=BiA= Steel Panthers

MMORPG a jiné hry => Hearthstone => Téma založeno: DDDave kdy Leden 25, 2014, 08:00:06 pm

Název: Jak začít hrát
Přispěvatel: DDDave kdy Leden 25, 2014, 08:00:06 pm
Tady je pár rad pro začátek

http://www.svet-karet.cz/forum/viewtopic.php?f=4&t=22 (http://www.svet-karet.cz/forum/viewtopic.php?f=4&t=22)

http://www.svet-karet.cz/forum/viewtopic.php?f=4&t=50 (http://www.svet-karet.cz/forum/viewtopic.php?f=4&t=50)


Tipy a triky do Arény - Srovnání Class

http://hsfan.tiscali.cz/clanky/tipy-a-triky-do-areny-srovnani-class/1/ (http://hsfan.tiscali.cz/clanky/tipy-a-triky-do-areny-srovnani-class/1/)


Ability v Hearthstone

http://hsfan.tiscali.cz/clanky/ability-v-hearthstone/1/


Tipy a triky (nejen) do Arény – Minioni a taktiky

http://hsfan.tiscali.cz/clanky/tipy-a-triky-nejen-do-areny-%E2%80%93-minioni-a-taktiky/1/ (http://hsfan.tiscali.cz/clanky/tipy-a-triky-nejen-do-areny-%E2%80%93-minioni-a-taktiky/1/)
Název: Re:Jak začít hrát
Přispěvatel: MadSnake kdy Leden 25, 2014, 11:17:51 pm
Pěkné shrnutí, ale pořád se cítím, že dostávám na čumák :)
Jinak jsem se rozhodl, že pojedu primárně Priesta a Warriora, tak jsem zvědavej, jestli mi to na něco bude :)
Název: Re:Jak začít hrát
Přispěvatel: DDDave kdy Leden 26, 2014, 10:34:26 am
Pěkné shrnutí, ale pořád se cítím, že dostávám na čumák :)
Jinak jsem se rozhodl, že pojedu primárně Priesta a Warriora, tak jsem zvědavej, jestli mi to na něco bude :)

Tady máš  nápovědu na Wara :)


http://forum.wowfan.cz/showthread.php?7841-Warrior-Deck-Preview-Charge-Warrior (http://forum.wowfan.cz/showthread.php?7841-Warrior-Deck-Preview-Charge-Warrior)

http://hsfan.tiscali.cz/user-texty/deck-preview-charge-warrior/1/ (http://hsfan.tiscali.cz/user-texty/deck-preview-charge-warrior/1/)
Název: Re:Jak začít hrát
Přispěvatel: CerVus kdy Leden 26, 2014, 11:24:49 am
To jako budete sedět u kompu a hrát tam karty? Das is nich normal.  ;D
Název: Re:Jak začít hrát
Přispěvatel: HARK0NEN kdy Leden 26, 2014, 01:29:10 pm
jsou to blazni ti rimane
Název: Re:Jak začít hrát
Přispěvatel: rEvoluce kdy Leden 28, 2014, 10:25:10 am
Díky, to mi trochu otevřelo oči:-) Ale nedozvěděl jsem se jednu základní věc...nyní mám asi 400 zaltek za začáteční questy, mám je radši utratit za balíčky po 100 zlatých, nebo zkusit štěstí v arenách? Arénu jsem hrál zatím jednou zadarmo, a vybíral jsem si z karet, který normálně nemám:-) to tak bude pokaždé v aréně, tzn., na arénu nepotřebuju mít koupené balíčky pro zvýšení šancí vyhrát?
Název: Re:Jak začít hrát
Přispěvatel: Sigimundus kdy Leden 28, 2014, 10:52:05 am
Díky, to mi trochu otevřelo oči:-) Ale nedozvěděl jsem se jednu základní věc...nyní mám asi 400 zaltek za začáteční questy, mám je radši utratit za balíčky po 100 zlatých, nebo zkusit štěstí v arenách? Arénu jsem hrál zatím jednou zadarmo, a vybíral jsem si z karet, který normálně nemám:-) to tak bude pokaždé v aréně, tzn., na arénu nepotřebuju mít koupené balíčky pro zvýšení šancí vyhrát?

Jestli jsem to pochopil spravne tak v arene skladas balicek z random karet takze je to nezavysle na tom co mas normalne v balicku
Název: Re:Jak začít hrát
Přispěvatel: rEvoluce kdy Leden 28, 2014, 11:15:55 am
ok díky, takže je lepší ty zlatky utratit v aréně, při nejhorším přijdu o těch 50 zlatek rozdílu, ale balíček dostanu tak jako tak...
Název: Re:Jak začít hrát
Přispěvatel: Divobij kdy červenec 13, 2014, 03:00:44 pm
Ty DDDejvovy guidy nejsou špatný ale podle mého je lépe začít trošku jinak.

1.) Tutorial
Na úplném začátku si moc vybírat nemůžete. Máte Jainu (mage) a s ní porazíte pár NPC. Nic složitého. Během tutoriálu vám vysvětlí základní principy hry takže byste měli úplné základy pochopit.

2.) Unlock ostatních hrdinů a jejich vyexpení na 10. úroveň
Vemte Jainu a vlezte do practice a vyzvěte postupně všecky postavy. Jakmile je porazíte tak se vám daný hrdina odemkne. Během toho byste měli mít Jainu už na levelu 10 nebo by se k němu měla blížit. Dotáhněte ji a pusťe se do ostatních hrdinů. Jakmile je vylevelujete dostanete 100g (nebo přímo balíček už se nepamatuju)

3.) Trump's Basic Decks of All Classes for Beginners
http://2p.com/3787705_1/Trumps-Basic-Decks-of-All-Classes-for-Beginners-by-Vincent.htm
Asi takhle proč si to dělat složité a skládat něco sami, když už to za vás funkční složil někdo jinej. Na všechno potřebujete pouze základní karty (ty co jste dostali během levelování hrdinů na lvl 10).

4.) Co dál?
Pokud jste ještě nevyzkoušeli tak ještě zmlaťte všecky expertní NPC hodí vám to 100 goldů. Jako bonus se podíváte na některé nové karty.
Za vydělané goldy si kupte balíčky (100 za první lvl 10, 100 za všecky classy na lvlu 10, 100 za poražení všech expertních NPC, dalších 100 bude za porážku člověka v Play modu, další 100 bude za 3 výhry v Play).
Oproti DDDavovu návodu, kde vás nutí šetřit goldy na arénu, tak já vám to nedoporučím. Sice vám to hra nabídne a dá vám jeden vstup do arény zadarmo jakmile odemknete všecky postavy, ale i tak to nedělejte. Nakouknout sice můžete, ale budete na to spíš čumět a i ten první vstup projedete se štěstím na max 3 výhry. Na arénu máte čas až se seznámíte plně s hrou a s jejími mechanikami. Ano aréna je nejlepší způsob jak vydělávat ale potřebujete na ni 2 základní věci - ČAS a ZNALOSTI. Arény jsou časově náročné (naštěstí se nemusí hrát na jeden zátah). Čas sice možná máte, ale znalostmi prostě na začátku neoplýváte a přijde mi zbytečné učení stylem "hoď ho na hloubku do vody ať se učí plavat".

5.) Questy a vydělávání
Každý den když se nalognete obdržíte jeden quest. Reset je někdy v noci - ve 2 hodiny tuším. Každý den můžete jeden quest zrušit a dostat místo toho jiný. Existují questy různě "náročné" (2 nebo 5 vítězství s jednou nebo druhou postavou; 3 nebo 7 vítězství s čímkoliv, zahrát 40 malejch minionů, 40 spellů, 20 velkejch minionů, dát 100 damage hrdinům, zabít 40 minionů). Základním pravidlem jak na questech vydělávat je nehrát ty za 40 pokusit se je pomocí křížku zrušit a nahradit těma "dražšíma". Pokud vyměníte jeden čtyřicítkový úkol za jiný, nehrejte ho a nechte si ho na další den, kdy ho budete moci znova zkusit zlepšit alespoň na šedesátkový. Jde o to abyste mohli abandnout nějaký úkol kdyby náhodou další den přišel quest za 60. Questy za 40 plňte jen v případě když není zbytí a máte plný quest log (3 úkoly za 40). V tom případě splňte jen jeden z nich. Prve se ruší questy co nejsou na výhry, protože výhru dáte s čímkoliv. Pokud je to možný hrejte questy až budete mít všecky 3. Je velice pravděpodobné, že se vám nějak provážou a vy nebudete muset hrát tolik her najednou, ale to už je na vás.
Poslední možností příjmu je 100g za den, odměna 10g za 3 výhry jde totiž za den dostat maximálně desetkrát.

6.) Crafting a dissenchanting
Nic nedissujte pokud to nemáte 3 a víckrát. Dokud se plně neseznámíte se hrou nic nedissujte. Každou kartu si nechte 2x, dissenchantujte pouze přebytečné vícenásobné (což je na začátku velice nepravděpodobné). Každopádně jakmile něco poprvé disnete dostanete 95 dustů. Cíleně to kvůli těm dustům nedělejte, časem to budete mít. Žádný spěch.
Obdobně nic necraftěte dokud nebudete vědět co děláte a hlavně proč to děláte.
První věc co uslyšíte je že se nevyplatí craftit bílé (common) a modré (rare) karty. Ano je to nevýhodné zvlášť když v balíčku dostanete vždy 5 karet a v nejhorším případě to bude modrá a 4 bílý. Ale na druhou stranu, hraju Hearthstone cca půl roku a doteď nemám u šamana feral spirit ("vlky") a až na to dojde řada (prve docraftím Defender of Argus a 2xDoomguard pro zoolocka), tak jsou vlci na řadě.
Rozhodně nešetřete dusty na legendárku. Legendární karty vypadaj pro mnoho začátečníků jako všespásné, ale obvykle mají specifické využití a jen pomyslete co karet byste za těch 1600 dustů vyrobili. Brácha šetřil na Ragnarose tak dlouho, že těsně před jeho craftem mu padl, takže mohl tou dobou mít tunu jinejch lepších věcí, kdyby nečekal. Navíc kdyby toho Raga nedostal a vycraftil by ho a dal do balíku a pak ho zahrál Rag by dostal žábu/ovci/SW:D/BGH a byl by namydlenej.
Co tedy craftit? Pokud nevíte co chcete tak buď šetřete nebo vyráběte neutrální miniony, protože z nich bude mít prospěch každej balík. Doporučuje se craftit například tyto karty: Acolyte of Pain, Flame Juggler, Argent Squire, Abusive Sergant, Earthen Ring Farseer, Slam, Spellbreaker, Loot Hoarder, Azure Drake, Wild Pyromancer, Stampeding Kodo, Knife Juggler, Feral Spirit, Frothing Berserker, Defender of Argus, Doomsayer, Doomhammer, Preparation, Sea Giant apod.
Každopádně určitě necraftěte jen tak do prázdna bez cíle. Vyberte si nějakou classu (jakoukoliv) a najděte si na internetu budget deck - to je balíček, který nestojí moc dustů při docraftovávání. Tento budget deck sestavte a pak ho buď vylepšujte nebo se pusťte do dalšího budget decku ale pro jinou postavu. Pokud si zvolíte např. jako já aggrowara a pak zoolocka, tak zjistíte, že mnoho karet v druhém aggrodecku už budete mít a jeho sestavení bude tudíž jednodušší. První co budete hrát, budou pravděpodobně rushe a aggro decky, protože kvalitní aggro se dá složit za pár šupů (viz DDDavův warior - sice už to není 100% win v současnosti ale pořád je to velice kvalitní balíček).
http://2p.com/4015311_1/Hearthstone-For-Beginners-Budget-Decks-of-All-Classes-by-Vincent.htm (http://2p.com/4015311_1/Hearthstone-For-Beginners-Budget-Decks-of-All-Classes-by-Vincent.htm)
Každopádně vždy prve vyrábějte neutrální karty a teprve pak ty class specific.

7.) Kam dál?
Nyní byste už měli mít základy. Sestavte si decky a pomalu začněte nakukovat nejen do Play ale i do Rankedu, který byste povinně každý měsíc měli dát na minimálně 20, protože za to dostanete novej cardback. Všichni tvrdí že prý se s těma Trumpovejma balíčkama dá dostat na 10 ale to jsou velkohubé kecy (podobně jako rybáři ti taky chytili táááákovouuuuudle rybu). Asi to jde ale vyžaduje to kurevskou trpělivost a kopec času a věřte mi že se vám toho ze začátku nebude dostávat. Někteří lidé si v rankedech dělají rychle a jednoduše zlatou postavu (500 výher v ranked), takže se připravte na experty s nabušenými decky co se vyconcedovali na rank 20 a hrajou tam stylem 2 výhry a concede, aby měli co nejjednodušší soupeře. Na druhé straně tu jsou tzv. concede boti. To si někdo ráno zapne HS s botem a jde do práce, až se vrátí má 100g, vypne bota koupí balík a jde hrát. Oni když se setkaj 2 takovíto boti tak jeden z nich to concedne dřív a ten druhý lehce shrábne výhru. No a vzhledem k tomu, že conceduje tak ho najdete na nejhorším ranku. K UŽÍVÁNÍ TĚCHTO BOTŮ NIKOHO NENABÁDÁM, BLIZZARD TO BANUJE, TAKŽE TO ROZHODNĚ NEPOUŽÍVEJTE! Každopádně vzato kolem a kolem ranked je v mnoha případech lepší na dělání questů než played, kde je to v současnosti samej zoolock a miracle rogun. Stejně tak je pravidlem že silnější a lepší hráče potkáte večer.
No a nakonec až se na to budete cítit a budete vědět, že máte dost času, tak se pusťe do arén. Pokud si zvládnete udržet minimálně 7 výher každou hru máte nekonečnej zdroj příjmů. Ale věřte mi, že to žere opravdu ale opravdu kotel času.
http://www.icy-veins.com/hearthstone/arena-starter-guide (http://www.icy-veins.com/hearthstone/arena-starter-guide)
http://arenavalue.com/ (http://arenavalue.com/) - dobrá věc pro začátečníky protože vám poradí s value karet, navíc to i přepočítává value karet podle toho co už máte, čili pokud vám bude chybět dejme tomu 4 krystalová karta a nabídne ji to tak vám ji upřednostní a dá jí větší value vzhledem k tomu, že potřebujete tu správnou manacurve.

Kvíz nejen pro začátečníky (http://www.icy-veins.com/hearthstone/quiz) aneb jak moc vám ten Hearthstone leze na mozek (teda vlastně do hlavy ;) )
Název: Re:Jak začít hrát
Přispěvatel: Divobij kdy červenec 12, 2015, 09:45:24 pm
uplynula sakra hodně velká doba a já za sebe říkám, že bez toho abyste kupovali decky tak se vaše strategie vydělávání musí změnit

úvod je stále stejný:
0.) Založte účet - pokud založíte přes můj recruit a friend link (https://battle.net/recruit/VMMWH8ZFK8?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc) máte classic booster do startu navíc
1.) Tutorial
2.) Unlock ostatních hrdinů a jejich vyexpení na 10. úroveň - v podstatě jsou dvě možnosti: buď proti npc nebo v rankedu, pokud zde porazíte nějakého doposud neodemčeného hrdinu, tak se vám odemkne - Unlock every Hero - 100g
3.) Trump's Basic Decks of All Classes for Beginners - https://sites.google.com/site/trumpdecks/basicdecks
4.) Free arena
- ať už se dostanete kamkoliv máte za to free pack, jen je škoda že to bude GvG, protože vy ze začátku potřebujete spíš základní balíky, ale furt to jsou karty zdarma
5.) Questy, free pack (boostery), vydělávání a hlavně ŠETŘENÍ - určitě si přečtěte příslušnou sekci předchozí postu
- win 5 Games in practice mode, get any class to level 10, complete a game in play mode or arena - classic pack
- Play 3 games in Play mode or Arena, Defeat every Expert AI Hero, Collect every card in the Basic Set (tzn. vyexpěte věecky hrdiny na 10) - 100g
- Win 100 games in any mode - 300g - při expení postav proti AI pravděpodobně uděláte i tento quest
- chcete našetřit a otevřít Naxxramas minimálně do druhého křídla po Loatheba - což je jedna z must have legendárek, následně otevřít první křídlo Blackrock Mountain - kvůli Grim Patronovi a Emperoru Thaurisanu - další OP legendárka která se hodí do většiny pomalejších decků, navíc je zde ještě jedna velice užitečná karta na huntera - Quick shot, eventuálně se dává ještě i druhé křídlo (cílem je Imp Gang Boss a Majordomo Executus, první je silná karta pro zoolocka, druhé je velká pomoc dál do naxu na vcelku easy kill Kel Thuzada)
- pak šetřit dál a dokompletovat nejprve nax a pak i celé BRM, první kvůli množství užitečných neutrálních karet, druhé kvůli kartám pro jednotlivé classy
- nezapomínejte, že karty zdarma máte z watch and learn questu a také za první výhru v Tavern Brawlu - v tomto modu doporučuju přečíst si o co jde, někdy si stavíte decky někdy deck dostanete, každopádně free classic pack jednou týdně kdo by to nebral
- 20.7.2015 bude další rozšíření, zatím toho mnoho neuniklo takže moc nevíme ale můj skromný tip je že se bude jednat o nový typ boostrů, takže až budete mít našetřeno a koupeno všecky solo expansiony tak doporučuju jít nejprve do aren eventuálně do classic boostrů dokud nebudete mít alespoň plus minus většinu common a rare karet z classicu - vždycky berte, že dostaváte 4 common a 1 rare a tudíž kupování balíků kvůli troše dustu je k ničemu, tehdy je lepší jít do expansion packů a raději dissovat přebytky

6.) Crafting a dissenchanting - doporučuju craftit jen to co nutně potřebujete - viz levné decky a můj předchozí post
- pokud vám to není líto dissujte všecky zlaté karty pokud budete vlastnit jejich obyčejnou verzi - ten dust se prostě hodí, navíc začít nyní už vyžaduje mnohem víc farmení jak předtím i když my v našich začátcích neměli watch and learn quest a nebo Tavern brawl, kde jsou free classic boostery
- pokud něco nehrajete cíleně tak první legendárka co craftíte by měl být Dr. Boom (pokud hrajete Wild), který pokud ho nenerfnou bude OP a naprosto nenahraditelnej, já sám ho nemám a ještě dlouho mít nebudu, raději si prve docraftím pár klíčových rare či epických karet, na které jsem doposud neměl štěstí; navíc věřím v nerf této karty (něco s RNG bomb botů i do vlastních řad by stačilo...)

7.) Levné balíky - podtržené decky by měly bejt vaše cíle - jsou levné a efektivní
- face hunter - nejlevnější deck který má velký potenciál vám vyhrát mnoho her, navíc levný a nevyžaduje žádnou legendárku i když se v něm často schovává Dr. Boom
midrange hunter - Savanah Highmane a Dr. Boom, Loatheb... Harrison Jones (v současnosti je to obrana na patron wara)
- patron warrior - po získání celého naxu a prvního křídla BRM je to jeden z velice efektivních a relativně levných decků (necelých 1000 dustů vynecháte-li Gromíka), kvůli miror matchům se odhazuje obvykle Dread Corsair a nahrazuje ho Harison Jones, ale to jsou už trošku drahé... ale bez Grommashe Hellscreama a Harrisona Jonese je to bez craftění legendárek a epiců čili megalevné
- zoolock - klasická zoo je levná, v současnosti jsou populární spíš midrange varianty kde se vyskytují některé legendárky - Dr. Boom, Mal'Ganis, někde dokonce i Sea Gianti, ovšem klasická zoo nevyžaduje žádnou legendárku a ani epické karty, opět craftíte za něco kolem 1000 dustu
- aggro warrior - v současnosti je to překvápko, pár jich potkáte ale na vysoké příčky s tím nikam nedolezete, ovšem cena minimální...
- oil rogue, eventuálně mill rogue - to první je competetive a na legendu s tím určitě dolezete, to druhé je zábava, která vas tam asi nedostane ale mnoho her vám určitě dokáže vyhrát, jediný problém je Bloodmage Thalnos - pro rogunu velice nutná legendárka, nenahraditelná ničím dalším (nic dalšího vám nedá prolíz a spelldamage, nebo alespoň ne za tu manu)
- paladin - další vcelku efektivní decky najdete u palacha - aggro či midrange je jako vždy nejlevnější, ovšem pro většinu paladinů je must have Tyrion ale dá se to hrát i bez něj ale deck ztrácí tak efektivitu i aggro!, dalším problémem jsou pro začátečníka drahé epické karty
- mage - jediný levný v současnosti efektivní deck je mechamage ale v mnoha variantách se opět točí legendárky, dále tu je tempo, freeze a echo mage - počítejte s legendárkama v různém množství obvykle minimálně ta mágovská plus Toshley a Dr. Boom
- handlock - drahá věc, You Face Jaraxus, Mal!Ganis, Dr. Boom, gianti - moc a moc dustu
- malylock - varianta s Malygosem, pro ty co kdysi hrávali miracle rogunu velice levnej deck protože se to na první pohled jeví jako zoo s více spellama a Malygosem navrch (velice levné, krom legendárky prakticky není moc co craftit a tu už mají z miraclu)
- druid - rampit se dá i za velice malou cenu, moje oblíbená classa už jen kvůli tomu že první legendárkou u mě byl Cenarius, bez epickejch karet neefektivní, prvně kupujte stromky na kombo a pak lízací stromek
- control war - velice efektivní, kurevsky drahé (klidně i cca 10k dustů)
- priest - na top příčky asi ne ale jsou to nekonečné hry, zábavné controlovat nepřítele jeho vlastními kartami, navíc teoreticky nemusíte craftit ani legendárky, i když do priesta se toho dá utopit relativně mnoho Sylvanas, Velen, Rag, Voljin atd., každopádně počítejte s craftěním epických karet, existují různé verze lightbomb, shadow bomber, shadow priest, obvyklá komba se shadow a healing circlem, shadow madnessem - všeobecně pravidlem je že cokoliv hrajete proti priestovi počítejte že může hrát proti vám, čili jednoduše nikdy nevynášejte nic co nedokážete porazit pokud by vám to priest ukradl... navíc podobně jako s control warem očekávejte nekonečné hry
- šaman - jediná levnější verze šamana je mech šaman, jde to i bez legend ale vysoko s tím nedolezete, po BRM se obvykle hrává i s epickejma elementálama protože díky spellu z BRM si můžete rušit overloady což je prostě veliká síla
- dragon verze, mech verze čehokoliv - semtam se s tím potkáte na nižších rancích ale krom výše zmiňovaných s tím moc nezahráte
Název: Re:Jak začít hrát
Přispěvatel: Divobij kdy říjen 24, 2015, 10:11:19 pm
Uplynulo už pár měsíců a TGT si už "sedlo". Umrtvili nám patron wara nerfem warsong commandera, takže se pojďme podívat, co se jak děje na HáeS scéně.

Nedávno jsem četl článek na bonuswebu o HS. Byl tam vidět velice zajímavý názor autora, poněvadž HS se nám pomalu uzavírá proti přívalu nových hráčů, kteří budou totálně F2P. Hra začíná být pro ně velice složitá na čas, protože nagrindovat dostatek užitečných karet začíná být opravdu masakr a pokud nemáte štěstí na legendárky, tak vám to opravdu sežere mrtě moc času. Vše je to o štěstí na balíčky a nebo o vašem skillu. Pokud nemáte ani jedno vězte, že to sežere mrtě moc času. Protože v současnosti už nevěřím a opravdu pochybuji, že se doklepete s např. Trumpovým basic mágem na legendu, což bylo před dvěma lety videjko, které mnoho lidí přesvědčilo, že to jde pokud víte jak... V současnosti je už docela problém odlepit se ode dna, tedy vlastně odpíchnout se v ladderu od ranku 20. Protože už dole je veliké množství hráčů, co vás převálcujou jen tím, že oni mají balíčky za 5-10k dustů. Tito hráči třeba ani neumí hrát, ale jejich karetní síla vás prostě rozbije. Styl "stokrát nic umořilo osla". Deck těchto hráčů je velice drahý a kvalitní. Obvykle něco jako okopírovaný control war s milionem legend. Končí to tak, že vás "umlátí" jen tím, co mají za karty. A i když nemají vůbec šajn, co a proč to tam hází, tak jim to vystačí a vy to prostě nakonec neustojíte, protože nemáte dostatek kvalitních odpovědí. Dále je tu ohromná masa "legend", co si daly pauzu, takže vás překvapí kvalitním deckem a velikou sílou, protože několik měsíců nehráli a spadli dolů. Další sortou jsou "legendy", co si myslí, že si pohoní ego nebo spíš jen winy na low ranku. Tyhle lidi nemám rád, protože kvůli nim je v mnoha případech nízkej rank veliké zlo. Poslední nejsou legendy, ale cancer decky. S nimi se nedá nic dělat. Klasikou je levnej deck, co nevyžaduje moc stylu a vyhrává sám... Facehunter zatím přežil s určitými obměnami doposud... Tím huntera nechci shazovat i tento deck vyžaduje přemýšlení a někdy dobře udělanej trade udělá víc než jen klasické "go face huntard"... Každopádně i noob s cancerem se je schopnej doplazit slušně vysoko. I tu podělanou legendu s trochou štěstí a s dostatkem času hitne.

Pokud člověk začíná teď totálně od nuly, je nucen si vybrat jednu nebo dvě postavy, které bude craftit tak, aby měl co nejrychleji hratelný základ. Nevýhodou toho je, že v play ani v rankedech si moc nenahrajete žádné questy, a nebo je budete dělat kurevsky dlouho, což ne každého baví. Jedinou výjimkou je, když budete hrát za vaši oblíbenou classu. Postupem času složíte jeden 2 efektivní decky, tak jak jsem psal ze začátku a pak můžete pokračovat v tasení legendárek nebo začnete dotahovat nějakou vámi vysněnou legendu, ale pravdou je, že nakonec se dostanete do stádia, že vás nahoru neposune nic než pořízení legendárky a šetřit těch 1600 dustů je fakt velké zlo. Já doposud nenašetřil na Dr. Booma, protože si pokaždé uvědomím, že mi chybí nějaká silná karta (zatím stále váhám na docraftěním obou BGH).

Co v současnosti je na low rancích? Levné decky. Tečka. Hrají se legendy jako Kel Thuzad, který dokáže nehorázně zatopit, ale vejš už tolik vidět není, protože jsou mnohé jiné alternativy a KT prostě není něco jako Boom, který dokáže otočit hru ve váš prospěch. Pokud vedete, dokáže posunout tu misku vah ještě dál ve váš prospěch, pokud je to naopak tak soupeř teoreticky ani nepozná, že jsme tam něco položili... Nejvíc je vidět totem shaman, který za málo dusty nadělá plno muziky, nedejbože když máte štěstí a nebo dust a doplníte ho Boomem a Mistcallerem. Dále je vidět face warrior, který v mnoha případech dokáže narazit, protože to není tak silný deck jako face nebo midhunter. Poslední, co je více vidět, je dragon priest, to je taková jistotka, která pokud jste měli full priesta z předchozí doby tak nevyžaduje moc dustu k pokračování. Nemyslím si, že tento deck je až tak silný, ale na nízkém ranku to prostě stačí na to stokrát nic...

Každopádně dál čím blíž jste legendě tak hra zpomaluje a efektivními se stávají pomalé controly (druid, warrior, warlock) či midrange decky. Paladinův vánoční stromeček (secret paladin) není tak efektivním jako byl na začátku TGT, protože už i facehunter si s sebou tahá pro jistotu jednu Flaru. Nejefektivnějším se jeví RampDruid. Secret paladin je stále deck velice efektivní, ale na nízkém ranku vidět není, protože obvykle obsahuje legendy jako Tyrion a Boom, což má za následek velkou cenu než deck vystavíte. Pozastavím se nad patron warem, který ustupuje do pozadí, i když nemizí vůbec, ale nerfem warsong commandera (RIP) dostal hodně na prdel a je pravdou, že bez Grommashe už se neobejdete. Do popředí se posouvá controlwar a toho už bez pořádného kopce dustů nezahrajete... Midhunter je stále klasickou nejlevnější a tudíž i hodně hranou verzí huntera, face ustupuje do pozadí, ale vyskytuje se i nadále. Handlock a zoolock či demon variace obojího jsou neustále silné a určitě dokáží zatopit. Na low ranku zoo, výš vede demon handlock. Poslední competetivní deck je dragonpriest, který sám o sobě dokáže být velice drahou záležitostí, ale vzhledem k tomu, že ty karty jsou pro priesta furt jedno a to samé tak dragon priesta uvidíte u hráčů, co to už hrajou 2 roky a postupně si něco dosbírali, včetně expanzí naxxramasu a black rocku. Já sám hru proti priestovi všeobecně nemám rád, protože dopředu vím, že je nekonečnej BM, kterej mě nakonec ufatigueuje...
Název: Re:Jak začít hrát
Přispěvatel: Divobij kdy Listopad 06, 2015, 12:26:05 am
Decky:
Hodím sem komplet seznam a lehký popis decků hraných u jednotlivých postav v současné metě. Nechci sem dávat decklisty, protože ty se neustále lehce mění, ale chci hráčům naznačit "odkud vítr vane". Co od jednotlivých decků čekat a pokud se rozhodnou stavět si nějaký deck, tak aby věděli plus minus s jakou cenou počítat a hlavně aby věděli o "klíčových kartách" pro dané decky.

Druid (Midrange, Aggro)
U druida už vlastně neexistuje rozdíl mezi rampdruidem či tokendruidem. Oba dva archetypy využívají oba dva mechanismy ovšem každý lehce za jiným účelem. Manipulace s manou v podobě Darnassus Aspiranta, Innervačky a Wild Growthu je klasika, která se objevuje u obou typů. Stejně tak u obou uvidíte combo Savage Roar se stromky (Force of Nature). Midrange druid je jedním z nejlepších midrange decků, který sází v porovnání s aggrem na větší kontrolu v podobě tauntů jako Sludge Belcher či Ancient of War, které díky manipulaci s manou může nasazovat relativně rychle. Aggro druid sází stejně jako mid na drahé miniony, ale hraje více "vabank". Obvykle na vás vytáhne co nejrychleji Fel Reavera a doufá, že ho buď sám rychle (kolo poté) stihne vysilencovat nebo, že vy ho sejmete rychleji než mu stihne dostatečně uškodit tím že mu spálíte mrtě moc karet. Pravdou je, že ve 4. kole od druida lethal obvykle nečekáte. Toto je velikou výhodou proti secret paladinovi, protože ten si svého Mysterious Challengera vlastně díky tomu nestihne ani vytasit...
Co se týče ceny jsou oba decky plus minus někde kolem 4000-6000 s tím, že aggro je obvykle levnější. V obou typech se vyskytuje minimálně Loatheb, Emperor Thaurissan, Dr. Boom a kotel epických karet jako Force of Nature, Big Game Hunter, ancienti a v aggru je Fel Reaver.
Kromě těchto dvou nejklasičtějších archetypů se ještě objevuje jedna varianta, která ovšem nedosahuje takového úspěchu - Beast druid. Tento archetyp využívá obvykle jako bonus ještě Justicara Trueharta a Savage Combatanty, ale takových top pozic jako aggro a mid nedosahuje.

Paladin (Secret, Midrange)
Paladin díky TGT velice posílil a díky jedné jediné kartě (Mysterious Challenger) dokázal využít ohromné množství dříve více neužívaných secretů. Co se matchupů proti aggru to obvykle nestihne, ale jestliže se dostane dál, tak převezme totálně kontrolu nad boardem a totálně vás převálcuje. Takhle funguje secret paladin. Midrange paladin nebo také někdy token paladin je stejně tak zaměřen na board, ale jeho snahou je board totálně zaplavit za pomoci Murloc Knighta nebo komba Muster for Battle + Quattermaster.
Cena obou decků je dosti vysoká. Secret pala je levnější a pohybuje se někde kolem 5000 dustů. Token je dražší kvůli bonusům v podobě Dr. Booma, Loatheba, Quartermastera, Sylvanas Windrunner, Justicar Truehearta a mnoha dalších epiců či legendárek (Big Game Hunter, Lay on Hands apod.). Zde se cena může díky tomu vyšplhat až k 10000 dustů. Secret palovi obvykle těch 5000 stačí, protože z dražších karet bere prakticky jen Mysterious Challenger, Tirion Fordring, Loatheb, Dr. Boom a často aspoň jeden Coghammer.

Hunter (Midrange, Face, Hybrid)
Hunter byl na ladderu už komplet převálcován control a mid decky. Díky tomu, že vlastně má hunter stále funkční mid variantu, tak hunter vyšší příčky ladderu neustále dosahuje ale již to není takové jako před nějakou dobou. Stále ovšem platí že se jedná o nejlevnější a nejrychlejší variantu, která vás posune směrem ke vyšším příčkám, kde pak vyměníte deck a místo huntera vezmete nějakou jinou postavu co má lepší control či mid deck. Hunter krom toho může hrát ještě beast variantu s Ram Wranglerem. Ve finále je rozdíl mezi jednotlivými decky pouze v manacostu karet, protože mid a hybrid verze hrají Dr. Booma nebo Savanah Highmany. Face či hybrid (někde napůl mezi face a mid - něco jako face s Highmany ;) ) zaostávají proti pomalejším kontrolujícím balíčkům a tak nedosahují tak vysoko. Ovšem zastavit topdecknutýho huntera je opravdu oříšek a na nižších rancích je to neustálé zlo s kterým se potýká mnoho lidí.
Hunter stále patří mezi nejlevnější decky. Facehuntera vystavíte už od 1000 dustů, což je samo o sobě neustále velké plus pro začínající hráče. Midhunter se při použití některých legendárek (Dreadscale, Loatheb, Harrison Jones, Dr. Boom) a Snake Trapy může vyšplhat i na takových 5000-6000 dustů.

Mage (Freeze, Tempo/Midrange, Mech)
Freeze mage je velice starou variantou, která v současné control metě zažívá velikou renesanci. Jeho cílem je zdržovat hru Blizzardy, Frost Novami, Doomsayerem tak dlouho dokud vás neporazí za pomocí toho, že vám Alexstrasza sníží životy a on vás následně nato rozseká kouzly. Tempo mág naopak staví board hned od začátku. K tomu používá synergie kouzel a minionů jako Mana Wyrm, Sorcerer's Apprentice a Flamewaker. Poslední variantou je Mech Mage. Tato varianta je lehce out of meta. Nechci tvrdit, že to není silný deck, jedná se ovšem o velice rychlý deck jehož síla spočívá v zaplavení plochy velkým množstvím robotů, kterým nedokáže soupeř dostatečně rychle odolat. Každopádně i tento deck dokáže být dost nákladný protože v něm bývají schovaní Loatheb, Fel Reaveři, Dr. Boom a nebo Archmage Antonidas.
Co se cený týče nejlevnější deckem je Mech Mage, který podle toho co vše do něj natlačíte může být i velice levnou variantou vhodnou i pro začátečníky. Budget mech už cca od 1000 dustů, obvykle to ale chce minimálně tak 3000-4000 dustů. Freeze či tempo vám už do rozpočtu zasáhnou mnohem víc. U freeze musíte počítat s kartami jako Archmage Antonidas, Bloodmage Thalnos, Doomsayer, Emperor Thaurissan, Alexstrasza, Ice Block. Tempo sahá po lehce širším repertoáru a může se tam objevit např. Archmage Antonidas, Toshley, Dr. Boom, Ragnaros the Firelord, Arcane Blast atd. Každopádně pokud se chcete věnovat mágovi věrně tak výroba "Toníka" jakožto další karty za Dr. Boomem vám nejprve odemkne tempo mága a pak když přidáte "Alexu" tak už máte základ i na freeze.

Warlock (Midrange DemonZoo, Handlock, Malygos)
Zoologická je velice starým deckem, který je známý už velice dlouho. K smůle začátečníků se i tento deck vyvíjí a bohužel pro ně se vyvíjí směrem k čím dál dražší variantě. Původní zoo stála něco kolem 1500 dustů a byl to deck, který vás velice naučil protože jste už zde museli přemýšlet, jak dělat výměny aby to bylo co nejvíc ve váš prospěch. V současnosti je tento relativně agresivní deck posunut více ve svůj neprospěch poněvadž výhodu jakou jste schopni získat zaplavováním boardu kartami co produkují další impy (Implosion, Imp Gang Boss) dokáží více kontrolující decky a to včetně secret paladina odstřelit jedním spellem. Právě tato skutečnost vede k zdražování celé zoologické a její posun čím dál více do mid a late game. Do zoo se schovávají karty jako Mal'Ganis, Dr. Boom či Sea Gianti. Celkově se pak její cena v průměru vyhnala na něco kolem 4000-5000 dustu.
Základ Handlocka - klasická sestava v podobě Mountain a Molten Giantů, Lorda Jaraxxuse a Twilight Draka byla "vylepšena" v současnosti demony: Voidcaller, Mal’ganis a Doomguard jsou zde již takovou klasikou. Jako bonus se tu objevil Emperor Thaurissan, který má pro handlocka velice krásnou synergii v podobě příjemné slevy. Pro začínající hráče je handlock stále zapovězeným deckem, protože patří mezi ty opravdu drahé. Jeho cena může dosáhnout až 10000 dustů - Lord Jaraxxus, Mal'Ganis, Big Game Hunter, Loatheb, Emperor Thaurissan, Sylvanas Windrunner, Dr. Boom, Mountain Giant a Molten Giant prostě nejsou zadarmo.
Poslední variantou je Malylock nebo někdy též Dragon warlock, jehož levné spelly posílené o +5 spell damage od Malygose vám dokáží velice rychle pohnojit. Výhodná je synergie draků a warlockova hero power, díky které máte zajištěný slušně rychlý prolíz. Emperor Thaurissan vám to všecko ještě víc zlevní a jste za vodou, Justicar Trueheart zase zvýhodní heropower. Cena něco kolem 5000 dustů. V rankedech ale tolik vidět není.

Warrior (Control, Patron)
Když se objevilo TGT tak všichni control warioři chrochtali nad Varianem Wrynnem, který se ale nakonec takové obliby nedočkal, protože on pouze tahá kartu na stůl ale nespouští její efekt, což je často podstatnější Dr. Boom bez Boombotů nebo Alexa jsou pouze těla navíc a ten efekt prostě chybí. Každopádně "wallet" ehm chtěl jsem říci control warrior je jedním z nejdražších decků a začátečníci si o něm mohou nechat zdát. Hraje se zde ohromné množství legendárních karet a cena celého decku může hrubě přesahovat 10.000 dustů (třeba i 12.000 a víc). Klasicky tak najdeme legendárky jako Grommash Hellscream, Harrison Jones, Sylvanas Windrunner, Justicar Trueheart, Baron Geddon, Dr. Boom. O epických kartách už se raději ani nerozepisuju.
Na Blizzconu na world championshipu byl vidět mnohem víc jak control tak patron. Tento deck zpomalil, není už OTK a kromě klasického winu kdy seberete soupeři životy může i fatigueovat. Ostkaka zde pracoval s 4000 dustovým patronem, ThijsNL ho měl levnějšího (pouze 2400). Co se zastoupení legendárek týče první zmíněný hrál 3: Grommash Hellscream, Loatheb a Dr. Boom. Druhý zmiňovaný si vystačil pouze s Grommashem. Každopádně víme, že to funguje ale hra je mnohem víc control a často využíváte comba Armorsmith + Grim Patron na aktivaci co největšího armoru.
Poslední deck je zastoupen pouze na nižších příčkách a patří mezi nejlevnější. Aggro wara hrají všichni co nemají na Grommashe Hellscreama, protože pro patron wara je teď esenciální hrozbou. Takže i já jsem oživil Reynaudova aggrowara a přidal jsem pár sticky minionů jako Piloted Shredder, jako bonus ničení zbraní přes Harrisona Jonese. Na nižším ranku se dá, mnoho lidí překvapí.

Priest (Control, Dragon)
Control priest využívá staré známé klasiky jako kombo Auchenai Soulpriest a Circle of Healing na clear boardu. Krom toho se na plošné čištění používají Lightbomby. Tento typ je stále efektvní a přežívá doposud ale pomalu a jistě ho z top priest deck pozice vytlačuje dragon priest. Dragon priest je agresivní verze založená na rychle vytvořeném boardu ze silných minionů, díky synergii s draky. Jediný stabilní legendární drak je zde Ysera, kromě ní se tu objevuje i Chillmaw. Z ostatních legend Dr. Boom je klasika, kterou vidíte prostě všude. Dále se mohou zjevovat např. Vol'jin, Confessor Paletress, Nexus-Champion Saraad pro větší control boardu, ale nutnost nejsou. Cena dragon priesta je samozřejmě navýšena o epické karty - konrétně Cabal Shadow Priest, Twilight Guardian a někdy i Lightbomb - ty první 2 jsou nutnost, Lightbomba je control luxus, který častěji vidět není. Díky výše zmíněným kartám se cena dragon priesta pohybuje od 4-5000 třeba až na 10000 dustů.

Rogue (Oil)
Na Světovým šampionátu v HS bylo vidět že oil rogue je jediným přeživším archetypem roguny. Jeho výhodou je, že poráží obvykle agresivní decky tím že je udrží v úvodu a pak už je převálcuje, obdobně je schopen projít skrz velice pomalé decky protože než ty ustojí počáteční a střední fázi tak je konec, díky rogunské schopnosti relativně rychle procyklit celým deckem a kladením malých a velkých hrozeb. Z drahých karet potřebujete Edwina VanCleefa, Bloodmage Thalnose, Loatheba a Preparačky, někdy vzácně je tu i Dr. Boom. Cena od 3000 do 5000.

Shaman (Totem Midrange, Mech)
Šamstra si nechávám na konec ač ho mám moc rád tak na celém Světovém šampionátu v HS ho vytáhl jeden jediný hráč a ani ten s ním moc neměl úspěch. Midshamam obohatil o totemovou synergii a hraje se i na nižších rancích kvůli ceně, protože prakticky žere jen 2 legendy Al'Akir the Windlord a Dr. Boom, kromě nich je tam obvykle už jen jeden Doomhammer. Za 4-5000 dustů dobrá věc. Mech šaman ustupuje ale rozhodně nekončí. Zde se obvykle vyskytne trojka Loatheb, 2 Fel Reaveři a Dr. Boom. Dohromady to je nějakých 3500 dustů. Pokud vynecháte legendárky klesnete až někde ke 2000, což pro nováčka není špatné.


Každopádně 12.11.2015 začne vycházet nový adventure mod, takže počítejte, že do konce tohoto roku tu mohou být změny...
Název: Re:Jak začít hrát
Přispěvatel: Divobij kdy Leden 13, 2016, 10:30:16 pm
META po vydání LOE

Mid-Range Druid též zvaný Combo Druid kompletně vévodí metě. Je to nejefektivnější deck v současné metě. Spolu s druidem je na top příčkách Secret Paladin, ZooLock a Freeze Mage. Zoologické začínají lehce měnit tvář díky Brannovi Bronzebeardovi a jeho synergii na Dark Iron Dwarfa, Defendera of Argus a hlavně Dark Peddlerovi. Hlavně na nižších rancích mi zoo přijde dost častá.
Tyhle topky doplňuje ještě řada velice silných decků jako je Tempo Mage, Aggro Shamman nebo spíš Face Shamman (novinka z LOE - charge mobky završené finisherem v podobě tuny spelů s overloadem co boostuje Tunnel Trogga a komba s Rockbiter Weapon + Doomhammer). Další velice úspěšnou novinkou je Renolock (Reno Jackson je nejsilnější kartou z LOE a v tomhle decku je to velice dobře vidět) a Control Priest s Entombem. Patron Warrior a Control Warrior se stále drží a nenechávají se zahanbit. Dokonce různě zkouší Rena a Elise Starseeker. Nesmím také zapomenout na Oil Rogua, MalyLocka, Midrange Paladina a Aggro Druida, protože i tyto decky jsou neustále efektivní a nenechávají se setřást z top pozic.
Stále ale nejsme na konci, protože s příchodem LOE se experimentuje i s některými už ne tak TOP TIER decky. Jedním z nich je velice zajímavý Murlock (OTK Anyfin Can Happen) Paladin. Za mě velice zajímavý deck, který v dohledné době určitě otestuju už jen kvůli tomu nápadu 30 damage z komba přes Anyfin Can Happen (hrajete prakticky jen 7 murloků z nichž 3 mají charge a zbytek je buffuje, výsledkem je 30 damage). Dragon Priest se propadl, protože díky Entombu se mu buď nedostává draků nebo tam nedokže napasovat tolik kontroly (obvykle tam hraje 1 Lightbombu a bez Entombů) a současná pomalá meta ho prostě udolá. Hunteři a to jak Face tak Mid-range se v kontrol metě nechytají, ale na dolních příčkách jsou neustále vidět.  Také je vidět pro mě novinka i když už ne tak nová Egg Druid. Mechmage a Handlock se propadají ale hrají se. Mechmage zpomalil a využívá Gorillabota A-3 a větší moby, dokonce Booma a někdy i Toníka a velice mu to prospělo. Na nižších rancích nejčastější mág.
Jo a nakonec zmíním v jednu chvíli buglý deck Raptor Rogue. Tento deck je díky absenci bugu naprosto v prdeli a nemá žádný tah na branku a je válcován vším, co má silence. Zpočátku board sice zvládne udržet ale později mu dojde dech a končí.

Pro zájemce Murlock paladina (https://www.youtube.com/watch?v=kcJLNA7K1ts)
Název: Re:Jak začít hrát
Přispěvatel: Divobij kdy Březen 05, 2016, 12:39:39 pm
11. březen se blíží! Připravte se!

11. březen je datumem, kdy Blizzard oznámí již dlouho očekávané velké změny. Přičemž je pak už jen otázka pár týdnů, kdy se veškeré změny, včetně nerfů a rotace STANDARD a WILD karet, stanou skutečností. Jak se tedy připravit? Teoreticky do měsíce to máme tady.

- pokud jste si nepořídili ještě Naxxramas, tak koukejte máknout a vydělat oněch 700 goldů na první křídlo, protože s patchem nax kompletně zmizí a už se nebude dát koupit, pokud nebudete mít otevřené alespoň první křídlo

- taktéž zmizí z obchodu GvG balíčky, takže pokud si chcete koupit ještě nějaké GvG balíčky, máte poslední šanci, po patchi se GvG karty budete už moci jen a jen craftit, za sebe nedoporučuju, spíš kupte classic packy (viz dál)

- nový patch s Wild a standard formáty přinese také dlouho očekávané nerfy některých karet základní edice - nic ještě není oficiální, ale hovoří se nejvíc o Knife Jugglerovi, Leper Gnomovi, Ancientovi of Lore a samozřejmě o tolik oblíbeném kombu Force of Nature + Savage Roar - co bude nakonec změněno, neví nikdo krom Blizzardu, ale jestli vám náhodou padlo něco z toho třeba v decku za Tavern Brawl (jako mě Ancient of Lore) tak to nedissujte a počkejte si do patche, je možné, že za to pak dostanete plnou pálku dustů - z toho vyplývá dle mého asi nejlepší investice teďka před patchem v podobě classic packů, které mohou mít v sobě skrytou value ceny plného dissenchantu nerfnutých karet

- no a nakonec pokud nechcete riskovat loterii s classicem tak šetřete goldy na packy z nové edice, které se budou určitě hodit hlavně pokud budete chtít hrát Standard ladder


Závěrem ještě doplním, že Blizzard chystá změny v achievement kartách (Captains Parrot, Old Murkeye apod.), které by se pak už neměly dát dostat za achievement, ale pouze vycraftit. Dle mého je to obchodní tah a bullshit co akorát nasírá hráče. Navíc prý tyto karty nebudou patřit mezi standard a tím si vlastně Blizzard vyrotuje veškerý murlock obsah pryč do Wildu. Ostatní subtypy jako třeba piráti nejsou tak diskutovaní, protože nejsou tak silnou skupinou jako byli mechové a murloci, které Blizzard sune do Wildu - jedny tam šoupne rotací GvG a druhé odpraví Old Murkeye. Draci se sice zatím drží, ale po pár expansionech asi také odpadnou, protože pokud nebudou-li dostávat něco nového, tak prostě časem vyrotují taky, protože se vyskytují v rámci celého spektra všech expansionů.
Název: Re:Jak začít hrát
Přispěvatel: Divobij kdy Březen 05, 2016, 08:23:29 pm
https://www.youtube.com/watch?v=CfIFSZBKKT0
Whispers of the Old Gods - tak to asi dává smysl
Název: Re:Jak začít hrát
Přispěvatel: Divobij kdy Březen 19, 2016, 04:45:26 pm
rozhodl jsem se, že napíšu rychlé shrnutí decků a hlavních competetive archetypů, mezitím co koukám na Párkovače ehm pokrývače... teda vlastně pokrovače na twitchi hrát o 80k dolarů a postup na blizzcon z Hearthstone Europe Winter Championship https://www.twitch.tv/playhearthstone

Paladin
Secret - hned od začátku je vidět i dole na ladderu, stejně tak na Hearthstone Europe Winter Championship, do konce patche to bude jedna z top stálic spolu patronwarem, zoologickou a midrange druidem
Mid-Range - Hearthstone Europe Winter Championship viděl jednoho mida
Anyfin - ani dole na ladderu to vidět není, už je to dávno co jsem ho potkal, možná je to tím že lidi proti tomu umí hrát, dokud držíte kontrolu nad boardem tak jste jakž tak v pohodě a pokud máte nějaký taunty do závěru když už to smrdí kombem jste za vodou...

Druid
Mid-Range - stále jedna z top příček, uvidíme jak s ním zamávaj nerfy z nadcházejícího patche
Aggro - aggrodruid zmizel, podle mě je to tím že lidi se snaží už uvažovat nad standardem a díky tomu už pro mnoho hráčů fell reaver není perspektivní karta
Egg - egg druida jsem tenhle měsíc snad ani neviděl
   
Warlock
Renolock - existují vlastně 2 varianty - jedna je zaměřena podobně jako handlock na velké threaty, druhá na kombo, které handlock vlastně taky často hraje, tak či tak je to druhá nejsilnější varianta locka
Handlock
Zoo - nejlevnější a kromě toho nejsilnější varianta locka,  POKUD CHCETE ZAČÍT HRÁT HEARTHSTONE V TUTO CHVÍLI JE TO PODLE MĚ BALÍK, S KTERÝM BYSTE MĚLI ZAČÍT, naučí vás tradovat, má dobrý matchup proti secret palovi (vlastně vůči všem typům paly), druid také nemá tolik síly, aby zastavil jeho příval, ostatní typy locka jsou proti němu slabší, mága taky přejede, jediné proti čemu má problémy jsou warioři, někdy topdecknutý hunter (nejhorší je face), ale proti nim se to člověk naučí

Mage
Tempo - levnější, protože jde hrát bez legendárek, přesto upadající typ mága, přitom stále silnej balík, na Hearthstone Europe Winter Championship ho hrál jeden člověk
Freeze - Hearthstone Europe Winter Championship byl samej freeze, i když šlo často o podivnější méně klasické varianty s více spelly a větším prolizem
Mech - dole na ladderu stále k vidění, ale vzhledem k tomu, že mechové vyrotují, už tak vidět není

Warrior
Control - v současné mid metě pomalý, přesto hraný, někdy renowarrior varianta
Patron - Hearthstone Europe Winter Championship je prakticky jen o patronovi, nikdo tam jiný typ wara nehraje

Hunter
Face - dole na ladder climb často vidět, výš už bych ho moc nehledal
Midrange - lepší jak face, neustále bude užívaný i na ladder climb
Hybrid - Hearthstone Europe Winter Championship viděl u některých hráčů huntera, někdy bylo těžké určit druh a proto opět zmiňuju hybrid variantu, což je vlastně midhunter s agresivním face začátkem


Shaman
Aggro - nejčastější typ šamana, sám ho nemám rád, asi ho neumím hrát neboť na něm neumím moc vyhrávat
Midrange - sem bych zařadil cokoliv pomalejšího a kontrolnějšího, ať už to má Bloodlust nebo to hraje na battlecrye, pro mě zábavnější, protože kontroluje a je schopen na dolních příčkách brzdit aggrodecky, pokud ho ale překontrolujete tak je v prdeli a bez boardu nic nezahraje

Rogue
Oil - roguna je celkově v recesi a upadá v zapomnění, protože celá její hra spočívá v rukou RNGesuse a pokud jí nepřijdou správné reakční karty a komba je dost často v loji
Deathrattle - od té doby co opravili bug jsem tenhle typ neviděl

Priest
Control - nejlepší varianta, dost často s Elise, na Hearthstone Europe Winter Championship jedinej pouze priest a hraje ho pokrovac
Dragon - dle mého pomalejší, když je překontrolujete jste za vodou, nejhorší zlo je když tam je kromě draků i Deathlord
Název: Re:Jak začít hrát
Přispěvatel: Divobij kdy Květen 08, 2016, 06:53:11 pm
Po příchodu Old Gods se zase lidi ptají co craftit takže asi takhle:

Dr. Boom pokud chcete hrát ve wildu, furt je to top legendárka
pokud uvažuješ o standardu, tak je podle mě výhodnější investovat do classic karet protože ty nikdy nevyrotují
Sylvanas - skvělá do kontrolů, skvěle counteruje C'Thuna
Twin Emperor - megasilná legendárka, novej Dr. Seven v C'Thun decku, ještě víc když kombíš s Brannem Bronzebeardem
pak cokoliv z classic class legendárek - Toník (Archmage Antonidas), Tyrion, Grommash, VanCleef
dost je vidět Black Knight, někdy Harrison Jones (ale momentálně moc zbraní nevidím)
z Old Gods se hodí např.: Fandral Staghelm, N'Zoth
každopádně když něco hrajete často jako třeba já zoo tak se hodí investovat i do jiných (Leeroy, Gormok...), chce to trošku pátrat po netu a věřte, že lze najít i teď budget decky kolem 1000 dustu nebo nějaké semibudget verze třeba s jen s jednou legendárkou cca do 4k dustů

nejdražšími decky mohou být mage (nejvíc stojí teď C'Thun Reno mage), warrior (cokoliv kontrolního nebo patron), paladin (nejvíc asi N'Zoth, ale prakticky cokoliv co není aggro přijde na moc protože Tyrion je autoincluded prakticky všude, někdy i v tom aggru)
Název: Re:Jak začít hrát
Přispěvatel: DDDave kdy Květen 09, 2016, 12:44:38 pm

Deck pro dnešní den :)

http://www.hearthpwn.com/decks/536811-face-hunter-2016 (http://www.hearthpwn.com/decks/536811-face-hunter-2016)
Název: Re:Jak začít hrát
Přispěvatel: margar757 kdy Květen 09, 2016, 03:44:37 pm
ja teda nejdriv zkousel tempo maga (ktereho jsem hral v prubehu posledni sezony a docela me bavil) ve variante s yog-saronem a jak psal divobij je to hrozna RNG prasarna...ale tak v 6/10 se vyplatilo, problem jsem mel ale s buff deckama C'Thuna (hlavne priesti), kdy jsem v 7./8. kole nedokazal cistit board a vetsinou me v 10.kole dorazil C'Thun...jedina zachrana tam byl yog-saron, ktery obcas dokazal otocit prohranou hru
ted zkousim aggro shamana, uz tak silny deck dostal...myslim si...buff v podobe flamewreathed faceless, vytazeni pres coinu ve 3. kole vetsinou znamena gg v 5./6. :)

http://www.hearthstonetopdecks.com/decks/neobility-msi-eglx-standard-aggro-shaman/ (http://www.hearthstonetopdecks.com/decks/neobility-msi-eglx-standard-aggro-shaman/)
Název: Re:Jak začít hrát
Přispěvatel: Divobij kdy Květen 10, 2016, 12:10:02 am
já si hraju ted asi nejvíc s Krippovým Fatigue warem
a for fun Fandral beast druid, ale je vidět že ten deck už není co bejval a lidi začínají netdeckovat a už to není ten začátek mety a pomalu se to začíná krystalizovat
vyrobit ty dvě epic karty na šamana tak to aggro taky postavím, takže zatím midrange
ad hunter - stavěl bych spíš tu midrange verzi s tím novým epickem Call of the Wild, klidně i bez NZotha, ta huhuranka je ale moc líbivá, sakra jen kdybych měl kotel dustu, moc se mi nechce dissovat karty co nemám víc jak 2x respektive 1x, i kdyby to měl bejt The Beast
Název: Re:Jak začít hrát
Přispěvatel: Hribek kdy Květen 10, 2016, 09:16:01 pm
popravdě, čím víc hraju standard tak mi přijde, že jediná cesta jak si v poslední době zahrát je buď vymyslet nějaký zvěrský rush deck, kde člověk nad hrou moc nepřemýšlí a jen swarmí board aby nebyl nijak závislý na štěstí s tím jestli přijde karta nebo ne a jestli ho nesejme RNG a nebo zkusit něco jako late legendary deck ktery bude vyladěny do dokonalosti bez ohledu na cenu decku.

Já vždycky hrál spíš mid až late balíky takže v minulé sezoně nejoblíbenější byl heal priest s yserou Dr.Boom a peletreskou a hrál jsem na to, že jsem utahal control warry, ale teď je mi z těch late balíků čím dál víc zle, ikdyž zahraju dobře podle mého uvážení tak stejně většinou končím kolem 20 kola na to, že mi někdo zahraje cthuna kolo na to taunt miniona za 2 a doomcallera a hned kolo na to si vezme ze zbývajících 10 karet znovu Cthuna a tím mě doráží

popravdě se mi dost začíná líbit návrat ke kořenům mill rogue a skutečně soupeře spálit, protože půlka lidí hraje průměrný nobrain cthun decky, ale mám strach jak vykompenzovat healboty
Název: Re:Jak začít hrát
Přispěvatel: Divobij kdy Květen 11, 2016, 03:42:07 pm
no fatigue boje ve standardu dá teď jen war s priestem oba mají krásné cthun synergie jeden na heal a druhej na armor
mill rogue ve standardu nedáš tak aby byl efektivní, druida jsem neviděl ani nepamatuju a warovi odrotoval minomet takže taky standard nedá

ve standardu ubývá ctun karet a ctun decky mají cthuna obvykle kolem 10, aby šly synergie na karty, a tím to hasne, přibývá ostatních necthun karet, hlavně harrison jones na zbraně - dvě nejhorší zbraně, co nechcete, aby soupeř měl, jsou doomhammer a ashbringer (sword z tyriona)

podle mě je nejlepší control je nzoth pala, prakticky oživuje jen sylvu s tyrionem a je jako bůh, jde to i dual s cthunem, bohužel dust nemam a dissovat zlatýho leeroye se mi nechce, už jen protože leeroy se taky hodí do zoo (i když ho tam teďka nehraju), navíc by to byla jen jedna legenda navíc a já tam potřebuju Tyriona, Sylvu, Rag Light a pak ty epický healy
u Krippariana jsem viděl i trigod deck ctun nzoth a yogg - ale 20 minut videa co jsem viděl mi moc neřekne nakolik je to efektivní

tak či tak metě vévodí shaman aggro, kterej vlastně o nic nepřišel

pokud chceš něco "mid" tak jedině zoolock
jestli chceš rogunu na standard tak asi nej je "miracle" s tou její legendárkou, zažil jsem to u pár soupeřů a šel jsem concede protože v závěru byly už vidět ty jejich "extended BM" - v mém případě nestvořitelné na současném dust levelu - musel bych craftit všecky drahé karty: obě preparačky, xarila, vancleefa, thalnose... a já teď budu dělat sylvu
Název: Re:Jak začít hrát
Přispěvatel: Divobij kdy Květen 11, 2016, 09:34:53 pm
jeden z levnějších renomágů
https://www.youtube.com/watch?v=wC6hO-OnqSE
Název: Re:Jak začít hrát
Přispěvatel: DDDave kdy Květen 14, 2016, 12:11:39 pm

aktuálně rank 5

http://www.hearthpwn.com/decks/525968-yogg-saron-tempo-mage-high-winrate (http://www.hearthpwn.com/decks/525968-yogg-saron-tempo-mage-high-winrate)
Název: Re:Jak začít hrát
Přispěvatel: DDDave kdy Květen 20, 2016, 01:29:18 pm

Tady dávám jeden super deck který myslím že má  šanci v dnešní metě udělat legendu.


http://www.hearthpwn.com/decks/551484-fast-rank-up-anti-meta-deck (http://www.hearthpwn.com/decks/551484-fast-rank-up-anti-meta-deck)
Název: Re:Jak začít hrát
Přispěvatel: margar757 kdy Květen 21, 2016, 11:33:35 am
v utahani soupere ted kraluje priest a taky ho hodne lidi hraje (ted jsem si dal dopoledne 6her a z toho 2x shaman a 4x priest...a ani jednoho priesta jsem neporazil (s tempo magem)) cokoliv zahraju tak ma na to nejakou odpoved...shadow priestem veme 2 attack miniony entombem zas vysoke, do toho shadow word a board ma porad cisty + si dobira karty pomoci thoughstealu, forbidden shaping taly hodne silna karta v late game. priesta jsem  hraval driv ale spis jen tak na trol...jsem mel postaveny balik na heal, ted bych si ho rad udelal ale nemam tolik dustu...hlavne mi porad chybi sylvana...ktera je dost dobra do vetsny decku
Název: Re:Jak začít hrát
Přispěvatel: margar757 kdy Květen 22, 2016, 11:04:11 am
jsem porad hledal nejakeho levneho paladina, ptze ten Nzoth co se ted hrava je mimo me moznosti...on se v podstate ted ani jiny paladin nehrava...obcas nejaky murloc...
az jsem vcera narazil na divine paladina
http://www.hearthpwn.com/decks/511946-divine-aggro-84-wr-to-legend (http://www.hearthpwn.com/decks/511946-divine-aggro-84-wr-to-legend)
prvni jsem teda nechapal jak to muze fungovat, kdyz tam autor popisoval, ze se to hraje stylem nekonecneho cisteni bordu bo mi nebylo jasne jakym zpusobem bude cistit v late game velke miniony, ale skoro vsechny karty z toho decku jsem mel krome zbrane takze me to skoro nic nestalo a seskladal jsem si to a ted se bavim jako snad u zadneho decku :D napr ted se mi 2x po sobe stalo ze mi aggro shaman leavnul ve 2. kole kdyz prisel o totem golema a me to stalo jen divine shield :) jedine s cim mam zatim problem jsou warriori a renolock (ten je ostatne problem pro vetsinu aggro decku)
ale co je tam nejvetsi sranda...v 8 kole zahrat steward of darkshire + stand against darkness a v kole nasledujicim rallying blade + blood knight a razem mate na bordu 5x 2/2 recruty 18/18 blood knighta, stewarda a jeste v ruce zbran s 3 utokem :) docela sranda
Název: Re:Jak začít hrát
Přispěvatel: Divobij kdy Květen 22, 2016, 04:31:43 pm
něco podobného bez blood knighta mam složené, konečně někdo kdo hraje na mojem dust levelu ;)
Název: Re:Jak začít hrát
Přispěvatel: margar757 kdy Květen 22, 2016, 05:42:59 pm
jako na to, ze je ten deck tak levny, tak jsem ho asi jeste ani nepotkal...mno kdyz si clovek pohraje s temi shieldy a buffy tak se da porazit cokoliv...hraju s tim na ranku 10/11 a jedine co mi dela problemy je minion s tauntem zahrany v late game s 6+ hp a jelikoz je ten deck zalozeny na 1kovych minionech tak nejaka holy nova, consecration atp docela zaboli :)
hodim screen ted z odpoledne https://www.dropbox.com/s/o3gcal7kuuu3pvp/divine%20aggro.jpg?dl=0
Název: Re:Jak začít hrát
Přispěvatel: Divobij kdy Květen 23, 2016, 03:33:51 pm
teď jsem ten deck potkal na ladderu (rank 16 nebo kolik ted mam, neni čas) s control ctun warrem, zachránil mě topdeck bawlu a následně baron geddon, kterej zbylý divine shieldy pomazal raz dva, poté co jsem se čtyřma HP zahrál branna s ancient shieldbearerem a nahodil si 20 armoru, tak to palach vzdal :D

plně znám ten pocit a chápu každého bolest, když se snaží s omezeným rozpočtem kvalitních karet poskládat něco relativně hratelnýho na plnění questů, aby z toho nebylo martyrium za třemi winy, který totálně nasranej po hodině a půl vzdáš, protože jediné co potkáváš jsou megadrahý control decky a nebo nějaký cancer aggro (shamana), který to má proti té tvé homokládě líp postavený
Název: Re:Jak začít hrát
Přispěvatel: Divobij kdy červen 18, 2016, 11:20:29 am
Kripps Fatigue (https://www.youtube.com/watch?v=XVnIYK0BKsk)
pro mě nejlepší a nejzábavnější control war - protože má lepší matchup proti kontrolům vzhledem k možnosti soupeři semelít karty :D navíc C'Thun není win condition, není zde tolik legendárek takže je to i levnější pro lidi s omezenými zdroji (nemám ani Malkoroka, Variana nebo Gromashe) a tu to jde i bez nich a když vám pala concedne po semletí nzotha tak prostě nejde nemít škodolibou radost
deck je už asi měsíc a půl starej, ale pořád skvěle funguje - vzhledem k převaze control a mid decků je to s ním děsná sranda (pokud vám nevadí že hra trvá i 20 minut) a díky geddonovi si obstojí proti aggrům...
v současné standard metě je nejvíc OP ten deck, který znáte a umíte s ním nejlíp hrát, nejen proto existuje něco přes 10 decků co jsou top tier (pirate+control+tempo+patron warrior, yog+ctun druid, aggro+mid sham, tempo+freeze mage, miracle rogue, midhuntard...)
Název: Re:Jak začít hrát
Přispěvatel: Divobij kdy červen 21, 2016, 06:06:08 pm
odvolávám co jsem odvolal a slibuji co jsem slíbil
nic proti Kripovi, ale když už mi 16.6. padl ten N'Zoth, tak uznávám, že N'zoth control warrior je super věc, vzhledem k státnicování nemám žádnou hrubou statistiku, ale za posledních dnešních 5 her na ranku 15 jsem s ním neprohrál
a jde to i bez Gromashe, pokud byste ho měli dal bych ho místo Ragnarose nebo Bashe (podle toho zda potkáváte častějc controly nebo aggra), tohle už je ale pořádnej wallet warrior :D cena decku jde hrubě přes 10k dustu

edit: z ranku 16 na rank 12 bez ztráty kytičky, v pátek pokračuju

2x Execute
2x Shield slam
2x Fiery war axe
2x Revenge
2x Slam
1x Doomsayer
2x Bash
2x Shield block
1x Acolyte of pain
2x Ravaging ghoul
2x Bloodhoof brave
1x Elise Starseeker
2x Brawl
1x Harrison Jones
1x Cairne Bloodhoof
1x Justicar Trueheart
1x Sylvanas Windrunner
1x Baron Geddon
1x Ragnaros the Firelord
1x N'Zoth, the Corruptor
Název: Re:Jak začít hrát
Přispěvatel: margar757 kdy červen 24, 2016, 09:06:39 pm
potkavam ho ted docela casto...asi nejhranejsi war aktualne...porad jedu toho divine paladina na ranku 9 a konkretne proti tomuto decku to mam 50/50
Název: Re:Jak začít hrát
Přispěvatel: Divobij kdy červen 25, 2016, 11:17:26 am
tak ono tu dost závisí na tom co lízneš, pokud udržíš board a nasadíš tam velkej kalibr v podobě geddona kterej nedokážeš odstranit je to čistej win
pokud ale žužlám v ruce karty co nezahraju je to čistá frustrace a modlení nad tím kdy už si konečně líznu brawl nebo ghoula, protože proti těm divine shieldům jsou zbraně blbě účinný
Název: Re:Jak začít hrát
Přispěvatel: Divobij kdy červenec 15, 2016, 07:55:11 pm
Ty DDDavovy guidy už jsou bohužel trošku zastaralé nebo mrtvé. Podle mého je lépe začít trošku jinak. Uplynula sakra hodně velká doba od vydání, máme tu wild a standard, Naxxramas a GvG jsou už minulost a nedají se koupit, a tak se i vaše úvodní strategie vydělávání musí změnit.

0.) Založte účet
Pokud založíte přes můj recruit a friend link (https://battle.net/recruit/VMMWH8ZFK8?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc) máte classic pack do startu navíc.
I já sám jsem si teď zakládal nový účet kvůli tomu murločímu skinu na šamana (Morgl the Oracle), takže opravdu vím o čem mluvím. A nejsem sám: „Free to play experience is realy good.“ - Kripparrian

1.) Tutorial
Na úplném začátku si moc vybírat nemůžete. Máte Jainu (mage) a s ní porazíte pár NPC. Nic složitého. Během tutoriálu vám vysvětlí základní principy hry, takže byste měli úplné základy pochopit.

2.) Unlock ostatních hrdinů a jejich vyexpení na 10. úroveň
V podstatě jsou dvě možnosti: expíte buď proti NPC nebo v rankedu. Pokud porazíte nějakého doposud neodemčeného hrdinu, tak se vám odemkne. Unlock every Hero a máte za to 100g.
Vezměte Jainu a jděte na to.

3.) Co stavět do constructed?
Proč si to dělat složité a skládat něco sami, když už to za vás funkční složil někdo jiný (Trump). Na všechno potřebujete pouze základní karty (ty co jste dostali během levelování hrdinů na lvl 10). Máme tu Trump's Basic Decks (https://sites.google.com/site/trumpdecks/basicdecks) of All Classes for Beginners (http://2p.com/3787705_1/Trumps-Basic-Decks-of-All-Classes-for-Beginners-by-Vincent.htm), tak si každý předdělaný deck upravte, protože karty jako 1/4 opice v premade decku je prostě špatná volba.
Pokud máte zájem určitě navštivte Trumpův youtube kanál (https://www.youtube.com/user/TrumpSC/playlists), kde v sekci Educational Videos naleznete mnoho užitečných rad. Fajn jsou i Trump’s decks (http://www.trumpfans.com/decks/), kde naleznete neustále aktualizované decklisty, které Trump hraje.

4.) Aréna
DDDavovy návody vám doporučují investovat veškeré vydělané goldy do arén. Já vám to naproti tomu nedoporučím. Určitě ale využijte, že vám hra dá jeden vstup do arény zdarma, jakmile odemknete všecky postavy. Ať už se dostanete kamkoliv, máte za to minimálně jeden pack a to se hodí. Jako začátečníci budete ale asi dost čumět. Hra vám bude třicetkrát nabízet tři karty, ze kterých si vždy jednu zvolíte do vašeho arénového decku. Problémem je, že vy se v kartách zatím asi mnoho neorientujete. Na pickování karet doporučuji použít např. arenavalue.com (http://arenavalue.com/). Nebo tu jsou prográmky jako HearthArena, které vám pomohou s pickováním, aniž byste to museli vypisovat někam na internetu. Tak či tak je to dobrá věc pro začátečníky, protože vám to pomůže se orientovat v obrovském množství karet, kterých je v této době včetně sběratelských karet a tokenů už přes 1000.
Pro ty, co se nebojí číst, tu je Arena Starter Guide na Icy Veins (http://www.icy-veins.com/hearthstone/arena-starter-guide). Kdo raději videa tak na youtube doporučuji Kripparriana (https://www.youtube.com/channel/UCeBMccz-PDZf6OB4aV6a3eA), což je dle mého nejlepší hearthstoneový theorycrafter.

Na další arény máte podle mě ještě čas. Počkejte až se plně seznámíte se hrou a s jejími mechanikami. Jinak pro vás mohou být arény frustrující, protože se moc daleko nedostanete. Ano aréna je nejlepší způsob, jak vydělávat. Potřebujete na ni ale dvě základní věci - ČAS a ZNALOSTI. Arény jsou časově náročné, naštěstí se nemusí hrát na jeden zátah. Času sice možná máte na rozdávání, ale znalostmi prostě na začátku neoplývá nikdo. Přijde mi zbytečné učení stylem „hoď ho na hloubku do vody, ať se učí plavat“. Takže nakonec až se na to budete cítit a budete vědět, že máte dost času a vědomostí nebo vám nevadí, že zpočátku budete prohrávat, tak se pusťte do arén. Pokud si zvládnete udržet minimálně sedm výher za každý vstup, máte nekonečně se kumulující zdroj příjmů. Za sedm výher máte jistých minimálně 150g, a tak si z té odměny můžete okamžitě zaplatit nový vstup. Ale věřte mi, že tohle je pro většinu lidí těžké sci-fi, protože vše závisí na štěstí při picku a to nejen vašem, ale i soupeřově.
V této době jsou nejlepší povolání do arény – mage (spelly), rogue a war (zbraně).

5.) Questy
Každý den, když se nalognete, obdržíte jeden quest. Reset je o půlnoci. Každý den můžete jeden quest zrušit a dostat místo toho jiný. Existují questy různě „náročné“: 2 nebo 5 vítězství s jednou nebo druhou postavou; 3 nebo 7 vítězství s čímkoliv, zahrát 40 malých minionů, 40 spellů, 20 velkýjch minionů, dát 100 damage hrdinům, zabít 40 minionů apod. Základním pravidlem jak na questech vydělávat je nehrát ty za 40g a pokusit se je pomocí křížku zrušit a nahradit těma „dražšíma“. Pokud vyměníte jeden čtyřicítkový úkol za jiný čtyřicítkový, nehrejte ho a nechte si ho na další den, kdy se ho budete moci znova pokusit zlepšit alespoň na „dražší“. Jde o to abyste mohli abandonout nějaký úkol, kdyby náhodou další den přišel quest, který nebude třeba rušit. Questy za 40g plňte jen v případě, když není zbytí a máte plný questlog (tři úkoly za 40g). V tom případě splňte jen jeden z nich. Prve se ruší questy, co nejsou na výhry, protože výhru dáte s čímkoliv. Pokud je to možný hrajte questy až budete mít všecky tři. Je velice pravděpodobné, že se vám nějak provážou a vy nebudete muset hrát tolik her najednou, ale to už je na vás.

6.) Free packy a goldy, vydělávání a hlavně ŠETŘENÍ
Hidden questy a jejich odměny, které ve vašich počátcích určitě splníte:
- Win 5 games in practice mode, Get any class to level 10, Complete a game in play mode or arena - classic pack
- Play 3 games in Play mode or Arena, Defeat every Expert AI Hero, Collect every card in the Basic Set (tzn. vyexpěte všechny hrdiny na 10. úroveň) - 100g
- Win 100 games in any mode - 300g - při expení postav proti AI pravděpodobně uděláte i tento quest
- poslední možností příjmu je až 100g za den jako odměna nasbíraná po 10g za tři výhry

Začít nyní vyžaduje mnohem víc farmení jak předtím. Pokud člověk začíná free to play account totálně od nuly, je nucen si vybrat jeden deck, pro který bude craftit a odemykat si adventury tak, aby měl co nejrychleji hratelný základ karet. Nevýhodou toho je, že v play ani v rankedech si potom moc nenahrajete žádné questy, a nebo je budete dělat asi déle. Výjimkou je, když budete hrát za vaši oblíbenou classu.

Celou dobu tu se tu bavíme o vydělávání ale všimněte si, že nikomu nediktuji, co s vydělanými goldy udělat. Jestli kupovat prve adventury nebo pár packů vám nikdo neřekne. To se musíte rozhodnout sami, podle toho co stavíte a kterou kartu a odkud nejvíc potřebujete.

7.) Tavern Brawl
Tavern Brawl je jeden z unikátních módů, které Blizzard vytvořil jako oddechovou zábavu pro všechny hráče s alespoň jednou postavou na 20. úrovni. V tomto módu se obvykle střídají týdny, kdy dostanete premade decky, s týdny, kdy si budete muset deck vytvořit sami. Tak či tak je to obvykle slušná (RNG) divočina se svými pravidly. Doporučuji přečíst si dopředu třeba na Hearthhead (http://www.hearthhead.com/) o co v daném Tavern Brawlu půjde, ať víte do čeho jdete. Tavern Brawl je každý týden nový. V Evropě začíná ve středu ve 22 hodin večer a končí v neděli o půlnoci. Za první výhru v Tavern Brawlu je odměnou classic pack. Tavern Brawl vznikl jako mód, který pomáhá začátečníkům sbírat karty, pro veterány to je obvykle jen 40 dustů za týden. Abyste ale Tavern Brawl mohli hrát, musíte mít vyexpeného jednoho hrdinu na 20. úroveň, což je pro začátečníka docela dost, když si vezmete, že jen vyexpení proti NPC v soloplay na 10. úroveň trvá zhruba hodinu a čím jdete výš tím to leze pomaleji.

8.) Crafting a dissenchanting
Dokud se plně neseznámíte se hrou, nic nedissujte, pokud to nemáte víckrát než je potřeba. Každopádně jakmile něco poprvé dissnete dostanete 95 dustů. Cíleně to však kvůli těm dustům nedělejte, časem to budete mít. Žádný spěch.
Obdobně nic necraftěte dokud nebudete vědět, co děláte a hlavně proč to děláte. Co tedy craftit? Určitě necraftěte jen tak do prázdna bez cíle. Vyberte si nějakou classu (jakoukoliv) a najděte si na internetu pro ni budget deck. To je balíček, který nestojí moc dustů při docraftovávání. Tento budget deck sestavte a pak ho buď vylepšujte nebo se pusťte do dalšího budget decku ale pro jinou postavu. Každopádně vždy prve vyrábějte neutrální karty a teprve pak ty class specific.
Co si zvolíte je čistě na vás. Ve vašem výběru vám může pomoci seznam levných balíků, který do určité míry nasměruje vaše kroky. Postupem času složíte jeden dva efektivní decky. Nakonec se dostanete do stádia, že vás nahoru neposune nic než pořízení legendárky a šetřit těch 1600 dustů je fakt velké zlo.
Pokud nevíte, co chcete tak buď šetřete dust nebo vyrábějte neutrální miniony, protože z nich bude mít prospěch každý hrdina.
Doporučuje se craftit například tyto karty: Acolyte of Pain, Flame Juggler, Argent Squire, Abusive Sergant, Earthen Ring Farseer, Slam, Spellbreaker, Loot Hoarder, Azure Drake, Wild Pyromancer, Stampeding Kodo, Knife Juggler, Feral Spirit, Frothing Berserker, Defender of Argus, Doomsayer, Doomhammer, Preparation, Sea Giant apod.

9.) Levné balíky
Plně chápu každého free to play hráče, který se snaží s omezeným rozpočtem kvalitních karet poskládat něco relativně hratelného, aby se z plnění questů nestalo nekončící martyrium honby za třemi winy.

Následující decky by měly být vaše cíle. Jsou levné a efektivní. Obvykle se uvažuje o ceně craftění karet kolem 1000 dustů, na kolik goldů vás přijde kupování křídel adventur nevím.
Hunter - face ani midrange hunter nevyžadují žádnou legendárku a řadí se stabilně mezi nejlevnější decky
Shaman - jak face tak midrange verze nejsou drahé
Pirate aggro warrior – jediný levný warrior deck
Zoolock - levný, pokud tam nedáte Sea Gianta, tak craftíte za něco kolem 1000 dustu
C’Thun cokoliv - Jakmile dostanete C’Thuna, tak jej narvěte kamkoliv. „VyC’Thunit“ se dá prakticky jakýkoliv deck. ;) Zpočátku nejde o to hrát C‘Thuna na co nejvyšší čísla (víc jak 10/10), ale jakékoliv navýšení se počítá. Výhodou C’Thun balíků je, že mnoho karet budete mít společných pro více hrdinů, takže si udržíte i ostatní nepreferované decky na relativně slušné úrovni. Jako bonus většina kultistů je common nebo rare, takže vám mohou popadat velice snadno, pokud budete kupovat Old Gods packy. Největším boostem do C’Thun decků je legendárka Twin Emperor Vek‘lor.

10.) A co dál?
Nyní byste už měli mít základy. Sestavujte a upravujte i ostatní decky a pomalu začněte zkoušet lézt v rankedu směrem nahoru k legendě. Povinně byste každý měsíc měli dát alespoň rank 20, protože za to dostanete nový cardback. Dříve vás Trump's Basic Decks mohly dostat i na legendu, ale nyní tomu už mnoho lidí nevěří. Každopádně to jde i s některými budget decky. Vyžaduje to ale obrovskou trpělivost a kopec času. Někteří lidé si v rankedech dělají rychle a jednoduše zlatou postavu (500 výher v ranked). Takže se připravte na experty s nabušenými decky, co se vyconcedovali na rank 20 a hrají tam stylem 2 výhry a concede, aby na tom ranku 20 zůstali. Každopádně vzato kolem a kolem ranked je v mnoha případech lepší na dělání questů než played.

edit: konečně aktuální a ucelené :P
Název: Re:Jak začít hrát
Přispěvatel: Divobij kdy červenec 17, 2016, 10:01:49 am
pro ty co nevěří, že to jde rozjet vcelku rychle, toho epickýho kultistu jsem dropl v balíčku
(http://www.imgup.cz/images/2016/07/17/HearthstoneScreenshot07-17-1609.41.04.md.png) (http://www.imgup.cz/image/bqv)
Název: Re:Jak začít hrát
Přispěvatel: Divobij kdy říjen 12, 2016, 08:51:48 pm
Post Yogg-Saron nerf - jakou legendárku craftit?
Pro vás free-to-play hráče vypíchnu top legendárky, která jsou nejčastěji vidět v současné metě. Dust je drahý a takový ne úplně optimální craft vás o mnoho zpozdí ve vašem rozletu a vývoji.

V tuto chvíli je zde taková trojka neutrálních legend, která je podle mého must-have.
Ragnaros the Firelord - od doby Big Game Hunter nerfu velmi silná legenda s pořádně velkým tělem s okamžitým efektem, který právě díky svému RNG může v mnoha případech pomoci prorazit svou střelou za velký taunt tolik potřebné face damage nebo setřelit něco hodně nebezpečného za tauntem schovaného
Sylvanas Windrunner - neustále silná karta i po svých nerfech, která v mnoha případech soupeři nadělá často velké komplikace, protože se musí vypořádávat ještě s minionem, kterého ukradne
Bloodmage Thalnos - Thalnos tvoří v poslední době velký základ mnoha decků. Midrange shaman na něm staví svou early game se Spirit claws a Maelstorm portálem. Další decky jako např. mágovské a rogunské díky němu získávají nejlevnější kombinaci Spelldamage a carddraw co ve hře je. Do arény legendárka, kterou opravdu málokdy picknete ale v constructed je to v současnosti opravdu dobrá karta. Ne každý hrdina ji ale hraje - např. z pomalých decků warrior, z rychlých aggrodecků ho nehraje prakticky nikdo.

Z class legendárek vypíchnu taktéž trojku, z níž já sám první dvě nevlastním.
Grommash Hellscream - neustále nejsilnější legendárka, hodně warů ho hraje, slouží též jako removal, burst damage, které si mnohy vyžádá hard removal
Edwin VanCleef - od doby silence a BGH nerfu častokrát tělo, s kterým se hráč musí vypočádat fyzicky a nebo na něm vytříská hard removal
Fandral Staghelm - nejdůležitější legendárka u druida, čím déle přežije, tím větší je z něj value, z chose one karet jako Wrath dělá velmi silné damage s prolizem a nedejbože když přežije a kolo po vyložení vám vyrobí stromeček 10/10

Jako bonus přidám ještě jednu class legendu navíc. Je jí Tirion Fordring. Ačkoliv v poslední době Tiriona mnoho nevidím, protože murloc paladin je složitější na hraní, tak je to velmi silná class legenda, která je prakticky autoinclude do každého paladinského decku.
Název: Re:Jak začít hrát
Přispěvatel: margar757 kdy říjen 29, 2016, 05:41:10 pm
takovy mensi trolling huntera  :D v prvnich dvou kolech zahral 2mana  trapy a myslel si jak ma safe open, predpokladal jsem ze jsou to ty 2dmg AoE a podle toho jsem hral  :)

https://hsreplay.net/replay/L6gmxnbaZ25srtbQb9Eqah (https://hsreplay.net/replay/L6gmxnbaZ25srtbQb9Eqah)
Název: Re:Jak začít hrát
Přispěvatel: Divobij kdy říjen 31, 2016, 06:23:16 pm
jako tenhle typ replayu se mi blbě sleduje protože nemam přesně přehled kdy končí kolo ale mám pocit žes missnul lethal a mohls dat attack drakem 4 + 7 fireball + 1 dmg ping o kolo dřív nežs ho porazil ale možná je to jen dáno nepřehledností toho pro mě
Název: Re:Jak začít hrát
Přispěvatel: margar757 kdy Listopad 05, 2016, 01:01:07 pm
jj missnul  :)
Název: Re:Jak začít hrát
Přispěvatel: Divobij kdy Prosinec 09, 2016, 06:04:30 pm
Karty z Mean Streets of Gadgetzan (MSoG někde zkracováno i jako MSG) jsou tu už pár týdnů. Meta se nám už pomalu začíná ustalovat, a tak bychom si mohli říct, které legendárky teď frčí a je tak vhodné je craftit.
Jedná se o můj seznam top legendárek. Někteří se mnou nemusíte souhlasit a třeba doplníte tento post diskuzí, jaké karty vám tam chybí nebo mě naopak přebývají. Jména karet jsou seřazená podle abecedy.

NEUTRAL
Aya Blackpaw - podle mě must-have, pokud chcete jít nahoru s jakýmkoliv jade deckem
Bloodmage Thalnos - stále je to dobrá volba do midrange shamana nebo tempo mage - je vidět i jinde
Harrison Jones - nejlepší tech karta, nejhranější tech karta, všem hunterům, šamanům a wariorům nechutně bere spolu se zbraní obrovské tempo
Kazakus - vzhledem k volbám ceny potionů úžasnej proti jakémukoliv decku od aggra po control
Leeroy Jenkins - nárůst renolocků nebo obliba pirátího wara si žádá velkého finishera a tím Leeroy prostě je, jediná zlatá legendárka, kterou jsem nerozcraftil hned poté co padla :P
Patches the Pirate - Hrajete piráty? Pokud máte dust na víc jak budget verzi doporučuju všemi deseti. Zadarmo dostanete nechutnou card a tempo advantage, pokud si ho náhodou nevymulligáníte.
Ragnaros the Firelord - od doby BGH nerfu je to stále dobrá volba, ale do některých midrange decků se nevchází
Sylvanas Windrunner - stále dobrá legenda, minimálně v renolockovi ji najdete

CLASS
Edwin VanCleef - v této době méně hraná, v deathrattle jade roguně se někdy nevchází, ale mnohdy podceňovaná karta, která i jako 6/6 dokáže dost pozlobit; nejlepší rogunská legendárka
Fandral Staghelm - hned jak v Old Gods vyšel věděl jsem, že je to druidí nejlepší legendárka, která prostě i teď dokáže mnoha lidem zavařit hru, zvláště když ho podcení a rychle ho neodstraní
Hobart Grapplehammer - vzhledem k současné oblibě pirate weapon warů dobrá věc pokud máte na víc jak na budget
Lord Jaraxxus - nejlepší legendárka warlocka, v renolockovi se neztratí, ale vzhledem k úbytku control warů na něj někdy není místo a viděl jsem i decky bez něj
Tirion Fordring - Tirion se neztratí v žádném paladinském decku tečka ;)
Název: Re:Jak začít hrát
Přispěvatel: Divobij kdy Prosinec 18, 2016, 09:39:06 am
věděli jste že např. quest na hraní shaman karet jde dělat v druidovi ;) multiclass jako Jade idol karty se počítaj, že patří všem
Název: Re:Jak začít hrát
Přispěvatel: Divobij kdy Duben 19, 2017, 12:24:17 am
Karty z Journey to Un'Goro si už pomalu začínají sedat, a tak bychom si mohli říct, které z nich jsou doporučené legendárky, které teď frčí na Standardu a je tak výhodné je craftit. Problémem této expanze je ale to, že neexistuje tolik univerzálních neutrálních karet. Většina karet včetně neutrálních patří jen do pár určitých decků a tak jako free to play hráč můžete zainvestovat klidně i do některých epiců nebo se musíte rozhodnout pro nějaký deck a pak stavět decky příbuzné, které obsahují podobnou sestavu legendárek.
Jedná se o můj seznam top karet. Samozřejmě se mnou nemusíte souhlasit a tak mě můžete třeba doplnit.


- prve si uvedeme karty, které berte jako takový bezpečný polštář, kam se vyplatí nacpat dusty, pokud nemáte chuť stavět nějaký konkrétní top tier deck, ale nechcete svůj dust sušit za každou cenu

NEUTRAL
Alexstrasza - nejčastěji viděná u mága, ale dříve jsme ji vídávali i u control wara, opět velice silná karta sama o sobě, solidní tělo a unikátní schopnost, co víc si přát
Bloodmage Thalnos - stále je to dobrá volba do mnoha balíků (rogue, druid, priest, mage, shaman, někdy i warrior), je to silná karta ale pro mnoho lidí nezáří takovým silným tělem jako míval například Ragnaros, ale pokud to bereme celkově tak tuto kartu hrajeme od začátku Hearthstonu vždy alespoň v jednom top tier (meta breaking) decku
Leeroy Jenkins - samozřejmě že Leeroy se objevuje nejen v pirate warovi , je to mocný finisher mnoha dalších aggro decků nebo kombodecků; navíc jsem viděl v Troldenovi fintu, že díky spawnu mobek můžete enemy quest roguně zablokovat board 1/1 mobama a on tak nebude moct hrát quest protože nemá kam

CLASS
Archmage Antonidas - pokud máte rádi mága a hrajete jej alespoň trochu kontrolně tak se k Tondovi dříve nebo později dostanete; v rámci mága doporučím ještě neopomenout na Ice Blocky jakožto nejsilnější epic karty
Edwin VanCleef - neustále je to nejčastěji viděná rogunská legendárka, pokud jen trochu hrajete rogunu tak ji chcete
Lord Jaraxxus - nejlepší legendárka warlocka, v handlockovi se hraje, hlavně protože na rankedu potřebujete teď bez Rena tuto kartu taky na heal, celkově je to pro locka win condition v control vs. control matchupu
Tirion Fordring - paladin se opět pomalu vrací zpátky do mety, jeho sestavení je hodně drahá záležitost a toto by měla být první legendárka, kterou do něj potřebujete sehnat, Tirion je asi nejvíc OP karta, protože z ní dostanete neskutečně velkou value (taunt s divine shieldem a deathrattlem, který vám dá velice nebezpečnou zbraň, co víc si přát)
_________________________________________________________


- následně koukneme na karty ze starých expanzí, které třeba už máte, a které jsou stále silné a hodně užívané

NEUTRAL
Aya Blackpaw - Aya neustále patří mezi základní karty, pokud budete zkoušet hrát Jage balíček, v současné době tzv. jade package najdete pouze u elemental shamana
Finja, the Flying Star - tuhle kartu každej zatracoval a koncem roku ji objevili poprvé paladini a pak už to zkoušeli šamani, roguni a další classy, obvykle se s ním hrají ještě 2 Bluegill Warrioři a 2 Murloc Warleadeři; nejvíc je v současnosti vidět u paladinů a aggro druidů a murloc decků
N'Zoth, The Corruptor - staple karta do deathrattle balíčků, takže pokud nehrajete tento specifický typ decků tak jej nepotřebujete
Patches the Pirate - protože se pirate warrior stále drží na top příčkách tak pokud jste doposud Patchesa nevyrobili a máte dust doporučuju všemi deseti; pirátí základ může hrát i aggro druid nebo zoolock

CLASS
Fandral Staghelm - na aggrodruida je pomalý, ale ostatní druidí decky, které užívají široký arsenál silných chose one karet ho hrají; teoreticky do budoucna silná karta i do wildu až odrotuje
Ragnaros, Lightlord - každej kontrolnější pala hraje tohoto Raga, pokud přežijete proti aggru do doby než ho zahrajete a soupeř ho nezvládne bezpečně odstranit, tak máte prakticky vyhráno
Shaku, the Collector - Shaku není úplně nejnutnější na vlastnění, ale obecně zejména miracle roguně doplňuje ruku a zajišťuje plynulejší hru po křivce
Wickerflame Burnbristle - hodně paladinů ho rádo hrává jako jakousi počáteční brzdu proti agrům, neřekl bych, že je to must-have, ale určitě se hodí
_________________________________________________________


Journey to Un’Goro
- konečně je to tu, tohle jsou asi ty karty na které každej čte tohle moje povídání ;)

NEUTRAL
Elise the Trailblazer - nová verze staré známé Elise, vhodná zejména do kontrolnějších balíčků, kterým doplňuje po nalíznutí Un'Goro packu ruku o 5 nových karet, přičemž je velice pravděpodobné, že tam budete mít alespoň jednu legendárku (questy se tam ale neobjevují)
Hemet, Jungle Hunter -  hodně "hajpovaná" karta, možná se od ní čeká víc než nabízí, ale občas je někde vidět, ale možná že stále ještě čeká na ten svůj správný deck, kde nejvíc zazáří
Spiritsinger Umbra - podobně jako Hemet hodně "hajpu" a nakonec to nebude taková hitparáda, dá se nahradit ale může dělat slušné prasečinky s Mirage Callerem a drahými deathrattle kartami; jako bonus je to podobnej magnet na removaly jako Fandral :P

CLASS
Fire Plume's Heart - podle mě asi nejsilnější quest z celé expanze, taunt war je dobrá volba pro všechny co hledají relativně levný kontrolnější deck
Kalimos, Primal Lord - elemental shaman je oblíbený zejména na nižších rancích a do tohoto balíčku je Kalimos jasná volba
Sherazin, Corpse Flower - velice silná legendárka, o níž se mnoho lidí minulo předpověďmi, miracle rogue prakticky pokaždé je schopen tuhle kytičku oživit a spolu s ostatními Razorpetaly je to nutná karta do miraclu
Sunkeeper Tarim - pokud budete sestavovat paladina tak se pravděpodobně neobejdete ani bez této legendy, předchozí zmiňované ale mají podle mě určitě vyšší prioritu (zejména Tirion a Rag)
The Caverns Below - za mě karta, kterou bych necraftil za každou cenu, protože Blizzard bude možná quest rogunu nerfovat a je taky možné, že se nebude nerfovat přímo tento legendární quest, ale nějaká jiná karta nižší rarity (Swashburglar např.), pokud vám padne nedissoval bych to, protože je to silný deck ale kvůli tomuto možnému nerfu bych do toho za každou cenu neinvestoval

- ostatní zajímavé questy Open the Waygate, Awaken the Makers a Unite the Murlocs se neustále zkoušejí a vzhledem ke krátké době je stále těžko říci jak moc budou balíčky kolem nich postavené OP v současné metě


PŘÍKLADY CEN NĚKTERÝCH DECKŮ
- discard zoo warlock - bez legendárek cca 1600 dustu
- midrange beast hunter -  v poklidu se vejdete do 2000 - pokud nehrajete Swamp King Dreda, tak nejdražší karta kterou tam máte je 2x epický Ratpack
- aggro token druid - obvykle cca 4000 - existují 2 verze s piráty nebo murloky, podle toho vyžaduje Finju nebo Patchesa
- silence priest - kolem 4000 - oblíbený, protože jedinou legendu hraje Barnese a ten se nemusí craftit, dál pak epic karty
- pirate warrior - v plné palbě drahej něco přes 5000 - Patches a Leeroy, někde dokonce i Greenskin
- quest rogue - do 5000 - 2 legendárky a pár preparaček, relativně levný
- jade druid - kolem 6000 - klasická sestava legendárek Aya s Fandralem, nově doplněná o epické Burgly Bully
- elemental jade shaman - 7000 - Aya, Kalimos, Thalnos a epicčtí Blazecalleři holt něco stojí
- quest taunt warrior - do 8000 - bohužel kotel karet je epických, z legendárek craftíte jen quest, Curatora máte z Karazhanu
- freeze mage - 8000 - Tonda, Alexa, Thalnos a kotel epiců, nic pro začínajícího hráče, navíc těžký deck
- miracle rogue - další drahá sranda v plné palbě skoro 10 000 - obvykle tam vidíte legendárky jako Edwin, Thalnos, Sherazin, Shaku a Patches
- midrange murloc paladin - 10 000!!! - asi nejdražší deck na ladderu, milion legendárek, spousta epických karet a všecko "core" takže to bez toho nepostavíte
Název: Re:Jak začít hrát
Přispěvatel: DDDave kdy Duben 19, 2017, 11:34:13 am

Můj deck tam nikde nemáš :)


http://www.hearthpwn.com/decks/813890-paladin-control-65-rank-3 (http://www.hearthpwn.com/decks/813890-paladin-control-65-rank-3)
Název: Re:Jak začít hrát
Přispěvatel: Divobij kdy Duben 19, 2017, 07:49:03 pm
btw psal jsem příklady cen NĚKTERÝCH decků takže tam v tom výpisu rozhodně není všecko

myslím že by ses teoreticky vešel do toho midrange paladin, cena tvýho decku je ohromná a vzhledem k tomu jak moc já hraju za palu tak pro mě nedosažitelná, respektive já své dusty pravidelně šněruju spíš do control wara, druida nebo šamana a bohužel z palovskejch decků jsem výrazně omezen, protože vlastním pouze Tiriona; podobně jsem omezen mágem, kde jsem doposud ještě ani nedocraftil druhej Ice Block, do rychlejších mage decků to nebylo třeba; hraju přeci jen free 2 play a tak i když za tu dobu mi toho rukama z legendárek prošlo hodně tak stále bohužel nevedu každou z nich a furt musím přemýšlet jakým směrem budu svůj dust investovat, na počátku Un'Gora jsem si řekl že chci ele šamana a pak taunt wara, teĎ bych chtěl pokračovat v kompletování mága asi, protože mě láká exodia mage ale furt si myslím že ten deck není top tier a možná to přehodnotím, protože furt je zde kotel epickejch karet, kterej by bylo fajn vlastnit - mágovskej discover spell (Primordial Glyph) a nebo priestovskej discover spell (Shadow Visions), tyhle karty jsou totiž dobrá investice teď 2 roky se s nima 100% bude hrát
Název: Re:Jak začít hrát
Přispěvatel: Divobij kdy Květen 18, 2017, 10:16:11 pm
Všichni, kdo se lognete 20.5.2017 do hry, dostanete zdarma epickou kartu Fight Promotor.
I kdyby z toho byl jen dust tak se to na 100% všem nejen free-2-play hráčům.

Zdroj:
http://www.hearthstonetopdecks.com/get-fight-promoter-card-free-logging-may-20th/
Název: Re:Jak začít hrát
Přispěvatel: Divobij kdy červen 22, 2017, 09:44:44 pm
https://www.youtube.com/watch?v=RPUG0lJpqJY
tak tohle jsou opravdu good news, kdo jste na HS zanevřeli nebo už to opravdu hrajete jen jako casualové tak tohle je opravdu fakt dobrá zpráva

od nové expanze si první legendárku otevřete maximálně po 10 packách
a také od té doby NIKDY NEOTEVŘETE DUPLICITNÍ LEGENDÁRKU, DOKUD NEBUDETE MÍT VŠECKY LEGENDÁRKY Z DANÉHO SETU