sejmete
- Mecha'thun Priest - další Mecha'thun OTK deck
- Control Priest - víceméně nic nového v decku nepřibylo a proto se až tak moc v současnosti nehraje
ROGUE
- Odd Rogue - Myra's Unstable Element obvykle na závěrečný proliz a závěrečný tlak, dobrý deck na ladder climb zvlášť v současné době, kdy všichni ještě testují a upravují decky
- Deathrattle Rogue - nová varianta Tempo Roguny, kdy pomocí Necrium Blade a Necrium Vial spouštíte vaše silné deathrattly
- Kingsbane Rogue - Kingsbane Rogue se vrací, sice jsem ho potkal pouze 1x ale očividně je zpět a zkouší se, víceméně nic nového v decku nenaleznete, jsou tu nové buffy zbraně v podobě Toxicologistů a Myra's Unstable Element na proliz
- Miracle Rogue - miracle se zdá, že těžce ostrouhal a ani vylepšení v podobě Augmented Elekka mu mnoho nepomáhá
- Pogo Rogue - deck pojmenovaný podle Pogo-Hoppera a ačkoliv všecko znělo zpočátku zajímavě, tak bohužel se nejedná o nic konzistentního a bohužel se to prostě nebude hrát
SHAMAN
- Tempo Shudderwock Shaman - oproti Combo Shudderwock Shamanovi se tento deck nehraje na kombo ale na kontrolu boardu a tvorbu tempa, deck staví na evolvu (Shaman DK + Unstable Evolution) a generaci tokenů na boardu
- Combo Shudderwock Shaman - nic nového, klasické kombíčko jaké znáte z minulé expanze
- Even Shaman - Midrange Elemental Even šamstr je nově doplněn o Arcane Dynamo, kterou velmi často dokáže vygenerovat Bloodlust
WARLOCK
- Even Warlock - nový Even Warlock si to hezky krájí, výhodou je možnost mít Demonic Project, protože si jeho zahrátím vycounterujete kombodecky (ničení Shudderwocků, Malygosů, Mecha'thunů a ostatních karet v OTK kombodecích)
- Zoo Warlock - Zoo vystřelila velmi rychle nahoru na tier 1 a podle mě se tam udrží; s novými kartami jako je The Soularium a Soul Infusion prostě zvládnete snáze držet board a díky tomu vyhrát
- Control Warlock - od nerfu klasický Cubelock zaostává a víceméně zůstává vidět jen kontrolní varianta často i s Rin, doplněná ničením karet přes Skulking Geista, Gnomferatua a Demonic Projecty
- Mecha’thun Warlock - poslední Mecha'thun OTK deck - podle mě ze všech Mecha'thunů asi nejkonzistnější; pořád ale nic kompetetivního
WARRIOR
- Recruit Warrior - recruit mechanika dovolí tlačit poměrně dost do kombodecků a přejet je
- Odd Fatigue Warrior - tenhe deck ještě potřebuje vypilovat, jinak zapadne prachem, nový Dr. Boom hero je win kondice místo questu
- Quest Warrior - Quest Warrior už vidět nebývá, je to starý deck, nic nového


_______________
Whizbang the Wonderful - pokud jste free-2-play a nemáte žádné legendárky a tohle vám padne tak dejme tomu je to užitečné - deck se skládá pouze z Whizbanga a dovoluje hráčovi zahrát si nové decky podle deck recipes; kompetetivně se to hrát nebude; nekompetetivně overall je to podle mě sračka, kterou nechcete craftit už jen kvůli tomu, že utopíte dust do legendy, co vám i z normal hry udělá tavern brawl RNG shit; za mě říkám craftěte něco jiného a deck recipes respektive nové decky testujte s někým, kdo vám je půjčí...
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy Září 06, 2018, 02:17:47 pm
The Boomsday Project - září

Po měsíci už meta Boomsday Projectu není tak nestabilní. Rogue lehce upadá, s tím že kompetetivně a na vysokých rancích se více objevuje Quest Rogue. Druid je vidět stále vysoko, mezi loupáky je v popředí Token Druid, celkově však asi nejlepší je Malygos Druid. I warlock nám celkově upadá. Tyto poklesy se jeví dané vzestupem obliby Cube Huntera (Deathrattle Huntera). I warrior si konečně nachází své místo na výsluní - zejména Odd Warrior. Priest, Mage, Shaman a Paladin jsou na spodku oblíbených class.

Česká i Slovenská republika bohužel skončily v Hearthstone Global Games 2018. HGG 2018 končí ve skupinách v pátek, pak by měla být chvíli pauza a pak budou pokračovat v TOP 16 pavoukovi. Kdy ten bude začínat se zatím neví.


DRUID
- Malygos Druid - nadále asi nejlepší druidí deck, vzestup quest roguny a odd warriora ale způsobuje pokles obliby Malygos Druida
- Token Druid - obliba tokenů stoupá, hlavně protože odd warrior nemá Warpath a tudíž se s tokeny velice špatně vypořádává
- Togwaggle Druid - srovnatelná síla s Malydruidem, možná o něco slabší
- Taunt Druid, Big Druid, Spiteful Druid se sice občas hrají ale jejich obliba upadá
HUNTER
- Cube Hunter - Deathrattle Hunter nebo také Egg Hunter
- Secret Hunter - nadále dobrá volba hlavně kvůli nepředvídatelnosti secretů, kterých má hunter t.č. na standardu 7, nejčastěji se jich hraje 6 a jedině Wandering Monster je dvakrát jinak je všecko ostatní jednou
- Spell Hunter - už jsem ho dlouho nepotkal, očividně je zatlačen do pozadí předchozími archetypy
MAGE
- Aluneth Mage - Aggro či Tempo Mage - v poslední době mě začíná štvát mnoho názvů jednoho archetypu a není to jen u mága; každopádně vzhledem k vzestupu Odd Wariora je tento deck těžce na ústupu
- Big-Spell Mage - vzhledem k úpadku Aluneth mága je Big-Spell Mage na vzestupu
PALADIN
- Odd Paladin - s přidanými mechy ale bez Kangor's Endless Army, který se jeví jako overkill; lehce upadá protože jsou lepší aggra (třeba token druid)
- Even Paladin - Corpsetaker build s Crystalsmithem Kangorem a Glass Knightem a celkově snad všema dobrejma paladinskejma legendárkama
PRIEST
- Control Priest - v současnosti nejčastější archetyp, celkově však priest je na chvostu a mnoho se nehraje
- APM Combo Priest - Topsy Turvy kombo už tolik nekrmí Trolldena ale pořád je to těžké na zahrátí a velice těžko se udrží na boardu
- Combo Priest - občas s tím má někdo úspěch
ROGUE
- Quest Rogue - i po tolika nerfech je quest stále funkční a hratelný, může za to Gigling Inventor, který vám spawnuje tři 4/4 tokeny přičemž dva z nich mají Divine shield
- Odd Rogue - tenhle deck překrásně counteruje quest rogunu
- Kingsbane Rogue - Kingsbane Rogue je ve srovnání s questem nesrovnatelně slabší, na low ranku ale nadále hraný a potkáte ho spíš jak quest rogunu
- Deathrattle Rogue - někdy též Cube Rogue je ve srovnání s deathrattle hunterem slabší, hlavně kvůli tomu, že nemá Zombeasty
- Miracle Rogue - miracle mě prostě nezaujal a je asi nejslabším archetypem
SHAMAN
- Tempo Shudderwock Shaman - oproti Combo Shudderwock Shamanovi se tento deck nehraje na kombo ale na kontrolu boardu a tvorbu tempa, deck staví na evolvu (Shaman DK + Unstable Evolution) a generaci tokenů na boardu
- Shudderwock Shaman - nic nového, klasické kombíčko jaké znáte z minulé expanze, na HGG2018 nejhranější archetyp co byl vidět
- Midrange Shaman - docela těžké na zahrání, třeba vědět kdy evolvovat, taky třeba schovávat si elementály na spuštění Kalimose
- Even Shaman - Midrange Elemental Even šamstr nic víc nic míň
WARLOCK
- Zoo Warlock - Zoo je nejhranějším archetypem warlocka
- Even Warlock - Even Warlock upadá, protože má problém s oběma hlavními archetypy roguny, cube hunterem a odd warem
- Control Warlock a Cube Warlock upadají a jsou jen vzácně vidět
WARRIOR
- Odd Warrior - Zoolock, Odd Rogue, Tempo Mage, Malydruid a Even Warlock všecko tohle by měl war ustát
- Taunt Warrior - není tak častý, už jsem ho dlouho nepotkal
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: margar757 kdy Září 06, 2018, 05:53:57 pm
uz jsem si rikal kdy tu bude report :)

mno pro me bohuzel booms znamenal ze jsem si musel postavit deck jine classy nez jsem doposud hraval ptze mage, pala i priest jsou ted slabi (myslim control verze)
celkem me zaujal cube hunter ktery mi daval hrozny kour tak jsem si ten deck postavil...chybi mi teda jedna legenda...celkem zasadni - houndmaster show ale jelikoz jsem ten deck stavel z dissnutych karet tak uz na nej nezbylo a prozatim jsem ho nahradil druhym savannah highmane...deck je celkem zabavny ale porad se s tim szivam bo jsem huntera nikdy nehral...mam ztm wr nejakych 58% a odehrano cca 30her, vetsinou si to prohraju sam tim ze spatne odhadnku enemakuv OTK
porad doufam ze kdyz aktualne oslabuji classy ktere byly OP (warlock, rog) ze se mi vrati control pala/mage ztm je to teda v nedohlednu
trosku me u booms zklamalo ze se moc mechu neuchytilo...cekal jsem ze se objevi nejake ciste mecha decky ale nestalo se...v podstate jedina ultimatni karta ktera prisla je giggling inventor
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy Září 07, 2018, 05:42:50 pm
Kód: [Vybrat]
### Cube Hunter
# Class: Hunter
# Format: Standard
# Year of the Raven
#
# 2x (1) Candleshot
# 2x (1) Hunter's Mark
# 2x (1) Play Dead
# 2x (1) Tracking
# 1x (2) Prince Keleseth
# 2x (3) Devilsaur Egg
# 2x (3) Spider Bomb
# 2x (3) Terrorscale Stalker
# 2x (4) Flanking Strike
# 1x (4) Houndmaster Shaw
# 2x (5) Carnivorous Cube
# 2x (5) Giggling Inventor
# 2x (5) Witchwood Grizzly
# 1x (6) Deathstalker Rexxar
# 2x (6) Mossy Horror
# 1x (6) Savannah Highmane
# 1x (8) Kathrena Winterwisp
# 1x (9) King Krush
#
AAECAR8G+AjtCYbTApziArbqAoDzAgyNAZcIq8IC2MICnM0C3dICi+EC4eMCy+wC8vECufgC4vgCAA==
#
# To use this deck, copy it to your clipboard and create a new deck in Hearthstone


edit: decklist Cube Huntera v code

ad gigling a decky: podle mě toho giglinga nerfnou, ta karta je vlastně to co drží quest rogunu a víceméně je to autoinclude do 80% decků
jestli chceš hrát pomalejšího palu zkusil bych toho even palu, hrál to proti mě maník a bylo to zajímavé a rozhodně to není špatný, u czechclouda jsem viděl ještě jednu pomalejší spíš midrangovitou variantu, koukni k němu na youtube bude to mít ve videjích
jestli chceš mechadecky postav si toho Odd Wara
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: margar757 kdy Září 07, 2018, 09:28:31 pm
jj takhle mam toho huntera postaveneho akorat misto toho shawa mam druheho highmana...porad se tam nejak nemuzu szit s kartou tracking...na zacatku se ji bojim vytahovat ptze mam vzdycky takove stesti ze mi losne 2 dulezite karty...tento deck ma mega problem proti token druidovi...vcera v 5kole bylo hotovo...nejsou tu zadne board cleary ani taunty

tady ty sude / liche decky u paly mi nesedi a proto jsem ho taky prestal hrat...bo tomu vzdycky neco chybi...nejlepsi byl midrange pred prichodem odd / even
warr je dalsi classa kterou jsem nikdy nehral a musel bych ji stavit od zakladu a na to dust v dohledne dobe mit nebudu...

porad jeste zkousim toho big spell maga ale zadna slava
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy Září 11, 2018, 07:06:29 pm
ono to je furt o tom co potkáváš, neexistuje něco jako top deck prostě třeba vědět co koho counteruje a proto třeba roguny točej odd rogue a quest třeba já jsem hrál proti bráchovo even lockovi (což by ten cube hunter měl counterovat a tudíž by měl být favoured v tom matchupu) a bohužel jsem byl opakovaně rozbitej při blbým mulliganu a holt když nejsem do 4. kola na boardu nebo když ti vycoinuje Skulking Geista

podobně to bylo i s tím Alunethem - potřeboval jsem quest na secrety a tak jsem ho vzal a vesele 2x po sobě jsem potkal spellhuntera, což je smolík protože fire runa je na prd a celkově je ten spell hunter na tom líp proti aggru a povedlo se mi vyhrát protože očividně to byli loupáci, kteří neuměli obejít ty fireruny (miniony dělá rexxar DK)

všecko je to o zvyku - deck s kterým umíš je pro tebe lepší i v unfavoured matchupu protože víš jak na to hrát, a někdy prostě pokud to soupeřům kurevsky dobře chodí tak s tím nic neuděláš - tohle není výmluva, tohle je realistický uvažování, pokud koukáš kriticky na svou hru tak prostě někdy nejde s tím co ti dojde udělat žádné zázraky, když soupeřovi to jde jak po másle
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy říjen 16, 2018, 06:50:45 pm
Giggling Inventor – Mana Cost upped from 5 to 7.
Mana Wyrm – Mana Cost upped from 1 to 2.
Aviana – Mana Cost upped from 9 to 10.

VŠECKO TO PROSTĚ ROZEMELTE NA DUST!

Giggling Inventor - Pamatujete ty prohlášení o tom jak je tahle karta ok? Je to autoinclude karta a jedna z nejpopulárnějších z expanze. Nerf manacostu tohoto ražení tuto kartu zabíjí a upřímně nevěřím že ji po nerfu hráči budou hrát. Proč ale ten skok o dva? Aby ho druidi nebyli schopní kombit se Strongshell Scavengerem (4 many, buffuje taunty o +2/+2). DK Valeera to bude mít taky nemožné si ho vykopčit. Byl to autoconcede poté co jste v late game dali podruhé Giglinga. 6 many by taky smrdělo přidáním do Even balíků a mohlo by to zlobit víc než bychom chtěli.

Mana Wyrm - Nějakej zásah jsme dříve nebo později čekali. Byla to karta, kterou dříve nebo později měli nerfnout nebo šoupnout do Hall of Fame. Byl to prostě autoinclude do tempo mága. Podle mě tahle karta není úplně mrtvá a je stále možný, že ji uvidíme. Jen tu nebudou častěji takové ty hry, kdy prohrajete na snowball Mana Wyrmů, protože je prostě nestihnete zavčas odstranit.

Aviana - Tohle je vlastně zabiják komb. Juicy Psychmelon vám už nevytáhne celé kombo. Budete náchylnější na Dirty ratu apod. Navíc bude potřeba ještě nějaké slevňovadlo či Innervačka. Každopádně standard tohle neovlivní.

Dopad nerfů na metu
Mossy Horror a Blood Knight se nebudou tak často objevovat v balících. Díky tomu vzroste síla druidů, protože nebude tolik counterů na Spreading plague. Tempo mage se propadne v rámci tier listů. Jak hluboko? Těžko říct. Quest roguně odpadne late game drtič. V tu chvíli bude mít horší matchupy proti aggru a právě v late game si to prohraje na to, že nedoplní dostatečně rychle board.
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: margar757 kdy říjen 20, 2018, 10:03:17 am
mno jo o tom inventorovi jsem to psal hned ze ho 100% nerfnou, mne spis zarazi ta mana wyrma...ta karta je tu od zacatku a nikdy mi neprislo ze by byla nejak extra OP tech situaci kdyz mu padnou na zacatku low cost spelly spolu s coinou a ty nemas odpoved moc neni, nehlede na to ze mage je ted spatny a jeste vic ho tim zabiji...
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy Listopad 01, 2018, 05:35:36 pm
Z jednomanovejch minionů jsou nadále např. 3/2 imp u locka nebo 1/3 voidwalker nebo 1/3 klerička u priesta jsou fakt silné, včetně wyrma před nerfem, tyhle karty jsou schopný provést nechutnej snowball efekt, navíc nejsou už v decku co vyžaduje nějakej velkej skill - v současnosti dělá podobnej efekt snowballu i takový Kelseth v zoo - jak ho zahraješ tak vyhráváš i když to tam hážeš jak opice - přijde mi že Blizzardi chcou zpomalovat hru a odstranit tyhle hnusný early game snowbally

ad mage víceméně aggro mága nezahraješ leda bys hrál murloc aggro mage (hraje 3 spelly - frostbolt, fireball a tu lízací epicu)

ad gigling - ta karta se kupodivu ještě i za 7 many hraje - war ji hraje, big spell mage taky

krátce o metě:
- priest je šit a je to nehraná classa
- opět se techujou mossy horrory
- odd pala je opět na koni
- zajímavej je i sudej paladin
- even shaman začíná být zajímavej
- quest roguna skončila a myslím si že je nepoužitelná
- druidi lehounce upadli ale furt se držej
- vyskočil hunter - jak secret (s tím object 9 dinosaurem) tak spellhunter
- podobně vyskočil i lock - zoo i even
- návrat k oblíbenosti saronite chain gangu jakožto dobrýho aggro stoppera, podobně častější je i stonehill želva a tar creeper


Jo a ZÍTRA bude na Blizzconu REVEAL NOVÉ EXPANZE!
Podle doposud leaknutých informací by to měl být nějakej trollskej expansion, zda to tak opravdu bude uvidíme zítra.
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy Listopad 02, 2018, 08:54:22 pm
Rastakhan’s Rumble
https://www.youtube.com/watch?v=YG35phnCKRc
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy Listopad 07, 2018, 06:27:28 pm
The Boomsday Project - listopad - post nerf meta

Dlouho očekávané nerfy jsou už usazené, a protože za měsíc tu máme Rastakhan’s Rumble (vyjde 4.12.2018), tak tu hodím další metareport. Ač se čekal velký metashift, tak víceméně došlo pouze k znatelnému oslabení quest roguny a totálního odmazání tempomága. Deathrattle Hunter je opět hodně zajímavý, protože jeho devilsaurům už nestojí v cestě malí anoyotroni. Paladin is back in business, protože nikdo jiný nedokáže lépe vzdorovat hunterovi. Murloc mage vyplnil prázdný prostor po tempomágovi. Navíc se slušně drží proti druidům, kteří zejména mimo legendu upadaj v oblíbenosti. V legendě jsou druidi ale nadále jedním z toptier decků. Odd Warrior vzhledem k vzestupu Deathrattle huntera upadá, protože je to pro něj jeden z nejhorších matchupů. Podobně vyletěl v oblibě i paladin, zejména odd paladin. Podobně stoupá v oblíbenosti Even Shaman, který slušně dokáže counterovat hunterovy vajíčka a kostky a hlavně si umí poradit i s paladinem. Dalším kolaterálním damagem nerfu Giggling Inventora je totální smazání midrange shamana, který tokeny z GI potřeboval.


DRUID
- Malygos Druid - nadále asi nejlepší a nejpopulárnější druidský deck
- Togwaggle Druid - obvykle díky Oaken summons mívá lepší matchup proti některým brzkým aggrům, dle mého v pozdějších kolech pak zase lépe kontroluje malydruid
- Token Druid - celkově se mi zdá, že aggrodruidi upadají, spíš je potkáte jako budget decky na low rancích, často jsou to verze s Violet Teacherama
- Taunt Druid - v poslední době se opět objevuje a lehce stoupá popularita tohoto decku, je to způsobeno pravděpodobně tím, že dokáže poráže ostatní druidí decky
HUNTER
- Deathrattle Hunter - vzhledem k tomu, že se kompletně vyhnul všem nerfům je tento deck asi nejlepším deckem na současné metě, obsah decku se pohybuje víceméně někde mezi dvěma variantami - antidruid a antiaggro
- Secret Hunter - nadále dobrá volba, protože má víceméně slušné matchupy snad se vším na ladderu
- Spell Hunter - nejlepší matchup ze všech hunterů proti aggru, nejhorší matchup ze všech hunterů proti druidům
MAGE
- Big-Spell Mage - se drží a víceméně hlavně díky tomu, že nádherně dokáže brzdit agra a pokud si lízne ovečku dokáže slušně brzdit i kostky u hunterů
- Murloc Mage - jediné aggro, které teď mág dokáže vytvořit, navíc je to více o boardu a tudíž náchylné na board cleary, firebally a frost bolty jsou spíš na závěrečný doburnění než na dělání nějakého velkého board controlu
PALADIN
- Odd Paladin - nejlepší counter Deathrattle huntera, díky tomu šíleně vyletěl nahoru
- Even Paladin - ospalec se probudil a občas je to zábava ho potkat a vidět ho v akci, proti oddovi má lepší matchup na druida, ale zas tolik nahardcounteruje deathrattle huntera
PRIEST
- Resurrect Priest - vystoupal nahoru díky fakt velmi dobrému matchupu na deathrattle huntera
- Combo Priest - podobně jako resspriest úspěch způsoben dobrým matchupem na huntarda; občas spíše hybrid combo priest
ROGUE
- Odd Rogue - tenhle deck vylezl nahoru protože mu odpadl gigling jako jedna z největších antiagro brzd
- Quest Rogue - po nerfu je quest roguna v řiti a už se víceméně nehraje, uvidíme do přijde s novou expanzí, ale podle představování na Blizzconu to vypadá, že spíš budou rogunu tlačit do pirátů
- Deathrattle Rogue - slabší ale občas je vidět
- Miracle Rogue - také slabější ale občas viditelný
SHAMAN
- Even Shaman - Even šamstr se vrací do hledáčku, protože se mu slušně vede proti odd palovi
- Shudderwock Shaman - nadále se drží, ale vzhledem k vzestupu Even Shamana je lehce na ústupu, kompetetivně pořád vynikající ale na ladderu bývá častěji vidět jeho Even kolega
WARLOCK
- Even Warlock - je asi největší silou mezi locky na ladderu, vzhledem k vymizení Quest Roguea a Tempo Mage je fakt velmi těžké ho vycounterovat
- Zoo Warlock - Zoo utrpěla ztrátou Giglinga v matchupech proti agru a proto je teď častější Evenlock
- Cube Warlock - z nerfu Mana Wyrma benefituje ze všech locků nejvíc cubelock, který se díky tomu opět vrací do našeho hledáčku - opět existuje několik variant se Spellbreakerem, se Shroom Brewerem, s oběma Facelessama, se Spiritsinger Umbrou
WARRIOR
- Odd Warrior - nadále dominuje v antiaggro matchupech, ale mívá velký problém s naším deckem no.1 a jeho deathrattly, z vlastní zkušenosti vím, že ten hunter se dá porazit, ale pokud to nemáte nahrané a pokud soupeři přijdou perfektně karty, tak vás prostě snadno přejede, navíc ho nemůžete ufatigueovat protože přes DK Rexxara si generuje nekonečný threaty, někteří proti druidům dávaj do decku Azalinu, já sám jsem si ji doposud nikdy nelízl, když ji bylo potřeba a to mám na warovi mám asi nejvíc nahraných her za minulý měsíc
- Odd-Taunt Warrior - protože klasický Odd Warrior má problém porážet nekonečný threat a kombodruidy, tak mnoho hráčů zkouší těmto balíkům do cesty stavět časovanou bombu v podobě fireballů z questu
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: margar757 kdy Listopad 18, 2018, 08:31:56 am
https://hsreplay.net/replay/acbuRUyaLpa4MUtvShY6Cd

sice je to trosku neprehledne ale da seto z toho vycist :) asi nejlepsi hra co jsem kdy hral...nekolikrat jsem chtel dat concede ptze mi prislo ze to nejde vyhrat, ale souper si to v podstate prohral sam ptze si na konci uz jen hral ikdyz hru mohl ukoncit bo mel taky zrejme dojem ze uz to nemuze prohrat
nasel jsem tam nekolik chyb, ale v dany moment kdyz nejde presne odhadnout co ma souper na ruce mi ta rozhodnuti prisla nejlepsi...zasadni chyba byla ze jsem mu nechal weapon prestoze jsem mel ozu...
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy Listopad 25, 2018, 09:57:03 pm
@margar koukám že jsem tě tou Alanou nahlodal natolik že ji hraješ :P

Před Rastakhan Rumble už nebude žádnej další report. A spíš tu napíšu pár zážitků z low ranku ;)

Nevím nakolik je to aktuální vejš ale daří se mi na low ranku (t.č. 18) neskutečně dobře s Even Shamanem. Hraje se to skvěle a víceméně podrtíte i tu offmetašpínu co tam je (Pogorogue a jiné divnodecky). Sedí mi to lépe jak Deathrattle hunter nebo nějaké aggro. Jednou mě sejmul Secret hunter s Objectem 9, kde jsem se vycukal, na tom že je tam druhá Frost trapka. Ale jinak se daří. Dnes a včera to byly ale občas šílenosti - divnobig-spell mage (takovej ten low rankovej kdy vás tam překvapí karty, které se teď vůbec nehajou (4/8 drak dej 2 damage do všech ostatních minionů).

Taky jsem zkoušel Resurrect Priesta a musím vám říct, že se Zerek's Cloning Gallery je to hrozná sranda, navíc si myslím, že je to teď nejen zábavný ale docela slušný deck na hraní.


Ještě přidám pár predikcí dalšího vývoje hry. Z doposud odhalených karet (77 ze 135) vidíme, že Blizzard zkouší jakýsi návrat ke kořenům. Po sakra dlouhé době tu máme tematickou expanzi, která je velmi dobře propletená s wowkařským lore, což za sebe kvituju velkým potleskem. Kdo hrál wow, určitě si vzpomene na trolly, na jejich voodoo a spirity loa. Je to bomba když tam máte Amani War Beara (já na něm se svým trollím šamanem jezdíval) a jiné potvory či NPC co potkáváte ve wow. Schválně kdo z vás měl ze Zul'Faraku nadropovaný epický mečík Sul'thraze. V tomhle to bude fakt super zážitek, protože touhle provázaností vám na kartách ožívají příběhy, co jste zažívali ve wowku.

Z doposud odkrytých karet vidíme pár zajímavých komb a snad i snahu posunout některé classy pryč z vyjetých Baku/Gen kolejí. Warlock určitě asi bude zkoušet discardovat, tentokrát to vypadá mnohem více konzistentně (discard lowest cost card). Také bude asi zkoušet rozjíždět handbuffy. Paladina se Blizzard snaží dostat pryč z odd či even verzí a zkouší mu navrhnout healing midrange či control verze (na wildu bude zajímavé kombo High Priest Thekala s Renem). Mage bude zkoušet prasit soupeře pomocí své heropower, jejíž ultimátním využitím bude možnost si vyvolat mocného Ragnarose, který bude megasilný v kontrolním Frostlich Jaina balíku, kde dá za 8 a spolu s tím i healne za 8. Tento deck s Jan'alaiem 100% uvidíme a bude se proti němu muset hrát nějaké životnější aggro, asi zoo. U priesta uvidíme asi nějakou deathrattle nebo klonovací verzi, možná ožije i quest. Uvidíme nakolik to míchání si 1/1 tokenů bude konzistentní. Wara zdá se tlačí do nějakého dragon tempa nebo controlu. Je zde nová zbraň Overlord's whip, která bude enablovat slušná komba (aktivuje Gromashe, Rotface nebo i blbýho Acolytu of Pain). Jestli z toho něco vyleze tak to bude asi hodně drahý na dust ale těším se na to, protože na této metě byl war jedinej kdo zkoušel nové mechy a jakž takž si s nimi i něco uhrál. Nelíbí se mi co dělají s druidem, kterého tlačej do jakési token beast agro kombinace. Celkově mě zatím druidí karty přijdou slabý a jaksi mi tam nic nezapadá do sebe a ani se mi to hezky nespojuje s novejma kartama. U šamana jsme zatím neviděli tu žabí spirit beastu ale Zentimo je pěknej a myslím si, že podporuje hezkou tempo spell play a doufám, že z toho vyleze nějakej hezkej midrange šaman, kterého jsme už na standardu potřebovali. Zato rogue pojede aggro ale možná ho pojede jinak poněvadž s novými legendami mu do arzenálu nalétává hodně pirátů, kteří by mohli zamíchat i s Bakurogunou. Hunterovi zatím neodkryli ani trollího šampiona (jednoruký a jednooký Zul'jin) ani spirit beastu. Zato už jsou vědět skoro všecky ostatní karty a tak je tu náznak, že si možná budeme hrát více s beasty a také že to určitě bude skvěle využívat služeb Deathstalker Rexxara.

Jo a btw novej hero avatar Rastakhan je naprosto boží a pro mě jakožto bývalého trollího elemental šamana Divobije to bylo musthave :D
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: margar757 kdy Prosinec 01, 2018, 09:58:29 am
ztm se mi libi to co zamysleji pro maga  :) mohlo by dojit k oziveni control maga a urcite ho budu stavet
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy Prosinec 05, 2018, 07:04:26 pm
Den 2 Rastakhan's Rumble: co se zkouší?

Zatím se tu děje kopec šíleností, takže CRAFTĚTE S ROZMYSLEM. Vše se neustále mění a mnoho decků může být velice odlišných od toho co momentálně naleznete po HearthPwnu. Jediná legenda co se prozatím jeví velice viable je Zul'jin. Zatím zde nastřelím zajímavosti z prvního dne vždy pro každou classu jeden deck.

DRUID
Big Beast Druid - Da Undatakah se jeví jako nekonečné spawnidlo v kombinaci s Hadronoxem aneb Hadronox druid jde hrát i jinak bez UI či kostek

HUNTER
Spell Hunter - tenhle deck tu vlastně už byl, nově se přidal Zul'jin a něco jako Flare na counter dalších zelenejch vánočních stromečků - tak nějak tuším, že toto bude top tier; obvykle se hraje i DK Rexxar (až po ZJ)

MAGE
Odd Mage - kontrolnější verze s Frostlich Jainou a Jan'alaiem

PALADIN
Shirvallah Paladin - takové midrangovité se spellama, zkouší se i OTK verze

PRIEST
Combo Priest - mnoho nového tam nepřibylo, ale Sand Drudge je velice nepříjemnej s jeho zombíkama - výhodou pro free hráče je že tam nejsou nové legendy a Lyru má snad už asi každej

ROGUE
Kingsbane Rogue - opět staronový deck doplněný o Raiding Party a Walk the Plank na proliz - zdá se že tohle tento deck potřeboval a nakopne ho to do vysokých tierů

SHAMAN
Burn Shaman - s Krag'wou a Spiritama of Frog na cyklení burn spellů; viděl jsem i Zentimo token evolve verzi ale zdá se že to bude minimálně zajímavé

WARLOCK
Zoo - nová zoo vypadá dobře, zkouší se i discardování a uvidíme kam se to vyvrbí

WARRIOR
Control Mech Dragon Odd Warrior - tenhle hybrid se jeví slušně a zdá se že tahle kombinace wara vylepšuje než že by mu škodila; zkouší se i non odd verze nebo čistě dragon verze ale tohle bude chtít delší pilování
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: margar757 kdy Prosinec 08, 2018, 10:34:13 am
ja teda zatim nijak neexperimentoval a jen jsem si do big spell Alana maga pridal Janalaie a Diring fire eatera + porad zkousim Hex lorda Malacrase...mam ho hlavne z toho duvodu ze mi padnul pri open decku ale nejak se mi ta karta nelibi...ptze pokud dostanu z muliganu Jainu tak mam potom v podstate za 9 many 3/6 water elementala a 5 armoru...na druhou stranu dalsi polymorth ci druhy keleseth je zajimavy...odehral jsem ztm 11 her (skore 9-2) a z Hex lorda jsem profitoval mozna ve 3 hrach...kolem toho odd maga je mozna zbytecny hype ptze jsem ho z 11ti her potkal 4x (skore 4-0) v tomto matchupu je silny ze zacatku ale potom zacina ztracet (a to si ve 3 pripadech liznuli Jainu mnohem driv nez ja) nvm jak si stoji v ostatnich matchupech, pak hodne potkavam spell huntera...ten mi taky moc problemy nedela (3-0) ale warlock je pro me mega problem...je tady porad ta zoo ktera je pro me do 5.kola nebezpecna a pak me hodne zaskocil discardovaci warlock...proti nemu jsem si ani neskrtnul...zatim jsem docela zklamany z paladina...cekal jsem ze se objevi nejaka healovaci, controlni verze ale zatim se hraje jen nejaky OTK pala ktery semi vubec nelibi (a musel bych craftit minimalne 2 legendarky)
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy Prosinec 08, 2018, 11:15:57 am
no já už postřehl nový mage aggro - elemental mage

jinak ZJ spell hunter by ti jako kontrolu neměl dělat problémy, přece jen to je aggro

jako osobně doporučuju Kingsbane Rogunu, která mě teď asi baví nejvíc
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: margar757 kdy Prosinec 09, 2018, 10:26:53 am
jj proti odd magovi a spell huntovi mam porad slusne WR
dnes jsem porazil i discard locka ale jen diky tomu ze jsem v 8. kole tahal pres coinu Jainu a pak uz jen cekal az prohraje na fatique
ted jsem potkal priesta...vsechno goldove karty vcetne novych legendarek takze nekdo se zamernym derankem...ve 3.kole hral surrender of madness (znic si 3 mana krystaly a minioni ve tvem decku dostanou +2/+2) a o dve kola pozdeji hral kelesetha...pak mi tahal takove srandy jako 4/6 acolyte of pain nebo clericku...pak uz jen cekal az bude met tak velky board ktery uz mu nedokazu clearovat...jedinou sanci byla Alana ale nemel jsem odehrano dost spellu na to abych ho v jednom kole zabil...celkem jsem cumel bo tento deck jsem ani nikde na netu nevidel

https://hsreplay.net/replay/yvjWsKt8Mv6NBavi8qK3xW (https://hsreplay.net/replay/yvjWsKt8Mv6NBavi8qK3xW)
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy Prosinec 15, 2018, 11:49:02 am
Rastakhan's Rumble - po týdnu

Po týdnu se meta stále ještě proměňuje. Prozatím se dá pouze prohlásit, že se zdá že se zde neobjevuje žádný zcela nový archetyp. Meta je stále nestabilní a tak prostě v tomhle přehledu nelze zavzít všecko. Nadále platí craftění s rozmyslem, protože v tomhle chaosu může dobře fungovat i tier 3 deck, zejména na low ranku je opravdu možné všecko (tu se totiž prolínají staré, nové a beginners decky).
Zatím to vypadá asi tak, že některé decky dostaly nové karty, které je vystřelily do tieru 1 - Kingsbane Rogue dostal Raiding Party, Zul’jin do Huntera. Toto je výhodné podhoubí pro Odd Paladina, kterej tyto decky counteruje svými 1/1 tokeny. Podobně se drží i sudej pala, který tokenů negeneruje tolik, ale zato má zas lepší postavení proti jiným deckům. Warlock se jeví nejlepší volbou, pokud nehodláte zkoušet naslepo craft karet. Cubelock či Evenlock v takové podobě jak je známe z Boomsdaye jsou v pohodě hratelné. Zoo zkouší nové karty a proto se zatím nejeví tak silná jak možná bude. Myslím si, že Discard lock z toho nakonec vypadne a bude se hrát klasická Zoo s healama. Kingsbane Rogue s novou kartou získal na konzistenci a protože si snáz vytahuje kudlu tak to je určitě deck s kterým bych do budoucna počítal. Pokud ho potkáváte častěji určitě doporučuju counterovat Odd Rogunou. Jen pak pozor na Secret Huntery, protože Spellstone swarm je prostě víc. Captain Hooktusk pirate package se mi prozatím nezdá úspěšnou. Druid bude dříve nebo později tier 1 deckem. Otázkou je v jaké podobě. Token má prozatím hodně dobře našlápnuto. Taunt druid zkouší Undatakah verzi a uvidíme, zda se nakonec nevrátí k původnímu konceptu. Malygos Druid se drží stále nahoře, zato Togwaggle lehce upadá. Zato s mágem to nevypadá na žádnou velkou hitparádu. Odd Mage upadá, Odd Control má díky té lichosti omezené možnosti a tak z toho vychází nejlépe superkontrolní Big-Spell Mage, který ale určitě neskončí jako tier 1. No a nakonec podle mě největší chudák - šaman. Šaman nemá žádný nový deck. Kompetetivně je top asi pořád Shudderwock, který skvěle counteruje Kingsbane. Nekompetetivně je pořád dobrý Even Shaman, ale momentálně ho nikdo nehraje, protože se tam nezkouší žádná nová věc. Priesta se tak nějak bojím zmiňovat, protože priestí meta mi připomíná cihlu želé, která se ještě ani po týdnu nezpomalila ve svém klepání. No a war má totálně smůlu.
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: margar757 kdy Prosinec 16, 2018, 10:31:59 am
presne jak jsem predpokladal ten pocatecni hype kolem odd maga opadnul a ted ho vubec nepotkavam...naopak je to ted porad trio spell hunt/taunt druid/kingsbane rog
mam ted postavene jen controlni decky (+ odd palu ktery se nezmenil ale nehraju ho bo me nebavi)...nejhorsi propad citim u threatle hunta...bo ty hry jsou 50/50 bud mi chybi v zacatku taunty nebo pak nemam zadny board clear ci mi pomoci silence nebo ruznych one target clearu sundaji velke miniony a je to gg, dal testuju spiteful priesta...neco mu chybi...hlavne nejaky dalsi board clear (vzhledem ktomu co se aktualne hraje) ptze velice rychle ztraci kontrolu nad boardem a nema to cim cistit...ale do budoucna vidim v kombinaci spirita, bwomsandiho a talanji potencial (mozna az po rotaci) spis ted zase potkavam toho klasickeho OTK priesta s malygosem a velenem jinak se od testovani decku s talanji upustilo...takze po par prohrach se vzdycky vratim k big spell magovi ktery je ted vzhledem ktomu co se hraje diky svym board clearum dobry...mam tam wr 65% u tech dvou pod 50%
bohuzel se pro me jako hrace control decku vratil nejvetsi cancer - kingsbane roguna...diky ktere jsem kdyz se hrala driv HS prestal uplne hrat bo ji hral kazdy druhy enemy...ted je ta situace bohuzel zpet...bo je to relativne levny a silny deck...takze opet jsem v situaci kdy uz mam na to takove nervy ze hned potom co zjistim ze roguna proti mne je kingsbane (coz je 99% pripadu) davam instant concede abych si usetril cas...
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy Prosinec 19, 2018, 08:24:52 pm
Rastakhan's Rumble - post nerf 19.12.2018

Ještě se ani nestihla usadit meta a Blizzard přichází s novými nerfy. Tyhle nerfy jsou fakt hodně drastické, ale na druhou stranu potěšující. Rozhodně budou mít velký dopad na metu všech class, ať již přímo či nepřímo.

- Wild Growth - posun manacostu na 3 tuhle kartu totálně zabíjí a pravděpodobně ji neuvidíme ani v nějakém superkontrolním druidovi
- Nourish - opět posun manacostu, na 6. maně už druid rampit moc chtít nebude a 6 many na proliz 3 karet se mi taky zdá moc, vzhledem k tomu, že v takovémhle kontrolním druidovi bych něco z líznutých karet chtěl ještě hrát a s 4 manami toho moc nenahraju
- Level Up! - Odd Paladin byl silný a tohle ho odsouvá až do nehratelnosti, Bakupala mizí a Genn pala se směje, navíc tohle povede k vzrůstu hunterů a vy ho tím Evenpalou krásně vycounterujte - hrál jsem dneska ladder a byl to samej huntard a s tím palou to byla fakt sranda (škoda že jsem si to neschovával, už jsem dissoval aspoň 6 kopií level upu, kdykoliv mi padl epic byl tam lvlup :P )
- Saronite Chain Gang - krásný nerf, který zruší Shudderwock decky, ale na druhou stranu nezabíjí kartu jako takovou a jako aggro stopera to jde nadále hrát
- Leeching Poison - tenhle nerf podle mě Kingsbane rogunu totálně nezabíjí, jen je rogue náchylnější na aggro a slabší ve své late game, protože se tomu dá snadněji bránit, rogue ale má stále svoje Sapy a Vanishe takže to není automaticky lose proti zatauntěným controlům

HUNTER - hunter bouchá šampáňo ještě před Silvestrem, protože tyhle nerfy si zaslouží oslavu; to co ho nejvíc counterovalo je pryč (Odd Paladin) a tak vesele vytáhněte jakýkoliv Rexxarův deck a smějte se, protože Even Pala není takovej hardcounter, aby nebyl datelnej; drží se víceméně všecky tři již známé archetypy Deathrattle Hunter, Spell Hunter i Secret Hunter
ROGUE - Kingsbane Rogue sice ztratil silnou kartu zajišťující mu nekonečný heal ale určitě není úplně na odpis, navíc oslabujou countery (Shudderwock Shaman, Togwaggle Druid) takže myslím, že bude mít pořád co předvést; může dojít k vzestupu i jiných archetypů jako např. Quest Rogue nebo Odd Rogue, no a Tempo Rogue s Cpt. Hooktusk taky ještě může překvapit
PALADIN - zabili nám Odd Paladina, ale Uther se drží a vytahuje Even Paladina a dokonce možná i Exodia Paladina - tady víceméně uvidíme úspěchy podle toho jaká bude meta, pokud bude dominovat quest rogue budou paladini zažívat těžké časy...
WARLOCK - zkoušel kdeco, ale nakonec se zdá, že nejlepší jsou staré dobré decky známé už z dříve - Zoo Warlock s Doomguardama, Even Warlock, ba dokonce i Cube Warlock a Control Warlock
DRUID - dostal citelný zásah, možná se jedná dokonce i smrtelnou ránu, z které se už neoklepe snad žádný archetyp. Co tedy hrát? Těžko říct. Možná oživíme Spiteful Druida, protože změny Nourish a Wild Growth jsou pro druida opravdu tak moc zásadní; tyto změny jsou podobně tak zásadní jako byl dříve nerf Fiery War Axe u wara
PRIEST - tu je to pořád stejné, prakticky jde o to jak velké máte APM (action per minute) a podle toho sáhnete buď po kontrolnějším Resurrect Priestovi či přímo po Control Priestovi nebo to rovnou zprasíte APM Priestem
SHAMAN - Shudderwock's jaws don't bite, his claws don't catch - původní záměr bylo zahrát Shudderwocka a pozlobit soupeře jedním silným kolem, nekonečný Shudderwock už bude velice těžký na realizaci a celkově to možná povede k provedení původního Blizzardího záměru a vznikne nový Midrange Shudderwock Shaman; do té doby bych ale zůstal u starého dobrého Even Shamana
MAGE - Odd Mage upadá a zdá se že už toho mnoho neudělá a tak uvidíme kam Jaina přesune svou sílu zda to bude Big-Spell Mage či nějaká jeho víc aggro odd varianta mága s Jan'alaiem
WARRIOR - tu máme také jeden velký otazník a tím je nakolik zalezou pryč decky typu Shudderwock, Togwaggle nebo Kingsbane - ty prostě Garrosh nedával, pokud však budou v popředí věci jako Quest Rogue, APM Priest či Exodia Paladin tak je Odd Dragon Warrior připraven jim dělat zle svým Tank Upem; a o tom co předvádí snad asi nejdražší deck Rush Warrior vám bohužel nic nepovím, podle mě je to deck, s kterým je potřeba v budoucnu počítat, ale kvůli jeho ceně si ho mnoho casual hráčů nevyzkouší a tak si musíte počkat než zjistíte, co dokáže, protože esport začíná až v lednu
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: margar757 kdy Prosinec 26, 2018, 03:04:28 pm
mno nerfy byly celkem zasadni ale pro me skvele bo zasahly pro me dva nejvetsi cancer decky (kingsbane a shuderwock)...celkove to nejvice postihlo asi druida...bo se mu bez te rampy spatne hraje (a taky neni na standardu vubec videt)...pro me to akorat znamenalo ze jsem vypustil navrat k token druidovi a opet zkusil threatle huntera...ale moc se mi s tim nedarilo hlavne z toho duvodu ze se ted ve velkem hraje spell/midrange hunter a pokud zahraji brzo wolfy nebo zaspamuji board tak ztracim a nedokazu to clearovat...odehral jsem jen nejakych 15her s wr pod 40% tak jsem se opet vratil k Alana big spell magovi...obrovskou vyhodou tohoto decku je...ze uz ho NIKDO nehraje...neobjevuje se na streamech ani v metareportech a souper tak dost casto nevi co vtom decku cekat...navic na aktualni mete se mi snim hraje vyborne diky obrovskemu mnozstvi board clearu a taunt minionu...po nerfu mam odehrano 40 her (26-14 wr 65%) decky jako napr spell hunter nebo even paladin mi nedelaji absolutne zadny problem, warrior zaziva obrovsky navrat...proti odd warriorovi s boomsdayem mam 100%wr...akorat ty hry trvaji vzdy 10min+ a maji vzdy stejny prubeh...warr si nabere pres 40armoru, ja si setrim sheep na Yseru hlavne musim co nejdriv vytahnout skulking geista a pak uz jen cekam az se vykartuje a da GG, quest warrior je pravy opak a jeste jsem proti nemu snad nevyhral...ptze odehraje quest dost brzo a ja nemam board a dostavam 8dmg face, jinak teda skulking geist u me zazil velky comeback ptze sehodi proti vetsine aktualne hranych decku...napr taunt druid...porad relativne silny deck i bez rampy diky cube a naturalize ma hodne hadronaxu ale na cube si setrim sheep a naturalize musim smazat prave geistem predtim nez se dostanem do late game a je to GG a jeste jeden deck mi dela aktualne problem a to je midrange hunter ktery taky zaziva comeback...ptze zacina byt silny v te fazi hry kdy se potrebuju zbrchat a otocit to a nez se vubec dostanu na 9many tak jsem bez HPcek...ale jinak se mi aktualne hraje vyborne a jsem zvedavy kam se az stim big spellem dostanu
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy Prosinec 28, 2018, 03:48:02 pm
mno tak ony ty nerfy jsou ještě zásadnější ve wildu, kde ten druid dostal ještě větší ránu jak na standardu
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy Leden 04, 2019, 09:34:31 pm
Margare hraješ Big-Spell Mage s Jan'alaiem? Teď jsem to viděl a nevypadá to v něm vůbec špatně.

Kód: [Vybrat]
AAECAf0ECsrDAtPFAqDOAsLOApvTAvLTApziAqPrAqCAA6iHAwpNyQPsB5vCApbHAtvTAtfhApbkAr7sAs2JAwA=
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: margar757 kdy Leden 06, 2019, 08:02:41 pm
j hraju, ale mam svuj vlastni deck...upraveny vzhledem k aktualni mete...hraju tam dost taunt minionu...z rastakhanu tam mam akorat jalanai, daring fire eatera a nakonec jsem tam hex lorda nechal vetsinou se to vyplati... je to dalsi taunt a spell k dobru...akorat po upravach spell hunteru uz to proti nim neni tak jednoznacne a je to spis 50/50, midrange hunt mi dela porad nejvetsi problemy...a OTK pala ktery se ted hraje je taky docela problem...bo big spell hraje na cas a nema temer zadnou board damage...podstatne je co nejrychleji vytahnout jainu...hlavne predtim nez ma Uthera...a jeste jeden deck ktery je ted problem - navrat te agresivni odd roguny...a vzhledem ktomu ze po nerfu je to na publicu samy hunter tak jsem padnul z ranku 9 na 14 (ze 71her bylo 41% proti hunterum)
dnes jsem kvuli questu vytahl threatle huntera ale ten deck je ted bohuzel mrtvy protoze hry proti spell/midrange hunterum nejdou vyhrat a jelikoz to je kazda 2. hra tak jsem to otravene vypnul...
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy Leden 16, 2019, 05:56:27 pm
no já nevím já mám frmol v práci a moc jsem metu teď nesledoval ale v rychlosti jsem koukl na nějaké rankingy a protože jsem měl quest druid or hunter, tak jsem vzal huntera a protože si chci trošku pohrát s warem tak jsem z posledních dustů udělal Oondastu (poslední minion co mi chyběl do té nejnovější verze deathrattle huntera a odd quest wara) a šel prasit rank 20 nooby s deathrattle hunterem a musím říct že to krájí neskutečně dobře, zatím bez prohry ale na tomhle ranku to není nic překvapivého, bude-li čas tak zkusím trošku potryhardit jak moc to dává když polezu vejš, zatím jsem nadmíru spokojen
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy Leden 27, 2019, 06:56:20 pm
Rastakhan's Rumble - meta konec ledna 2019

Zdá se že hunteři lehce upadaj, což se dalo čekat, protože je hezky counterují paladini. Spell hunter nadále je asi nejpopulárnější huntardí deck. Přibývá Mecha'thun decků, nejkonzistentnější je lock, nejrychlejší je druid - pokud hrajete pomalejší deck pro jistotu natechujte Mojomastera Zihiho nebo alespoň Skulking Geista. Takovou mininovinkou dost oblíbenou na low ranku je Aggro-Odd Mage. Tenhle deck se zdá bude ještě měnit, zejména kvůli moc předvídatelnému secretu Explosive Runes. Kdyby kombinoval runu například s mirror imagem nebo counterspellem určitě by to mohlo více překvapit a navíc se mi to jeví konzistentnější i při kombu se secretkeeperem. No a při pohledu na opačnou stranu tabulky oblíbenosti tak tam se krčí Druid a Shaman.


DRUID
- Mecha'thun Druid - nebo také Miracle Druid - ze všech Mecha'thun decků nejrychlejší a nejnáchylnější na counter v podobě Skulking Geista; rychlé tlačící decky ho přejedou, pomalejší techují Mojomaster Zihiho
- Malygos Druid - velice těžké ho counterovat, ale výrazně zpomalil díky nerfu rampy, takže je výrazně horší proti aggru i midrange; POZOR myslete na to že za pár měsíců mu odrotuje velká část karet a pokud druid nedostane něco nového tak tento deck s novým HS rokem nebude na standardu existovat
HUNTER
- Hybrid Hunter - zejména v esportu výrazně častější a vytlačuje spellhuntera; pro jistotu je to hybrid ze Secret Huntera s Subjectem 9 a Master's Call Huntera
- Midrange Hunter - efektivní zejména na vyšších rancích, kde je pomalejší meta a ubývá aggra
- Deathrattle Hunter - jak mě tenhle deck neskutečně baví, tak ho na ladderu vůbec nepotkávám (je pravda, že v lednu jsem toho moc nenahrál, ale co jsem hrál, tak jsem s tím deckem snad vůbec neprohrál)
- Spell Hunter - zejména na low ranku se drží, v esportu je vytlačen hybridním hunterem
MAGE
- Aggro-Odd Mage - nabírá na popularitě a Jan'alai mu dovoluje doklepnout posledních 8 damage Ragnarosem do xichtu deckům co pouze čistí board ale nedávají tam žádné miniony
- Control Odd Mage - výborný zejména na vyšších rancích
- Big-Spell Mage - se jeví moc pomalým na současnou metu
PALADIN
- tu je to klasická přetahovaná - dokud bude dobrej hunter, bude dobrej i paladin, protože ho těma svejma 1/1 šupákama vycounteruje
- Odd Paladin - asi nejlepší na závěrečný legend climb, pokud tedy ještě nejste někde vysoko
- Even Paladin - zejména na turnajové scéně výrazně lepší, hůř se targetuje a díky tomu je flexibilnější
- Holy Wrath Paladin - tohle je pro mě novinka, zatím jsem to nepotkal, prý zejména na hodně vysoké legendě často hraný
- Exodia Paladin - upadá, zastíněn předchozími decky
PRIEST
- Resurrect Priest - nadále asi nejoblíbenější verze priesta, krom standardní verze se objevila ještě 4-Minion verze, kde je pak více kouzel zejména čekejte Mass Dispel Shadow Word: Death nebo Shadow Word: Pain
- Control Priest - bavíme se o dragon control priestovi s Crowd Roasterama, tento deck pokud ovládáte tak vás opravdu málokdo dá, máte tu vše potřebné proti aggru, Mecha'thuny si pojistíte tím že jim šoupnete Psychic Screamem do decku nějakej malej bordel (třeba kleričku a prostě mu ji nezabijete)
- APM Priest - staré známé kombo, už dlouho jsem ho nepotkal
ROGUE
- Odd Rogue - nadále asi nejlepší a nejčastější rogunskej deck
- Tempo Rogue - Corpsetusk Tempo Rogue - Hooktusk a Corpsetaker ;)
- Miracle Rogue - stále s broukama
- Malygos Rogue - protože to asi někdo víc smažil na twitchi nebo s tím někdo hitl rychle legendu, tak tenhle deck nabyl na oblibě
SHAMAN
- Even Shaman - je jediný deck s kterým teď šaman něco zahraje na standardu
WARLOCK
- Cube Warlock - zdá se že upadá a klesá mu i over all winrate
- Mecha’thun Warlock - v tuto chvíli se zdá, že toto je nejsilnější deck pro locka
- Even Warlock - také zažívá recesi a upadá, navíc i na turnajové scéně neslaví výsledky
- Zoo Warlock - low ranky zoo nadále hrají ale žádná hitparáda to není, furt stejná healzoo
WARRIOR
- nevýhodou je že mají všecky decky víceméně stejný matchup a jde vlastně jen o to na co máte karty a co vám víc sedí; víceméně ale War nemá ten správnej tah na branku a upadá
- Odd Warrior
- Odd-Taunt Warrior
- Taunt Warrior
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy Leden 31, 2019, 09:15:26 pm
5.2.2019 přijdou nerfy
- classic karty logicky dissovat za plnou cenu nepůjdou

Cold Blood – bude stát 2 many místo původní 1
- logicky to ruší odd rogunu, na druhou stranu je výhodou, že je to bude v jiných rogue balíčcích kryté před Skulking Geistem, pokud se to někde vůbec bude hrát

Flametongue Totem – bude stát 3 many místo původních 2 man
- tohle je rakovina, takže dobře, že to zdražili, bývalo naprosto frustrující, když vám šaman ujel jen díky dobře položenýmu Flametongue Totemu

Equality – bude stát 4 many místo původních 2 man
- tohle byla rakovina, dobře že to zdražili, tenhle boardclear byl až moc levnej (bavíme se zejména o pyro+equa)

Hunter’s Mark – bude stát 2 many místo původní 1 many
- je to kryté před Skulking Geistem, ale jde to furt hrát, hunter potřebuje oslabit, protože je nejsilnější

Emerald Spellstone – bude stát 6 many místo původních 5 man
- nadále to bude silné, ale agresivní rogue zpomalí a tak nebude tak silnej, protože tahle rakovina pravidelně spawnovala kopec bordelu
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: margar757 kdy únor 03, 2019, 09:26:34 am
celkove je ta meta ted nejaka divna, decky ktere jsem hral jsou ted temer nepouzitelne...vemu threathle hunta dostavam proti sobe same spell huntery nebo subject hunty a bez board clearu se to proti nim hraje tezko, nasrany vemu big spell maga a zase mi to losuje same agresivni roguny...
mam postavene vsechny aktualne hrane verze hunteru (subject, spell i midrange) ale nejak mi ten herni styl nesedi a nehraju je...celkem me prekvapil odd paladin u ktereho jsem si myslel ze po nerfu to bude mrtvy deck ale naopak porad je rychly, agresivni a funkcni...
nechce se mi ted pred rotaci uz nic craftit bo vetsina aktualne hranych decku se po rotaci rozpadne...ale pak jsem koukal na resurrect priesta a hlavni legendarky (malygos + velen) zustavaji tak jsem si je vycraftil a Lyru ktera bude rotovat uz jsem mel...akorat se s tim tak nejak szivam bo jsem zadny OTK deck jeste nehral...ale je to dost zabavny deck ptze je tam spousta cest jak vyhrat (nejenom OTK) taky je tam spousta discover veci + RNG od Lyry ci z resurrectu takze me to zatim bavi...nejhorsi matchup je proti rogunam a subject hunterum kteri jsou hrozne agresivni a mne prichazi board clear v 5. (mass hysteria) a 7. kole (psy. scream)
je tam ted zajimavy bundle 30 decku za 20e - padlo mi z toho 5 legendarek + zlata legenda high priestess jeklik pro warlocka (pro me nepouzitelna ale pripadne to tradnu za klasickou legendarku)
nerfy jsou super a nevadi mi ;)
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy únor 03, 2019, 04:34:01 pm
  no já jsem taky spokojenej s nerfama, nejvíc se mi líbí nerf equality, protože ta karta je stále silná i za 4 many, a taky souhlasím s tím jak píšeš že ta meta je jakási podivná, na low ranku je zaraženejch kopec hráčů jako já (co nemaj čas a přitom maj kopec karet a velký know how) - je zde obrovské množství offmeta decků respektive je tam ta meta šíleně odlišná od toho co ukazujou stránky jako tempostorm, navíc se zde objevují i třeba metadecky ve smyslu archetypu ale v podobě která se hrála třeba před rokem a pokud tu hru dlouhodobě nesleduješ tak tě to může dost překvapit
   díky tomuhle s nadšením kvituju návrat na 3 respektive 4 hvězdy při šplhání po low ranku - protože tohle podle mě postupně vyfiltruje tyhle nabušený hráče nahoru do vyšších pater a povede to k větší stratifikaci low ranků což určitě potěší zejména ty novější hráče, kterým právě tyhle prasáci neskutečně kazí prožitek ze hry (dřív se to taky dělalo - při farmení zlatých porttrétů - vyconcedovalo se dolů, kde bylo jednoduší vyhrát na ladderu a pak hurá prasit s nějakým agrem či face deckem lowbíky)
  i když furt můžem uvažovat i takto - že pokud jste namrzlý na nějakým patře (ranku 5, 10, 15, 20 - ranky pod který nejde spadnout), tak tam jste z nějakýho důvodu - není čas, nerozumíte hře, nemáte správný karty v balíčku, neuvažujete nad hrou a jen to tam házíte na stůl atd.
  jsem zvědav jak se budou stackovat lidi jako já, zda dojde k posunu o pár ranků vejš a víceméně se jinak nic nezmění, nebo se jen díky té změně vytáhnou vejš i slabší hráči a nováčci, což jim pak podle mě může šíleně znechutit hraní, když právě vejš narazí na šílenou bariéru, protože mnoho těch lidí ještě nemá změněný myšlení a nehledá chybu prve u sebe a naopak se vymlouvaj na to že soupeř má lepší deck, větší štěstí apod.; zkrátka svoje chyby a nedostatky nehledají a vymlouvají se na jiné
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy únor 03, 2019, 05:23:52 pm
jo a šetřete své questy, abyste měli v úterý 3, protože od úterý večer bude update a nový event a za questy se budou dostávat goldy a dust
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: margar757 kdy únor 03, 2019, 09:40:07 pm
no ja diky 3 hvezdam padnul o 3 ranky vcera :D bo mi chvilku trvalo nez jsem se s tim resurrectem zacal chytat bo jsem mel skore 0-7 :) dneska jsem neco odehral a mam 7-9, zitra na to bude odpoledne cas tak zkusim par desitek her odehrat a uvidim...pro me je tam novinka v tom ze se casto dostavam do situaci kdy bych s jinym deckem daval concede ale tady s tim se musi hrat do posledniho HP ptze tam casto jde najit cesticka k winu akorat ji clovek hned nemusi videt...casto mam luck ze mi spellstone vytahne velena, malygose a radiant elementala...2x mind blast win...je to proste nezvyk a ikdyz prohravam tak to budu muset chvilku vydrzet na low ranku nez se s tim sziju
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy únor 06, 2019, 07:07:51 pm
Doporučuju logovat a odehrávat, když už ne kvůli oslavě lunar new yearu a questům s odměnou za goldy a dusty, tak kvůli Mark of Hakkar cardbacku, je to něco jako Corrupted Blood debuff který byl kdysi ve wow takovým morem co ho šířili peti, protože po opuštění raidu na Hakkara ten curse neztratili jako hráči - takové zajímavé a zábavné propojení wow a hearthstone lore, je to podobnej virál jako byla ta epidemie ve wow, prostě musíte potkat někoho kdo ten cardback má a pozor nesmí concednout
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy únor 28, 2019, 07:20:04 pm
YEAR OF THE DRAGON
- Journey to Un’Goro, Knights of the Frozen Throne a Kobolds & Catacombs odrotují pryč ze Standardu na začátku Roku draka
- tenhle rok bude nová fíčura, která dovolí mít random cardback, což je fajn pro nás prasáky, co máme prozatím cardbacky ze všech předchozích sezon
- první rozšíření bude ohlášeno velice brzy a s ním začne nový rok - odhadem to vyjde první týden v dubnu, oznámena bude asi velmi brzy
- mezi 25. březnem a 2. dubnem dostanete po nalogování jeden pack z každé expanze co odrotují (Journey to Un’Goro, Knights of the Frozen Throne a Kobolds & Catacombs)

Hall of Fame
Spolu s Ungorem, KotFT a K&C odrotují další karty. Obdobně jako minule byste měli za ně dostat full refund za nejdražší možnou kombinaci, kterou dokážete narvat do decku čili pokud vlastníte jak 2 zlaté tak 2 obyč verze karet, tak to bude počítat ty zlaté, protože jsou dražší. Co tedy odrotuje?
Naturalize - jediný druidský minon removal, pravděpodobně snaha zabránit nějakejm prasáckejm OTK kombům, než kvůli zachování identity druida jakožto classy, která má problém s clearováním velkejch minionů,
Doomguard - tohle se asi taky dalo čekat, i když už není cube lock takovej problém jako býval, tak dle statistiky je Doomguard nadále nejčastější target na kostku, jde o čistou snahu redukovat charge miniony a tudíž zejména damage z ruky
Divine Favor - tohle je překvápko ale svým způsobem nejvíc broken karta na palu, která proti kontrolu dokázala otočit již prohranej match líznutím si obrovského množství karet a následného obnovení velkého boardu, tahle karta se obvykle vždy alespoň jedna v aggru našla

Baku the Mooneater a Genn Greymane
Tyhle dvě karty rotují do Hall of Fame také. Blizzard to sice plně oficiálně nepřiznává ale tohle byly nejvíc OP karty, které totálně zkurv... ehm vlastně zasáhly metu. Přítomnost těchto karet by velice limitovala jakýkoliv deckbuilding a pravděpodobně by vedla k tomu, že bychom ještě rok hráli všecky ty evenlocky, bakuroguny apod.
Spolu s těmito legendárkami odrotují do Hall of Fame i karty, které se sudým/lichým deckem pracují: Gloom Stag, Black Cat, Glitter Moth a Murkspark Eel.
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy Březen 01, 2019, 10:20:08 pm
Common: Black Cat; Naturalize
Rare: Divine Favor; Doomguard; Murkspark Eel
Epic: Glitter Moth; Gloom Stag
Legendary: Baku, the Mooneater; Genn Greymane

https://www.reddit.com/r/hearthstone/comments/avt3ro/hall_of_fame_craftdust_guide/

- podstatné je, že pokud chcete vydělat dust tak vycraftěte těně před začátkem roku draka zlaté commonky a pokud nějakou kartu vůbec nemáte tak taky nejlépe ve zlatě, jinak je lepší nic nedělat, protože pokud si např. normální legendu necháte a myslíte že vyspekulujete craftem zlaté tak je to jedna k jedné - cenu craftu nepočítejte to se vám vrátí a diss zlaté vám hodí tolik co byste dostali za tu normální... jediné commonky za diss zlaté udělaj místo 40 dustu 50, takže craftem zlaté commonky uděláte o 10 dustů víc - čili pokud si všecky karty chcete nechat tak jedinou spekulací je craftění commonek
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy Březen 14, 2019, 06:50:02 pm
https://www.youtube.com/watch?v=WUdGUBDR_9k
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: margar757 kdy Březen 16, 2019, 08:04:51 am
twinspell vypada zajimave v combu s tim magovskym drakem...bude zalezet na tom jake nove spelly prijdou...jestli to bude pouzitelne
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy Březen 16, 2019, 11:30:12 am
když on ten drak je neskutečně drahej, tak leda do nějakého superkontrolního decku, leda by se to dalo vytahovat nějak z ruky...
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: margar757 kdy Březen 16, 2019, 07:28:20 pm
to sice je, ale z ruky ho vytahnes bez battlecry ktery je tam dost zasadni ptze vytahnes na board velkeho miniona a ktomu mas jeste spell za 0 many a dle situace ti to muze dost pomoct...at uz nejaky polymorth ci velky board clear
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: margar757 kdy Březen 16, 2019, 11:45:25 pm
dnes jsem si dal nejakych 10 her a z toho 9 proti midrange hunterovi...uz aby tu byla expanze
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy Březen 26, 2019, 04:37:50 pm
koukni na tempostorm a pochopíš - hrajou se sračky a hunter si to vyndává nejlíp

https://tempostorm.com/hearthstone/meta-snapshot/standard/2019-03-11

pokud to chceš counterovat zkus even paladina ten na to bude asi nejlepší
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: margar757 kdy Březen 28, 2019, 09:53:46 am
vcera jsem 3hod cekal na auto v servisu tak jsem hral na telefonu a nez se mi vybila baterka dostal jsem se na rank 12...vytahl jsem big spell maga s tim ze si zahraju jeste Jainu nez odrotuje a ono to na aktualni mete opet funguje...hraje se jen midrange hunter, odd mag a nejaka divna roguna a na vsechny to funguje pokud na muliganu dostanu nejaky taunt a napr dragon fury; jina treba ressurect priest je ted uplne marny ptze nema zadnou odpoved v prvnich kolech na ty agresivni baliky a nez vytahnes combo jsi mrtvy...totez threatle hunt...je strasne pomaly a vetsinou se velkych minionu nedockas
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy Duben 03, 2019, 06:51:00 pm
upřímně v tomhle stavu je ta meta hnus ale nějak mě to neštve stejně většinu volného herního času věnuju do Division 2

HALL OF FAME DUST IN SHORT
1.) If max playable copies are golden, do nothing.
2.) If you are missing a playable copy, craft golden of the highest rarity you can.
3.) If you only have a non-golden playable copy, decide...
 a) If you want to upgrade to a golden copy, craft golden.
 b) If you want the most dust, do nothing, except for COMMON cards, always craft golden.
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy Duben 13, 2019, 07:51:05 pm
Rise of Shadows - co frčí

Zatím se asi ještě stále nedá mluvit o metě, ale pár věcí už bývá více vidět a to včetně reportů, jak s tím profíci hitli vysoko legendu.
Prozatím ale pořád buďte opatrní, ať si pak nenadáváte, že jste vyhodili dust do komína, jen protože daný deck po ustálení mety nebude tier 1. Počítejte ale s tím že decky, které teď zmíním, budou pravděpodobně někde na tieru 1 respektive vysoko nahoře v tieru 2.
Zajímavé je, že některé tyto zmíněné decky, jsem doposud nepotkal. Já mám nejvíc štěstí na mech a midrange huntery a token druidy.


DRUID
- Token Druid - asi nejčastější druid, výhodou je neskutečná schopnost znovuzaplnění boardu zejména díky twinspellu Forest Aid, pokud druida nepřejedete, tak vám obvykle po čase dojde dech a jakmile tu neskutečnou záplavu tokenů neodstraníte, druid vám to vrátí Savage Roarem nebo něčím podobným; nejčastější aggro z low ranku
HUNTER
- Mech Dethrattle Hunter - kdo viděl revealy pochopil, že Mech Hunter je zpět a že si to bude neskutečně dávat, Nine Lives je neskutečný spell a Safeguard je šílený minion, jehož síla je někde na úrovni Sludge Belchera z Naxu, možná dokonce ještě dál
MAGE
- Big Mage - někdy též Khadgar Mage - tímto směrem se požene asi mág, jeho neskutečná síla spočívá v obrovských swingturnech, kterými dokáže nadělat neskutečnou paseku; ač tento deck mám, tak jsem ho zatím nehrál a ani ho nepotkal
PALADIN
- Mech Paladin - je to takovej midrange přechod mezi secret paladinem a mech palou, protože čistej secret díky odrotování Divine Favorů není dobrej
PRIEST
- Muerte Priest - to že priestům odrotoval spellstone nikoho nesere, Wall priest stále žije a pokud si pomocí Mass Ressurection oživíte mrtvou Catrinu, tak můžete neskutečně zatopit soupeři protože Catrina může ressnout další Catrinu; ale i bez toho je to zábava a je to neskutečně dobrý
ROGUE
- Tempo Rogue - dynamickej asi snad nejzábavnější balík, obsah decku je zatím pořád ještě proměnlivý, těch variací je více; ale určitě dobrá volba, velice častý i na low ranku
SHAMAN
- shaman is back baby - toto je výjimka, kde uvedu decky dva, protože oba se jeví jako suprové; víceméně i ty budget decky čekaj na bullshit v podobě Eukreka! + Living Fountain
- Eureka Malygos Shaman - velice těžký deck, je náchylný na silence, ale krájet ostatní to umí
- Murloc Shaman - vyšli velice silní murloci a šaman si to s nimi velice dobře vyndává, jde to porazit, ale musíte to uclearovat, nebo vás murloci přejedou s Bloodlustem
WARLOCK
- Zoo Carpetlock - koberce jsou neskutečný a zoo si ty 1-manový miniony natapuje a v late game už je to taková clown fiesta s Rafaamem, protože deck obsahuje hodně 1-dropů, tak vás prostě nebolí přeprasit miniony na legendy, protože prostě tam ta value bude vždycky větší
WARRIOR
- Bomb Warrior - velice silný archetyp, který porazíte obvykle díky tomu, že ho přejedete, protože zas tolik clearů to nemá, takže časem protlačíte buď něco velkého nebo hordu něčeho menšího, deck má totiž jen pár slamů a brawlů; no a taková zoo ty bomby pomocí Rafaama přemění na legendárky a má od nich pokoj; už to není taková rakovina, lidi se to naučili counterovat nebo proti tomu hrát

__________________
edit: 22.4. upraveno
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy červen 30, 2019, 06:20:02 pm
Rise of Shadows meta

Dnes je posledního června, všem se omlouvám za delší odmlku ale celý květen byla honička v práci a nadělal jsem 40h přesčasů a musím fakt říct, že to bylo těžce vyčerpávající. Pak červen, to jsem sice nepřesčasoval v práci ale zaměstnávalo mě dálkové studium a zkoušky... Tak či tak jsem si mnoho nezahrál a metu bohužel ani nehledal ani nehrotil. Každopádně se za ty 2 měsíce stalo kopec věcí, nerfovalo se tak že roguna si nezahraje a díky nerfu Elysiany se nám zkrátily warrior mirory. Pak Rise of the Mech patch a buffy class karet a nová naprosto suprová legendárka SN1P-SN4P. Nyní jsou oznámeny další karty co opustí classic set do Hall of Fame a budou přidány nové karty jako náhrada. Také už se objevil teaser s Togwaglem jak odkrejvá kartu a krykoliv ji nadzvedne tak zahraje znělka LoE, takže se připravme na reprint jedné z top expanzí...

Meta se mi zdá relativně balancovaná a formou kámen-nůžky-papír si vyberete podle toho co potkáváte nejvíc na counter. Warrior krájí Rogue, Rogue poráží mága a Mage poráží Warriora. Do toho všeho se přimíchává Aggro Mech Hunter. Kromě těchto 4 největších decků se v ústraní krčí ještě šamani a paladini.


DRUID
- Token Druid - víceméně jediný viable druid, ale proti jiným agresivním deckům jaksi více zaostává, výhodou je začlenění mechů včetně SN1P-SN4Pa, protože to counteruje zejména warovy mechy, naopak ubývá Sea Giantů, za ty 4k+ dustu je to furt sranda, ale nečekejte žádný top tier
HUNTER
- Aggro Mech Hunter - asi největší contender, verze se liší podle toho jak moc chce být agresivní - pomalejší decky hrávají i Flarka, rychlejší končí u Missile Launchera
- Midrange Hunter - bez Zul'jina je to nejlevnější deck na metě, takže zejména na spodních rancích je třeba na něj myslet, protože mimo Master's Call tam nejsou ani epický karty
MAGE
- Cyclone Mage - Cyclone Giants Mage těžce roste na oblibě a je populárnější jak další archetyp
- Freeze Mage - tenhle deck obvykle nestíhá na největší aggra, proto ho předjíždí Cyclone Mage
PALADIN - celkově paladin upadá, protože obliba mága vede k tomu, že jeho hru ustalluje
- Holy-Wrath Paladin - tenhle deck hraje na zdržování hry tak dlouho dokud nedá 25 a víc damage v jednom kole pomocí Holy Wrathu, který táhne Shirvallah, the Tiger
- Mech Paladin - Kangor's Endless Army klasika, nic nového nečekejte
PRIEST
- priest se z mety kompletně vytratil a pokud nějakého potkáte, je velice těžké říct, co čekat, zda nějaké to Mech Combo nebo Chefa Nomiho či nějaké ty Ressurecty
ROGUE - rogue má v tuhle chvíli asi nejvíc archetypů, tak vypíchnu asi to nejčastější, co můžete potkat
- Tempo Rogue - tenhle hybrid se poprvé vyvinul po únorovém nerfu a od té doby je to asi nejsilnější rogue
- Pogo Rogue - už to tolik lidí nehraje, ale občas to furt někdo zkouší, přijde mi že to není moc rychlé
SHAMAN
- Aggro Shaman - tohle známe z doby dávno minulé rychlý start a dostřílet to spellama nebo Doomhammerem
- Murloc Shaman - murloci, na pozdější fáze pak obě Hagathy a Shudderwock
WARLOCK
- Zoo Warlock - Zoolock víceméně je jediný archetyp a i tak Gul'dana neuvidíte, doufejme že nové LoE to opraví
WARRIOR - v tomto momentu bych řekl, že war je nejsilnější classou na metě
- Bomb Warrior - velice silný a pružnější jak klasický kontrol
- Control Warrior - klasický archetyp, který armorupuje jak o život

__________________
edit: opravena gramatika a pořadí slov, abych to nepsal jak když mistr Yoda mluví
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: margar757 kdy červenec 05, 2019, 01:24:38 pm
mno po rotaci jsem hraval toho khadgar dragon maga ten byl vyborny ale postupne ho vytlacil cyclone mage ktery mi ale moc tim hernim stylem nesedi a tak jsem ho ani neskladal, pak jsem chvili hral midrange huntera ale to je zase strasna nuda...mam postaveneho i mech huntera ale dal jsem snim jen par her a moc me to nenadchlo...a jako vzdy hraju tier2 deck ktery nikdo nehraje :D konecne jsem zuzitkoval karty ktere jsem craftil hodne davno a nikdy je nepouzil ptze ten deck byl driv hodne spatny...mech paladin...nejdriv jsem hral verzi s immordial prelate, high priest tekal, nozari, mechanic whelpy a da undatakah...aby ten deck slapal musel byt souper spise pasivnejsi...takze proti kontrolnim warrum to bylo vyborne...kdyz sedlo combo prelate - undatakah tak to byl nekonecny deck...naopak proti aggru to bylo dost spatne a nakonec jsem to hrat prestal...bo ta verze hybrid mech paladina se secretama se mi nelibila...ted hraju verzi s technicianama (handbuff) ciste mech...minulou sezonu jsem dal nejakych 70her s wr 61% vytahl jsem to na rank 9 a jeste by to slo dal ale byl konec mesice a paradoxne proti magum mam wr 85% aleje to tam hodne o stesti abych stihnul poskladat velkeho mecha s divine shiedem nez mi vyhodi na board gianty a nastesti se ted nehraji silence karty ani polymorth
jinak je to od zacatku rotace porad to same...bomb warrior, conjure mage, midrange/mech hunter a ruzne verze roguny
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy Srpen 06, 2019, 10:13:53 am
Dneska kolem sedmé večer by měli naskočit Saviours of Uldum. Z toho co tu máme za karty se mnoha lidem jeví tato expanze jako něco hodně zajímavého. Mě však chytají lehce pochyby, které se snad povedou vyvrátit, protože mnoho questů či jiných možností se mi jeví jako něco co se sice tváří jako metadifining ale na druhou stranu tu máme 4 silné classy (mage, rouge, war, hunter) a uvidíme jak moc se bude dařit ty "veterány" rozbít něčím novým. Všichni tak nějak doufáme v "midrange metu" ale uvidíme jak moc kámen-nůžky-papír to bude.

Takže vám přeju hodně štěstí při otvírání a hodně zábavy v prvních týdnech "předmetového chaosu".
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: fid0rka kdy Srpen 06, 2019, 07:08:09 pm
2500G připraveno :D
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy Srpen 09, 2019, 08:20:52 pm
Rychloreport:
O něčem jako stabilní metě si tu můžem nechat zatím zdát, ale něco se tu už krystalizuje. Není to nijak seřezené. Navíc pořád buďte opatrní při craftění, protože mnoho decků v současnosti obsahuje obvykle více legendárek než nakonec bude třeba.


Control Warrior: nic nového, víceméně skoro totéž co tu už bylo, Armagedillo to ale netahá, chce to nerf hera Dr.Booma; navíc smutně dlouhé hry

Murloc paladin: bulshit s tip the scales, který si zlevníte prismatic lensem (asi bych to nerfoval, tohle není ani skill spíš jen nuda), některé decky ten flood prostě nedají a takže prostě zase bullshit

Freeze mage: Big mage bullshit - Lunas pocket galaxy zlevňuje desítkový karty, oproti předchozím dvoum sračkám tohle je sice taky sračka, ale za mě bych tu pocket galaxy nenerfoval, zato booma asi jo (protože dělá infinite value, což je nuda porážet); btw ty nový 10 manový "Yogg Saron" spelly jsou zábavný

Highlander hunter: tenhle deck mě neskutečně chytil a překvapil tím co dokáže, ač se vlastně zdá, že "reno" hunter je divnej, tak opak je pravdou a je to fakt něco co baví, navíc to vyžeduje i větší zapojení mozku jak pasiáns v podobě murločího palacha

Quest paladin: za tohle jsem nehrál, ale z toho co jsem potkal tak to je dost šílená záležitost, reborni vám to zas tak moc nekurví a je to ok, blbě se toho zbavuje a některé early threaty fakt pozlobí a přitom ten deck umí pokračovat i dál

Aggro warrior: víceméně prasárna s kopčením zraněných minionů, když jsem to potkal poprvé tak jsem vůbec nechápal, podle mě to ale upadne jakmile lidi pochopí že existuje i něco jiného než ten kontrol

Zoolock: nové karty zoo těžce nakoply a navíc máte i LATE game v podobě buffu lackeys

Quest druid: day one rakovina pro mnohé, za mě deck který když ukormidlíte tak mu dojde dech a pokud si neprolízne tak zpomalí a dojdou mu karty na odpověď, sice vás přehraje na value z karet ale vy ho zas můžete kvalitním trejdováním a neustálým plněním boardu utahat - pamatujte že druid má furt problémy kontrolvat větší miniony, zvlášť když jich je víc...
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy Srpen 19, 2019, 10:30:28 pm
Saviors of Uldum launch meta

Uldumová meta je nadále nestabilní, ale o víkendu se konala Masters Tour v Soulu v Korei, a tak už se nám to víceméně krystalizuje zejména na vyšších rancích a v soutěžích. Nadále buďte opatrní při craftění, ale pár karet je už relativně v pohodě a dá se už s jistým bezpečím craftit.

Zatím se zdá že metě dominuje mage, který je nejčastěji hraná classa. Zpočátku byl častější Big Spell Mage, ale postupem častu se zdá, že začíná přebývat Highlander Mage. Jak to přesně bude ještě nevím možná to je tím, že lidi spíš chtějí hrát "nový" deck. Druhým nejčastějším je warrior, který přidal pár taunt věcí a posílil jak v control tak v bomb verzi. Mimochodem bomby pokud jich je v decku víc ruší highlendeří battlecry efecty (if your deck has no duplicates). Hunter přišel s druhým silným highlander deckem, který jsem měl díky štěstí na drop legendárek šanci dost propařit. Pokud se naučíte jak ohnout štěstí na Zephyrsovi ve svůj prospěch tak jste borci. Paladin jednu chvíli dost nasíral metu Tip the Scales/Prismatic Lens Murloc deckem, ale víceméně tohle vedlo k vzestupu control wara, který palu totálně smazal z mety, protože všecko ostatní bylo slabší a víceméně se to ani pořádně nezkoušelo... Quest Shaman byl vyhajpovaný do nebes ale dle mého ty předpoklady co mu byly kladeny nenaplnil a uvidíme kam se nakonec umístí, ale zdá se že staré decky jsou konzistentnější. Podobně se z toho dostal i Quest Rogue, který zejména na vyšších levelech prostě teče na RNG. Podobně se zdá, že pohořel i Quest Druid, který mezi všemi těmi choose one prostě zapomíná najít win condition... Zbývá lock, který zkouší pomalejší zoo, ale v současné control metě se mu mnoho nedaří. Jediný ještě méně hraný je priest, i když combopriest s novým High Priest Ametem je docela slušným, tak ani mě to prostě nepřesvědčuje a nějak nemám chuť ho jakkoliv zkoušet.


DRUID
- Token Druid - nic moc nového nepředvádí
- Quest Druid - zde zas chybí jaksi pořádná win condition
HUNTER
- Highlander Hunter - tohle asi tolik profíků nepředpovídalo ale jednokartové decky hunterům sedí a díky tomu dokážou užít i secret package
- Secret Hunter - jak to v Highlander Hunterovi se secrety šlape tak čistě Secret Hunter prostě tak hezky nefunguje
- Mech Hunter, Midrange Hunter - jako takové ani jeden deck nic nového nedostali, ale zdá se že se drží a uvidíme co nakonec ukáže vývoj mety
MAGE
- Big-Spell Mage - zatraceně drahý deck, Conjurer’s Calling a Luna’s Pocket Galaxy doplněné o nové karty, vypíchnu zejména Puzzle Box of Yogg-Saron, který dokáže otočit i prohrané hry - nabízí relativně konzistentní RNG (oxymorón ;) )
- Highlander Mage - zdá se, že tenhle deck přebírá vedení a je silnější jak předchozí archetyp
- Cyclone Mage - v tuto chvíli je Cyclone Mage na ústupu, deck jako takový nedostal nic zajímavého, a tak spíš potkáte předchozí dva decky
PALADIN
- Murloc Paladin - Tip the Scales jde zahrát velice brzy a dokáže mnoha deckům zatopit, pokud si ale při mulliganu necháte proti palovi earlygame board clear tak ten nápor ustojíte
- Quest Paladin - tento deck naprosto rozbíjí warriory, ale na druhou stranu je totálně rozbíjen priestem, takže pokud vás warové serou...
PRIEST
- Combo Priest - Wall Priest zcela upadl v zapomnění a tak je combo priest nyní jediným priestem na metě a i tak to asi nějak výrazně nejde
ROGUE
- Quest Rogue - statisticky se zdá, že quest rogunu rozbíjí RNG a zas taková hitparáda jak predikovali to nebude
- Aggro Rogue - tohle je zdá se nejsilnější archetyp, ač to není highlander tak hraje Zephyrse, protože na závěr po zahrátí Myra's Unstable Element si deck vylížete a Zephyrs začne fungovat ;)
SHAMAN
- Quest Shaman - nadále asi nejpopulárnější šaman, ale nadále se mi zdá, že mu chybí závěrečný tah na branku a pokud člověk vydrží první nápor tak šamanovi jaksi dojde dech
- Aggro Overload Shaman - burst nahrazen tokengenerujícími kartami
- Murloc Shaman - murloci trošku upadaj díky tautům, které warrior přidal do controlu
WARLOCK
- Zoo Warlock - Zoolock ač dostal několik fakt silných karet tak se prostě nehraje
WARRIOR
- Control Warrior - tenhle deck se drží zuby nehty, nově přidal taunt package a jde mu to s ním parádně
- Bomb Warrior - tento archetyp se zdá býti zastíněným controlem
- Aggro Warrior - aggro zminím spíš protože jsem ho zmiňoval v minulém postu, ale zdá se že díky tomu že má špatný matchup s control warem tak jaksi upadá díky oblibě controlu
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: margar757 kdy Srpen 23, 2019, 12:11:16 am
mno ja po releasu nejdriv testoval quest druida...ten byl hodne zabavny a fungoval...ale postupem casu kdyz se zacaly stabilizovat decky tak zacal upadat, dal jsem zkousel quest/ressurect priesta ale ten je spatny, ma strasne pomaly open ktery odsouva splneni questu tim ze musis na board neustale hazet miniony aby te nezabil uz v 5.kole...pak jsem hodne her odehral s quest paladinem ten je zabavny (narozdil od murlocka) neni to all in a ma tam hodne sanci na comeback hlavne diky da undatakah  a kangors endless army...a nejvic jsem odehral na control magovi...ten je asi nejstabilnejsi a nejvic me bavi...konecne slusny magovsky control balik...mam postaveny i highlander a bigspell ale ty mi zatim nejak nesedli...taky mam secret a highlander huntera ale ty jsem zatim nezkousel...
celkove asi jedna z nejlepsich expanzi za posledni dobu...vratily se mechaniky ktere mely velky zasah na hs driv (quest, yog) a hraji se ted spise kontrolni decky coz me bavi vic...
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy Prosinec 09, 2019, 01:55:30 pm
omlouvám se, že jsem to tu trochu zanedbával, v poslední době mi čas žraly jiné hry a to natolik že jsem v listopadu nezahrál ani těch 5 poviných výher a poprvé od doby existence HS nemám cardback za sezonu  :'( 
včera jsem koukal že už odrotovaly ty wildové karty a ve čtvrtek by tu měla být expanze, kterou jsem viděl zatím hoooodně z rychlíku, ale z toho mála se mi to hodně líbí a jsem zvědav jak moc zásadně se nové karty projeví na metě, čekejte někdy o (resp. po) víkendu nějaký komenty k novým balíkům co se zkouší, protože jsem natěšenej a rozhodně budu zkoušet nové kartičky :P
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy Prosinec 10, 2019, 08:55:31 pm
day 1: aggropirate warrior ftw :D
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: margar757 kdy Prosinec 12, 2019, 12:36:18 am
zatim zkousim highlander dragon maga...celkem to snim jde
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: margar757 kdy Prosinec 12, 2019, 09:03:12 pm
lol tak ted se na me usmalo stesti :D z baliku za quest jsem mel v prvnim legendarni gold quest pro maga a z druhe zlaty deathwing :D
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy Leden 08, 2020, 11:29:51 am
jak se vrátím z Bratislavy napíšu tu nějaké t povídání o metě, i když mě teď ty nerfy dost demotivují cokoliv psát, protože už zas po redditech znělo něco o dalším nerfování nějak kolem doby vydání adventury, tak je možné, že si ta meta víceméně nebude mít čas si sednout a nějak se stabilizovat než nastoupí novej HS rok buhvíčeho...
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy Leden 08, 2020, 11:03:40 pm
OK další nerfy jsou oznámeny:
Necrium Apothecary - zdraží ze 4 na 5, dobrej nerf, dělalo to až moc prasáren a blbě se na to reagovalo, tohle deathrattle roguně dost ovlivní winrate, víceméně jakékoliv early zahrátí NA dělalo neskutečně silná kola a víceméně taky win..., na druhou stranu deathrattle rogue není nejlepší roguna na trhu
Ivocation of Frost - zdraží z 1 many na 2 - tohle bylo OP kouzlo, i za 2 many je to silný jak prase a furt je to otravný
Dragon's Pack - konečně!!! nerf buffu vlků na +2/+2 - takže už nebudou tak silná kola, na druhou stranu 4/5 je furt dost
Ancharrr - uberou 1 durabilitu - možná to ale měli spíš zdražit o manu, i ti dva piráti udělaj slušný tempo
Scion of Ruin - zdraží na 4 many - tohle je dobře, still better than Restless Mummy
Fiendish Rites - zdraží na 4 many, přiznám se, že s lockem jsem doposud moc nehrál a to, co jsem zkoušel, nebylo dobře složené a mělo slabé výsledky, takže Galakrond zoolocka zatím moc nemohu hodnotit
Dragonqueen Alexstrasza - upraveno pouze to, že nemůže udělat sama sebe
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: margar757 kdy Leden 19, 2020, 09:24:48 am
za me nerfy v poradku...dost to metu vybalancovalo...hravam ted token druida...docela zabavny deck

uvidime co prinese nova adventura a jak to zase zamicha s metou
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy Leden 20, 2020, 08:25:28 pm
Descent of Dragons meta po druhém nerfu

Uběhl asi týden od druhé řady nerfů. Zatím to působí tak jakoby ty nerfy mnoho neudělaly. Rogues, rogues everywhere! Vidíte ten meme s Woodym a Buzzem? Já ano. Čím víc lezete nahoru, tím je to horší. Hunter je chápán jako odpověď na roguny. Pirate War dostal díky nerfům ránu, která ho srazila na kolena a už se moc nezvedl. Zajímavý je posun druida a priesta, kteří předtím hráli druhé housle.

Další větší změny můžem očekávat až s adventurou, která dle revealů bude mít fakt supersilné karty.


DRUID
- Token Druid - vzestup Token Druida se dal čekat, dokud šaman držel metu měl Token Druid problém udržet miniony na boardu, podobně hořel i na Zoolocka, který ten board zaplnil rychleji, což se po nerfu nemusí zas tak moc dařit
- Quest Druid - myslím si, že tenhle archetyp patří do podobné skupiny jako Face Hunter - vždy se objeví při nestabilní metě a jak se meta krystalizuje, tak deck upadá protože mu dochází dech
HUNTER
- Face Hunter - objevila se nová varianta s tokeny a Snake Trapou, protože rogunám to dělá problémy, podle mě ale celkově popularita tohoto decku upadá, protože tenhle deck se vždy vytáhne nahoru při nestabilní metě
- Highlander Hunter - narozdíl od Face Huntera ho nezastaví decky, které se healují
- Quest Hunter - takový outsider, proti předchozím dvěma neoblíbený hunter, ALE vygenerované tokeny dělají problém rogunám...
MAGE
- Highlander Mage - těžko říct, kam tenhle jediný použitelnější archetyp zařadit, pro mága je největším problémem na metě hunter a ten je na mága až moc v oblibě...
PALADIN
- Mech Paladin - Mech Paladin se vrátil z propadliště dějin a zkouší si urvat trochu toho místečka na slunci, má furt problém s velkými swing turny
- Holy-Wrath Paladin - tento deck je zatím v prdeli, protože Flik Skyshiv naprosto rozbíjí kombo Holy Wrath - Shirvallah
PRIEST
- Resurrect Priest - Priest byl dlouho zcela na dně, nyní zejména v aggrometě vyrostl nahoru, na úplný top nemá, ale zatím si stojí obstojně
- Combo Priest - Combo Priest je dost nehranej a jak se meta krystalizuje začíná se jevit, že je možná i silnější volbou
ROGUE
- Galakrond Rogue - víceméně Deathrattle Rogue bez deathrattlů, ale s tempo packagem, nejlepší a nejčastější deck na metě
- Highlander Rogue - nerf Necrium Apothecaryho se tohoto decku taky nedotkl, další top deck na metě a právě proto "rogues everywhere"
- Malygos Rogue - upřímně nečekám, že to bude zásadní pro metu, ale zmiňuji ho, abyste se nedivili, když potkáte "jinou rogunu"
SHAMAN
- Galakrond Shaman - obliba šamana upadá, zda tento deck znovu najde svou cestu zpátky na metu, se teprve uvidí
- Aggro Shaman - aggro musí mít větší tah na branku a být mnohem víc greedy, aby to dokázal na ladderu prosadit, 2/2 za 1 manu bez schopnosti ten tah prostě nemá...
WARLOCK
- Zoo Warlock - Zoolock nejvíc utrpěl na nerf Fiendish Rites, který poškodil Galakronda, a tak se Zoolock propadl z tieru 1
- Handlock Warlock - Handlocka nějakej podělanej Galakrond nikdy nezajímal, hlavně protože ho nehraje :P
- Control Warlock - control se tváří jako jakýsi nový metabreaker, na kolik moc to rozbije Rogunu uvidíme
WARRIOR
- Galakrond Warrior - tento deck si umí poradit s huntery, ale na porážení Rogun už musíte mít něco nahráno
- Pirate Warrior - po nerfech to stále není špatný deck, ale jeho kvalita je zastíněna výkonem Galakronda; Ancharrr je i po nerfu stále silná zbraň
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy únor 01, 2020, 08:06:09 am
Embiggen Druid se jeví jako hodně silný a v poslední době asi i nejpopulárnější deck, který se nově objevil. Zkouší se různé varianty, ale nejsilnější bullshit je asi ta čistá bez questu, jen se side questy a draky.

edit: Každopádně nás ještě čekaj cca 2 týdny nestability jak bude vycházet adventura
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: margar757 kdy únor 01, 2020, 07:35:36 pm
hral jsem ho uz pred adventurou ale byl to spis takovy lehce nadprumer na odreagovani...ale ted s tim beastem je ten deck fakt silny
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy Duben 09, 2020, 06:47:33 pm
Ashes of Outland - den druhý

To, co tu nahážu, jsou jedny z prvních decků. O metě nemůžeme ještě hovořit. Pokud neležíte na hromadě dustu, nic necraftěte a počkejte aspoň pár týdnů. Vše se mění a optimalizuje. Každopádně už tu máme první dávku nerfů. Zatím to odsral Tydlidan, který měl v rukou jakéhokoliv dřeváka 75% winrate. Bravo! Zde by jakékoliv otálení s nerfy bylo velikou chybou a odradilo by to mnoho hráčů od hraní. Demon hunteři byli všude a ten zážitek ze zkoušení decků byl prostě nechutný. Myslím, že ještě nějaké změny můžeme očekávat, ale pokud něco nastane, dojde k tomu po stabilizaci mety - čili po pár týdnech a nebo až s příchodem adventury.

Rada předem: Acidic Swamp Ooze je znovu objevený starý kamarád, který v mnoha případech pomáhá proti Demon Hunteřímu canceru.


DEMON HUNTER
- Aggro Demon Hunter - nyní již nerfnutý cancer, jde to stále hrát, ještě se to možná promění, protože po nerfech není ideální manacurve, nejdražší varianta hraje všecky tři DH legendárky: Altruis the Outcast, Kayn Sunfury i Metamorphosis
DRUID
- Big Druid - vlastně nic nového, jen se přidalo pár karet navíc, co si vytáhnete sidequestem
- Spell Druid - jedná se o Token Druida, jen ty tokeny generujete spelly a prakticky nehrajete miniony kromě Kael'thase, případně Violet Teacherů
HUNTER
- Quest Hunter - tato varianta hraje kopec minionů, s kterými swarmuje board a snažíte si to nabuffovat pomocí heropoweru z rychle splněného questu, Kinga Krushe a Beastmastera Leoroxe hrajete ale ne kvůli OTK kombu, spíš jen pro silný swing turn
- Krush OTK Hunter - narozdíl od předchozího decku hrajete jednoho jediného beasta Kinga Krushe a toho si chcete nabuffovat, nakopčit a následně vyvolat si ho pomocí Beastmastera Leoroxe tyto 3 kopie
- ostatní archetypy zejména Highlander Hunter jsou prozatím upozaděny a zkouší se víc nové decky
MAGE
- Highlander Mage - tady není mnoho nového a díky tomu se mage také prozatím upozadil a nehraje se, navíc se mi zdá, že DH cancer meta mu ani mnoho pokusů o deckbuilding nenabízela
- Spell Mage - hrajeme sidequesty a tunu spellů včetně secretů, jako závěrečnej RNG hand filler na dorážku slouží legendární Evocation
PALADIN
- Libram Paladin - setkal jsem se s tím jednou s Big Druidem a velice rychle jsem pochopil, že ten agresivnější musím být já, jinak nevyhraju; abych ale zastavil ten příval buffů, tak musím poctivě čistit board, protože jak tam ten šmejd má miniona, tak si vesele cyklí buffy neustálým castěním Libram of Wisdom, protože silence v téhle době nikdo nehraje
PRIEST
- Highlander Priest - jestli jste bohatí, tak si vyzkoušejte nejdražší deck na současné metě - stojí pouhých 18k dustů - jde vlastně o Highlander Galakrond Priesta - potřebujete pouze 10 legendárek ;)
- Resurrect Priest - návrat ke klasice, navíc není tak drahá, byl fakt slušnou brzdou na Aggro Demon Huntery, jen třeba počítat, že je tu karta pro ignorování tauntů na push posledních pár bodů do xichtu
ROGUE
- Aggro Stealth Rogue - novinka na metě, navíc se to nejeví jako špatná věc
- Galakrond Rogue - stará Galakrond roguna doplněná o pár nových karet, zatím jsem nepotkal
SHAMAN
- Evolve Galakrond Shaman - Galakrond Shaman s evolvama, dneska to na mě zkoušeli a zaujalo mě to, není to výrazně drahé, navíc mnoho karet máte z minulých expanzí
- Highlander Spell Shaman - zkoušelo se, ale dneska jsem potkával spíš ten první archetyp
WARLOCK
- Galakrond Warlock - nic nového pod sluncem, deck z předchozí mety, jen si nevybouchejte Plague of Flames - musíte je používat inteligentně
- Handbuff Zoo Warlock - už jsem dlouho nehrál mou oblíbenou Zoo a tu je nová se starými "vibes" a má to sílu, navíc opět je to zase levný deck s jednou respěktive dvěma legendárkami (Maiev Shadowsong a Kanrethad Ebonlocke) - návrat ke kořenům Hearthstonu
- Handlock - Handlocka s Lordem Jaraxusem jsem už nehrál leta, další deck co drnká na sentimentální strunu
- Quest Warlock - Supreme Archaelogy v akci v nejdražším warločím decku; nezkoušel jsem, nepotkal jsem, znám pouze z theorycraftu na netu
WARRIOR
- Highlander Warrior - piráti v early game a Galakrond na doraz, tohle mě baví, ale je to drahé, příšerně drahé; 15k dustů je fakt moc, navíc pokud jste po nerfu v minulosti rozebrali Ancharr, budete si tu kotvičku muset znova vycraftit, takže i když se tu recyklují staronové legendárky, bude to dražší jak tuning jiných starých decků
- Galakrond Warrior - toto je vlastně levnější verze předchozího decku, není zde tolik nového a nehraje se zde pirate package
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: margar757 kdy Duben 13, 2020, 04:49:40 pm
nastesti jsem prvni dny po vydani expanze vynechal takze me demon hunter minul (a tak trochu jsem i cekal ze to bude zase prestrelene)
jinak je to zatim ve znameni galakrond locka a roguny...je tam ted ale hodne decku ktere vypadaji slibne...napr big druid...mam ho postaveneho ale nehral jsem, totez spell druid ktereho docela dost potkavam, pak spell mag...toho potkavam i ho mam a hral jsem...je to celkem dobry deck...nazacatku jsem zkousel libram paladina ptze jsem hral pure paladina uz pred expanzi takze me to nic nestalo...jakoze neni to na hrani spatne ale je lehko vycounterovatelny...alespon za classy ktere ted hraju...staci si pohlidat libram of wisdom a pak uz je to lehke...na huntera jsem ted uplne zanevrel...protoze jak highlander tak dragon nic noveho neprinesli a je to uz trosku nuda...to same deathtreatle priest...je to porad stejne akorat prisel o cloning gallery ktera v tom decku byla vyborna...casto se ted stava ze si pak vytahuje zpatky na board miniony kteri jsou v late game knicemu...
ja investoval do galakrond highlander priesta :) stare legendy uz jsem mel...jedna mi dropla pri otvirani baliku a zbytek jsem docraftil...myslim ze to zatim neni tier1 deck ale je zabavny...po hodne dlouhe dobe deck ktery nemam jen na to abych udelal questy ale aktivne snim hraju...mam za sebou pres 30her, jsem v platine a wr lehce pres 60% je to deck hodne na premysleni a to uz tady dlouho nebylo...celkove to ted vypada celkem zajimave...hraje se hodne decku a neni to jen rotovani 3 decku porad dokola a novy ranking system mi prijde taky lepsi
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy Duben 25, 2020, 05:03:19 pm
Ashes of Outland - meta po druhé serii nerfů

To, co tu teď uvidíte je stav vývoje po druhé serii nerfů. Cíl Blizzardu odstřelit některé easy win decky se dle mého povedl. Stále si ještě myslím, že konečný stav mety se dolaďuje, ale už můžeme hovořit o něco konkrétněji a pokud nás Blizzard za dalších 14 dní nepřekvapí nějakými nerfy tak můžeme s určitou jistotou začít s rozmyslem craftit novější decky. Nerfy kvituju pozitivně, odstřižení slova aggro od demon huntera je dobře. Bohužel se tam nastěhovalo nové slovo - tempo. Čili strategie není tak agresivní a to je dobře. Hlavně, že demon huntera zcela nezařízli.DEMON HUNTER
- Tempo Demon Hunter - aggro se vyvinulo, demon hunter je i po dvou řadách nerfů stále tier 1 deckem, tohle ukazuje jak moc ty karty byly přestřelený na úplným začátku; Priestess of Fury byla jaksi opomenuta a nerfy se jí totálně nedotknuly, tak nějak čekám třetí serii nerfů, kdy na ní už sáhnou
DRUID
- Spell Druid - ani nerf Kael'thase Sunstridera tenhle deck nesesadil z pomyslného druidího trůnu
- Big Druid - trošku upadá, hlavně díky aggrům, protože jak vám ty rampy dobře nepřijdou máte šíleně pomalej start a ty agra vás přejedou
HUNTER
- Highlander Hunter - zatím se jeví ze všech highlander class nejsilnější a z hunteřích decků taky
- Dragon Hunter - tohle je agro, nic zlého v tom nehledejte, prostě dráčci a jedno kladívko, co neztrácí durabilitu, když je na boardu drak; taky tu je kombo s 1/1 charge prasetem a Scavenger's Ingenuity co vám ho buffne
- Face Hunter - podobně jako draci i toto je prostý agro, pokud "face is the place" je vaše heslo vemte si furt raději draky
MAGE
- Highlander Mage - teoreticky to jde hrát zcela bez novejch karet a budete na tom dost dobře, ale rozhodně bych si zkusil pohrát s Astromancer Solarian a podobnýma novinkama, který si o to prostě říkají
PALADIN
- Murloc Paladin - comeback je tu!, paladin dostal zajímavou dardu karet co podporují murločí strategii, tak proč to nezkusit, zvlášť když to funguje líp jak ty pure libram strategie z počátku mety
PRIEST
- Resurrect Priest - na low rancích šílený cancer, vejš už to tak zlaté nemá, každopádně nadále je to solidní volba ať už mu fandíte či ne
- Galakrond Priest - tohle je překvápko, mnoho lidí tomuto archetypu zpočátku nedávalo moc šance a vlastně to není tak hrozné, jak někteří mysleli
ROGUE
- Galakrond Rogue - existují dvě verze Secret a Stealth, rozhodně to však není čisté aggro, podle mě tier 1 deck, secret je dle mého lepší, navíc secret verze jsou agresivnější a také rychlejší; Blackjack Stunner je teď nejvíc broken karta
- Highlander Rogue - tenhle deck je výrazně slabší jak předchozí, tudíž se mnoho nehraje, špatný rozhodně není ale proč si hrát se zapalovačem, když můžu mít plamenomet?!
SHAMAN
- Totem Shaman - novinka, staří harcovníci si pamatují, že v průběhu těch pěti let, co je Hearthstone s námi, se tento archetyp několikrát zkoušel, ale nikdy ničeho velkého nedosáhl; tier 1 to rozhodně není, ale zlý to taky nebude, problémem může bejt občas udržení totemů na boardu, jak soupeři totiž dojde, co na něj zkoušíte, tak vám ten board bude čistit se vším všudy
WARLOCK
- Galakrond Warlock - ještě před nerfy to byl spolu s Demon Hunterem nejvíc OP deck; nyní ten deck je normální a furt funguje dobře
- Zoo Warlock - bez Galakronda, s kobercem...
WARRIOR
- warrior má asi tak milion iterací Egg Warrior, Aggro Warrior, Bomb Warrior, Tempo Warrior apod. ve finále jsou si ty decky dost podobné všechny na tempo orientované, ale hráči ještě potřebují čas na to, aby se vykrystalizoval ten nejlepší deck
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy Květen 30, 2020, 12:45:49 pm
Ashes of Outland - meta na konci května

Mnoho nerfů ovlivňuje jednání hráčů i tak, že poté, co vám vynerfují postavu, sáhnete po jiné. No a protože oblíbenými cíli jsou Warrior, Rogue a Demon Hunter, tak mnoho hráčů sahá jinam. Nerfy se také dotknuly huntera, ale zde víceméně jen těch nejrychlejších balíků, takže Highlander hunter vzrostl vysoce na oblibě. Mimochodem Aggro Demon Hunter je nadále velice schopným kompetetivním balíkem, ale jeho obliba velice poklesla. Roguny jsou podle mě stále ještě lehce zmateny a hledají si nějakou ponerfovou tvář, která se pomalu uklání směrem ke Stealth Galakrondovi. Priest je pořád stále stejně populární, decky jsou již bez výrazných změn a mnoho se v nich už neexperimentuje. Enrage Tempo Warrior poklesl v oblibě ačkoliv nerfy mu nijak výrazně neublížily. Nadále se zdá, že meta není rozhodnutá, která varianta je lepší (s vejci či bez nich). Nově se u wara objevuje control varianta s bombami a znovu se zkouší Pirate Warrior. Mage výrazně narostl na oblibě, hlavně protože je to jedna z class, kterým se nerfy kompletně vyhýbají. Prakticky se tu bavíme jen o Highlander Mageovi. Druid zažívá jakýsi návrat z bahna zapomnění. Opět se bavíme prakticky jen o jednom archetypu - Spell druidovi. Lock se kompletně změnil - Zoo dostala takovou ránu, že se nehraje, control je nejméně populární a své místo na výsluní si překvapivě vybojovává Questlock. Tento balík se stále ještě piluje a nemá svou finální podobu. Paladin se furt snaží vrátit na své výsluní a Shaman se ztratil v propadlišti dějin.


DEMON HUNTER
- Aggro Demon Hunter - ani tři řady nerfů nezpůsobily takové oslabení, aby tento deck totálně upadl v nelibost hráčů; zejména na nižších rancích nemá takovou oblibu, ale dle tabulek je nadále velice oblíben v legendě
DRUID
- Spell Druid - tohle je deck první volby pro druida - jsou zde prakticky dvě varianty - ta se Savage Roarem a ta s late game drakama a Breath of Dreams - druhá varianta ještě není tak vypilovaná do dokonalosti; mnoho nedruidích hráčů tomu říkají Malygos druid, ale zde není gameplan založen na Malygosovi a většinu her vyhráváte jiným způsobem; Roar varianta je silná proti hunterům a lockům, dračí varianta je naproti tomu silná proti warům a DH
HUNTER
- Highlander Hunter - pokud se nehraje warior nebo demon hunter, tak jste s ním na metě silní
- Dragon Hunter - mnoho lidí hraje přednerfové verze decků, ačkoliv mu nerfy ublížil
- Face Hunter - Scavenger’s Ingenuity nerf mu opravdu těžce ublížil, bez něj ten Stonetusk Boar už není tak velkej, a proto je deck slabý, zejména při srovnání s předchozíma dvěma balíčky
MAGE
- Highlander Mage - velký vzestup na oblibě způsobily nerfy rychlých hunteřích decků a to, že mage nerfovaný nebyl; v decku se nic výrazně nemění, občas je tam ooze, když mága moc serou classy se zbraněma
PALADIN
- Murloc Paladin - nic nového, tenhle deck se již nemění, problémem jsou pro něj návraty do hry po board clearech, proto to není žádná úplná topka
- Pure Paladin - tenhle deck ustojí i velké agro a dostane se do late game, ale v závěru nemá nic na pořádné doklepnutí soupeře, a tak je late game takový bezzubý a ztrácí
PRIEST
- Galakrond Priest - nyní má Galakrond priest na metě problém - je jím zvýšená obliba v Highlander Hunterovi, který mu docela nakládá
- Highlander Priest - nic extra dobrýho ani nic extra špatnýho, ty karty jakoby měly někdy šílenej problém zapadat do sebe
ROGUE
- Galakrond Rogue - teď po nerfech je Secret výrazně slabší jak Stealth, hrejte Stealth Galakronda
- Highlander Rogue - občas vás někdo překvapí, když to vytáhne, ale ve srovnání s předchozím deckem je to prostě smutný šepot ve tmě zapomnění
SHAMAN
- Highlander Shaman - dlouho jsem přemýšlel, zda sem vůbec něco o šamanovi napsat a zmínit aspoň jeden deck, šaman je totiž zašlapán do prachu a z té špíny se mu nedaří zvednout, prakticky nikdo ho ani nehraje, pokud někdo něco zkouší, tak bez jakéhokoliv úspěchu
WARLOCK
- Quest Warlock - tohle je objev posledních dní, víceméně krom hunterů má velice slušné matchupy, deck ale ještě není perfektně složený a to nejlepší složení se stále hledá
- Zoo Warlock - nerf Imprisoned Scrap Impa mu zasadil zdrcující ránu, dokud nevymyslí nějakou jinou strategii (bez impa) tak bude tento deck hledat svou tvář
WARRIOR
- Enrage Warrior - nadále asi nejlepší kombinace, dává vám šanci proti priestům, problém je, že tenhle deck není pro cvičené opice, a kvalitní hra vyžaduje vysoký skill
- Control Warrior - bojím se napsat do názvu to Bomb, protože gameplan není čistě o bombách
- Pirate Warrior - piráti na tom také nejsou zas nějak špatně jak se mohlo zdát, ale proti předchozím můžou narazit na priestovi a tak tam někdy narazíte třeba i na Ironbeak Owly
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy červenec 22, 2020, 08:47:44 am
Ashes of Outland - meta na konci července

Další serie nerfů proběhly, výsledkem je oslabení pozice demon huntera, protože decky, které ho counterují mají konečně prostor zazářit na metě. Můj oblíbený warrior a highlander hunter jsou topky a jedněmi z nejhranějších decků. Shaman a Paladin se vrací na metu - oba decky jsem viděl při nedávné kvalifikaci na MČR. Všechny tyhle změny jsou způsobeny nerfy úplně jiných karet, protože to dovoluje dalším deckům konečně dýchat. Vrací se nám také zpátky do hry zoolock.
Byla oznámena Scholomance a tak se můžeme těšit na dual class karty.

DEMON HUNTER
- Aggro Demon Hunter - trošku upadá, mohou za to nerfy jiných class, které dovolují hraní decků, které ho lépe counterují
DRUID
- Spell Druid - dobrý deck, moc ho ale nepotkávám
HUNTER
- Highlander Hunter - za mě top meta deck, moc mě baví
- Dragon Hunter - nadále ho potkáte, ale s highlander hunterem jsem neměl problém ho porazit a to jsem v early game udělal několik zásadních chyb
- Face Hunter - dle tabulek se hraje, ale já potkávám jen dragony
MAGE
- Highlander Mage - nic nového, špatný není
PALADIN
- Pure Paladin - pala se vrací na metu, protože ho nepřejíždí rychlejší tempo decky
PRIEST
- Galakrond Priest - ujde, špatný není, občas mi nejdou karty
ROGUE
- Galakrond Rogue - není to zlé, ale už to není to co to bejvalo, furt se ale dost hraje
SHAMAN
- Totem Shaman - návrat šamana na metu, furt mi to ale nesedí, chce to haluz na draw a ta haluz není konzistentní
WARLOCK
- Quest Warlock - asi nejsilnější co lock má
- Zoo Warlock - zoo není špatná, ale quest je asi lepší
WARRIOR
- Tempo Enrage Warrior - nadále asi nejlepší deck, co war má, hraje se s Teronem a vajíčky
- Bomb Warrior - nadále suprová zábava
- Pirate Warrior - piráti mě nenadchli, ale špatní vůbec nejsou, ten potenciál decku co byl na začátku expanze je pryč
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: margar757 kdy červenec 22, 2020, 11:15:48 pm
to vypada zajimave...asi bych to mel zase zkusit :)
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy červenec 24, 2020, 02:50:19 pm
to vypada zajimave...asi bych to mel zase zkusit :)
zkus, kdybys chtěl nějaké deck kódy, napiš, určitě ti poradím
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: margar757 kdy červenec 24, 2020, 10:32:29 pm
uz jsem na to koukal a decky ktere jsem hraval (pure paladin, highlander mage+hunt a galakrond priest) se skoro nezmenily
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy Srpen 02, 2020, 11:47:04 pm
paladina jedinýho nemám, chybí mi ten legendární murlok, a teď už to do čtvrtka, kdy přijde expanze, přežiju
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy Srpen 15, 2020, 08:26:59 pm
Scholomance Academy - meta v půlce srpna 2020

Craftěte s rozmyslem. I když, pokud nenastane nějaké divoké nerfování, si myslím, že decky jako Pure Paladin, Highlander Mage, Highlander Priest, Aggro Rogue či Bomb Warrior jsou víceméně safe to craft. Dokonce si dovolím tvrdit, že pokud je nějak zásadně nenerfnou budou to top tier decky. Pokusím se vyjádřit zejména k těmto top tier deckům. Rogue mě vůbec nebaví. Předchozí Galakrondí iterace byla více zábavná a interaktivní, bohužel teďka je slabší, pokud chcete contestit metu, musíte jít do aggra. Oba highlander decky nejsou vůbec špatné, ba naopak dost si to dávají. Priest mě baví víc. Deck vrací priesta ke kořenům classy, kdy kradete či kopírujete soupeřovy miniony a spíš hrajete pomalou reakční hru než nějakou velkou agresi a to je prostě zábava. Mého oblíbeného wara jsem doposud nezkoušel, ale rozhodně to musím napravit protože z toho, co jsem potkal se mi to líbí čím dál víc.


DEMON HUNTER
- Aggro Demon Hunter - tempo víceméně upadlo a úspěšný mi připadá pouze aggro
DRUID
- Guardian Animals Druid - dobrá rampa a Guardian Animals, případně s bonusem v podobě Survival of the Fittest
HUNTER
- Highlander Hunter - vzhledem k tomu, že nemá tolik nových karet, tak se deck moc nezměnil ale hraje se furt dost zábavně, každopádně na tier 1 nedosáhne
- Face Hunter - oproti highlanderovi dostal tento deck kopu nových a zajímavých karet, zkoušel jsem, nijak moc mě nechytl, ALE z aggro/face decků je to ten lepší
MAGE
- Highlander Mage - víceméně nic nového, mnoho karet znáte z předchozí expanze, hraje se to pořád stejně... a právě proto zkouším spíš jiné decky, kde je víc nového
- Tempo Mage - tohle je návrat z hrobu, kdy se tohle naposledy hrálo? Cyclone mage před nerfem mana wyrma a ještě předtím když byl na metě Karazhan a Arcane Gianti nebo ještě dřív když se hrála ta 2/4 co střílela...
PALADIN
- Pure Paladin - tenhle deck je tvrdím snad nejlepším deckem na téhle metě, navíc mě šíleně baví, vemte si kdy byl paladin pořádně top tier, zkuste si ten deck než nám tam budou nerfovat, protože Scholomance palovi nadělila fakt úžasné karty, pokud tu nějak těžce neponerfujou bude tohle stoprocentně jeden z top decků ne-li přímo ten nejlepší
PRIEST
- Highlander Priest - tohle jsem zkoušel, špatný rozhodně není ale v silveru pro tenhle deck plný odpovědí není vhodná meta; ale je to sranda zničit soupeře jeho vlastními miniony, které mu pokradete
- Galakrond Priest - zastíněn highlanderem, navíc se s decklistem experimentuje - v poslední době v něm přibývaj draci a kombo Cabal Acolyte + Wave of Apathy
ROGUE
- Aggro Rogue - Tempo Rogue, Weapon Rogue, Stealth Rogue - tento deck má dost různých jmen ale obvykle jde o velice rychlý agresivní deck, pokud tenhle deck potkáváte šetřete si Ooze na Self-Sharpening Sword, který je velmi silný a nebezpečný
- Galakrond Rogue - rozhodně to není taková síla jako býval minulou expanzi, Secret Passage si bere podobně jako aggro, ale tahle karta zde není rozhodně tak silná jako u aggra
SHAMAN
- Totem Shaman - těžko říct, zda tu mám šamana vůbec zmiňovat, je to smutný pohled, když si vzpomeneme, co tenhle deck páchal kdysi dávno za Old Gods
WARLOCK
- Zoo Warlock - Pain Zoo - pro locka to znamená, že si chce "ubližovat" tapováním a efekty karet, je to sranda, špatný to není, tier 1 to ale nebude
WARRIOR
- Bomb Warrior - problém controlu je, že vlastně nemá žádnou win condition, což bomby mají a proto se tento deck drží stále slušně v metě
- Big Warrior - big warriora jsme viděli naposled za časů Koboldů, nyní tu mám nové recruity a superpomalého a bez silence nezničitelného Rattlegora, tak si to prostě říká o vyzkoušení; btw je to docela drahá sranda
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: margar757 kdy Srpen 16, 2020, 09:46:00 am
prekvapila me absolutni dominance libram paladina, hral se uz pred expanzi ale top deck to nebyl...mel jsem ho uz v te dobe...tem mu prislo par dobych karet a vystrelilo ho to na top1, dalsi pro me prekvapeni je guardian druid...je to prekvapive funkcni a spatne se proti tomu hraje...ale u techto dvou decku ocekavam 100% nerf nekterych karet...potom zkousim highlander maga...to vzdycky vytahnu az jsem otraveny z neustaleho hrani mirror matchupu
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy Listopad 18, 2020, 09:10:30 pm
DAY 1 Darkmoon Faire - druid
- zkouším mého oblíbeného druida - nejprv mě napadl dual faire old god quest druid, nějak mě pojíždí spelly jakobych tahal přesně to co nechci
- místo toho pokračuju s druidem a zkouším new nzoth big druida - když jsem vyhrál, vyhrávám na portály z Ysery, dvakrát mě pojel rogue na combo s tou legendárkou co generuje secrety - čili vlastně tak trochu RNG, na deseti manách je to prasárna, fakt jich natahá moc
- buď to skládám blbě (možné) nebo ten druid prostě v téhle metě zatím moc nevypadá že bude zářit

jo vím že při tomhle chaosu je nejlepší hrát aggro, jenže to je pro mě nuda a bavím se zkoušením nových decků, zítra budu testovat něco dalšího, uvidíme na co bude chuť
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy Listopad 21, 2020, 10:44:57 am
DEN 3 - Darkmoon Faire
Šaman a Lock jsou zpátky na metě. Objevily se nové a hodně zajímavé balíčky. Furt se zkouší tak craftěte s rozmyslem, protože se pořád nedá mluvit o konzistentní metě

DEMON HUNTER
- hraje se jak Aggro Demon Hunter tak Soul Demon Hunter - ani jedno nevypadá špatně, uvidíme kam se to vykrystalizuje
DRUID
- zdá se že cestou je N'Zoth Clown Druid, ještě to nemám plně otestováno jde o velice srandovní kombo se Survival of the Fittest a následně Boardem plným 8/8 klaunů, problémem je ale klasickej druidí nedostatek boardclearů, takže prosím craftěte s rozmyslem, tohle asi nebude tier 1 deck
HUNTER
- buď sehrajou starý Face decky nebo novej upravenej Highlander Hunter s tou legendární zbraní
MAGE
- zatím mě trolili Secret mageové, ale vzhledem k tomu, že je tam málo nového, tak se zkouší jiné decky
PALADIN
- Pure Paladin podle mě vede na libramistou, kterej byl silnější na Scholomance metě, High Exarch Yrel připomíná jednoho robůtka z minulosti ;) a Hammer of the Naaru je přesně ta zbraň co chcete (3/3 zbraň s battlecry 6/6 tauntem)
PRIEST
- u priesta jsem zatím nezaznamenal nic víc než controly a resspriesty, a protože tyhle decky vyžadují delší práci s vyperfektěním, tak je ještě brzo a mnoho kvalit neukazují, chce to čas a stabilnější metu
ROGUE
- rogue mě sral první den tím, že hráli aggro, vždy debilně složené a nejvíc mě potrápili tím, že hrál secret combo s legendárkou na generování secretu při zahrání secretu, otravnější byl i "vylepšenej" heropower questem, ale nepřijde mi, že by se to udrželo po krystalizaci mety na topu
SHAMAN
- včera vystřelil Totem Shaman a těžko říct, zda je to něco konzistentního, protože ten legendární totem je jeden, ale jak ten totem neuhlídáte má to neskutečnej steamroll potenciál (původní 1/1 totemy jsou najednou 7/7 i víc); Revolve Shaman se zdá být kozistentnější, zde naděláte velké množství malejch tokenů s velkým manacostem a změníte je obvykle na něco lepší než jsou v danou chvíli
WARLOCK
- Zoo Warlock is back! a mě to baví, navíc je tu jakýsi healing potenciál (ze shardů) a to je super, hrajou se i discardy, ale tohle je spíš otravné, než metabreaking, protože aggra tyhle věci nezastaví
WARRIOR
- můj oblíbený Warrior si vede vcelku dobře: máme tu staré známé decky jako Enrage Warrior, Bomb Warrior, Control Warrior, mno a pak se tu objevil jeden úplně nový ETC OTK Warrior - hrajete combo: E.T.C., God of Metal, zraníte ho pomocí Pen Flingera nebo Guardian Augmerchant (novější verze), uděláte si kopie pomocí Bloodsworn Mercenaryho a nakonec všemu dáte rush pomocí košťátka (Animated Broomstick), pak už jen rushujete miniony do soupeřových - ÉTéCéčka damagujou soupeřovo fasádu - v jednom kole to prý má potenciál 42 damage - nezkoušel jsem, vyzkouším, karty na to mám
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: margar757 kdy Listopad 22, 2020, 06:14:57 pm
zatim testuju takovou tu mutaci pure paladina a silver hand recruita bo mi na to padly obe legendarky a je to celkem slusny deckc...navic nemam zadny dust a nechce se mi zatim nic dissovat bo jsem ted moc nehral tak ani nevim co frci
Název: Re:Metareport STANDARD
Přispěvatel: Divobij kdy Listopad 28, 2020, 07:27:29 pm
Madness at the Darkmoon Faire - meta po 1 týdnu

Pořád je to nedokonalé a meta je plná velice špatných a nevycizelovaných decků, proto craftěte s rozmyslem a nebojte se pořád experimentovat. Proběhlo MČR, takže nějaký náznak mety už byl vidět a určitě jste si všimli, že největší zastoupení ze všech archetypů měl Soul Demon Hunter, takže to rozhodně nebude špatnej deck. DH se jeví jako nejlepší a nejvíc safe volba. Podobně funguje i Control War. Otázkou je, kdo nebo co je srazí z trůnu.


DEMON HUNTER
- Soul Demon Hunter - tenhle deck vypadal už před expanzí dobře, ale jak moc bude skvělej nikdo nečekal
- Aggro Demon Hunter - proč brát tohle, když je na metě silnější DH, navíc tu je i Control Warrior, kterej je vcelku silnej a udrží tohle aggro na uzdě
DRUID
- Clown Druid - druid upadá, nestihne se ubránit náporu aggrodecků a dostat se do delší hry, kde teprve exceluje a nepřítele rozbije
HUNTER
- Face Hunter - nejlépe zdá se dopadají původní pre-MDF deck s Pokeltem
- Highlander Hunter - nová pistolka na secrety pomáhá, navíc to vydrží nápor DH, možná to bude cesta na tier 1 metu
- Deathrattle Hunter - zajímavej, ale díru do mety neudělá, i když pozlobí hodně controlů
MAGE
- Cyclone Mage - původně to vypadalo slibně, ale tolik vysněná extratřída to asi nebude
- Spell Mage - ani tento deck mága nikam vysoko nevyžene, zpočátku to vypadalo nebezpečně s Deck of Lunacy openerem, ale nakonec to nejde tak, jak si představujete
- Secret Mage - tudy cesta nevede, zpočátku mety měl štěstí, ale teď už neprorazí
PALADIN
- Pure Paladin - tenhle deck si poradí s DH, pokud řeknete, že DH je deck no.1 tak tohle je deck no.2
- Libroom Paladin - proti předchozímu decku tahá do hry i neutrální karty na proliz a taky se to nejeví úplně špatně, navíc na složení nepotřebuje nové karty
PRIEST
- Control Priest - prej tam byl nějakej bug, nevím nezaznamenal jsem to
- Highlander Priest - zdá se, že to nefunguje a na metu moc nevleze
- Resurrect Priest - chce to hodne AOE board controlů, jinak toho moc nestihnete oživit
ROGUE
- mrtě hajpu kolem roguny mě nepřesvědčuje o jejích kvalitách
- Miracle Rogue - se furt musí ještě zlepšovat, ale Troldena už nakrmili krásnými neskutečně velkými Edwiny, je zajímavé že někteří dropují druhé Questing Adventurera, zdá se že tato karta není pro tento deck tak zásadní
- Aggro Rogue - musím ho zmínit, když už mě zpočátku expanze tak těžce vysíral pomocí RNG lucku, tenhle deck se proti pomalu rodící metě dostává do pozadí a upadá
- Galakrond Rogue - nějak se mi ten deck nezdá, ale prý se ještě používá
SHAMAN
- konečně je šaman asi tak po sto letech na metě
- Evolve Shaman - asi nejsilnější šaman na metě
- Totem Shaman - totemy začaly hodně silně, ale jakmile se decky začaly více formovat, totemy přestávají stíhat navíc lidi očekávají to co s totemama zaprasíte, takže si pak hlídají board a nenechají se zaskočit
- Aggro Shaman - výhodou tohoto decku je, že dokáže contestit Soul DH, což možná udělá na metě paseku
WARLOCK
- Control Warlock - pálení soupeřovo karet je dobrou strategií, jen bacha na DH, protože bez životů se k tomu páleníčku nedostanete
- Galakrond Warlock - se nezdá tou správnou kompetetivní cestou
- Zoo Warlock - tenhle deck mi pomohl v prvních dnech potahat rank na gold - zoo je můj favorit a mám s ní nahráno za ty leta opravdu hodně her (hned po warovi), problém je pro něj DH, kterej ho často přemlátí
WARRIOR
- jestli aggro něčím zastavíte bude to warem, velikou výhodou jsou menagerie minioni
- Control Warrior - ETC combo (Pen Flinger, Bloodsworn Mercenary, Animated Broomstick) je úspěšné a jeví se silnější finisher jakně jakej old god i do controlu
- Bomb Warrior - je šikovnej a pomocí Minefieldu si dělá prostor při early game, která byla jeho slabinou a hodně aggro decků jí dokázalo využít
- Enrage Warrior - vyhrává podobně jako control, ale hraje se odlišně